Ako prebieha glukózový test v Medirexe v Bratislave?

etnicka
25. nov 2008

ahojte, mam ist na buduci tyzden na glukozove testy a trochu sa bojim - je pravda, ze tam pridem nalacno, nemozem predtym ani pit, vypijem tu sladku vodu a potom mi vezmu krv? Pri brani krvi odpadavam, tak mam z toho hrozu 😖
Mam ist do Medirexu na Mickiewiczovej - bola ste tam uz niektora?

luciauk
3. jan 2009

ja si nemyslím, že sú zbytočné, ale dajú sa robiť aj inak, o čom som sa presvedčila tu v uk. a ak je to také dôležité, prečo sa na to moja gynekol. na sk vyflákla? a dokonca som v tom tehotenstve nemala ani žiadne sono. ☹ žiadne testy, žiadne sono, to sa velmi nesnažila. 😠

to isté si myslím o odbere krvi. jedna sestrička mi kázala prísť nalačno a druhá zakázala, veď mi tu odpadnete. krajec chleba testy velmi nezmeni. a veru som aj odpadla. viac mi ublížil ten pád ☹

luciauk
3. jan 2009

a tiež si nemyslím, že ten test nie je nepríjemný. ja som sa skoro pogrcala, zakaždým, ked som otvorila tú flašticku a to mi bolo dopriate hned 4x 😒 no, ale čo by sme pre dobro malého nevydržali... ale nalačno tehotná, to je blbosť. a mojej sestre potvrdili tehot. cukrovku a absolutne nič sa nedialo, akurát, že jej to dávali piť častejšie 😅
ale opakujem, aby sa babula zasa do mna nepustila, nemyslím si, že sú tie testy zbytočné, len sa dajú robiť šetrnejšie. 😉

luciauk
3. jan 2009

alias, tak by to mali robiť každému. mala si šťastie na lekára 😉

emjee
3. jan 2009

babulka ved aj zmenim, poslednu poradnu uz nejako vydrzim a po porode idem inde

marseliatko
9. júl 2009

Tak ja tomu teraz moc nerozumiem preco moj test na cukor vyzeral asi takto. Teraz som v 27. tyzdni. Na poslednej poradni bol doktor na PN tak mi sestricka kazala prist o tyzden, ze mi vezmu krv na cukor. Povedala len tolko, ze mam doma rano vypit len pohar sladkej vody t.j. do pohara vody rozmiesat 4 lyzicky cukru a vypit. Asi tak polhodinu na to po prichode do ambulancie mi sestricka vzala krv a bolo. Tak som len prekvapena o akych procedurach to tu vsetci pisu, moj doktor si asi robi vlastne testy 🙂

mima777
24. júl 2009

Ahojte, aj vy ste si kupovali tu glukozu same?? Lebo mne na poslednej poradni gyn. zahlasila, ze si mam kupit glukozu, rozrobit ju v 3dcl vody, doma vypit a o dve hodiny prist na krv. Ostala som vyhukana, lebo nechapem, preco si to mam kupovat/ malo by to hradit poistenie, nie?/ a dalsia vec, ze mi nekazali prist nalacno tam, aby mi odobrali krv pred tym, nez to vypijem a sledovali tu krivku. Ved takto mi to pride zbytocne, ked mi to nemaju spravit tak, ako sa to robi.

lia
13. aug 2009

ahojte,

chcem sa spytat ci nahodou neviete odkedy dokedy sa maju robit glukozove testy.ja som bola minuly tyzden na poradni a mne to vypadlo z hlavy a nic mi dr.o tom ani nemukol. 😖

romaroma
13. aug 2009

do 28tt podľa mňa, to by sa ti ešte mohlo stihnúť

lenulka1982
14. aug 2009

Ahojte, no ja som na tomto teste bola pred 8 rokmi ale čaká ma aj teraz. A vtedy som si tiež musela kúpiť taký sajrajt a vypiť a čakala som tam 2 hod a potom mi zobrali krv. Lenže mňa poslali priamo na diabetológiu. Tam mi zobrali krv a tam som si išla aj po výsledky o 2 hod. Pamätám sa na to, že ma z toho nonstop napínalo a vydržať tie 2 hodky bolo teda dosť náročné. Už teraz sa mi chce zvracať keď si na to spomeniem 😀

algida
14. aug 2009

Ahojte tehuľky, tak ja som sa prave vratila z poradne, a tiez mi kazali kupit 75 mg glukozy, a v den D prist nalacno na 7-mu do ambulancie. Sestricka je mila, tak mi podrobne vysvetlila, ako to prebieha ( uprimne, polovicu som zabudla....) a ze mi bude prijemnejsie, ked si z domu zoberiem do pollitrovej flasky vodu a vytlacim si do nej citron. Ze s tym citronom je to znesitelnejsie a menej napina na vracanie....oskusam, dam vediet. Ale idem az 2. septembra.... 🙂

cicimon
13. dec 2009

caute,
je tento test povinny?

renatkas
14. dec 2009

cicimon ano je povinny, robi sa v 24-28tt, zavolaj si k lekarovi a objednaj sa 😉

garonka
14. dec 2009

cicimon u koho ako kamoška nebola na glukozovy test jej na gynde nerobili to asi fakt zaleží od lekára 😕

renatkas
14. dec 2009

garonka ja tak viem ze je to povinne vysetrenie, tak som si to aj vygooglila. Podla mna lekar ktory neurobi glukozovy test tak zanedbava liecbu.

garonka
14. dec 2009

reni aj ja som kamoške vravela, že mohla radšej sa opytať na tie testy sama no porodila zdraveho valibuka ale ak by sa jej vyskytla ta tehu cukrovka a nevedela by o tom, tak to si neviem predstaviť. Ja som absolvovala tie testy automaticky, priniesť cukor a hotovo 🙂

renatkas
14. dec 2009

garonka ano aj mna tam objednavali automaticky a aj mi potvrdili tehu cukrovku a nasadili drasticku dietu. A o tych hrozbach viem tiez svoje pri neliecenej cukrovke, pretoze tam uz potom nejde len o to ze babatko bude vacsie, ale hrozi aj hypoglikemia, ktora moze sposobit mozgovu obrnu babatka a pod...

garonka
14. dec 2009

reni mne ich robila doktorka na gynde ale cukor som si doniesla ale suseda bola zas na diabet.ambulancii jej dokina to nerobí ale ak lekar nepošle na tie testy no to je ozaj nezodpovednosť 😠 tak kamoška mala šťastie hoci ona toľko sladkeho cele tehu jedla až mne z nej bolo zle, a som jej aj zavidela lebo i ja mam dietu kvôli pečeň.testom 😖

matelko1
14. dec 2009

baby na mna asi dr.zabudla,som v 31 tt a mna neposlala na ziadny cukor na vsetrenie,tak teraz neviem co mam robit.asi uz by bolo ist neskoro teraz,ze?ale nechapem ako mohla na taku vec zabudnut.

renatkas
14. dec 2009

matelko zavolaj jej a spytaj sa na to -cim skor, este stale nie je neskoro, pretoze este mas 9 tyzdnov do porodu a ked ti aj zistia cukrovku neskor, tak stale to vies upravit dietou. A nenechaj sa odbit ze v moci nemas zvyseny cukor, to nemam ani ja a z glukozovo tolerancneho testu som mala hodnotu 9,3 (musia ti dat recept na glukozu ktoru si vyberies v lekarni a potom ta cim skor musia objednat, alebo ta poslu k diabetologovi ked to oni nerobia...)

bola si teraz niekedy na merani malych? zodpovedaju velkosti tvojho tt?

matelko1
14. dec 2009

teraz som bola na usg a dr.povedal,ze je vsetko ok.vahu dr nepovedal,ani nezapisal mi do knizky,tak neviem ci sa zabudol,alebo co...musim si vybavit este jeden usg v nemocnici,tam mam znamych.
no a co sa tyka toho cukru,tak moja dr.ma dovolenku do vianoc....som nahrata.....ale to mam ja rozmyslat,ved je to jej praca,ci nie?tak ako to moze tak zanedbat.

groka
23. mar 2010

Ahojte baby
chcem sa spytat,ked odmietnem ten glukozovy test tak nebudem mat po porode problemy s vyplacanim jednorazoveho prispevku?Myslim to tak,ze toto je povinne a ja tam nepojdem ci sa to so mnou nebude vliect potom

latvia
23. mar 2010

groka, nebudes, ten test teoreticky povinny nieje...

latvia
23. mar 2010

a preco vlastne chces odmietnut ten test? 😕

xpetka1x
23. mar 2010

podpises reverz a nemusis ist ns ten test

latvia
23. mar 2010

niektori doktori ho ani nerobia vobec......ale z hladiska bezpecnosti babatka som nan sla

groka
9. apr 2010

uz som sa rozhodla ze idem,vyzmykam citron,mala som len strach z tej chuti

domeli
9. apr 2010

groka, ak máš rada sladké, tak Ti to možno bude aj chutiť. Ja by som prijala aj dupľu 🙂

ivanka85
9. apr 2010

ja sladke priam zboznujem ale na duplu by som nesla 😉

dominikaa
12. apr 2010

ahojte kocky,tak ja som bola na ten test dneska,a som z toho riadne nestastna,pretoze som to vyvratila,uz ked som to pila tak ma natahovalo ale vydrzala som,potom ma pichla po hodine a doniesla som moc,a vravela ze o hodinu zase no to som uz nevydrzala ☹ teraz neviem aky je postup dalej druhy krat sa uz asi nejde vsak?Ona mi uz k tomu nic nevravela ☹

lutsine
12. apr 2010

Ved ta sladka voda je super, ja by som kludne isla este raz 🙂 normalne to chuti ako voda s cukrom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre