Ako prebieha glukózový test v Medirexe v Bratislave?

etnicka
25. nov 2008

ahojte, mam ist na buduci tyzden na glukozove testy a trochu sa bojim - je pravda, ze tam pridem nalacno, nemozem predtym ani pit, vypijem tu sladku vodu a potom mi vezmu krv? Pri brani krvi odpadavam, tak mam z toho hrozu 😖
Mam ist do Medirexu na Mickiewiczovej - bola ste tam uz niektora?

mama.wolfka
20. apr 2010

pridávam svoju skúsenosť
bola som dnes (teda už včera 🙂 ) na glukózovom teste a dalo sa to prežiť
je to naozaj len dooosť sladká voda a stále odporúčajú priniesť si do toho citrón ... a hoci som o tom vedela, tak citrón ostal doma 😀
odporúčam vypiť na jeden šup ... je toho asi 2-3 dcl
pred glukózou som mala 4,7, po 2 hodinách po glukóze 7,2 ... takže ok
akurát, že dokimu nefungoval stroj, tak mi pichli jeden prst ... doki medzitým opravoval stroj, ale vyzeralo to, že nepôjde, tak sestrička skúšala vytlačiť pár kvapiek do takej malej skúmavky, ale nedarilo sa jej a hlavne to do toho dávala zle, takže nič ...
potom teda skúsili druhý prst, ale rovnako ... potom skúsil doki, aj skúmavku rozobral a skoro sa trafil do toho ako by to mali urobiť správne, dobre mi postláčal prst, ale nič z toho ...
neskôr prišla sestrička od vedľa, že im nefunguje, ale mala tam len naopak testovací prúžok, tak jej ho doki otočil a hneď to využil a zmeral mne 😀
konečne som si mohla pripiť 😀
z tej kopy cukru v krvi naraz mi bolo prvú hodinu trochu čudne, tak som len sedela na chodbe, pila vodu (nejesť!) a čakala
dôrazne ma upozornili, že žiadne chodenie, akurát na wc, pretože pri aktivite sa cukor spáli a výsledok nie je správny
... medzitým vymenili stroj, takže po 2 hodinách už len kontrolný pich do tretieho prsta, výsledok a šup sa konečne najesť a domov 😀

takže môj záver z tohto zážitku ... ak ide všetko ako má, tak je to celkom v pohode ... možno je dobré neísť sama, ak by vám potom bolo blbo 😉

a ešte bodka na záver ... príspevok na zdravotníctvo 2,- € ... na materiál??? ... bolo to v Ba na Kramároch
... nakoniec si zabudli vypýtať pri odchode, tak som sa vrátila, že im teda prispejem a taká bola happy sestrička 😀

p.s. zažila som to prvý krát, pri prvom tehu mi to vôbec nerobili, urobili len cukor z krvi ... tá istá ambulancia, 2 roky dozadu

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_a
17. aug 2010

ahojte.. ja len tolk otych testov sa bat netreba.. kto si mysli ze mu to bude velmi sladke tak si kludne moze doniest citron a nakvapkat do tej glukozy.. ale odporucam vam ak sa niekde objednavate a sestricka vam povie lekaren v ktorej si to mate vybrat tak to vyberte tam kde vam povie.. lebo neiktora lekarne vam davaju len prasok a ten je neochuteny-sladsi..a v lekarnach kde vam to priamo rozrobia ako roztok tak ho ochucuju a nie je to az take sladke 😉
a hlavne nesnazte sa hladovat pred tymto testom.. je velmi vela tehotnych zien ktore pred tymto testom hladuju aby nahodne nemali zle vysledky.. samozrejme ze budu mat lepsie vysledky -ale po prve vecsinou kolabuju pri tomto teste.. a po druhe ak nahodou ma zena gestacny diabetes a vyjdu jej dobre vysledky len preto ze sa cca tyzden dva zdrziavala sladkeho atd tak sa to potom moze odzrkadlit na jej zdravi ale aj na zdravi babetka..

lilix
20. sep 2010

pozeram ze tu pekne dlho nikto nebol. ja mam ist na ten test ale bojim sa, ze to vyvraciam. je tu niekto to to vyvratil? lebo zo sladkeho mi je zle. ani vidiet. a este na lacno,no neviem neviem. 2 hodiny to v sebe udrzat? oooo 🙄

otulik
20. sep 2010

ahoj tak to som zvedava jak ja to zvladnem ked so cakala dcerku skoro som to vyvratila juuuj ...a este na lacno tak to neviem ☹ mne je zo vsetkeho zle a nieto este toto ☹

kutlicka
5. okt 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, či niektorá nebola na GTT v Bratislave na poliklinike na Tehelnej. Treba sa tam vopred telefonicky objednať, alebo stačí len prísť na 7. hodinu ráno nalačno? Ďakujem.

slavkav
12. okt 2010

ahojte, neviete mi povedat - ked chcem istna GTT do medirexu na mickiewiczovu - treba sa tam vopred objednat? na kolku rano sa tam chodi? dakujem

kvetuska212
4. nov 2010

Ahojte, dnes som bola na tej hnusnej sladkej vode, vydržala som to pol hodinu a potom som už vracala jak malé šteňa. Poraďte mi ako to zvládnuť, bojím sa že to opäť vyvraciam. Dala som si tam aj citrón, ale nepomohlo. Vodu mi sestrička piť nedovolila, vraj by to mohlo skresliť. Mám z toho strach.

miika
6. nov 2010

Ahojte, dnes som bola na glukozovom teste a vysli mi pozitivne vysledky, cize mam vymenny listok na diabetologicku poradnu.
Co ma caka dalej, aka dieta? co mi zakazu jest a co mozem jest? toto je moje tretie tehotenstvo a v predoslych som takyto problem nemala, takze som bola mierne v soku ze som mala pozitivne vysledky.
Druhorodeny mal 4050g a potom nam obidvom po porode x krat brali odbery na cukor lebo je nad 4kg, ale nic sa nepotvrdilo... ani v rodine nemam nikoho s cukrovkou. A ked pozeram tempo priberania, je rovnake ako pri druhom tehotenstve...

vysledky som mala po 1.hodine 7,1 a po druhej hodine 9,2.
problem je v tom, ze som nevedela ze nesmiem pocas toho testu nic pit a ja som pila nesladeny Roiboos caj, ktory som si priniesla vo flaske, nemohlo to skreslit vysledky? nemala by som ist zopakovat ten test?

z predpokladov, ktore su vymenovane na tehotensku cukrovku splnam vek nad 35r a to ze sa mi pri minulom tehotenstve narodilo dieta nad 4kg. Inak nic...

alexandrah
6. nov 2010

@kvetuska212 - ja som tiez toto vygrcala, a uz ma netrapili, mi povedali, aby som na 2. den zjedla nejaku sladku tycinku, typu deli, a za cca pol hodinu mi vzali krv zo zily, a bolo v pohode, vraj to vyjde na stejno ... mala som to negativne, som znovu tehu, a asi si tento druhy test vypytam rovno ... sa divim, ze potom nutia tento cukor, ja mam aj tak slaby zaludok, a po tomto "vykone" som mala este poradnu, ledva som sa dotackala k lekarovi, cela bleda, bolo mi na omdletie, no hnus ...tiez som si dala aj citron, ale je to aj tak supa!!! ☹

alexandrah
6. nov 2010

@miika - ahoj, aj ja mam 35, sice som mala iba 3 kiloveho synceka, ake su prosim ta ostatne predpoklade tehu cukrovky?, diky!!

miika
7. nov 2010

@alexandrah
Existuje skupina budúcich matiek, ktoré majú riziká pre vznik gestačného diabetu už na začiatku tehotenstva.

Rizikové faktory:

* vek nad 35 rokov
* obezita
* prítomnosť cukrovky u pokrvných príbuzných
* opakované potraty v minulosti
* pôrod dieťaťa nad 4000 gramov
* pôrod mŕtveho plodu alebo pôrod dieťaťa s vývojovou chybou
* vysoký krvný tlak, nevysvetlený nález cukru v moči alebo nadmerné množstvo plodovej vody počas predošlého tehotenstva

Pokiaľ máte tieto riziká, najmä ak ich je viac, odošle vás gynekológ ihneď na začiatku vášho tehotenstva kvôli skorému zisteniu gestačného diabetu na glukózotolerančný test. Ak bude test negatívny (neodhalí prítomnosť poruchy metabolizmu glukózy), zopakuje sa na konci druhej tretiny tehotenstva ako u všetkých ostatných tehotných žien.

alexandrah
8. nov 2010

dakujem @miika - tak z tychto faktorov mam oba tych 35 rokov, ostatne ani jedno, tak fajn, dakujem moc!! 🙂

bellugia
26. nov 2010

Joj, aj mňa to čaká behom decembra... 😒 Neteším sa na ten kentus, čo treba vypiť a čakanie v čakárni ! Asi mi príde blbo , tiež môžem sladké iba striedmo, inak mi "sadne na žalúdok" :/ Držte palce. 😖

alexandrah
26. nov 2010

ahoj @bellugia - aj ja idem 21.12, pri prvom teste som grcala az cez usi, tackala som sa pol dna, zle mi bolooooo!! tak sa moc tesim na tu dobrotu znova ... samozrejme, ze mi nic merat nemohli, tak na 2. den zrazu stacila 1 sladka tycinka, pol hodiny na to odber krvi, a bolo to ... neviem, preco to nerobia rovno ... tiez s citronom to neni taky grc, ale ja mam proste slaby zaludok, na prazdny nevypijem ani caj, tiez ma napina ...takze koli zaludku ...

adinkag
9. feb 2011

ja som na tom bola v pondelok bol to hnus,uplny cely den som mala zaludok jak na lodi a celu som trpela v krcoch ☹ ale vysledky dopadli dobre

zuziq8
1. mar 2011

ahojte, viete mi poradit kolko mi treba glukozoveho cukru na 56 kg? lebo mudra teta v lekarni mi to nevedela povedat 😕

mishusha
4. mar 2011

@zuziq8 myslim, ze nezalezi na vahe, vseobecne sa podava roztok zo 75g glukozy, aspon ja som tak mala, po obidva razy...

majonka79
24. jún 2011

Ahojte, pridávam svoju skúsenosť, čerstvú 🙂
Kúpila som v lekárni 75 g glukózy - Glukopur (tak som si pýtala). Bola som na Tehelenej - BA. Je to na 2.poschodí a číslo dverí 266. Je dobré prísť skoro ráno - bola som už o cca 7,00 hod., zazvonila som, odovzdala sprievodný lístok od p. doktorky a hneď ma zobrali dnu. Pichli do prsta, zapísali počiatočnú hodnotu (4,5) a potom mi zarobili tú glukózu - mala som aj 1/2 citróna so sebou (poradila mi to pani doktorka) 😵 , ktorý tam celý vytlačili a poslali mi na chodbu, kde som to do 5 min. mala vypiť. Bolo to úplne v pohode, mám rada citronádu, tak to bolo ako koncentrovanejšia citronáda. Čakala som dve hodiny, po uplynutí tohto času som zazvonila a opäť ma pichli do prsta 😠 a zapísali hodnotu (6,9) a povedali, že všetko OK.
Takže, takto to prebieha na Tehelnej 😵
Držte sa.

adika_pl
9. sep 2011

Nejaká Prešovčanka, kt ide na test do Reimanusu na Sekčove 21.9.? 🙂

zuziquatro
23. jún 2015

Ahojte baby, tak pridavam aj ja svoju skusenost s OGTT v Medirexe v Univerzitbej nem. v BA. Mala som iste obavy a prvu hodku mi nebolo najlepsie, ale zvladla som to. Trosku tocenia hlavy, ale inak nic. Sestricka je mila, vsetko vysvetlila, najprv vam pichnu do prsta, ak mate hodnoty ok, tak test podstupite, ak nie, tak nepodstupite... Roztok chuti ako presladena citronada. Da sa to vypit, hoci maleho mi v brusku hadzalo ostosest tu prvu hodku. Nie som z testu nadsena, aj som rozmyslala nan neist, nuz ale isla som. Tak sa vsetky drzte!

permanentka
1. jún 2016

@zuziquatro viem ze tvoj prispevok je uz rok stary ale nepamatas si ci si mohla predtym pit a ci si si zobrala so sebou citron? 🙂

8adriana8
7. jún 2016

@permanentka ahoj...ty mas uz test na cukrovku zrejme za sebou 🙂 tak by som sa chcela spytat ci si teda mohla predtým pit aspon cistu vodu?

permanentka
7. jún 2016

@8adriana8 nemam este 😀 ale volala som tam na objednanie a sestricka mi povedala ze mozem predtym pit cistu vodu a nesladeny caj, tak pojdem podla jej inštrukcii 🙂

8adriana8
7. jún 2016

@permanentka oo dakujem za info...a s tym citrónom to ako je..mozes si ho tam pridat?

permanentka
7. jún 2016

@8adriana8 povedala ze si ho mam priniest cize asi ona mi to tam da. + mam si kupit 75g glukozy v lekarni (co uz mam) cize ona mi to tam zarobi + nakvapka citron (baby poradili aby som si doniesla uz rozkrojeny citron) 🙂

8adriana8
7. jún 2016

@permanentka a na tu glukozu si mala aj nejaky recept, alebo si iba prisla do lekarne a kupila bez predpisu?

permanentka
7. jún 2016

@8adriana8 bez predpisu sa to predava, je to obycajna glukoza. v pohode mi to dala a este sa aj pousmiala, ze fuu glukozovy test pred vami co? som jej skoro vlepila, len bolo tam okienko 😀 mam nervy ze tolko cukru treba vypit 😀

alca11111
16. aug 2016

@8adriana8 @permanentka ahojke, prosim uz ste na tom teste boli? bolo tam vela mamiciek? dakujem

p_z
16. aug 2016

@alca11111 Ja som bola v Medirexe približne pred rokom, boli sme tam možno štyri.. Ale poviem ti, že na ten stiesnený priestor je to viac než dosť. 😀 Obzvlášť keď ťa tam na dve hodiny zavrú s dievkami, ktoré sa nevedia ani odzdraviť.. Holt, už som si posedela aj v príjemnejšej spoločnosti.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre