Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

lucia20
7. dec 2010

@timietinka a ake si mala AFP? lebo mne vysli triple uplne ok 1:7250 ale AFP som mala zvysene az na 25.tis. a to som sa popravde dozvedela az v 32.tt, ze boli uz vtedy zvysene. mala ked sa narodila, tak ich mala uz cez 25.tis.

martina_r
7. dec 2010

@timietinka drzim velmi palce 🙂

katulkaaaaaa
8. dec 2010

baby prosim vas poradte 🙂 kamoske dnes volali kvoli zlym testom,ze ma downow syndrom 1:200 riziko,ma sa objednat na plodovku....neviem ci to cislo je zle...ja si nepametam kolko som mala pri mojich dtoch ale zda sa i ze az 1:200000...neviem ci nepsem blbost,ona saboji caka vytuzene....och ☹

domidomi
8. dec 2010

@katulkaaaaaa Ahoj povedz kamoške nech ešte nestresuje (viem, ľahko sa tohovorí 😒 ). Amnio väčšinou vychádza negatívne 😉. Aj tu su témy o amnio, kde baby píšu, že afp testy mali zlé a amnio dopadla dobre. Ináč sú aj opačné prípady kde afp dopadne dobre a na amnio vyjde DS. Prípad mojej mamy ☹ . Tak viem o čom to je. Ináč povedz kamoške, že amnio je úplne v pohode nech sa nenechá od nikoho vystrašiť vôbec to nebolí. Ja som nič necítila, len ked mi pichli ihlu do brucha a to bolo ako keby ťa poštípal komár 🙂. V niektorých zariadeniach aleb. v nemocniciach robia amnio za poplatok a výsledky bude mať do 24 až 48 hodín a nemusí sa stresovať tri týždne 😉.

l.lara
13. dec 2010

@katulkaaaaaa mne povedal doki, ze ked je nad 300, (cize 1:300) tak to netreba riesit a je to v poriadku. ale baby, co mali ovela nizsie cislo a podstupili amnio, tak deticky boli zdrave.. 🙂

l.lara
13. dec 2010

ospravedlnujem sa, ak sa tu o tom uz pisalo..chcela som sa spytat ci v nemocniciach v BA doplaca za amnio. lebo v ruzinove udajne 145 €, tak to sa mi zda dost sila..teraz nemyslim metodu fish..

gumimaci
13. dec 2010

@l.lara okial viem doplaca sa len v Zeleznicnej nemocnici za zrychlene testy... asi 230€

l.lara
13. dec 2010

@gumimaci ano, to viem. ale ja mozno pojdem (teda, ak pojdem) do ruzinova a doki vravel, ze cca 145ecok sa doplaca. tak som napalena..ja som to uz absolvovala 2x, ale ani raz som nic neplatila..

daniela1974
13. dec 2010

@l.lara
@gumimaci
ale verte, ze fetaci za synteticke drogy doplacat nemusia.
Ani za protialkoholicke liecenie sa neplati.

l.lara
14. dec 2010

@daniela1974 a mozno by pritom stacilo, keby si tam zena odlezala 24 hodin a mozno by to vtedy poistovna preplatila. niekde to tak fungovalo..

daniela1974
14. dec 2010

@l.lara ani vtedy nepreplati 24 hodinovy vysledok. Ci lezis alebo nelezis, mas zadara vysledok za 3 tt.

l.lara
15. dec 2010

@daniela1974 dani, nemyslela som 24 hodinovy vysledok. normalne za 3 tyzdne..v ruzinove sa plati aj za ten 3. tyzdnovy..

mirkawaw
15. dec 2010

zdravim vas, tehulky, tak ja som bola vcera u Dr. Cunderlika, chvalim, chvalim, chvalim......velmi mily, ziaden zhon, prezradil nam, citujem: "je to dievka!!!!" a vsetko mala nasa Laruska v norme, tak sme sa s manzelikom zatial ukludnili a dalej cakame na vysledky AMC, este necely tyzden...no kamoska mi povedala, ze jej to poslali az o 5 tyzdnov, a ze cim je cas cakania dlhsi, tym mam byt pokojnejsia, lebo vsetko je okay...myslim, ze keby bol problem, tak by nas nenechali cakat do dobre ze nie 24tt, ked sa uz neda nic riesit...takze babulky, ked vam meskaju vysledky, vsetko je logicky v poho 🙂)))))))))))))))))))))))))) cerealka, gratulujeeeeeeme k vysledkom, naozaj super sprava v tomto predvianocnom obdobi, lepsie darceky pre nas vsetky si neviem ani predstavit...myslime na vas vsetky, ci ste boli alebo neboli na AMC, vytesujte sa s vasimi bublinkami, vlnkujte a kopcekujte a uzivajte si tehulkovanie...vsetko bolo, je a bude fajn, nebojte ;)

daniela1974
15. dec 2010

@l.lara @l.lara 😨 😨 😨 to nie? Tomu neverim. Kokos.
Inak sila poviem.
Ked chces rodit normalne, teda prirodzene, tada tak, ze Ti neprasknu vodu a nedaju oxytocin, nenasrihnu, vsetko NE NE NE - proste setris im cas a energiu, len Ta pozoruju a cakaju kym vsetko pride a odide prirodzene, tak aj za toto platis.
Pride mi to take cudne. Ako keby som mala u zubara platit za to, ze chcem vytrhnut zub ale nechcem injekciu.
Je tu vsetko proti logike.

mirkawaw
15. dec 2010

je to fakt zvlastne platit za AMC, hlavne, ked to mas doporucene v sprave od geneticky...v Kosiciach, pochopitelne na sukromnej klinike, chceli odo mna okolo 350 eur za 48 hod. zrychleny test, no v Lucenci mi to preplatila moja poistovna, avsak musim cakat 3 tyzdne...inak, nemoze to byt aj v poistovni, to co o nich pocuvas tieto dni je fakt na hlavu...aku mas? len mi to tak napadlo...no verim, ze to bude len nedorozumenie...lebo inak fakt sila...

daniela1974
15. dec 2010

@mirkawaw
@l.lara
podla mna je to blbost. Ved co ked nemam peniaze??? Co ked skutocne nemam. To mam porodit chore dietatko???
Mne sa tomu nechce verit.
Kazdopadne tato nechutna hra zdierania tehotnych a rodiciek a matiek s novorodencami - tento brutalny biznis co kvitne na Slovensku !!!
Staci len priklad pupocnikovej krvi.
Pripatkov za epidural.
Poplatok za to, ze budete mat partnera pri UZV ci porode.
Vsetky tie nechutne svinstva co pichaju nasim detom a my riskujeme kriminal, ked mame vyhrady.

gumimaci
15. dec 2010

@daniela1974 nemozes ist na kramare?

daniela1974
16. dec 2010

@gumimaci ja sa rozculujem len vseobecne. Mna zatial na amnio neposlali ale mam 36 rokov.

labutka
16. dec 2010

Dievcata, ak mate amc doporucenu od gyndosa/genetika poistovna ju preplati. Ale kedze preplaca noc, v nemocnici vas vecer prijmu, rano urobia amc a ak niesu komplikacie po pozorovani idete domov.
Poistovna preplaca klasicku kultivaciu buniek, ktora trva 3 tyzdne.
zrychlene vysledky si musite priplatit, jedine ze by ste boli v takom tt, ze kym by sa urobila kultivacia, uz by ste nestihli zakonom stanovenu hranicu na legalny potrat (myslim 24tt?) - vtedy vam preplatia zrychlene testy.
no a ak by ste chceli amc na vlastnu ziadost (ak mate vsetky vysledky ok), pochopitelne si ju aj sami zaplatite.

l.lara
16. dec 2010

@labutka mna poslal gyndos, nechcela som zrychlene, (nemala som ziadne poziadavky) a povedal, ze budem doplacat cca 145€..

l.lara
16. dec 2010

@daniela1974 uplne s tebou suhlasim. vcera som sa rozculovala v aute, ked som isla z genetiky. citala som tam cennik. ale samozrejme, ze si nepamatam ceny,len tu amnio.. napr.poistenci vseobecnej zdravotnej doplacaju za amnio tusim 142.8, poistenci dovery 66,- a nejake drobne..union si nepamatam, nechcem klamat, ale tiez tusim nejak 66.. inak, su velke rozdiely v poistovniach, ale neda sa vseobecne povedat, ze v ktorej sa najviac doplaca. ja som krpcovi musela kupit!!! antibiotika, lebo ich nepreplaca poistovna! skoro vsetky lieky co je mala chora som musela zaplatit ja!!! 😠 😠 😠 ..normalne mi je z toho na ..ale to uz je do druhej temy..

l.lara
16. dec 2010

@daniela1974 a presne som sa pytala muza, co by sa stalo, keby mi urobili ten odber a dali mi sek na tie prachy. ved to je riadna supa!!! mna neupozornil doki na to, ze budem nieco doplacat, ja som sa iniciativne pytala.. tak co keby som fakt nemala??

bambi9
16. dec 2010

@l.lara tak ja ziram ake sumy 😕 ja som isla na odporucanie genetika.... prisla som tam rano, na obed bol odber a na druhy den ma pustili....normalne zabezpecena strava a ziadne platenie nic.... ved ja by som s tym ani neratala ...

l.lara
16. dec 2010

@bambi9 tak by to malo byt, ved vsade pisu, ze mame na to narok..v ktorej nemocke si bola?

l.lara
16. dec 2010

inak baby, ja na ziadnu amnio nejdem. genetik povedal, ze vsetky vysledky su negativne, tak nie je dovod.. 🙂

bambi9
16. dec 2010

@l.lara fakultna trencin...

daniela1974
16. dec 2010

@l.lara juuuj to je presne to iste, ako ked som isla ku svojej psychiatricke. Ja som ochorela dost neprijemne ked som mala 14 rokov. Bol komunizmus a psych choroby neboli v mode. Nefetovala som, nepila som, bola som slusna, proste sa mi stalo nestastie a dostala som depresie a obsedatnu neurozu. A ja som musela u mojej psychiatricky cakat dve hodiny na lieky, ktore stoja 13 € a predomnou sa predbehla fetacka, co si prisla pre injekciu lebo mala abstak, ktoru si nemusela zaplatit. Ked ja kapem ako svina, tak si magnezium platim z vlastneho.
Rovnako je to na vrazdu, ze ked si potrebujem pichnut magnezium tak svicka doktora z ineho obvodu si odomna vypyta 1€ za injekciu ale fetaci dostavaju zadara ihly, nech chudatka nemaju zltacku. Oni su az fetaci ja len tehotna.

daniela1974
16. dec 2010

@l.lara ved to pisem. Ja tie peniaze mam. Ale co ked je zena, co je na PN alebo na RD a jej muz zaraba 600 €. 400 daju na byvanie a ma im ostat 50 lebo 150 daju na amnio????????? NECHUTNE. To je brutal spinavy biznis, obchodovanie s ludskym stastim a nestastim, cloveku ostava mozog stat nad tym.

feith7
16. dec 2010

@daniela1974 nerozculuj sa🙂
existuje aj moznost bezplatneho odberu plodovej vody, len cakas na vysledok 3 tyzdne a musis byt hospitalizovana, aby to poistovna preplatila...
ak si odber platis, je to preto, lebo hospitalizovana nie si a vysledky mas maximalne do 72 hodin, vacsinou je to vsak ovela skor...a platis si to preto, lebo metodika na taketo rychle vysetrenie je velmi draha, resp. drahe su pristroje a aj vysetrovacie kity...preto to robia len v sukromnych centrach...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre