Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

stvura
17. dec 2010

@daniela1974 no mas pravdu, v poslednej dobe coraz viacej zien postupuje amnio hlavne kvoli zle nastavenym testom. Co som ja bola tak ani jedna z nas co ju podstupila nema ziadny problem s dietatkom.... 😎

gumimaci
17. dec 2010

@stvura tiez si myslim, podla mna by sa tie tripple testy mali zrusit. Nas bolo v nemocnici na plodovke 10 z toho 8 lebo mali zle testy. Vsetky mali vysledky ok.

labutka
17. dec 2010

Dobre si pametam ze skrining na vvch sa robi v 16 tt?
Mozno sa teraz budete cudovat, ale ja som rada, ze som musela podstupit amc, naucilo nas to vazit si zdravie, a ze nie vsetko je automaticky tak, ako si to zelame.

l.lara
17. dec 2010

@feith7 uz som pisala vyssie. v ruzinove sa plati aj za amnio, po ktorej mas vysledky do 3 tyzdnov...

l.lara
17. dec 2010

@daniela1974 to je sila.. 😠

feith7
17. dec 2010

@l.lara ale napr. Kramare su urcite cez poistovnu a neplatis nic...a myslim, ze aj Mickiewiczova...

l.lara
18. dec 2010

@feith7 tak to su uzitocne info. ja som ani nevedela, ze na mickiew. to robia..

mirkawaw
21. dec 2010

ahojky babenky, tak dnes je to presne 3 tyzdne a zatial ziaden list v schranke ani telefonat od geneticky (ta horsia alternativa) avsak moja zlata znama, ktora mi robila 2x odber na triple test jednoducho zavolala do BB tej mojej geneticke a vypytala si moje vysledky po telefone!!! a urobila nam Vianoce v predstihu a tak dnes tancujeme s manzelom okolo stromceka, lebo rozsirujeme vase kruhy o zbytocnom strese okolo amnio...babatko je v poriadku a je to 100% baba 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) drzime vam vsetky prsteky, aby ste boli stale zdravi a uz nemuseli prezivat podobne chvile...krasne a nicim nerusene sviatky a este krajsi novy rok a cely zivot s vasimi zdravymi a prenadhernymi ratolestami ;)

daniela1974
21. dec 2010

@mirkawaw gratulujem a uz len dobre spravy prajem. Krasne sviatky a najherne babatko v roku 2011.

Ja ani nejdem, triple testy mam ok, aj prvy UZV, takze vek nevek, dr povedal, ze amnio nie je treba.

daniela1974
22. dec 2010

Ahojte. Takze som sa definitvne dohodla s doktorom na zaklade dobrych vysledkov z triple testov, ze na amnio nepojdem. Tak sa len lucim s Vami a drzim vsetkym palce ku krasnemu tehotenstvu a zdravuckym dobruckym detickam.

bahara
27. dec 2010

Ahojte síce nerada no pripájam sa ☹ 05.01 som objednaná na amnio. do Železnej nemocnice na Šancovú ul.u doktora Ondrejčáka má niektorá skúsenosť z týmto zariadením a lekárom?Ako je to tam z platením a starostlivosťou?
Vyšlo mi zvýšené riziko na downna 😒 1:68 čo asi nie je boh vie čo ☹

daniela1974
27. dec 2010

@bahara ja som o tomto zariadeni citala zial len v casopise a to bol pekny clanok, pravda bolo to PR. Avsak ta zabudli spomenut, ze cise maju vysledok ihned, dost sa za to plati.podla mojich info 300 eur. pokial vsak na to zena ma, je to uzasne necakat 3 tyzdne.
ja som sa tomu uspesne vyhla, je to predsa invazivny zasah a sice mam vek ale to je jedine riziko. niesom prvorodicka. drzim palce, vsetko dopadne dobre.

bahara
27. dec 2010

@daniela1974 No nič aj tak ďakujem 🙂 😒 hádam to bude o.ka..

daniela1974
27. dec 2010

@bahara este tam pisali, ze u nich mamky nespia, ze su dve hodiny po zakroku na izbe a idu domov. Neviem ci to nebolo februarove Dieta. Skusim to najst niekde na nete alebo doma a oskenujem to. Ale ziadny strach, kazdy mamka tu pise, ze co sa tyka bolesti, viac boli odber krvi 😀 😀 😀

daniela1974
27. dec 2010
komarik
28. dec 2010

@bahara, doc. Ondrejčáka vrelo odporúčam. Pokiaľ amnio dopadne v poriadku tak budeš spokojná. My sme pred rokom to šťastie nemali ale prístup všetkých lekárov tam bol super. Platí sa v pokladni na prízemí železničnej nemocnice. Držím palce.

mirkawaw
30. dec 2010

@bahara ahoj, bahara, vitaj v nasom klube podstupujucich AMC, mne vyslo riziko 1:85, no AFP v plodovej vode bol okolo 8tis. a norma je od 6tis. do 12tis., tak ty mas mozno teraz tych 7tis. 7.5tis...drzim prsteky, nemas sa coho bat, dnes to uz nie je nic strasne, ten zakrok nie je bolestivy, len potom zo 2-3 dni sa fakt setri, lebo ten vpich budes citit...ja som to absolvovala v utorok, dodrzala som kludovy rezim, teda lezala som do piatku, v sobotu som si uz vysla na malu prechadzku,..no u kazdej z nas je to individualne, uvidis... vysledky mi konecne uz aj pisomne dorucili po Vianociach v pondelok, teda do 3 tyzdnov, v utorok by tomu boli uz 4 tyzdne, takze teraz sa s manzelikom skutocne vytesujeme...tiez sme sa dozvedeli, ze sa im potvrdil jeden Down, takze si myslim, ze budes urcite spokojnejsia, ked ti pride vyrozumenie o karyotype 46 a upresnenie pohlavia dietatka XX alebo XY...myslim baby, ze vsetky, co ste mali dobre vysledky z triple testov, i napriek veku, robite dobre, ze ste nesli na AMC...drzim vam vsetkym prsteky, my teraz uz riesime postielku a kocik, takze same pozitivne veci...majte sa krasne a uz len same spokojne tehulkovanie v novom roku 2011 🙂

komarik
1. jan 2011

@mirkawaw, netvrdila by som že pokiaľ staršej mamičke vyšli negatívne krvné testy nemusí ísť na AMC. Ja som pred rokom mala všetky krvné testy negatívne, 30 rokov a down sa z AMC potvrdil. Každý organizmus je iný a nikdy nevieš ako triple testy dopadnú. Sú nespoľahlivé a skôr by som zrušila tie.

mirkawaw
1. jan 2011

@komarik jasne, asi som sa zle vyjadrila, nemyslela som to tak, ze nemusia ist na AMC...mas pravdu, triple testy su nespolahlive, pri druhom dietatku porozmyslam, ci na ne pojdem, radsej absolvujem tie vysetrenia v 1. trimestri...downik sa moze narodit aj 20 rocnej, teda fakt to nie je len o veku a genetike...ja som sa rozhodla pre AMC aj napriek rizikam, ale proste respektujem vsetky rozhodnutia, nie som ani za, ani proti...je to na kazdej z nas 🙂

komarik
2. jan 2011

@mirkawaw, 😉

kaara1980
3. jan 2011

Ahojte,mne dnes dr. povedala výsledky z odberu krvi.Mám zvýšné riziko downovho syndromu 1:190 a mala by som mať 1:830.POslala ma na Strečniansku do medicentra na odber pl.vody. 5.1 sa mám stretnúť s genetikom a určiť termín odberu.Neviete koľko sa platí za zrýchlené testy?Mám z toho strešný strech.Nie koli sebe,ale dieťatku.Ďakujem

daniela1974
3. jan 2011

@kaara1980 300 € za zrychlene, aspon v BA v Zeleznicnej viem. Ale udajne sa to vsade pohybuje okolo 300 € len treba zistit, k ktorej nemocnici robia zrychlene.

mirkawaw
3. jan 2011

@kaara1980 neboj, bude to dobre, prve dietatko mate zdrave a ak je aj genetika vo vasej rodine v poriadku, tak sa nemusis bat...ja som mala vyssie riziko ako ty ako prvorodicka po 30 1:85 a vsetko bolo okay...drzim prsteky, dobre to dopadne 🙂

funnyka
4. jan 2011

dievčatá, aj ja som podstúpila AMC a poviem vám, že mi nebolo všetko jedno. Strašne som sa bála o malinkého a to som mala výsledky 1:750.. Mala som ísť na odber do Martina, ale keď som videla ten prístup, tak som sa rozdhodla ísť do BA na Antolskú. Nebolo nič príjemné, ale to bolo všetko len zo strachu. Našťastie všetko dobre dopadlo a už budeme pomaly oslavovať pol oka. Držím vám všetkým palčeky, nech máte zdravučké detičky..

bahara
7. jan 2011

Ahojte 🙂 ja som v stredu podstúpila amniocentézu v Ba v Železničnej nemocnici a dnes ráno mi volal docent že máme zdravú 100% babu 🙂 🙂 tak som strašne rada 🙂 tiež sme mali zlé výsledky na dawna len 1:68 a aj keď sme kontrolné mali 5 krát lepšie 1:320 aj tak sme sa z priateľom rozhodli pre tú amnio nech sme pripravený na všetko keby niečo nebolo v poriadku 😉 no chvála bohu je.Držím vám všetkým budúcim mamičkám palce a prajem veľa šťastia.
🙂 🙂 Ešte sa chcem opýtať po tej amniocentéze treba odpočívať dlhšie ako tri štyri dni ? aj po dajme tomu týždni sa môže ešte niečo stať?teda čo sa týka tej amnio a možné komplikácie po nej? 😒

bambi9
7. jan 2011

@bahara gratulujem 😵 aj ked mi je divne ze vam vysledky povedali do telefonu, lebo ja som musela ist osobne a to cakanie v cakarni bolo hroznne 😒
co sa tyka toho oddychu tak ja som styri dni bola doma a len lezala lebo pri pohyboch som citila ten vpich... v pondelok som isla uz do prace ale kludovy rezim som mala stale... nechcem ta strasit ale to ze prejdu tie prve kriticke dni po amnio este neznamena ze tam riziko nie je..... dokonca som niekde citala ze az do 24tt 😕
tak sa setri ako sa len da a bude to ok 😉

daniela1974
7. jan 2011

@bahara 😵 😵 😵 SUPER 😵 😵 😵 ako sa bude dievcatko volat???

janicka
7. jan 2011

ahojte babulky. Tak sa k vam pridavam... Dnes mi volali z gyn. ambulancie, ze aby som sa zastavila kvoli svojim vysledkom, ze lekar chce so mnou hovorit. Teraz som v 17./18. tyzdni... a vysledky zo 16. tyzdna su nasledovne:
Downov syndr.: menej akoí 1 v 50 000, co je vlastne negativne, ale riziko NTD mi vyslo: 1 v 250.
Moj gynekolog ma hned ,,ukludnil", ze sice interpretacia vysledku je: skrining negativny, ale aj napriek tomu je ta hodnota vyssia ako by mala byt. A zavolal si ma hlavne preto, aby som sa sama rozhodla... ale aby nebolo prilis neskoro, kedte som uz vlastne skoro v 18.tyzdni.
Vypisal mi papiere, teda ziadost o konziliarne geneticke vysetrenie do Zeleznicnej nemocnice v BA, mam ist za MUDr. Ondrejcakom... a ze nech ma on pouci ci amnio, alebo nie...
Okrem toho, v prvom trimestri som mala nejake zvysene hodnoty na toxo, tak ma pre istotu poslal na infektologiu, ale tam sa len potvrdilo, ze bola prekonana aj napriek nameranej nejakej hranicnej hodnote...
No kazdopadne sa chcem spytat, ze ci sa do zeleznicnej nemocnice da objednat za MUDr. Ondrejcakom najprv ,,len" na konzultaciu...alebo ako to je?
Dakujem vam krasne za pomoc.

daniela1974
7. jan 2011

@janicka ahoj opytaj sa @bahara - jej dnes prave volali, ze ma vyborne vysledky z amnio a cakaju dievcatko zdravucke.

janicka
7. jan 2011

daniela 1974 dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre