Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

bambi9
21. feb 2011

@alecka
@zaira301
chcem len zareagovat k tym zrychlenym vysledkom.. tiez som bola na amnio, mame aj v genetike translokaciu a napriek tomu som cakala 3tyzdne na vysledky... informovala som sa aj na poistovni ci by to preplatili a dostala som dost obsirnu odpoved kt. vlastne skryvala to ze by to musel indikovat nejaky lekar v pripade ohrozenia zdravia atd 😒
ale teda vsetko dobre dopadlo a tie tri tyzdne som nebola v strese ale verila ze je nase dieta ok.... horsie to uz bolo v cakarni pred vysledkami 😲
drzim vam palce 🙂

boba82
21. feb 2011

@zaira301 no priplatila som si za tie testy, su to fakt velke peniaze, ale uz 4.tyzden som v takom strese,ved urcite vies o com pisem,ze by som uz asi nezvladla cakat dalsie tri tyzdne. Velmi ti dakujem za povzbudenie, tiez prajem vela sil pri cakani na vysledky, ale hlavne nech vsetko dopadne dobre!

alecka
21. feb 2011

@bambi9 myslim, zalezi od poistovne a jej limitov. to bola velmi salamunska odpoved co ti dali v poistovni. predsa tvoje dieta moze ziskat tu translokovanu cast chromozomu, alebo cely chromozom navyse, podla toho o aku translokaciu ide, a to moze byt nielen zdravie ohrozujuce ale aj nezlucitelne so zivotom. takze zalezi to aj od lekara, keby chcel, argumentoval by na poistovnia vybavil by to. cize moj nazor je taky, ze aj v tvojom pripade by mohla byt rychla diagnostika preplatena poistovnou. v zairinom pripade urcite. tu je link a vsimni si 3 bod.
http://www.medirex.sk/odborne-informacie/refere...

bambi9
21. feb 2011

@alecka vidis a nikto mi taku moznost nedal... islo o chromozom 13 a vtedy ide o vady nezlucitelne so zivotom .... na amnio ma posielala geneticka nie moj dr. kedze sme to riesili u nej uz pred otehotnenim ..mozno pri dalsom tehu to bude mozne, uvidime..

alecka
21. feb 2011

@bambi9 no dakujem pekne- patau 😕 . vsak mala som na mysli genetika, on indikuje tieto veci. nabuduce budes vediet, ak este budu taketo moznosti, lebo pri dnesnych zmenach v zdravotnictve mozno taketo "vyhody" zrusia 😖 , urcite si chod za tym. ked mas raz na to narok, nech to spravia.

szika
3. mar 2011

ahojte ja som sem pisala v lete, dakujem baby ze ste mi vtedy dali silu, teraz mám krásnu, zdravu dcérku, vlastne ani neviem preco sem pisem, bola som aj ja na amnio v Blave u Ondrejcaka, odporucam kazdej, je super, oplati sa, aj ked treba zaplatit, viem nie je to mala suma, ale keby som mala absolvovat este raz,. len k nemu idem , mala Sara sa narodila 1.1. 2011, dufam ze do mojho zivota priniesla stastie, ktore tak potrebujem, mam z nej velku radost, drzte sa babulky

tereza123123
5. mar 2011

Ahojte baby viem ze sem pisu vacsinou tie ktore sa chystaju na amnio a preto by som aj ja rada pridala svoj pribeh.minulu tehotnost mi museli predcasne ukoncit koli VVCH nezlucitelnych so zivotom pri vyvolavacej injekcii odobrali plodovu vodu a zistili 47XY doporucili nam geneticke vysetrenie partnerov a amnio v dalsej tehu.geneticke vysetrenie dopadlo super a ostala som tehu.v 16 tyzdni sme mali testy uplne v poriadku ale na zaklade doporucenia genetiky som isla na amnio.fora tohto typu som radsej necitala lebo som vedela ze by ma to len znervoznelo.stale som sa ukludnovala tym ze uz mi to raz robili a ze viem do coho idem 😖 lenze to bolo vsetko inak v BA na kramaroch to vykonaval nejaky starsi lekar ale mal pri sebe ucnicu a tej to podrobne vysvetloval.povedal ze mam placentu na prednej strane a ze to je kontraindikacia totalne mi doslo zle preco mi to nikto nepovedal skor? Po dni v nemocni ma poslali domov hned v ten den som dostala vytok najprv taky zlty a potom taky vodovy.dostala som strach ci mi neunika pldodova voda tak ma manzel vzal knam na pohotovost.lekar zmeral ph v posve a poslal ma domov ze plodovka to nieje po tyzdni som sla k mojmu dr do poradne a ten mi povedal ze mam malo plodovej vody a ze mi asi unikla a poslal ma do nasej nemocnice...tu ma dva dni drzali v neistote a az potom mi spravili dalsie sono a povedali ze to nieje ohrozujuce mnozstvo plodovej vody ale je to hranicne ☹ tak mi nasadili antibiotika a 100% kludovy rezim a teraz tu lezim a v pondelok ma caka dalsie kontrolne UZV ☹ takze baby nepodcenujte vytoky po amnio lebo fakt moze prist k najhorsiemu...My to snad zvladneme maly je bojovnik 😉

peony
5. mar 2011

@tereza123123 drzim ti strasne palce,nech vsetko dopadne dobre a urcite dopadne dobre 😉 Treba byt optimista,aj ked druhemu sa lahko hovori...
Ja som sa rozhodovala tiez ci ist na amnio,ale rozhodla som sa,ze nepojdem.Vsetky vysledky mi vysli v norme,mam len vekovu indikaciu.A nejak vnutorne som presvedcena,ze je vsetko v poriadku.
Daj priebezne vediet ako sa dari 😉

tereza123123
5. mar 2011

Dakujeem pre vysledky mame ist v piatok.myslim ze ked sme spolu prezili toto budeme bojovat a zvladneme to 😉 dam potom vediet ako to dopadlo

lucinka144
9. mar 2011

..ahojte žienky... 😕 tak dnes sme boli na amnio... teraz cakat na vysledky. 😒 😒 dufam ze budeme ok!! ..ale dozvedeli sme sa ze cakame chlapčekaaaa... 😅 😀 moje zlatko krasne...

elisonka
9. mar 2011

@lucinka144 ahoj ja som rovnako tehotná ako ty. ja idem na amnio v piatok. vieš mi povedať či to zvládnem? lebo sa dosť bojím. a povedia mi tam pohlavie?

lucinka144
9. mar 2011

@elisonka ahoj Elisonka,, nebojkaj sa... ja som mala stres, lebo clovek nevie co ho caka... 😖 a mala som moznost dnes, alebo o tyzden, tak som radsej sla dnes, a mam to za sebou. Boli sme v Martine... a skusim ti to detailne opisat! 🙂 v prvom rade ... NEBOLI TO,,, o nic viac ako normalna injekcia..trosku to stipne, a je to trosku neprijemne... ale nic co by si nezvladla. a hlavne to trva par minut.. do cca 5-minut bolo hotovo. 😝 zavolaju ta na salu, prezlecies sa do takej sexi kosielky co ti daju, spodne pradlo si nechas. potom vyhupnes na stol.. 2 doktorkovia sa ti povenuju,,jeden robil ultrazvuk, druhy robil odber s tou ihlou.. ako ked ti beru krv zo zily-priblizne. no... a pri tom ultrazvuku davaju pozor na babetko, kde je.. mna "bodli na lavej spodnej casti bruska, zalepia to..a ides domkou,, nemas tazke dvihat, a mat klud, aby sa ti to zahojilo..a to je cele. Naozaj sa neboj, zvladnes to! a nam aj povedali ze cakame chlapceka... doktor bol zlaty, vsetko vysvetlil, a hlavne to je velmi rychle! 🙂 🙂

elisonka
9. mar 2011

@lucinka144 Ďakujem za odpoveď. vysli mi nejaké vysoke hodnoty free beta hCG tak pre istotu som sa rozhodla ze idem. citala som si strasne vela prispevkov kde su baby za alebo proti. chcela by som vediet ci je babo zdrave a hlavne velmi chcem aby bolo. doteraz som pre babo nic nekupila ale ak bude vsetko v poriadku ihned sa dam do toho... drzim ti palceky aby si dobre dopadla.

lucinka144
9. mar 2011

@elisonka dakujeme..aj ja ti drzim palceky. Ja som tiez zvazovala ci tam ist.... ale cele tehotenstvo by som nato myslela ci je babetko ok..takto to budem vediet,,budem kludna a stastna ze je v poriadku. Mne vlastne vysli vsetky krvne testy ok,,, nic nebolo zvysene... sama som nerozumela preco ma vyhodnotili ako ryzikovu... rodit budem ako 31 rocna, tak asi aj preto..hmmm a podozrenie na DS bolo 1 z 84 zlakla som sa... tak chcem urobit vsetko co sa da.... Urcite ti rozumiem, aj ja som studovala vela prispevkov na nete, clovek ma stres, boji sa,,,, su rozne nazory. Ale hlavne sa nestresuj, samotny zakrok nieje tazky... tazsie je to cakanie na vysledky. Ale zvladneme to!!! 😲

elisonka
9. mar 2011

samozrejme že to zvládneme ved sme zeny :D urcite ta tam poslali koli veku. akonahle prekrocis 30 tak tam posielaju vsetky..... daj mi potom vediet vysledky... a uz sa mozes rozpravat s malinkym.... je pekne ked uz vie clovek pohlavie. vsetko sa tak zmeni. a veci su uz presnejsie....

mojmacik
9. mar 2011

@elisonka oprava kazdej vo veku 35 a viac...ak odmietnes daju podpisat papier...ja som napr. bola ako nasledok bol potrat zdraveho dietata,dokonca sa netrafili ani v pohlavi...keby som to mala vratit spat nikdy viac amnio...nasledne bol velky problem otehotniet...museli sme to riesit az IVF.....trojky som porodila ako 39 rocna amnio som odmietla a pritom som nevedela ani hodnoty afp testov,lebo pre trojky nemaju tabulky...a deti su zrave

elisonka
9. mar 2011

@mojmacik dakujem za upresnenie. myslela som ze po tridsiatke je to taky prekroceny limit. zase som mudrejsia

lucinka144
9. mar 2011

@elisonka 😀 😀 presne.. uz cloviecik nafasuje meno,,, je to zlate... vlastne este len par hodin viem ze to bude chlapcek, ale uz sme toho tolko prebrali, porozpravali... 😀 😉 v utorok mam volat na genetiku o vysledky z krvy... a ak sa mi od dnes do 2 tyzdnov neozve doktorka , tak je aj vysledok z plodovej vody ok. tak dufam ze mi volat nebude!!! 😀 😀 potom maju do 3 tyzdnov poslat spravu ku mojmu doktorovi.... no, netreba mysliet na to zle.. mne odpadol taky kamen ked som po zakroku vysla von,,, strasne mi odlahlo, a nadobudla som pocit ze to bude vsetko ok! a toho sa drzime... 😎 Dam ti urcite vediet ... a potom napis, aky si mala pocit z toho ty... ale verim ze mi das za pravdu.

tereza123123
11. mar 2011

Ahojte tak uz mame vysledky z amnio a maly je zdravucky 😀 😀 😀 jedna z najkrajsich sprav v mojoj zivote 😀...ale sme stale v nemocnici mnozstvo plodovej vody sa zlepsuje a Tadeasek rastie.uz sme tu 2 tyzden mozno nas za tyzden pustia 😉

boba82
11. mar 2011

ahoj @tereza123123,
gratulujem k dobrym vysledkom, viem velmi dobre, aky je to pocit, pocut taketo dobre spravy 🙂 prajem, aby ste pocuvali uz len taketo dobre spravy a tesili sa z tehulkovania 😉

elisonka
11. mar 2011

@lucinka144 ahoj alebo aj ahojte baby. mam po amniocenteze. myslela som ze tam budem jedina ale bolo nas tam az sedem. islo to celkom rychlo to pichnutie ani moc nebolelo ale potom to bolo take neprijemne ked mi brali tu vodu . ale vsetko sa da vydrzat....od rana som bola taka vystresovana, ze mi prislo po zakroku strasne zle. skoro som odpadla. a bola som aj vracat. ale to z tej nervozity a zo vsetkeho... cakali sme dve hodiny na jednej chodbe a po dvoch hodinach sme sli na sono ci je vsetko v poriadku... ale baby zvladnete to !!! vela stastia kazdej.

lucinka144
11. mar 2011

@elisonka nooo moje, vidis.. som rada ze si to zvladla a mas to za sebou. 🙂 teraz pekne odpocivaj, a davaj na seba a mimino pozor. Drzim palceky.... 😲

elisonka
11. mar 2011

@lucinka144 dakujem aj ty oddychuj. ja viem ze kazda to inak zvladne ale hlavne ze je potom. pre babo vytrpime snad vsetko. uz len vysledky.

lucinka144
12. mar 2011

@elisonka veru ..presne tak! 🙂 pre babo vsetko!!!! ...uz len tie tyzdne cakania... nech uz vieme ze je vsetko ok, a mozme sa vytesovat ako pekne rastieme. 😀 😀 tak sa zatial drzkaj,,,a ked budem vediet vysledky, hned pisem! 😎

katkak88
14. mar 2011

@lucinka144 ahoj možem sa ťa opýtať....že či už máš výsledky???ja idem tiež do Martina v stredu....len sa bojím toho dlhého čakania ☹ ☹

lucinka144
14. mar 2011

@katkak88 ahoj, vysledky este nemam. stale cakame. 😒 inak to nejde. Vysledky z Amnio. trvaju cca 3 tyzdne-ak je vsetko ok, vtedy poslu rovno vysledok Doktorovi. Ak je vysledok zly, volaju za 2 tyzdne aby tam clovek prisiel osobne s partnerom, a vyvetlia o co sa jedna. tak este cakaaaam. Ale zajtra mam poobede zavolat o krvne vysledky, tak hadam budem mudrejsia. To cakanie je dlhe 🙄 ale co narobime. Uz len vydrzat.

abriela
14. mar 2011

vysleky su po tyzdni, len nasi lekari maju cas - aspon v mojom pripade to tak bolo. Geneticka napisala spravu o vysledkoch z amnio v pondelok a o tyzden neskor vo stvrtok mi dosla obalka s vysledkami. Kedze sa neponahlala s posielanim posty, urcite sa neponahlala asi s napisanim spravy ☹.
Myslite pozitivne a nestresujte - malickym to neprospieva.

abriela
14. mar 2011

@tereza123123 Terka gratulujem a drzim palce, nech je aj nadalej vsetko v poriadku.

tereza123123
15. mar 2011

Dakujem 😉 este stale sme sidce v nemocnici ale ked bude vsetko fajn snad ma uz do piatku pustia domov 😉
A vam ako to dopadlo?

linda40
15. mar 2011

@lucinka144 Ahoj lucinka, minulú stredu som bola v Martine na amnio aj ja. Nechápem jedno, mne povedala genetička, že mám vyššie riziko na trizómiu 18 1:170 a strašne zaujímavé je, že to vedela skôr ako mi vzala krv a ako mi urobili sono. Asi je jasnovidka a ešte aj ten pomer si vycucala z prsta, lebo presne to isté mi povedala, keď som volala kvôli výsledkom z krvi. A zaujímavé je, že je tam napísané negatívny skríning a dolu v poznámke č.2 dopísané zvýšené riziko na trizómiu 18.
No teraz mám riadne nervy. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre