Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

fabiana
7. jan 2008

Nika, prosím ťa, aké si mala hodnoty, keď si podstúpila amc?

nika2
7. jan 2008

Mne bral krv moj gynekolog dva krat len na test AFP to som mala prvy krat v 16tt:89,900, druhy krat v 17tt:105,300 a potom mi este brala doktorka v BA na tie tripple testy ci ako sa to vola to bolo 17+2tt a tam som mala tiez 105,500. Geneticka povedala , ze aj tak z plodovej vody sa moc tieto rastepy nedaju zistit , ale aj tam sa meria to AFP. Ale ,ze sa to odporuca aby sa vylucilo vsetko. Tak radsej som na to sla pre pokoj v dusi, ze som urobila vsetko co som mohla.

fabiana
7. jan 2008

Aha... a robili ti aj podrobný ultrazvuk? Mne dnes, tam vyzeralo byť všetko ok.

nika2
7. jan 2008

Robila mi doktorka ako som si prisla pre vysledok len to bol klasicky ultrazvuk a tam povedala , ze tiez nevyzera , ze by bolo nieco zle . No teraz idem na ten 3/4D tak uvidime.

fabiana
7. jan 2008

Okej, tak si dovolím prečítať tvoje výsledky z 3D. A držkám nám palce, aby sme mali zdravé, krásne bábätká...

timaska
10. jan 2008

Ahojte,
ja idem na amniocentezu buduci tyzden. Je potrebne potom zostat doma PN? Lebo kazdy mi hovori inak, ze staci zostat od stredy lezat doma do nedele, na cviceni mi povedali, ze je potrebne zostat PN dva tyzdne a lezat. Ako ste boli na tom vy, ktore to mate za sebou. Mam 36 rokov a tak som sa rozhodla, ze to podstupim. Dakujem a drzte sa.

jastericka
10. jan 2008

timaska: čo sa týka tej PN, všade sa uvádza inak, aj v každej nemocnici je to inak, niekde ťa pošlú hneď po zákroku domov a niekde si na pozorovaní cez noc a na druhý deň ideš domov.
Pokiaľ viem, mne hovorila doktorka na genetike, že 2týždne po amnio by mala mať žena kľudový režim, čo znamená PN.

nika2
11. jan 2008

Ja som bola den po zakroku v nemocnici , vraj pre poistovnu aby to preplatila a prvych 24 hodin je dobre sledovat.Teda aspon tak to povedal doktor. Teraz normalne robim nechcela som ostat na PN. V prepustacej sprave je sice uvedene , ze sa doporuca 14 dni PN. Nemam ziadne problemi a citim sa dobre. Ja mam zamestnanie v kancelarii, tak len sedim a keby mi bolo tazko tak idem domov. Je to asi individualne ako sa kto citi. A myslim keby som doma tak by som asi vsetko zacala lestit od nudy a to je tiez zataz 🙂 nika

timaska
11. jan 2008

jastericka
nika2
Dakujem pekne, pomohli ste mi 🙂, majte sa fajn.

dudduli
12. jan 2008

ahoj timaska,mne robili amnio ked som bola prvy krat tehu.bolo to pred 9 rokmi.a tiez mi kazali byt 2 tyzdne pn.tie prve dni boli dost tazke.fakt som len lezala.ked som sa postavila tak som citila akoby som mala tu ihlu vrazenu stale v bruchu.ale ten pocit potom zmizol.trval len jeden den.nic sa neboj.neni to nic hrozne,vysledky som mala v pohode.teraz mam doma uz tretiaka.teraz som tiez tehu a cakam na afp vysledky.dufam budu dobre.mam strach ale snazim sa na to nemysliet.tak sa maj pekne a drz sa.

azuzi
21. jan 2008

Ahojte,
chcem Vam oznamit ze mame konecne vysledky z amnio, su v poriadku a cakame znovu chlapceka. Velmi sa vsetci tesime. 🙂 🙂 🙂 🙂

nika2
21. jan 2008

Ahoj azuzi, to je super. Tesim sa s tebou. A drzim palce aby teraz islo vsetko ako po masle 🙂 Ja idem pre vysledky z amnia v piatok a tiez verim, ze bude vsetko o.k. ahojky

azuzi
21. jan 2008

Vdaka Nika a drzim palceky na piatok. Uvidis ze to dobre dopadne. Potom daj vediet. 🙂 🙂

kukona1
22. jan 2008

ja som bola na amnii v piatom mesiaci-dost neskoro a 4 hodiny po zákroku ma poslali domov a ani PN mi nenakázali a ešte mi zabudli pichnút partobulin....

nika2
28. jan 2008

Takze uz mam vysledky z odberu a su v poriadku. Hned som bola aj na morfologickom sone a tiez je vsetko ako ma byt. Doktor spocital aj vsetky prsteky na rucickach a budeme mat dievcatko. Takze sa moc tesime 🙂 Len doktor povedal, ze mam menej plodovej vody a preto sa nato este treba pozriet tak za 3-4 tyzdne. Ze to je tym odberom lebo moze dlchsie trvat obnovenie. Alebo take nieco. Hadam sa to vsetko upravi. Mala ste niektora tiez takto menej plodovej vody po odbere, a upravilo sa to potom? nika

jastericka
28. jan 2008

ahoj nika2. Gratulujem ti k dievčatku 😀 . To je super, že máš dobré výsledky, je to šťastie preveľké, teším sa s tebou. Ja si tiež myslím, že tej plodovej vody máš menej kvôli odberu, ona sa doplní a nemusíš sa báť, keď to doktor bude sledovať.
papa

nika2
28. jan 2008

Dakujem jastericka. Tusim ty mas termin presne mesiac predomnou 🙂 a tiez diecatko budete mat.

jastericka
28. jan 2008

áno presne mesiac pred tebou. Ale nemáš dakedy také tušenie, že to bude skôr? Ja už dlho mám taký pocit, že sa narodí začiatkom apríla, možno si to len nahováram, lebo to chcem mať čo najskôr za sebou 😀 a držať malinkú v náručí.
Potom napíšem do pôrodov, ako som to zvládla, dobre?
Ja som veľmi rada, že ideme mať dievčatko, dozvedeli sme sa to na 3D, v manželovej rodine sú totiž samí chlapcí 😅 , takže dedo je šťastný.
Len nad menom stále hútame, nevieme sa dohodnúť. Chlapčenské by sme mali hneď Michal alebo Filip, ale baba?!

nika2
28. jan 2008

presne ako unas. tiez nam to povedal doktor na 3D a pri vysledkoch z odberu sa to potrvdilo. manzel ma tiez len brata a bratrancov. u nas doma sme zase 3 baby. ale nejako som tusila, ze to bude dievcatko. a to meno, tiez sa nevieme rozhodnut ake. paci sa nam vela , ale to prave stale nemame. 🙂

jastericka
28. jan 2008

som zvedavá, čo povieme na pôrodnici, to už budeme musieť dačo povedať 😀

angi33
29. jan 2008

ahojte!bola niektorá z vás na amnio v nitre?buduci tyzden 6-ho mám termin,ale trosku sa od tej nitri bojim.ja mám 35 rokov a vsetky vysledky mám ok.len koli veku som chcela ist na amnio,ale teraz uz ani sama neviem ci mám ist.

jastericka
29. jan 2008

angi33: ahoj, len môj názor. Ak by som mala výsledky v poriadku, myslím tie triple testy (AFP, HCG), nešla by som určite na amnio. Samozrejme je to pre pokoj v dušičke...
Len taký príklad zo života. Moja krstná mama mala dieťatko po 35-ke. Už bola na ambulancii, mali jej robiť amnio a tam to odmietla. Má zdravú, inteligentnú dcérku.
Skús radšej 3D ultrazvuk, je to bez rizika a tam Ti tiež môžu na niečo prísť, ak by nebolo v poriadku, samozrejme amnio je presnejšie. Ale ak si mala testy OK, neboj 🙂

petulienka
29. jan 2008

Jastericka alebo skus morfologiu plodu u doktora Holana, ja som u neho bola ale az po amnio... Keby som o tom vedela pred amniocentezou, nesla by som na nu. A moj maly je zdravy ako buk 😉

trpezliva
29. jan 2008

Aj ja som bola u Dr.Holana, je to super lekar...a velmi nas ukludnil. Tiez sme nesli na amnio...

jastericka
29. jan 2008

petulienka: ja som na tom bola 😀 Ja som len chcela poradiť angi33 😀
papa

angi33
29. jan 2008

ahoj jastericka.presne na to som mislela aj ja,ze radsej by som isla na 3d ultrazvuk.nehcem riskovat,lebo po skoro 3 rokoch a po neuspesnom IVF sa mi konecne podarilo otehotniet.teraz som v 18 tom tt 😀 😀 😀 .dakujem za radu!!!!

jastericka
29. jan 2008

tak to by som určite na amnio nešla, je tam síce len jedno percentná miera rizika, ale po 3 rokoch snaženia.eee 😉
Ja som bola na 3D v Hlohovci, možno aj v tvojom okolí je,skús vyhľadať na nete. 🙂

tari
29. jan 2008

Angi ja som bola v nitre na amnio. Nie kvôli veku (mám 25) ale kvôli zlým výsledkom triptestov 😠

čo sa týka zákroku bolo to profesionálne a doktor bol úplne super. Bolelo to minimálne - o nič viac ako keď ti berú krv zo žily. Akurát to bolo nepríjemné keď som videla tú hnusnú ihlu a vedela som že s ňou idú špárať k bábatku 😝 Bola som hospitalizovaná na jednu noc.

čo sa týka nemocnice, nebola som nadšená - otrasné záchody a sprchy, strava veľmi úbohá (a to ja nie somi vôbec náročná), izby sa vcelku dali

tari
29. jan 2008

na výsledky som čakala asi dva týždne a aby som sa medzi tým od strachu nezbláznila, tak som bola na 3D sono v Hlohovci - je to tam super, odporúčam 😉 podľa toho sona bolo všetko v úplnom poriadku a potom aj výsledky amnio boli perfektné - mám krásneho, teraz už 3 mesačného chlapčeka 😵 😵 😵

angi33
29. jan 2008

tari gratulujem k syncekovi!nemocnicu som vydela aj ja ked ma poslali na ultarzvuk,ozaj otrasné.tam mi povedali ze placentu mám vpredu,a aj koli tomu mám strach od amnia.inác geneticka Barosová mi povedala ze volakedy posielaly zeny na amnio po 37.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre