Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

nadhera
23. mar 2011

@enrikad zalezi od zdravotnej poistovne , ci musis byt hospitalizovana den pred amnio, alebo nie. Aj napriek tomu, ze som nemenila poistovnu /oni si za rok zmenili podmienky/ som pri prvom amnio bola 1noc v nemocnici, pri druhom amnio som dosla rano na lacno a okolo 16tej ma pustili domov.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enrikad
23. mar 2011

@malinovka333 : predpokladám, že u mňa to bude tak isto... že po odbere ma ešte nechajú na chodbe a potom po sone, ma pošlú domov (pevne v to dúfam 😀)...díky

alecka
23. mar 2011

@enrikad odber sa robi od 16tt, zda sa mi ze vas primar picha aj vcasne, tie su od 12tt, ale to by si musela mat asi nejaky vaznejsi dovod, alebo sa dohodnut. fakt neviem ako to prebieha po odbere u vas. u nas v bb, som isla hned po odbere domov. vyfasovala som magnezium a lezat 2 dni- zobrala som si dovolenku, lebo je lepsie platena ako pn. na odbere som bola stredu, do konca tyzdna kludovy rezim a v pondelok hor sa do prace 😀. ale aj po tom tie 2-3 tyzdne odporucaju nenamahat sa. takze sama musis zvazit, ci sa dat vypisat na pn, alebo sa stresovat v praci 😉 .

enrikad
23. mar 2011

@alecka : to si mala super naplánované... ja tiež predpokladám, že si zoberiem na tie dni dovolenku (proste budú musieť mi to tolerovať)... a v práci sa už nestresujem, proste ako som si overila, že čakám bábo, - snažím sa stresy vynechávať... lebo pri prvom, som bola v samom strese, mala som pred štátnicami, samé skúšky, v práci samé stresy a teraz mám dieťa, ktoré je hyperaktívne 😀 a do 2,5r zle spával, každú hod. v noci bol hore... a mnoho iných vecí, ktoré predpokladám, že boli práve vplyvom stresov počas tehotenstva...- tak teraz žiadny stres!!! 😉

jana1106
23. mar 2011

@enrikad ja som si to inac v praci dala tak, ze dva dni ako celodenne osetrenie u lekara a potom este dovolenku.

alecka
23. mar 2011

@enrikad v dnesnej dobe je velmi problematicke vyhnut sa akemukolvek stresu 😒 . drzim palce 😉 !

linda40
24. mar 2011

@enrikad neviem, či tie stresy majú vplyv na bábätko, alebo u mňa je všetko naopak. Pri prvom som bola celé tehotenstvo PN - hyperaktívny syn, po materskej som od neho ušla do práce a hneď som otehotnela. Takže pri druhom - tehotenstvo, hyperaktívny syn, práca, stavba domu. A dieťatko kľudné, nakŕmiť a uložiť do postielky. Vysávala som pod ňou a spala ďalej. 😅

katkak88
28. mar 2011

tak ja mám dnes výsledky z amnio.................a vďaka Pánu Bohu...................naozaj som šťastná......DS sa nepotvrdil.................prajem aj vám áby vám to dobre vyšlo.................to čakanie bolo naozaj strašné....držte sa

peony
28. mar 2011

@katkak88 blahozelam k vynikajucim vysledkom a prajem ti,aby si si uz len uzivala tehotenstvo s radostou 😉

lucinka144
29. mar 2011

..som stastna, ze aj ja mozem prispiet uuuuzasnou spravou... 😀 😀 😀 dnes som volala na genetiku, a vysledky z Mnio.. su dobere!!! 😎 ♥♥♥ budeme mat zdravuckeho chlapceka, a vsetko je ok.. 🙂 prajem kazdej buducej maminke, ktora prejde takymto stresom, a strachom.... aby tiez dostala taketo dobre vysledky, a mohla si uzivat tehotenstvo, a kopkajuce babetko v brusku. 🙂

peony
29. mar 2011

@lucinka144 🙂 blahozelam,strasne sa tesim z takychto sprav 😉 ja som mala len vekovu indikaciu,tak som amnio odmietla a tesim sa,ze vychadzaju taketo dobre vysledky,som potom aj ja pozitivne nadstavena.

tereza123123
29. mar 2011

@lucinka144 ahoj velmi gratulujem.z osobnej skusenosti viem ze je to jedna z najlepsich sprav v zivote 😀

edita84
29. mar 2011

@katkak88 super gratulujem
@lucinka144 gratulujem a kočky teším sa s vami :D

babulkaa
29. mar 2011

kocky chcem sa spytat to kazdu tehulu posielaju na amnio alebo len ked jej vydu zle vysledky zo screeningu?? Dakujem

syslica
29. mar 2011

@babulkaa Spravidla to navrhnú každej, ktorá má na to vek (po 35. r.), ak je mladšia tak len pri zlých výsledkoch testov. Dobrý, empatický doktor to len navrhne a nechá žene na zváženie, niektorí ale doslova rozhodujú za nás 😒 .

babulkaa
29. mar 2011

@syslica dakujem za odpoved, myslela som si ze to je povinne vysetrenie v tehu. Zatial 1 screening vysiel negativne aj UTZ bol ok, vsetko ako ma byt, tak snad bude aj dalej dobre.

belusa
29. mar 2011

@lucinka144 gratulujem

belusa
29. mar 2011

ahojte ja mám zajtra absolvovať amnio a hrozne sa bojím sú tu niake riziká?

peony
29. mar 2011

@belusa preco mas ist na amnio?rizika su,len vzdy treba porozmyslat,ze ake a to je pre kazdu zenu individualne...Je to na kazdej zene.

belusa
29. mar 2011

@peony kvôli veku mám nad 35 tak preto sa bojím ja neviem čo mám urobiť fakt

tereza123123
29. mar 2011

@belusa riziká su vždy .. daju ti aj podpísat papier že ti o tom povedali ... ale myslím že nieje čoho sa bát treba potom len odpočívat ... ja som to podcenila ... a vypomstilo sa mi to .... aj ked je to diskutabilne ked mi lekárka v BA pri prepuštaní povedala že za dva dni možem ist do práce a pri podpisovaní papierov ti hovoria že by si mala byt doma min dva týždne... ja som vdaka amnio na rizikovom ale za to že viem že je malinký zdravučký a nemusím sa stresovat do konca tehu to stojí 😉

peony
29. mar 2011

@belusa aj ja mam vekovu indikaciu,ale inak vsetky testy dopadli dobre.Ja osobne som sa rozhodla,ze amnio nepostupim.

linda40
30. mar 2011

ahojte, pochválim sa, mám výsledky z amnio - všetko je OK. Som veľmi šťastná. Držím palce aj Vám. 😉

edita84
30. mar 2011

@linda40 super gratulujem za kolko dní si ich mala hotové?

linda40
30. mar 2011

@edita84 za 3 týždne skoro, 9.3. som bola na amnio, 25.3. lekárka písala správu a ešte to stihla v ten deň aj poslať. Prišlo mi to 28.3. Takže viem to už od pondelka, len som sa nestihla pochváliť. Inak môj gynekológ to ešte včera nemal.

edita84
30. mar 2011

@linda40 aha no to by som určite nevydržala ale gratulujem 🙂

malinovka333
31. mar 2011

@linda40 gratulujem k vysledkom, tesim sa s tebou ,aj my sme to podstupili a tiež sme zdravucky zatial, takze si viem predstavit co si prezivala a ako sa tesis 😀

linda40
1. apr 2011

ďakujem, teraz sa už naozaj teším. Keď som zistila, že som tehotná, tak som sa z manželom asi mesiac nerozprávala. A vážne som uvažovala o potrate. Mám 40 rokov a už som sa na to necítila a bála som sa, že môže byť postihnuté. Ale nedokázala som to urobiť a teraz sa na toho drobca, či vlastne drobuľku veľmi teším. Aj moje deti sa tešia a sú zlatí ako sa každý deň vypytujú či sa hýbe a prihovárajú sa jej. Keď sme im oznámili, že budú mať súrodenca, hneď bola hádka, kto si ho vezme do izby. Obaja chceli. Tak sme povedali, že keď bude chlapec pôjde k synovi, keď dievča k dcérke.

syslica
1. apr 2011

@belusa Ako si sa rozhodla? A ako to nakoniec dopadlo? Pevne verím, že je všetko v poriadku! Túto tému sledujem "zobďaleč", pretože momentálne o syslinke len snívam, ale ešte nesnažilkujem... mňa sa takisto bude týkať veková indikácia, keď na to príde.
@peony, držím palce! Ak sú všetky ostatné výsledky v poriadku, ja si tiež myslím, že len izolovaný faktor veku nie je hneď dôvodom na amniocentézu... a vybrali ste dcérke krásne meno, my by sme chceli tiež... buď Mária Melánia alebo Karin Alexandra 🙂
@linda40 Veľká gratulácia! ak chceš a budeš mať chvíľku čas, nakukni aj do témy Snažilky 40-ničky a napíš dievčatám, že zázraky sa dejú, veľmi to ocenia 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre