Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

nika2
30. jan 2008

tari aj ja som mala vyssie AFP vysledky a preto som isla na amnio v BA a to mam 24. vysledky som mala teraz v piatok za 3 tyzdne a presne ako aj ja som medzi tym isla na 3D do Hlohovca. tam bolo vsetko ok a aj vysledok z amnia je dobry. a nemala si po odbere menej plodovej vody? lebo mne v piatok robil doktor morfologicke sono a , ze mam menej . teraz za 4 tyzdne idem na kontrolu. nevies kolko trva kym sa zase obnovy? nika

babulina
30. jan 2008

nika, plodova voda by sa mala obnovit do par dni, mam pocit ze mi hovorili po odbere ze do dvoch az troch dni

neroriso
6. mar 2008

ahojte...musela som vytiahnut tuto temu lebo som ozaj zufala...dnes rano sme boli na odber krvi..a dr. mi povedala ze hoci bez ohladu na vysledky odberov aj tak by bola radsej keby sme podstupili amnio...
ja mam z toho velke obavy kedze som rizikova tehulka s hroziacim potratom.. 😔
prosim poradte ako sa rozhodnut

bibianka
6. mar 2008

Nerosiro,
bola si na sreeningu v 1. trimestri (NT, nosová kosť, biochémia)?

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minitrouble
6. mar 2008

ahojte - pridam aj ja svoju skusenost...nam v 16tt vysli testy pozitivne kvoli vysokemu HCG opakovane - riziko 1:85 a na druhykrat 1:125, samozrejme mi odporucili amnio - no moj lekar povedal ze tieto testy maju vysoku falosnu pozitivitu a ze jemu sa este ani raz nepotvrdilo ze by babatko naozaj malo Downa - ja som amnio odmietla - no potom ako som chodila na rozne platene sona tak ma sukromne centra presviedcali ze aku velku chybu som urobila ze Down moze byt aj fyzicky uplne zdravy - takze som si preplakala dobry mesiac a do konca tehu bola uplne na prasky - no teraz mozem len povedat ze super ze som na amnio nesla - ked vidim ten nas krasny batoztek tak predstava ze by tu nemusela byt - lebo amnio je vzdy riziko - su tam 2% moznych komplikacii az potratu - takze vzdy sa moze nieco stat
takze tolko moja skusenost - na testy mam svoj nazor ...btw ...v 12tt mi robili merania sijoveho prepojenia a to bolo v poriadku ...takze asi by som tomu mozno aj skor verila
krv je len krv - je to zmes matkinej krvi aj toho co je v babatku ....takze aku to asi moze mat vypovedaciu schopnost - no ale nie som lekar - takze mi neprinalezi sudit
len som chcela povzbudit mamicky v podobnej situacii ako som ja bola - lebo viem ake to je tazke a ako strasne to boli a ako strasne som sa trapila 🙂

ivana1973
6. mar 2008

Ahojte babky, v stredu 12.3.2008 idem do Trencina na amniocentezu. Nemam strach zo samotneho zakroku, ale z vysledkov. Bojim sa hrozne

neroriso
6. mar 2008

bibi bola..vysledky boli v celku ok..

stvura..ja zijem momentalne v Nemecku...cize ist preto do BA by bol dost problem...a ja sa neviem rozhodnut halvne preto elbo v minulosti som uz parkrat o mimi prisla...a na toto si davam az velmi velky pozor..

bibianka
6. mar 2008

neroriso, ja som na základe tohto sreeningu na amnio nešla, čakáme dvojičky, takže riziko potratu by bolo vyššie ako pri jendom mimi. Podľa ultrazvuku v 20.tt sú bábätká tiež v poriadku, tak dúfam, že to tak je naozaj. Ale je to ťažké rozhodovanie...

danka11
6. mar 2008

ahojte. Ja som mala zle vysledky testov zo 12 tyzdna- 1:60 na Dawna. Tiez som s a naplakala. Nakoniec sme sa s manzelom dohodli, ze sa spolahneme na sono. Boli sme na trojdimenzionalnom u 3 roznych lekarov a hladali sme znaky Dawna u babatka- to je napr, velky jazycek, vycnievajuci z ust, sandalikove chodidla, tvar hlavicky, kratka stehena kost- a postavenie usnic, vady srdiecka, cysty v oblickych, zaludok tad... nastastie babatko nepreukazovalao jedinu odychlku a tak som amnio neabsolvovala. Narodil sa nam krasny a zdravucky chlapcek. Plakala som od stastia- ja mam 37 rokov a 3 roky som potracala, kym som otehotnela so synkom. Mozno tie testy ovlivnilo aj to, ze som masivne krvacala v 5-6 tyzdni a najma to, ze som brala Utrogestan a Duphastan. Tieto lieky ovplyvnuju vysledky testov.
Testy v 12 tyzdni su ovela presnejsie ako AFP v 16 tyzdni- samozrejme len v tom pripade ak ich robia ludia, ktory maju na to specializaciu. Nie je ich vela na Slovensku.

Ked som bola na genetike v den, ked mi mali urobit amniocentezu a plakala som tam, lebo som s a nevedela rozhodnut- ci ju absolvovat a ci nie, tak tam bola taka spravna lekarka a ta ma chytila za ruku a spytala sa,, mamicka a vy?? Vy co citite?? Citite, ze je to dietatko zdrave?? A ja som odpovedala, ze ano.. Bolo to zlomove rozhodnutie.
Zaujmave je, ze po porode synceka, ked mi povedali, ze je zdravucky, a lekar uz drzal v ruke moju placentu a tak si ju pohadzoval z ruky do ruky.. tak skonstatoval, ze taku obrovsku a prekrvenu placentu uz dlho nevidel- bola na prednej stene a ja mam taky pocit, ze keby som na tu amnio isla tak by mi mozno napichli do nejakej zily ci cievy v placente. Teraz viem, ze som sa rozhodla spravne- ale vtedy som sa bala a pocitala dni do porodu a rozmyslala ako budem vychovavat svojho synceka ako bude mat naozaj dawna..

stvura
7. mar 2008

Ahoj.
Neroriso: ja som tiez uz stihla absolvovat jedno mimomaternicove a bol to otras.
V Nemecku mam aj ja svoju najlepsiu kamaratku, pokial chces zistit FISH metodou len chromozom 21, cena je 65 Euro, pokial 13,18,21 a X a Y tak je cena 120 Euro. Moze sa to lisit od poistovne, pripoistenia a nemocnice.
U nas na Slovensku stoji tato metoda tiez podla poistovne od 1500 pre Apollo az do 8200 pre Vseobecnu. Ostatne su niekde medzi tymito dvoma cenami.
Moja kamoska robi diplomovanu sestru v sukromnom sanatoriu, avsak vsetky operacie absolvuje kvoli cene a kvalite v Cechach...takze je to na tebe.
Je to fakt tazke rozhodnutie, lebo napriklad ako pisala Danka 11, testy su o nicom. Mne vysli velmi podobne vysledky jej vysledkom, a sla som na amnio. Amniom vsak zistujes nielen downa, ale aj svalovu distrofiu a to pri ziadnom ultrazvuku nezistis - kamaratkin maly bol do 8 rokov uplne normalnym dietatom {ziadne proporcionalne rozdiely, inteligentny chlapcek} a teraz je na voziku a davaju mu max. par rokov.

minitrouble
7. mar 2008

stvura - no len ja si myslim ze svalovu distrofiu mozu mat aj deti ktore maju AFT a tripple testy uplne v poriadku - tu ide skor o Downa - lebo tym strasia strasne vela mamiciek - a je to naozaj strasne ked 4 mesiace zijes v strachu ze ci babo bude alebo nebude downik - a ze co ked bude - no na druhej strane mu nechces ublizit a tak...no je to proste hrozny pocit... 😒

neroriso
7. mar 2008

ahojte my sme sa nakoniec s dr. dohodli ze na tu amnio pojdem 😔
datum sme si stanovili na pondelok len s tym ze ostanem na noc v nemocke pre istotu... 😔
ale pevne verim ze bude vsetko nakoniec 😵

danka ja som momentalne mimo SVK....trakze dufam ze dr. ktora mi to bude robit to nezbabre...

stvura...ved prave ze sa toho zisti viac ako pri inych vysetreniach...

pipka
7. mar 2008

ajojte babulky, mne tiez vysli AFP testy pozitivne a caka ma amnio, chcela by som sa opytat, ci je tu niektora, co absolvovala amnio v CAR Gynfiv, v ktorom tt a kolko sa priplaca, aj ked som clenkou GF klubu. dik 😉
tie poz AFP mi vraj preto terz vysli preto, ze sme povodne cakali dvojcata a v 11tt si to jedno babo rozmyslelo a teraz sa to ukazuje vo vysledkoch. Ale kedze mam uz 35r tak by som asi na amnio aj tak sla.

stvura
7. mar 2008

Jasan, neda sa vsetko roztabulkovat.
Ale ked uz amnio, tak vsetky geneticke poruchy co sa daju zistit treba zistit 😉 . Ja som sa tiez bala hlavne toho downa, lebo mam par skusenosti s takymito detmi a netrufla by som si na vychovu.... i ked moj manzel je veriaci, stal pri mne bez ohladu na to aky by bol vysledok...
Musim vsak konstatovat ze akosi klesa vekova hranica - u geneticky sme boli vsetko baby medzi 25 a 35 a vsetky nas odporucila na amnio. Pomaly aby clovek uvazoval mat dieta hned po strednej kvoli neskorsim moznym zdravotnym komplikaciam 😒

neroriso
7. mar 2008

stvura...to mas jasne ze vsetko...ja som prve mimi cakala v 21tke,,,nevyslo to...podla mna to vobec nezalezi odveku

sasenkah
8. mar 2008

Ja som amnio absolvovala tento tyzden. Pri vpichu mi vsak netiekla plodova voda, tak mi tam doktorka zacala s tou ihlou mikslovat, co bolo total nechutne. Po par minutach trapenia sa rozhodli pre druhy vpich!
Lenze pri druhom vpichu sa do vzorky dostalo trocha mojej krvi, ale dalsie ampule vyzerali v pohode. Vcera mi vsak doktor oznamil, ze moja vzorka bola kontaminovana mojou krvou a nic sa s tym neda robit!
Neviete si predstavit moju nasratost. 😠
O tom, ze som si to musela komplet platit zo svojho /18.700,-Sk lebo uzasna vseobecna z.p. nepodpisala zmluvu s mojim zdrav. zariadenim/ ani nehovorim!
Bolo mi navrhnute zopakovat zakrok. NIKDY!!!

neroriso
8. mar 2008

sasenka 😨 😢 uff tak to si musela mat uplne desne...nezavidim...ale podla mna v tom bola aj chyba dr..

sasenkah
8. mar 2008

primarna chyba nastala na genetike na Kramaroch, kde ma doktorka poslala na amnio, napriek tomu, ze moje vysledky vobec neboli hranicne!
To mi samozrejme povedal docent na inom pracovisku az ked bolo po...
Inak Kramare NIKDY! Ked sa clovek chce na nieco opytat reaguju akoze - co otravujes -, prip. - dalsia co sa tvari premudrela...
Trapne na tom je, ze tento pocit mam z vacsiny doktorov v statnych zdrav. zariadeniach.

neroriso
8. mar 2008

sasenka....na kramaroch ai maju fakt blby pristup...ale dala si zato 18000 a takto to skonci neprijemne

pipka
9. mar 2008

sasenka 18 000?? Ty brdo, to si si hradila v plnej vyske? Ja som tiez VZP, ale mam uz 35 r, a vysledky AFP pozitivne, tak verim, ze aj toto zohrava ulohu pri hodnoteni, neviete ako to je s platenim?

sasenkah
9. mar 2008

Ahoj pipka 🙂
Takze zakrok s jednodennou hospitalizaciou 12 000 + k tomu som si zaplatila 6700 za zrychlene vysledky.
Teraz ked uz je po vsetkom viem kde to robia za 2000 a bez hospitalizacie. Navyse tam posobi skvely p. docent, ktory ti vsetko do podrobna vysvetli. Ak chces, dam vediet.

pipka
9. mar 2008

sasenka ano, napis mi do IP, caka ma to cca o dva tyzdne, tak za kazdu info budem vdacna 😉

dann
9. mar 2008

baby, urcite su babatka v poriadku, mne robili amnio na antolskej, lebo som mala zle vysledky (riziko down) a ked sme boli pre vysledky na genetike, tak nas cakalo 12 bab a vsetky mali ok vysledky (a vsetky cakali dievcatka, iba ja chlapceka). prve tehotenstvo som mala mimomaternicove, teraz je uz urcite vsetko ok tfuj tfuj tfuj🙂

ivana1973
9. mar 2008

dann...a ake si mala riziko??? Ja mam 1:150. Neviem ci to je vela alebo malo, ale niekde v kutiku duse dufam, ze bude babetko zdrave. Aj ked budeme mat tretie velmi som sa tesila az do momentu ked mi lekar oznamil, ze gen. testy nie su dobre...
od vtedy sa hrozne bojim.Mam dceru ma 16 rokov a syna ten ma 13 rokov a vzdy som si priala takeho malickeho maznacika a teraz mam strach...ale verim(aj ked sa bojim verit)

matrinka
10. mar 2008

ahojte baby,
aj mna caka amniocenteza 😒 kedze v case porodu budem mat uz 36r. Tento tyzden idem do genetickej poradne na Americkom nam. v BA. a oni by ma mali poslat na amnio. Kedze mam gynekologa v Ruzinove tak asi mi aj odber budu robit v Ruzinove. Tiez sa bojim, ale svagrina hovorila, ze vraj to nic nie je 😉

matrinka
11. mar 2008

baby, tie co ste boli v genetickej ambulancii v BA na amer. namesti...treba sa tam objednat?

dann
11. mar 2008

ivana1973: riziko som mala 1:85, urcite bude vsetko ok!
martinka: ja som isla na americke nam s papierom od gynekologycky a s vysledkami z testov AFP, ta doktorka na americkom je velmi mila, vsetko nam vysvetlila, boli sme tam aj s partnerom a trvalo to asi 20 min, sa pytala na choroby v nasich rodinach a tak...

pipka
11. mar 2008

babulky aj mna poslali na genetiku na Americke nam, ale neviem kde to tam je. Neviete mi poradit? Mam tam ist zajtra... 😒 A ako sa vola ta dr. ?

sue33
11. mar 2008

Pipka, je to oproti elektr. zastávke (Amer. nám.), stará jednoposchodová budova. Vchádza sa z dvora zo zadu, úplne posledný vchod, (je tam taká "vyblednutá tabuľa" lekárska genetika). Na poschodí sa zvoní, takže konkrétneho lekára nemusíš hľadať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre