Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

simonkato
29. jún 2011

Ahojte babenky ako vas tu citam mam rozne pocity ale ten hlavny je ze sa bojim strasne o babo ☹ .V piatok ideme na amnio koli zlym vysledkom z krvy ktore nam vysli1:60 a druhy krat 1:45 na edwardov syndrom(trizomia18)pekne viem to uz cca od12tt potom som cakala do15tt na genetiku az vtedy nas objednali,tam nam povedali o tom edwardovom syndrome,mne moja doktorka tvrdila down rastep atd 😖 .Viete si predstavit moju reakciu 😠 .Poslali nas na sono tam si pan doktor popisal podiktoval sestricke a mne nic nepovedal.na genetike nam odporucili amnio a po vysvetleni co dany syndrom obnasa sme suhlasili objednali nas na1.7. co uz budem v17tt4den.Takze som vstrachu uz peknych6tyzdnov a ked si predstavim ze to budu dalsie 3je mi na zblaznenie.Neboli ste niektora na amnio v Nitre?My sme objednany tam aj genetiku sme absolvovali tam.Kazali mi priniest pyzamo nocnu koselu papuce hyg potreby desiatu a ze si tam polezim po zakroku3hod.Ako ste to zvladali ako ste sa udrzali v klude ja som doma na rizikovom cize sa nemam ani ako poriadne zamestnat 😒

tereza123123
29. jún 2011

@simonkato ahoj urcite kazda mamicka ktora podstupila amnio by mohla aj knihu napisat o strachu ktory sa preziva za tie tri tyzdne.Na amnio v Nitre som sidce nebola ale chcela som ti napisat aby si sa drzala sama si este spominam na tie preplakane noci.Po amnio hlavne nepodcenuj odpocinok a drzim palecky

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonkato
29. jún 2011

malinovka333ahoj mne ten papier nedala geneticka ale sestricka na sone kde nas poslala sa geneticka objednat na ten odber.Takze potom nechapem naco si mam priniest tolko veci,asi keby ozaj nastali kompikacie.A kedze som z To aby som si po veci nemusela posielat.Robili ti to v ambulancii?Moze byt pri tebe niekto (priatel,mamina)

tereza123123 ahoj snazim sa drzat ale posledne dva dni mi je tak divne asi z nervov snazim sa ukludnit cely den radsej prelezim prespim bo v noci sa mi hluposti snivaju.nech uz mame po tom a mozme sa konecne tesit z drobceka.Cela rodina je na nervy s mamkou sa nebavim uz radsej na danu temu,priatel je zo mna hotovy ked vide ze sa trapim a mozno zbytocne 😒 .Juj normalne vam obom zavidim uz mate skoro pred porodom 😅

duplinka
29. jún 2011

@malinovka333 tak ako teraz sa nehnevaj ty, ale ako ty zvykneš ľudí klamať? Tak to je super. MK by mal byť o pravdivých informáciách a ak sa niekto pýta, tak ja klamať nebudem. Ak to tu funguje takto, tak to ďakujem pekne. Potom asi nestojí zato písať tu.

erika1111
29. jún 2011

@tanicka55 aj aj mam termin na 19-23.12.:)

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
duplinka
29. jún 2011

@malinovka333 bože čo tu splietaš? Niekto sa na niečo pýtal, ja som odpovedala, a ty sa v podstate nemáš čo zapájať ak sa ti to nepáči. Ja som si zažila trošku viac aj s tehotenstvom aj s pôrodom. Naučila som sa, že sa majú povedať pravdivé informácie a nezavádzať. Ty si z toho máš zobrať toľko, koľko potrebuješ. A ak by si čítala pozorne, vedela by si, že som napísala, že som jedna z mála, ktorá mala zlú skúsenosť. Takže si tu kľudne nos ružové okuliare a ak niečo tak sa zbytočne nezapájaj, aspoň nebudeš musieť stresovať.

kaara1980
29. jún 2011

ahoj,ja som tiež podstúpila amnio.Nervy pred tým som mala pocuchané,mala som strach ,ale je to normálne.Potom tie dni čakania,nervy v kýbly...Taktiež nás napichli na 3x,pretože sa to robí veľmi tenkou ihlou a tá sa zvykne upchať kožou alebo tukom.Celý čas miminko sledovali cez sono.Zákrok nieje bolestivý,skôr je nepríjemné,keď prechádza ihla maternicou,ale dá sa to zvládnuť.Každej čo amnio podstúpi držím palce a hlavne buďte kľudné a verte sebe a svojmu dieťatku 😉

tanicka55
29. jún 2011

@erika1111 jej važne..? 🙂 odkial si z Ke..?

vika34
29. jún 2011

@malinovka333
ahojte aj ja si myslím,že treba napísať aj tie zlé skúsenosti ,nie iba tie dobré,lebo potom táto stránka nemá význam.Ked chceš byť informovaná(lebo na to je táto stránka)mala by si vedieť aj tie negatíva

kiristinka1
30. jún 2011

Kazdy jeden zakrok ma aj svoje pozitiva a aj negativa.aj obycajny odber krvi kazdy preziva inak.Ja som bola na zrychlenej AMC v bratislave a hned na druhy den mi zavolali doobeda vysledky.Odber bol uplne bezproblemovy,prijemne to nie je,ale aj z toho hladiska ze clovek tam ide vystresovany a caka len to najhorsie.Ten pocit ked mi zavolali po stresoch od 11 tyzdna ze je to chlapec a zdravucky,to sa neda zaplatit...Bolo nas tam 9 zien a nikomu sa nic nestalo... a pri druhom ak mi vyjdu zle vysledky,pojdem znova.

erika1111
30. jún 2011

@tanicka55 ale kde.z druheho konca.z PN.

simonkato
30. jún 2011

Tak a uz zajtra nas to caka,normalne mam nocne mory ale akosi som sa ukludnila.Citim ze bude vsetko v poriadku 😅

tereza123123
30. jún 2011

Ani mne amnio ako zakrok nedopadol velmi dobre.Este vcera sme sa otom s mojim lekarom bavili ze chvala Bohu to vsetko dobre dopadlo.Ked som v tedy lezala v nemocnici a citala MK asi by ma dost rozhodilo keby tu boli len pozitivne prispevky.@simonkato drzim moc palecky nech to vsetko dobre dopadne 😉

simonkato
30. jún 2011

@tereza123123 dakujem velmi pekne urcite sa mi to moc zide,lebo v poslednej dobe sa vobec nedari a stale pocuvam len a len zle spravy 😖

marika1704
30. jún 2011

ahojte boli ste niektora na amnio v Martine?idem tam v stredu a neviem ako to tam prebieha strasne sa bojim citala som uz vela o tom ale nepomaha to ten strach je hrozny ☹ ☹

simonkato
1. júl 2011

No a mame to za sebou co vam poviem ziadna slava ale dalo sa to vydrzat.Babu sa to moc nepacilo sibrinkovalo tam ruckou.Doktor bol velmi prijemny snazil sa vtipkovat a komunikovat so mnou co najviac sa dalo.Pri kontrolnom sone sme mali uz ineho a ten bol naopak neprijemny.Boli sme zvedavy na pohlavie a on na to dozviete sa o dva tyzdne,no skor o tri akosi sa v tom nevyzna.Bolo nas tam 5ja som bola najmladsia baby vsetko mile dalo sa pokecat.Zarazilo ma ze nas zobrali po odbere potom na porodnicke ci ake to bolo odelenie a tam nas len posadili do jedalne.Ja som este dostala iniekciu do zadku lebo som negativ.Sedeli sme tam hodku a pol.Ale co je najlepsie ked som sa zastavila potom u mojej lekarky velmi ma potesila.Brala mi krv a ked budu pondelok zle vysledky sup so mnou do nemocnice na infekcne.Mam nieco s peconou a ze nic vazne no neviem neviem uvidime.Idem si lahnut lebo som moc unavena dakujem holky co ste na mna mysleli a posielali mi energiu.

marika1704
1. júl 2011

ahoj Simonkato citala som tvoje prispevky a obdivujem ta ako si to zvladla mna to caka v stredu a zo strachu mi nechuti ani jest len sa donutim kvoli babetku je to strasne ale dobre ze aspon toto mas za sebou uz len vydrz tri tyzdne a dufam ze ti aj tie pondelnajsie testy dopadnu dobre drzim palce j babetku

tereza123123
1. júl 2011

@simonkato som rada ze uz to mas za sebou teraz odpocivaj a ani sa nenazdas a budu vysledky a potom tu cakame dobre spravicky 😉

simonkato
1. júl 2011

marika1704@ ahoj nieje ma moc v com obdivovat tiez som neskutocne stresovala a sa bala.Pred a pri zakroku by sa mi krvy nedorezal.Nebudem ta klamat nije to nic prijemne ale da sa to vydrzat.Aj teraz sa citim celkom fajn len som viac unavena a malatna ozaj len lezim.Neboj aj vy to zvladnete horsie je urcite to cakanie na vysledky.Dufam a pevne verim ze nam obom vidu vyborne a budeme sa tesit zo zdravych detureniec.Ako pozeram mame priblizne rovnaky termin porodu.A ty uz si skusena mamicka mas dve deturence.My cakame nase prve.Ale v podstate je jedno kolke babo to je len a len nech je zdravucke.Drzim prsteky i ja vam 😉 a budem na vas v stredu mysliet.

simonkato
1. júl 2011

tereza123123@odpocivam a mam to v plane aj cely vikend.urcite sa ozvem s vysledkami a teraz sa budem snazit mysliet len a len pozitivne.Dakujem za mile pismenka velmi to pomaha 🙂

marika1704
5. júl 2011

ahoj simonkato vcera som bola u lekarky dala mi PN lebo mi tvrdne brucho a male ma zlu polohu zatial mi nasadila liecbu a o dva tyzdne sa uvidi na odber plodovej vody nejdem ale idem na geneticke testy zajtra aj tak mam strach sice vysledky testov boli dobre ale mam 37 tak ma tam poslala tak vy sa opatrujte a drzte nam palce a diky za povzbudenie

simonkato
5. júl 2011

@mirka1704 ahoj dufam a pevne verim ze vam to tiez vsetko dobre dopadne.Ja som na pn od zaciatku tehu koli praci.Doma si aspon oddychnes.A co su to az sa smiem spytat za geneticke testy.My ked sme boli na genetike tak si len pozapisovala moje a priatelove choroby v rodinach pocet surodencov deti co maju a tak.Nic viac.Pozri ja mam len 22 a skoro vsetko nam vychadza zle.Beriem lieky na pecen stitnu zlazu rozne vytaminy.Pred tym mi nic nebolo.Cize na veku nezalezi.Mysli hlavne pozitivne a hlavu hore.Viem presne ako sa citis.Budem na vas mysliet a ozvi sa ako ste dopadli.

marika1704
5. júl 2011

simonkato pri genetickych testoch tiez zistuju to co v 15 tyzdni pri odbere len pri tom robia este specialny ultrazvuk a sono tam zistia ci neme dietatko razstep atd.takze zajtra dam vediet ako sme dopadli ahoj

simonkato
5. júl 2011

@mirka1704 myslte ten morfo ultrazvuk co sa robi az okolo20tt?Budem na vas poc mysliet a posiela kopec pozitivnej energie.Hlavne verte ze drobcek je v poriadku velmi to pomaha.Mne ked je najhorsie hladkam si brusko a babetku rozpravam vselico.Priatel sa niekedy na mne smeje🙂

marika1704
7. júl 2011

ahoj simonkato vcera som bola na tej genetike brali mi tam krv vysledky budu azo tyzden a potom som bola na sono tam mi povedali ze babetko je ok len mam labilnu polohu plodu kvoli tvrdnutiu ze nech sa moj doktor o to postara hospitalizaciou takze uvidim k svojmu lekarovi mam ist o 2 tyzdne tak pockam a uvidim ale este mam strach s tej krvi ako dopadne a na odner plodovej vody nemozem ist kvoli tvrdnutiu brucha aby mi nevyvolali kontrakcie aj termin mi posunuli na 26.11.2011 tak lel cakat a vy ako ste ok?

simonkato
7. júl 2011

@marika1704my sa mame uzasne babo uz zacalo kopkat som nadsena🙂pomaly si cakame na vysledky este dva tyzdne.nechcem vam radit ale k lekarovi by som sla cim skor ked vam na genetike hovorili ze vas budu musiet hospitalizovat aby nenastali koplikacie.velmi na vas myslim.a neviee co budete mat,my mame doma zvadu akej farby bude decka izba ale este nevieme co nosim pod srdieckom a po pravde je mi to aj jedno len nech je zdrave.davajte si pozor a ohlaste sa ako pokracujete

martinka13
10. júl 2011

Ahojte Chcem napisat svoj postreh a zivotnu skusenost (vlastne neskusenost) s amniocentezou Pred par tyzdnami som bola este stastna tehulka, zial to je uz minulost Pisem to preto, aby tie z Vas, ktore nechcu absolvovat amniocentezu (co bol aj moj pripad) si stali za svojim rozhodnutim Nam zistili riziko na DS 1:85, po genetike a sone v Martine vo fakultnej nemocnici (trvalo asi 30 sekund bez nalezu a akejkolvej informacii pre mna) nam znizili riziko na 1:130. AMC som domietla, ale navstivila som Mudr. Grochala v Martine, ktory ma spickove vybavenie a je neskutocne empaticky a ludsky Tam mi zial v 21.tt zisitl trizomiu 18, alebo 13 nezlucitelnu so zivotom, takze sme o nase milovane dievcatko prisli Boli to najtazsie chvile v zivote, dodnes to velmi boli a asi aj navzdy bude Nelutujem vsak, ze som sa rozhodla neist na AMC Postih zisitli aj inak a nikdy by som neriskovala potrat zdraveho dietatka V ziadnom pripade neodcudzujem zeny, ktore sa pre AMC rozhodnu, ale tie z vas ktore su s tym neni stotoznene, vyuzite moznost ako ja .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre