Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

blackswan75
20. jan 2012

@happy8051 ako sa citis po amnio?

happy8051
20. jan 2012

@blackswan75 viacmenej lezim, vcer miesto vpichu este bolelo, teraz som ok. a ty? je vsetko ok?

blackswan75
20. jan 2012

ja tiez lezim, miesto vpichu ma neboli iba je ti vidno, ako ked ti beru krv, hlavne ze mam vysledky v poriadku vcera mi volali, babatko je zdrave a cakame chlapceka, ja som bola na odber v zeleznicnej nemocnici u doc Ondrejcaka. len sa stale sledujem , mam tak trosku vlhko, ale to ja mavam, len sa vzdy zlakne ci to nie je plodova voda, a uspokojujem sa tym, ze ked doteraz nic nebolo uz by nemalo 😉 😉

melinduska
21. jan 2012

@blackswan75
@happy8051 dievčatá tak vás obdivujem, že ste to zvládli (ja viem iné neostávalo). Mňa to čaká v piatok a už teraz mám bobky 😢 Bojím sa hlavne, aby po zákroku sa nič nestalo. A potom to nekonečné čakanie na výsledky. Chcem sa len opýtať cítili ste po zákroku aj nejaké divné pocity? Netvrdlo vám bruško al. niečo také? Taaak sa bojím 😢

blackswan75
21. jan 2012

@melinduska hned po zakroku sa mi trosku tocila hlava, ale odprevadili ma na izbu, a potom sme museli lezat trosku som mala pocit tlaku v brusku ale bol nas docent pozriet a prehmatal a maternica bola priehmatna a makka, ten pocit byva. teraz sa citim dobre, nic ma neboli ale 5 dni mam nariadeny kludovy rezim, tak povacsine lezim uzivam si obskakovania 🙂 ja s mojou povahou by som nedokazala cakat 3 tyzdne na vysledky, ja som bola v zeleznicnej nemocnici a vysledky mi volali na druhy den, oni to zistuju formou DNA babatka, aj ked to stalo 299€ ale stalo to zato, som uplne kludna , lebo viem ze vysledky su ok a babatko zdrave a cakame chlapceka 😉 😉 😉

melinduska
21. jan 2012

@blackswan75 blahoželám k chlapčekovi a teším sa, že ti to dobre dopadlo. Neviem si ten pocit pri tom predstaviť hádam to vydržím ale sú to neskutočné obavy. 😢

blackswan75
21. jan 2012

@melinduska neboj, musis verit, a tusim mame rovnaky datum porodu, 😉 😉 😉 😉 😉 a junove babatka su a budu vsetky zdravucke 😉 😉 😉 😉

melinduska
21. jan 2012

@blackswan75 no pôvodne som mala dátum 1.7. ale podľa ultrazvuku to vychádza na 27.6. 🙂 takže uvidíme a pevne verím, že to dotiahnem do úspešného konca. Stále si hovorím, že absolvujem amnio a potom bude dobre. Malinké ma už kopká tak hádam všetko dobre dopadne. Lekár ti nepovedal skôr čo čakáš? Al. dozvedela si sa až z amnio? Ja som tiež zvedavá čo to bude ale potom si poviem, že nech je to hlavne zdravučké a všetko je o.k..

tamix
22. jan 2012

Ahojte, ja som bola na amnio v 2009. Výsledok našťastie O.K. malá bude mať 3 roky a je zdravá, len sa narodila s 1250g v ani neviem ktorom týždni. Každý lekár tvrdil iné - od 29 tt do 33tt. Plodová voda mi odtiekla niekde úplne mimo, než normálne by mala a predpokladám, že by to mohlo byť aj dôsledku amniocent. Teraz čakáme druhé bábo a určite na amnio nepôjdem, ale ten istý test sa dá už urobiť aj z krvi. Už v 2009 ho robili v Prahe, potom ho začali vraj v BA, ale Maďarsku už amnio ani nerobia, testy len z krvi. Keď som môjmu gynekol. hovorila o testoch z krvi, tak na mňa len pozeral a nechcel mi veriť.

tamix
22. jan 2012

Oprava: asi robia aj amnio v Maďarsku, ale kamoške túto možnosť ani nenavrhli, hneď ju posielali na krvné testy a tie boli v poriadku a aj malý je v poriadku.

duina
22. jan 2012

Ja som amnio absolvovala 2x pri mojich oboch detoch- naprv kvoli zlym vysledkom AFP testov, potom kvoli UZV. Raz v zahranici, raz doma. Dopadli v poriadku a mam dve krasne zdrave deti.
Budete v rukach super odbornikov, takze ziadne katastroficke scenare, vsetko zvladnu profesionalne a ludsky. Mozem vas ubezpecit, nie je vobec nic strasne ani bolestive. Skor ma clovek obavy z toho ocakavania vysledkov. Nebojte, vsetko dobre dopadne... Drzim prsty

laguardia
10. feb 2012

@blackswan75 @shawn7 Ahojte všetky baby, čo ste boli na amniocentéze. Mne ju lekár odporučil pre pozitívny skríning a riziko 1:150 na Down. syndróm. Zvažujem tú železničnú nemocnicu - Novapharm. Lekár mi vravel, že obvykle v Ružinove alebo na Kramároch to robia s výsledkom do 3 týždňov (kultivácia buniek plodovej vody), ale za príplatok nejaké 4 druhy chromozómov medzi nimi aj DS vedia zistiť už do 2 dní. V tom Novapharme sú výsledky tiež do dvoch al. troch dní, stojí to ovela viac a robia to spracovanie výsledkov aj nejakou inou metódou . Chcem sa Vás opýtať, či tam pri výsledku za 2 dni bolo už všetko kompletné (teda nielen 4 druhy chromozómov), a po tých 2-3 týždňoch už neboli žiadne ďalšie výsledky? Nerada by som sa rozhodla pre toto kvôli skorším výsledkom, ktoré by neboli tak kompletné, ako tie v nemocnici po kultivácii, ktorá trvá 3 týždne. Aj keď na nervy by mi to rozhodne prospelo čím skôr, lebo sa fakt bojím. Ďakujem za všetky rady a držím palce všetkým, ktoré to čaká!

blackswan75
10. feb 2012

@laguardia ahoj, ja som bola v zeleznicnej robia to z DNA koze dietaka ktore sa nachadza v plodovej vode, dostavam ajpisomne idem pre vysledky 15.2 ale tie prve som mala uz na druhy den, tam je hlavne down a na neho mas aj zvisene riziko , rovkako ako ja, a je tam aj rastep neuranej trubice ten ti dokonca povedia uz po prepustani, ide hlavne o to, ze to robi doc Ondrejcak a je to kapacita, robi to 30rokov, redsa len je amniocenteza invazivny zakrok a prave preto, ze to robia v prisnych podmienkach je riziko potratu omnoho nizsie ako uvadza statistika, ja keby som mala ist znova idem urcite iba tam, drzim palce, ale rozhodnut sa musis sama

laguardia
10. feb 2012

@blackswan75 Ďakujem ti za odpoveď. Už som viac menej rozhodnutá tam ísť. Volala som tam a vysvetlili mi, že tie prvé výsledky obsahujú hlavne DS a ešte niečo a tie druhé z kultivácie sú za 2 týždne, robia to ak je indikácia. Ty si nejakú mala? Lebo ak už podstúpim riziko odberu, nech už aspoň zistia čo sa len dá. A to, či to robí osobne Doc. Ondrejčák si môžeš vybrať? Verím tomu, že majú prax a že teda to snáď urobia najlepšie ako vedia a nič sa nestane. A že výsledky budú dobré. Och, nech už je to za nami.

veva55
10. feb 2012

ahojte, prosim Vas, neviete mi niekto povedat, ci to v tej zeleznicnej nemocnici robia aj na vlastnu ziadost? Este nemam 35 rokov, ale urcite chcem na amnio ist, aj ked budem mat vysledky AFP v poriadku . Dakujem velmi pekne.

blackswan75
10. feb 2012

@laguardia a s kym si volala s doktorkou ci doktorom? pozvali ta na rozhovor? tam je pritomny aj profesor hinst, aj dr melisova aj ondrejcak, a zalezi ku komu ides na geneticky pohovor, lebo picha aj melisova, ale je tiez uzasna, su to profici, a robia to v sterilnych podmienkach a pod sonom, a v cene mas aj morfologicky ultrazvuk, u nich dobi to doc Klesken, ja tam idem v stredu a aj pre vysledky, ja som mala indikaciu iba zle vysledky, nikto v rodine ziadnu dedicnu chorobu nema,

blackswan75
10. feb 2012

@veva55 ano robia aj ked ty chces, staci tam zavolat, a dohodnut si termin

laguardia
10. feb 2012

@blackswan75 Ahoj,si zlata ze mi pises. Volala som tam 2 krat,ale podla mna so sestrickou,neviem.Na pohovor idem v pondelok rano,k MUDr. Melisovej,ale povedali mi,ze ak chcem,ze mozem povedat ku komu,ze vsetci sa mi predstavia a ze tak,aby som bola spokojna. No tak myslela som toho docenta,len preto,ze ma asi s tym najviac skusenosti a kamoska u neho bola. Vies,ked ma clovek strach,spolieha sa aspon na nieco pozitivne,co od niekoho pocul. Ja mam tiez len vysledky,ale z otcovej strany aj sesternicu s tazkym postihnutim,no neviem,ci bolo geneticky podmienene. Chcela by som vsak vsetky vysledky,ktore vedia zistit,aj ked budu trvat dlhsie. Tak mozno v stredu tam pojdes po vysledky,ked tam ja budem.. Drzim ti palce,uz mas najhorsiu cast za sebou.

lusynka22
12. feb 2012

ahojte baby aj jav som bola ....zajtra si idem pre vysledky..mam 24 rokov a mala som zvysene riziko na DS hodnoty boli 1:190....

laguardia
12. feb 2012

@lusynka22 Drz sa zajtra,verim ze to dobre dopadne.Daj vediet vyskedok,ak nezabudnes.

lusynka22
13. feb 2012

dnesne vysledky potvrdili ze moj chlapcek bude zdravy :D

laguardia
13. feb 2012

@lusynka22 gratulujem 🙂

laguardia
13. feb 2012

Baby ak by ste si o tej amnio chceli niečo prečítať, tu je článok, kde odpovedá aj priamo Doc. Ondrejčák na niektoré otázky: http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

shawn7
18. feb 2012

@laguardia Ahoj, mozno odpovedam uz neskoro. Povedala by som to asi takto. Ked zaplatis, dostanes za dva dni vysledky, na ktore by si normalne cakala 3 tyzdne. No a keby neboli dobre, tak by uz mohlo byt neskoro. Ludia v Zelezniciarskej nemocnici su skveli, su to priekopnici v genetike.

ada21
29. feb 2012

Caute, prosim vas neviete niekto kolko stoji ked chcem aby som mala vysledky z amniocentezy skor, ale ked idem normalne do Ruzinovskej nemocnice?

vierazit198
8. mar 2012

ahojte dievčatá.. chcem Vás poprosiť ak máte skúsenost s amniocentézou napíšte mi... ja sa teraz rozhodujem .. dnes som bola na Železničnej mala som konzultácie .. ale skoro som skolabovala lebo chcú za zákrok 300|€ nechápem ako je mozne ze nemocnice to robia zadarmo ... poradte mi prosim Vas neviem ake su tam rizika.. bojim sa lebo som dva krat potratila a teraz som v 18t a som velmi stastna... no mám strach aby som o dietatko neprisla.. neviem ci rozhodujú peniaze o kvalite zákroku.. kto ste absolvovali amnio na Kramaroch..Dá sa tam objednat k určitému lekárovi ja by som chcela íst k Dr. Hinštovi.. odporucili by ste mi ten zakrok?? prosim vas..

adka77
8. mar 2012

@vierazit198 ahoj, ja som absolvovala amnio pred týždňom na železničnej u dr. Ondrejčáka. Strašne som sa toho bála, ale bolo to naozaj bezbolestné a velmi rýchle. Aj ja som sa nevedela rozhodnúť a zvažovala som pre a proti, ale dr.Ondrejčák a aj moja doktorka ma presvedčili, že riziko potratu je veľmi malé. A nakoniec som sa rozhodla podstúpiť a byť si istá´, že bábo bude zdravé. neľutujem a keby bolo treba idem ešte raz. držím palce

alecka
8. mar 2012

@vierazit198 tie peniaze su skor o rychlosti predbezneho vysledku, nie o kvalite zakroku. informovat o rizikach ta mali pri konzultacii. riziko je 1-2%, rozhodnutie je len a len na tebe. tu sa neda ani odporucat, ani radit, ak tak vyjadrit svoj nazor. nevies cim boli vyvolane tvoje predosle potraty a teda ci je potencionalny odber plodovej vody rizikom. to je skor otazka pre gynekologa...otazne je aj to, ako by si sa zachvala v pripade pozitivneho vysledku, ak si rozhodnuta donosit dietatku aj s pripadnym postihom, je zbytocne podstupovat zakrok. predpokladam ze mas len vekovu indikaciu a ostatne skriningove testy ti dopadli dobre. su morfologicke sona, echo plodu - neinvazivne vysetrenia, ktore mozu odhalit- v pripade ze ich vykonava certifikovany odbornik- postihnutie plodu.....
ja osobne som zakrok podstupila, tiez som bola vekovka a mala som dobry skrining. ja som tuto moznost vyuzila,lebo by som nevydrzala cele tehotenstvo mysliet na to, ci nema dietatko nejaky postih... psychika je mocna.. 😠 .ale kazda sme ina.
skus sa informovat priamo v nemocnici na doc.hinsta, ci a ako je mozne k nemu sa dostat, za to nic nedas
tak sa skus ukludnit, viem ze je to tazke ale skus, 😉 vsetko si pokojne premysli a rozhodni sa.
drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo, nech sa uz rozhodnes akokolvek
😉

vierazit198
19. mar 2012

ahoj alecka dakujem za povzbudenie.. ked som sa pytala lekarky tiez mi povedala že sa musím rozhodnúť sama..tak som nakoniec bola na amnio a už mám potom.. som rada a teraz výsledky.. dúfam že Pán boh nám dá šťastie a bude všetko v poriadku.. Kedy máš termín ty?

alecka
19. mar 2012

@vierazit198 joooooj, tak moj "termin" bude mat o mesiac uz rok 😀 😀 😀 . chvalabohu uz vsetky tieto cakatelske tortury mam uspesne za sebou 🙂 . bola si na rychlej diagnostike, alebo len na klasa a vysledky budes mat za 3 tyzdne? daj potom vediet ako st dopadli. drzim palceky, aby vysledky boli dobre a aby ste to dotiahli do uspesneho konca 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre