Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

henikav
2. nov 2012

Mame vysledky, malicka je uplne v poriadku, 😵 😵 tak velmi sa tesiiiim

nikitka444
2. nov 2012

@tadaminka Dawnow syndróm...a narodili sa zdravé deti..ja uz som hotova..jedno viem,ze keby nám nieco zistili,tak ideme este na iné vysetrenia

deticky123
2. nov 2012

@henikav zo srdca gratulujem, velmi sa s tebou tesim, ta sprava ma velmi potesila, kedze som nedavno podstupila prerusenie tehotenstva a obavam sa, ze pri dalsom tehotenstve by sa mi to mohlo znova stat. aj ked genetik hovoril,ze to by bola "vzacnost"keby sa take nieco stalo, ze 2x DS za sebou... Zelam ti krasne a bezproblemove tehulkovanie 🙂

cucoriedkacucoriedka
2. nov 2012

@henikav blahozelám, držte sa🙂)

emily_666
2. nov 2012

@henikav supeéér, to je perfektné, zo srdiečka gratulujem 😀 😀 😀 😀

mimuska2109
4. nov 2012

@kikuleenka Ďakujem veľmi pekne za podporu🙂 Môj lekár ma poslal na Kramáre ale rozhodla som sa cez víkend, že pôjdem do Železničnej nemocnice k Mudr. Ondrejčákovi. Dúfam, že v tom nebude nejaký problém, skúsim am zajtra zavolať. A aby som nezabudla, blahoželám k tým výborným výsledkom. Dúfam, že aj ja dostanem akúto správu vo štvrtok.

mimuska2109
4. nov 2012

@nikitka444 Ahoj, ja som si už toľko toho prečítala, že som pripravená aj na bolesť...veď čo by sme neurobili pre našich maličkých drobčekov v našich bruškách...určite dám vedieť ako sme dopadli.

henikav
4. nov 2012

@mimuska2109 drzim Vam palceky, aby ste dostali len dobre spravy 😉

mimuska2109
5. nov 2012

Dievčatá, ešte by som sa chcela opýtať, či v Železničnej nemocnici dostanete všetky výsledky do troch dní, teda skor do 24 hodín, alebo len časť a ostatok dostanete do 3 týždňov: na Kramároch to tak je, že na DS a rázštep nerovovej trubice a ešte pohlavie oznámia do 3 dní a ostatné výsledky, ešte asi na 3 rôzne postihnutia až do 3 týždňov. Môžete mi prosím povedať, kto máte skúsenosti v Železničnej nemocnici, že vlastne ako to tam je? Ďakujem Vám.

mimuska2109
5. nov 2012

@henikav Ďakujem veľmi pekne🙂 a ja blahoželám k zdravému dievčatku🙂 Kde si bola na amnicentéze? Možno si to už napísala, asi som to prehliadla:(

kikuleenka
5. nov 2012

@mimuska2109 nie je v tom ziaden problem, ja som podstupila presne tu istu torturu ako ty a rohodla som sa presne rovnako (z kramarov rovno do zeleznicnej 🙂) a nelutujem 🙂 je tam perfektny pristup, ziadne zbytocne stresy z cakania - ide im to ako po masle a 100% som im verila (aj ked, teraz to vidim iste ruzovsie, plne chapem, ze cloveku nie je vsetko jedno pred odberom a zvazuje vsetky pre a proti...) 🙂 vsetko cely cas robia pod utz kontrolou, pri prepustani ta opat dokladne skontroluju, aj mimco 🙂 a nam uz druhy den, ktory padol na sviatok 1.11. volali s vysledkami, takze 100% spokojnost. Velmi ti drzim palce 🙂

kikuleenka
5. nov 2012

@mimuska2109 aha, este k tym vysledkom - cite razstep nam oznamili uz pri prepustani (v ten isty den) a ostatne hned druhy den (samozrejme, niekedy zrejme moze vysledok trvat dlhsie, my sme vsak mali plodovu vodu bez primesy nasej krvi, preto to slo takto rychlo)...a k bolesti...asi to zavisi aj od prahu, kde ho mas...ja som fakt ziadnu bolest necitila, iba slaby pich, trosicku tlak (ako pri menstruacii - ale 1000x slabsi 🙂) a bolo to...poctivo som 2 dni lezala a nemala som ani potom ani teraz ziadne bolesti ci krce, nic...

henikav
5. nov 2012

@mimuska2109 dakujem, nie nepisala som kde mi ju robili, pretoze zijeme v zahranici, bola som tu v Belgicku na sukromnej klinike

kejty95
5. nov 2012

@veronikaayse tak sme dnes absolvovali morfologicky ultazvuk, a vyzera vsetko v poriadku .. taki sme stastni... doktor povedal, ze tie tripple testy vychadzaju dost zle. Sme radi, ze sme nakoniec na amniocentezu nesli.

mimuska2109
5. nov 2012

@kikuleenka Ďakujem Ti veľmi pekne. Dnes som bola na vstupnom pohovore, bola tam pani doktorka, ktora mi urobila sono aj kontrolu krčka, tvrdne mi bruško, určite so stresov, aj keď sa veľmi snažím myslieť pozitívne, priznávam sa, že sa mi to nedarí 24 hodín denne a vždy príde nejaká slabá chvíľka. Dnes mi kamarátka povedala, že mám byť kľudná, pretože mám aj hodnotu NT v poriadku a to by bol vraj signál, že niečo nie je v poriadku. Zajtra ma čaká morfologický ultrazvuk, lebo som si povedala, že pre naše bábatko urobím všetko. Tak sa modlím a dúfam, aby bolo všetko v poriadku.

mimuska2109
5. nov 2012

@henikav aj tak ďakujem🙂

veronikaayse
5. nov 2012

@kejty95 gratulujeeeem....vsetko dobre prajem po zvysok tehotenstva...

nikitka444
5. nov 2012

@mimuska2109 ja som si po odbere povedala,ze uz nikdy viac,ale poviem ti,ze išla by som kebyze je treba...dá sa to zvládnuť..mna to bolelo,lebo mi pichli nízko a mam hrúbu stenu...no a uz mame aj výsledky

mimuska2109
12. nov 2012

@kikuleenka Už to mám všetko za sebou a aj výsledky su v poriadku...veľmi sa tešíme🙂

kikuleenka
13. nov 2012

@mimuska2109 gratulujem a tesim sa aj ja 🙂 teraz si to uz treba zacat len uzivat 🙂

le_to
17. dec 2012

chcela by som sa opýtať, aké diagnozy sa dajú zistiť pomocou odberu plodovej vody okrem Down.syndromu...?

misickas
17. dec 2012

aj my teraz čakáme na výsledky, a už sa neviem dočkať, ja som bola na kramároch ale nemožem si sťažovať, aj ked nás tam bolo naraz velmi vela a nemali dosť posteli, tak sme ležali po dve na jednej.. ale inak všetko ok, na výsledky sa neviem dočkať a veru už mi z toho aj riadne prepína, hlavne preto že som stále zavretá doma na PN. už nech to je za nami a vieme na čom sme.

le_to
4. jan 2013

@kittykittyke ďakujem

janulllka1
10. jan 2013

Ja uz mam po tom,lezala som v Antolskej a nieje to nic strasne da sa to zvladnut. V stredu som bola na odber a dnes je stvrtok a mam uz vysledky a vsetko je v poriadku. Akurat jedno prekvapenie pre nas je to ze pred vianocami nam povedal doktor ze budeme mat chlapceka a dnes z testov vyslo ze to bude dievcatko :D

heli78
10. jan 2013

Amniocentézu som absolvovala 2x, zlý krvný skríning. Prvé tehotenstvo som mala podozrenie na Down 1:180, všetko dobre dopadlo, a synček už bude mať 6 rokov. Teraz čakáme druhé, opať podozrenie na Down 1: 55, opať som bola na Kramároch. Ráno som prišla, dopoludnia vykonali AMC a o 12,00 ma prepustili. Je to takmer bezbolestný výkon, trošku nepríjemné, ale veď aj vpich pri braní krvni trošku bolí. Toto možno ani tak nie... Odporúčaná PN je 14 dní, kludový režim minimálne 3-4 dni po výkone. Oddychovať, nič ťažké nezdvíhať, .... šetriť sa.
Výsledky budú presne o 3 týždne, ak by som chcela zrýchlené výsledky do 3 dní, priplatím si 230 Eur.

misiatko11
23. jan 2013

Absolvovala som amniocentezu pretoze triplle testy vysli pozitivne.. napriek tomu, ze podozrenie na DS bolo 1:11 som mala vysledky dobre!!!! Tehulky nezufajte a verte, ze vase babatka su zdrave!!!!! Drzim vsetkym palce! 🙂

janinna11
24. jan 2013

@heli78 Aj mna caka uz druha amnio. A to s tymi zrchlenymi vysledkami, to asi nebude celkom pravda, myslim, ze ti neposkytnu vsetky vysledky do 3 dni, pretoze vacsinou sa bunky z odobratej plodovej vody este mnozia a to trva niekedy aj par dni a az potom sa robia vysledky, cize ja si myslim, ze je to zbytocne vyhadzovanie penazi mamiciek, ktore si myslim, ich maju na co pouzit 🙂

petra.hasonova
30. jan 2013

Ahojte, ja som bola na AMC v Zeleznicnej nemocnici a bola som velmi spokojna. Mala som poz.skrining 1:85, takze som mala poriadny strach ale nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂 Islo to vsetko velmi rychlo a bezbolestne. Najhorsie bolo cakanie na chodbe, na sale som uz bola obklopena kopou dokrotov a sestriciek, tak som bola pokojna (v ramci moznosti). Som rada, ze som si priplatila a vysledky mala hned na druhy den rano, inak by som este 3 tyzdne nespala. Po odbere som 2 dni doma odpocivala a nemala som ziadne komplikacie. Tak drzim palce aj ostatnym, nech vsetko dobre dopadne 🙂

tamarar
2. feb 2013

vela z vas tu pise ako im vysiel DS z trip. testov a na amnio bolo vsetko OK a narodili sa zdrave deticky. stava sa, ze aj z amnio su podozrenia na DS a tiez sa narodili zdrave deticky. tak potom na co je dobre strasit mamicky??? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre