Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

henikav
16. mar 2013

@macik1973 nemylis si nahodou triple testy s amnio? Pretoze amnio vysledky su 100%, pochybit moze len ludsky faktor 😉

macik1973
17. mar 2013

nie bambi9 bolo to pred 3 rokmi keď sa toto mojej kamarátke stalo a priamo v Banskej Bystrici...

macik1973
17. mar 2013

@henikav nie,nemýlim si to...ako som tu už odpísala jednej,bolo to pred 3 rokmi v Banskej Bystrici a dvaja lekári to konzultovali a odporúčali jej abort ! ja si skôr myslím,že napriek tomu,že žena musí takýto drastický zákrok absolvovať,lekári nevedia ešte ani dnes presne diagnostikovať ! Nevedia čo vidia a čítajú ! Všetky ženy berú ako celok a pritom to tak veru nie je ! Chromozómy a hormóny 25 r. a 40 r. sú veru veľmi rozdielne !

henikav
17. mar 2013

@macik1973 ak chces tak tomu ver, ale v dnesnej dobe neexistuje, ze ti vyjdu testy z plodovej vody na 99% chybne dieta a ono sa narodi zdrave, neviem ci to boli lekari, alebo len medici, co sa neucili na skusky ale z amnio testov ti nielen povedia ci ano alebo nie je tam problem, ale ti presne povedia aj ake tazke postihnutie ma dieta ak nejake postihnutie ma. A ver mi, bola by som radsej keby som o tom tolko nevedela. Ja viem ze mamicky v zufalej situacii by sa chytili aj stebielka slamy, hocicomu by radsej uverili nez krutej pravde. No a nemam to zo zdroja "jedna pani povedala"... Snad raz medicina pokroci aj v tomto smere, aby nevedela len diagnostikovat, ale aj pozmenit tie vysledky

macik1973
17. mar 2013

nebudem sa s Tebou henikav hádať,ale keď si dáš tú námahu,a prečítaš zopár predošlých komentárov,nielen tie,čo sem dali pred 2 dňami,tak sama uvidíš koľko žien tu písalo že výsledky amnia mali hrozné a napriek tomu sa rozhodli dieťatko vynosiť a dieťatko prišlo na svet zdravé ! Ja som zásadne proti tomuto testu a som rada že i ja i môj manžel napriek môjmu veku sme sa rozhodli tento test odmietnuť a zvolili sme alternatívu morfologického sona ! Vždy na všetko je aj ľahšia metóda ale prečo by ju lekári volili? Však nie ich pichajú,nie im spôsobujú bolesť a čo ich po tom,ak niektorá z nás potratí? Sme len jedna z tisíc žien na bežiacom páse !

bambi9
17. mar 2013

@macik1973 a ktore su to prispevky ze vysledky amnia boli hrozne a dieta sa narodilo zdrave?? ak mozes najdi ich prosim....lebo ja som tu take veru nevidela...
ved vo vysledkoch mas jasne vypisane karyotipy a geneticka presne vidi ci je to fyziologicky nalez alebo nie.... a vobec pri amnio dr.nesposobuju bolest, to prehanas... ja som to absolvovala takze viem ako to prebieha....
pis prosim fakty a nie jedna pani povedala... 😉

janinna11
17. mar 2013

@macik1973 nechcem sa velmi pliest do vasej debaty, ale trosku tu strasis maminky, ze amnio boli, ako vies, ked si ju odmietla?! Ja som amnio absolvovala 2x, neboli to, len to moze byt trochu neprijemne.

henikav
17. mar 2013

@macik1973 ako som ti uz napisala, nedrzim sa komentarov na modrom konikovi, alebo jedna znama mojej kamaratky.... drzim sa faktov, mojich skusenosti, skusenosti mojho medzinarodne uznavaneho lekara a skusenosti ludi ktorych poznam a nebudu mi tvrdit ze mali aj oni strasne zle vysledky, sice nevedia z coho a kolko, ale asi amnio 😀 a nakoniec vysvitne ze to boli triple testy; kde sa vypocitava len pravdepodobnost, ale s realitou to nema nic spolocne. O bolesti pri odbere sa tiez neda hovorit, je to vpichnutie tenkej ihly, okrem toho sledovane cely cas cez sono, k dietatku sa ihla ani len nepriblizi, robia to odbornici nie masiari, ale ak to niektora maminka nechce, nech nejde, je to jej rozhodnutie, v pripade postihnuteho dietatka s tym bude musiet zit ona, a nie tisicky ostatnych ktore jej dobre radili na konikovi. No a potrat pri amnio hrozi hlavne vtedy ked uz tehotenstvo aj tak nie je v poriadku, inac je tam len velmi malicke %. Ja viem teraz mi mozes vymenovat milion kamosiek tvojich kamosiek, ktorym sa to stalo, pritom dam krk na to ze ani jednu nepoznas osobne. Ale fakt by som bola velmi rada, keby si mi ukazala len jeden prispevok konkretnej osoby kde bolo amnio zle a narodilo sa jej zdrave dieta a nie ze jednej znamej mojej znamej....

janinna11
17. mar 2013

@henikav plne s tebou suhlasim, su tu zeny, ktore zbytocne strasia a vobec nie z vlastnej skusenosti, co sa mi zda prinajmensom zavadzajuce, ak nie az chore, a dalej su tu nerozhodne buduce mamicky plne obav a strachu, ktore treba povzbudzovat a nie deptat...

henikav
17. mar 2013

@janinna11 ja osobne som sa nikdy nedrzala vselijakych pozbieranych rad z internetu a co som pocula, vsetko sme stale konzultovali s lekarmi, ked zavazne rozhodnutie, tak hned s niekolkymi, dali nam odporucania a prirucky, vysvetlili cele procedury a odpovedali nam na vsetky otazky a na zaklade toho sme sa vzdy rozhodovali, to by som odporucala vsetkym mamickam v neistote, konzultovat s lekarmi, pytat sa pripadne opytat sa na viac nazorov viacerych lekarov, taktiez sa otvorene pytat na rizika...

motylek17
17. mar 2013

aj my sme postupili odber plodovej vody v roku 2011, nastastie vsetko dopadlo dobre a uz nam19-mesiacov robi spolocnost najdolezitejsi clovek v nasom zivote 🙂

aquatinka
17. mar 2013

jednoznacne treba ist do BA k doc. Ondrejcakovi a somnou bolo 11 zien na zakroku,spolu sme cakali a vsetky povedali, ze to bolo neprijemne ale nebolelo to... zakrok samotny trval asi 4 minuty...3,5 min mi dezinfikovali brusko a 30 sec co pichol a odobral, vsetko pekne vidis na monitore.... vrtanie zuba, zapal ucha, menstruacne bolesti.... to vsetko je bolest.. ale amnio ee.... bala som sa toho velmi, ale ak je zakrok potrebny, co uz... 😒

hannah_
20. mar 2013

ahojte...ja som amnio absolvovala dnes. je to v podstate bezbolestny a velmi rychly zakrok. Bola som v zeleznicnej nemocnici u doc. Ondrejcaka, velmi mily clovek, snazi sa to vsetko odlahcit. Bolo nas 7 bab, a celkom nam bolo veselo kym sme cakali. Potom sme si 2 hodinky polezali na izbe s isli domov. Uz len pockat do zajtra na vysledky a dufat, ze bude vsetko ok.

kikuleenka
21. mar 2013

@macik1973 nerozumiem, naco je dobre taketo zbytocne zavadzanie inych buducich mamiciek v tazkej situacii, ked existuje mnozstvo zdrojov informacii, ktore vyvracaju tvoje nicim nepodlozene tvrdenia, vid. napr.: http://www.tvtip.sk/lifestyle/zdravie/8720-amni... alebo http://en.m.wikipedia.org/wiki/Amniocentesis#se... a kopec inych (staci pouzit google a spravne klucove slova, este lepsie siahnut po odbornej literature).
Takze ak sa odber plodovej vody podari, tak je toto vysetrenie jednym z mala, ktore sluzi na odhalenie genetickych poruch. Morfologicky ultrazvuk chromozomy nespocita a tym padom na definitivne potvrdenie alebo vylucenie genetickeho ochorenia nie je postacujuci.
Treba len zvazit mieru rizika, kedze cca 1% riziko potratu tu po amniocenteze je, pre niekoho vsak 2% riziko narodenia choreho dietatka moze byt zial horsie, ako samotne riziko potratu...
Ja som ju podstupila, nejde o bolestivy zakrok.

kika1981
21. mar 2013

Dnes som bola v BA na genetike pre výsledky z amniocentézy , všetky sú v norme OK ja som nesmierne šťastnáááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzullik1001
27. mar 2013

@kika1981 ahoj prosim ta o tyzden ma caka amniocenteza moc sa bojiiim.... nebolelo to kde ti robeli?? vsetko bolo v poriadku???dakujem

kika1981
27. mar 2013

@zuzullik1001 Ahoj ahoj, kdežeeeeeee, nerob si starosti, je to uplne v pohode, robili mi to v BA v Ružinove, bola som hospitalizovaná v utorok ráno a robili to v stredu ráno, bolo nás našťastie málo len 7 báb dokopy, a čo sme tam sledovali hodinky každá vyšla po max. 10 min. ja do konca po 5 som bola vybavená, našťastie aj doki povedal, že plodová voda mala konzistenciu akú má mať t.j. čistá, číra aj množstvo bolo v pohode, odobrali mi neccelé 4 ampulky, keď je to odborník pychne ihlu iba raz do bruška a potom sa len mení ampulka, bábatku nič nehrozí, bol sledovaný pod usg, a potom ho trochu stlačili aby sa nehýbal , mna tiež pred pychnutím upozornili, že teda nech sa pripravím to je taký blbý pocit ale nebolí potom keď to vy´tahujú je už nič. Takže sa ničoho neboj bude to v poriadku, keď máš nejaké otázky len smelo rada na ne odpoviem, ja som bola v tej istej situácii a chápem Ťa uplne. Aké si mala výsledky, či kvoi čomu Ťa tam posielajú ?

zuzullik1001
27. mar 2013

@kika1981 poslali ma koli tomu bo som bola na umelom oploneni vysledky som mala super 1: 8000.. Som objedna v stredu na amiocintezu a sa bojim koli potratu alebo nejakym komplikaciam potom... Ti si nemala nijake komplikacie nic ta nebolelo potom zakroku??

kika1981
27. mar 2013

@zuzullik1001 moj názor : kvoli amniocentéze nie je potrat - obyčajne - keď to dieťatko je v poriadku a má byť zdravé nepotretíš, podľa mňa, ja som bola a 18.tt tehotenstva a pohyby som cítila už v 17. takže malinký mi potom začal kopkať a vrtiť sa tak som sa hneď potešila, a tým pádom trochu som mala istotu. Ale po zákroku čo trval ako ti píšem cca 5 min ma doki ukludnil, že plodovej vody zostalo dostatok pre dieťa nemám sa obávať, odprevadili nás na izbu, a tam na izbe nás čakali raňajky /vidíš má to aj svoje výhody-raňajky do postele :D/ sme sa napapali, a ležali, potom to bruško bolo také trocha málinko bolestivé, ako keby miesto vpychu štípalo a okolie toho, ale na toaletu som chodila v pohode, prišli pre mňa a potom doma ležala 3 dni a 4.deň sme odchádzali na lyžovačku, samozrejme som nelyžovala, ale pri relaxe chodila na menšie prechádzky, a tak. Proste nenamáhať sa, nedvýhať ťažké , šetriť sa cca týždeň. Pár dní potom som začala mať viac výtoku ako pred tým, ale to nesúvisí s amniocentézou, proste to je len taký bežný tehotenský výtok. Ale ja sa Ti čudujem prečo Ťa tam vobec posielajú, to nie je indikácia, že si bola na umelom...ak by som mala dobré výsledky, nešla by som len tak pre istotu určite. Bola si na genetike? Možno v tvojom prípade by stačil aj morfologický ultrazvuk-orgánová diagnostika !!! Ja som mala výsledky pozitívny skríning 1:130 a chváľa bohu je všetko OK🙂 mali podozrenie na Downov syndrom, ale je to vylúčené. Napr . bola tam jedna baba s výslekami 1:50 a jej hovorili, že veru má hustú kalnú žltkastú plodovú vodu, a po naplnení 1 ampulky ju museli pychnút 2 krát, lebo netiekla, nakoniec neviem aké mala výsledky. Jej už poisťovňa pri takýchto výsledkoch automaticky prepláca, ja som si mohla priplatiť 190 vo VŠZP a mať výsledky o 2 - 3 dni, ale to sú len nejaké predbežné výsledky. Na súkromných klinikách to robia cca za 300 Eury a tam sú výsledky tiež do 3 dní.

tamix
22. máj 2013

maminky, na FB časopisu Dieťa som dala návrh, nech sa trochu poinformujú aj o téme amniocentéza, nie len očkovanie. Ak ste mali zlé skúsenosti, napíšte im tam,aby som v tom neostala sama. Za pomoc ďakujem.

(Časopis Dieťa: Mária, vďaka za bližšie info, iste sa téme budeme venovať a položíme vaše otázky kompetentným. Ak by aj ktosi ďalší chcel prispieť svojou otázkou, či skúsenosťou a nechce písať verejne, pokojne mi napíšte na mail krausova@dieta.sk.)

tytana
10. jún 2013

Ahojte, ja som amniocentezu odmietla, hoci mi bola odporucena po tripple teste. Bala som sa rizika narusenia tehotenstva. Isla som miesto toho na krvny test prenascan, kde mi vyslo vsetko ok. Test je neinvazivny - iba sa odobera krv - a vysledky su spolahlive takmer ako pri amniocenteze. Uz ho robia aj na par miestach na Slovensku, nevyhodou je, ze je pomerne drahy a na vysledky sa caka 14 dni.

sisata
10. jún 2013

Ja som ju absolvovala pri oboch deťoch bolo podozrenie na Downou syndrom,je to trochu nepríjemný zákrok,ale dá sa to vydržať.Myslím,že oveľa horšie je čakanie na výsledky

miska01nr
12. jún 2013

Poznate niektora v nitre Dr.máňovú?K nej idem 21.06 na amniocentezu.Neboli ste u nej nahodou niektora? dakujem

miska01nr
21. jún 2013

Dnes som absolvovala amniocentezu.Pocity sú dobre,nebolelo nic,menšie stipkanie ako ked sa berie krv zo zily.teraz kludovy režim a dlhé tri týždne čakania na výsledky ☹

miska01nr
21. jún 2013

Týmto by som chcela pozdravovat aj všetky mamičky ktoré dnes v Nitrianskej nemocnici absolvovali tento zákrok .

povuma
21. jún 2013

@miska01nr prosím ta, idem o týžden na amnio, čo si tam mám zobrat okrem tehot. knižky?? aj pyžamo? ako dlho si tam bola, kým ta prepustili? dik...

miska01nr
21. jún 2013

@povuma každá nemocnica ma iný postup.v Nitre nas prišlo ráno na 8 h deväť mamiciek ,postupne nas po jednej brali.trvalo o do 9.45. Potom sme si odsedeli cca1,5 h na gynekologii na oddelení. A opäť nasledovalo sono.veci sme mali v aute keby náhodou bolo treba zostať,ale nemusela sme ani jena.mala som so sebou pyzamko uterak hyg.potreby,knižku ,občiansky a hlavne vedieť svoju krvnu skupinu.ten samotný vpich neni bolestivy, len nepríjemný .netreba sa tam pozerať 🙂 dúfam som pomohla 🙂

beckv
21. jún 2013

Má zkušenost s amniocentézou je stará 3 roky. Tenkrát mi bylo 35 a podstoupila jsem jí v 19 tt. Ještě ten den po odběru jsem chytla svůj první žlučníkový záchvat a druhý den nastoupila ukrutná migréna. Další dny vše ustalo. Cca po 14 dnech jsem se dozvěděla výsledky a vše bylo v pořádku a radovala jsem se z očekávané holčičky. 3 dny na to došlo k odtoku plodové vody a po týdenní hospitalizaci mi museli vyvolat porod, dítě by bylo nedostatkem vody poškozené a začala už probíhat infekce. Výsledky pitvy potvrdili infekci plodových obalů a zdravý plod.

miska01nr
22. jún 2013

@beckv to mi je nesmierne ľúto .nas tam bolo 9 mamiciek a všetky me sa hrozne báli , predsa je tam to riziko...musíme myslieť pozitívne a hlavne veriť.lahko sa to hovorí,ale ťažko prežíva.kto neprezije,nepochopí aký je to strach.ja budem mat výsledky až o 3 týždne ☹ veľmi dlha doba ...

lubka1983
22. jún 2013

Najhorsie na amnio.....je,nie ten, zakrok,ale to dlhe cakanie,nekonecne tri tyzdne na vysledky.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre