Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

sajina
16. aug 2013

@katicao prepáč že ti neskoro odpisujem ale dlho som tu nebola , u Grochalu som bola v 17+1 tt

tamara7
16. aug 2013

Caute zeny,kolko sa byva na PN po amnio?

martinami74
17. aug 2013

@tamara7 keď som bola na amnio, lekár vravel, že možu zostať na PN 14 dní. Ja som na PN od začiatku, tak mňa sa to netýkalo. 🙂

tamara7
18. aug 2013

@martinami74 dakujem 🙂

corasone
21. aug 2013

@tamara7 ahoj ja som po amnio bola v nemocke ale koli psychike 4 dni a potom ma moj lekar vypisal na jeden mesiac.

lydja
10. sep 2013

Mam 36 r.,na zaciatku tehu som bola viac menej presvedcena,ze na amnio pojdem. Teraz vsak po vsetkych testoch -integrovany screening I a II trimester negativny (1:3100) ma moj gynekolog presvedcil aby som nesla, ze aj ultrazvuk v NT bol ok. Uz som objednana na 12.9.ale asi nepojdem lebo na potvoru ma zacal pobolievat zub a bojim sa zavlecenia moznej infekcie (dnes som mala CRP 6mg/l). Som v 18tt a verim ze moje babo je ok. 1.10 idem na morfologicky utz v 20+5 tt. Bolo to tazke rozhodovanie,este stale obcas zavaham...

86zuzana86
13. sep 2013

Ahojte. Chcem vas len ukludnit a pridat moju skusenost. Vela som si tu na modrom konikovi citala za posledne dva tyzdne o riziku DS, o manicenteze, vase skusenosti, obavy, vase vysledky... ae az dnes som sa odhodlala tu napisat, kedze posledne 4 dni som len plakala. Dnes som v 17+1 tt. V 11 tt mi robili testy a vysledok bol riziko DS 1:100, doktorka mi povedala, ze sa nemam este obavam ze testy zopakuju a teda testy v 16 tt mi vysli s rizikom na DS 1:11, okamzite ma poslala ku genetikovi, genetik nas hned posielala na amnio, nechela som ist, kvoli riziku potratu, ale s manzelom sme sa dohodli, ze pojdem, teda hned na druhy den som sla na amnicentezu v BA. Amnio neprebehla uplne v pohode- nemohli mi odobrat plod. vodu, ze jej mam velmi malo, urobili mi az 3 vprichy kym sa im to podarilo, uz som bola uplne zufalaa rozplakala som sa priamo na sale. Tym ze som mala vysoke riziko vysledky som mala mat do 48 hodin- amnio mi robili v stredu rano a vysledky mali byt v piatok (dnes), ale volali mi z genetiky uz vcera ze vsetko je v poriadkuuuuuuuuuuuu!!!! myslela som ze vyskocim z koze od radosti, s manzelom sme sa velmi velmi potesili, spadol nam balvan zo srdca, uz sme ani nedufali, lebo este v nemocnici, kde mi robili odbery mi doktor povedal, ze nevypada to dobre, ze sa mam pripravit na najhorsie, to ako som sa utrapila bolo neskurtocne. Po amnio som dokonca musela ostat lezat v nemocnici lebo ma strasne bolelo brucho a bala som sa potratu, tak si ma tam nechali na noc. Mam len 26 rokov a nechapala som ako mi mohli tie krvne testy vyjst tak zle. Tak teda vsetky hlavu hore, i ked mne sa to uz pise dobre, vcera bola zo mna este hotova troska, uplakana,... ak by niekto nieco potreboval poradit, popisat si, kludne mi piste, rada odpoviem, to co som si prezila neprajem nikomu, ale viem ze nas je tu takych mnoho, co tym prechadzaju alebo presli.

zuzanak89
13. sep 2013

@86zuzana86 ahoj ja som bola dnes u lekára pre papiere na genetiku do Nitry, výsledky mi vyšli 1 : 16 na DS, mám 32 rokov a mala by som ísť aj na amnio, ja som si poplakala len vtedy keď som volala o výsledky, a teraz dva dni na to som kludná a nejako sa toho nebojím, až sa bojím toho, že som taká kludná. Ako je možné, že si mala tak skoro výsledky, treba za to nejako priplatiť? Dnes mi môj lekár vravel, keď som sa ho pýtala, vraj robia aj nejaké sono v BA na DS, je to nejaké kontrolné ale nie je 100%, len som zabudla meno lekára.

86zuzana86
14. sep 2013

@zuzanak89 No ja som sa amnio nebala, bala som sa skor aby neublizili dietatku, aby sa daco pri tom nestalo a ja so nepotratila, pre mna bolo tazke sa vobec rozhodnut tam ist:(. No mne doktorka a aj genetik povedali ze kedze mam tak vysoke riziko mam automaticky preplatene poistovnou zrychlene Fisch testy- teda vysledky do 48 hodin, nakoniec som ich mala na druhy den vecer. Inak zrychelen vysledky myslim stoja 300€, ale ty mas tiez vysoke riziko, tak by si to mala mat asi tiez preplatene ak sa teda rozhodnes na amnio ist, skus sa popytat. No mne genetik aj lekar povedali ze neexistuje nic co ti na 100% potvrdi DS, ze len plodova voda je najurcitejsia metoda potvrdenia/ vyvratenia. Mne doktorka pomerala na sone uplne vsetko- vsetky minorne znaky DS- ramennu kost, prstiky, detailne zas nosovu kosticku,...vsekto co sa da na sone vidiet a mohlo by mat naznak DS, a vsetko som mala v poriadku, tak som sa rozhodla pre tu amnio, ja by som nevydrzala do konca tehotenstva takto trpiet a zozierat sa ci je moje babatko ok... Nemam este ziadne babatko, takze som prvorodicka a mozno preto som bola tak vystresovana, mozno pri druhom budem inak uvazovat ale pri tomto som sa vytrapila. Chvalabohu ze to dopadlo dobre.

zuzanak89
14. sep 2013

@86zuzana86dakujem za info, ja sa toho tiež bojím skôr preto aby sa bábu nič nestalo, mám 32 a toto bude naše druhé, čítala som, že aj choroba môže ovplyvniť výsledky a ja som mala mykózu keď mi brali krv, v treťom som brala ATB na zápal priedušiek ale doktor vravel, že to nejde cez placent k bábätku tak sú neškodné, veď uvidíme ako ja dopadnem, dúfam, že môj vnútorný pocit ma nesklame a je všetko v poriadku, aspoň tak to teraz cítim, tiež si myslím, že budeme mať zase dievčatko, tak uvidím či som sa mýlila, a veľmi pekne ešte raz ďakujem za info, moc mi to pomohlo

86zuzana86
14. sep 2013

@zuzanak89 urcite bude vsetko ok, verim tomu a velmi drzim palce, potom prosim daj vediet, nech ti mozem zagratulovat🙂 budem na vas mysliet, babo ma urcite silny koren ako to moje a je zdravucke🙂

zuzanak89
15. sep 2013

@86zuzana86 určite dám vedieť, a ďakujem budem potrebovať podporu 🙂

zuzanak89
17. sep 2013

Smiem sa ešte spýtať, či treba ísť na amnio na lačno? Zabudla som sa s pýtať doktorky, dúfam, že mi to nebude robiť ona, nejaká bola podráždená, bola ste niektorá v Nitre na amnio? Ja som objednaná na 27.9 a výsledky mám mať 2.10, to bude nekonečných 6 dní.

sussie259
17. sep 2013

@86zuzana86 ahojky mna to caka.. no ja musim ist nma amnio- downov syndrom mi vysiel 1:3, a aj ine genet. poruchy 1:20, som z toho uplne zosypana..dnes sme mali letiet na dovolenku, a ja som isla do poradne pre potvrdenie od gyn. aby som mohla letiet- a dosla som zosypana :( z otrasnymi vysledkami z testov a gyn. ze je to velmi zle, takze ma caka amnio :( kolko to stoji to zrychlene, mam ist do ruzinova .takze dovolenka vystornovana, tesili sme sa na nu od februara :( a ak si poistovna? kedze tie rychle testy si nemusela platit? bo vraj nie kazda poistovna to preplaca 🙂

marikac
17. sep 2013

@zuzanak89 ja som bola na amnio a mohla som si dat lahke ranajky 😉

zuzanak89
18. sep 2013

@sussie259 myslím, že nakoľko máš veľmi vyskoké riziko máš nárok na urýchlené výsledky, poisťovňa to prepláca (ja mám dôveru), mne to vravela genetička, predbežné sú spolahlivé na 95 % a ja ich budem mať za 5 dní a potom budú kompletné za 3 týždne, nič si z toho nerob, včera mi kamarátka vravela, že pozerala nejakú reláciu a vraj tieito testy sú skoro na 99 % zlé a neviem prečo ich potom takto robia a strašia zbytočne mamičky, ja som kludná, cítim, že bude všetko ok, treba myslieť pozitívne, aj keď viem, že tých 5 dní bude nekonečno, uvidíš, že aj tebe všetko dobre dopadne, musíš tomu veriť 🙂, držím palce

cejara
18. sep 2013

@sussie259 Ahoj, prečítala som si tvoj článok a je mi naozaj ľúto, ako ti vyšli výsledky. Ja som bola na tom podobne. Mne vyšiel DS 1:19 a trizómia13 1:220. Keď mi to oznámili telefonicky, jediné čo som chcela, aby už sestrička nerozprávala, pretože ani neviem, čo hovorila ďalej. Nastal plač, nervozita, ľútosť... Bolo to niečo hrozné. Samozrejme to podobne prežíval aj manžel. Najskôr sme išli ku genetičke na americké námestie a hneď z pohovoru som sa bola objednať v Ružinove na amniocentézu, keďže môj lekár je odtiaľ. (práve preto ti píšem, lebo si písala, že ideš do Ružinova). Absolvovala som ju tento mesiac, 4.9. Sestrička v Ružinove bola veľmi milá, pretože som ju poprosila, aby som nemusela byť hospitalizovaná, tak som prišla v ten deň ráno na 10.poschodie... Sestrička so mnou spísala papiere, poslala ma na izbu, potom som šla k lekárovi, ten ešte skontroloval, či sa neotváram a potom už na mňa čakal sanitár, ktorý ma odprevadil na operačnú sálu. Musím ti napísať, že som sa nebála samotnej amniocentézy, ale toho, či neublížia bábätku a najmä toho, aby som nepotratila. Výsledky som mala zrýchlené, keďže som mala zlé výsledky. O tie zrýchlené výsledky požiadala genetička, takže v stredu amnio a v piatok mi sama lekárka - genetička volala, že podľa predbežných výsledkov je náš pokladík v poriadku 🙂 ten obrovský balvan, čo mi spadol zo srdca si asi ani nevieš predstaviť. Teraz čakáme ešte 1 týždeň a vo štvrtok si idem po kompletné výsledky na genetiku, takže dúfam, že malinký bude naozaj v poriadku. Okrem toho, tento týždeň som objednaná na 4D utz, aby nám skutočne potvrdili, že malinký je v poriadku. Ak by si chcela podrobne vedieť, ako to prebiehalo, napíš mi, veľmi rada ti zodpoviem na otázky a budem ti pevne držať palce. Viem si predstaviť, čo prežívaš!!! Mojej známej vyšli výsledky na DS 1:5 a má zdravého synčeka. Aby som nezabudla, amnio mi robil dr.Papčún a ten mi vždy povedal, čo ide robiť. Držím palce!!! Pevne verím, že sa nám narodia zdravé bábätká 🙂

luckakopanicakova
19. sep 2013

Ahojte. Pri svojom prvom dieťatku som v 11 týždni tehotenstva dostala ovčie kiahne. Všetci odborníci na gynekológii a genetiky mi radili len jedno - okamžitý potrat. Rozhodla som sa že sa nevzdám a preto som podstúpila amniocentézu. Keďže som v tom čase žila a pracovala v Čechách absolvovala som to tam. Nebolo to vôbec bolestivé, síce trochu som pociťovala tlak v podbrušku ale inak nič. Našťastie to dobre všetko dopadlo a aj napriek rizikám toto vyšetrenie vrelo odporúčam v prípade, že nemáte 100% istotu o zdraví dieťatka a hlavne bolo super vedieť že naše dieťatko bude zdravé a dievčatko. Vďaka tejto skúsenosti ju aj s manželom volávame Naše malá neštovičko, v češtine sa totiž ovčím kiahniam hovorí plané neštovice...

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanak89
20. sep 2013

@86zuzana86 chcela by som sa ťa ešte spýtať po amnio si čo robila, myslím či si len ležala alebo si aj doma navarila, upratala, a ako dlho, ak môžem poprosiť podrobnejšie popísať čo môžem a čo nie, veľmi pekne ďakujem

luckakopanicakova
20. sep 2013

Bolo to kompletné vyšetrenie plodovej vody, ešte mám tú správu dodnes odloženú. A nerobila som vôbec nič. Mala som nariadený 24 hodinový kľud, takže som fakt len ležala.

86zuzana86
22. sep 2013

@zuzanak89 Ahoj Zuzi, mozes nieco drobne a lahke zjest, i ked ja som nejedla, lebo me hned rano nechuti a v nemocnini som mala byt uz na 6:30. Potom som tam ostala lezat na noc lebo mi robili az 3 vpichy- nedarilo sa im to odobrat, nakolko mam malo plod. vody. a ked som sa vratila z nemocnice radsej som lezala stale, iba som navarila obed a chodila na Wcko🙂...manzel sa o mna staral aby som sa nemusela s nicim natahovat, kedze mi to vyslo na vikend tak som si fakt 4 dni v kuse polezala, ale doktoori mi hovorili ze staci 2-3 dni kludoveho rezimu, no mna to dost bolelo po tych 3 vpichoch tak som si radsej oddychla.

86zuzana86
22. sep 2013

@sussie259 Ahoj neboj, dopadne to dobre, i ked mne sa to uz dobre pise, bola som tiez zosypana a plakala som vkuse:(((. Mne to robili u Kocha ale u genetika sme boli v Ruzinove u Dr. Krizana. Uricte mas pri takomto riziku narok na preplatenie, ja som mala 1:11 a mam vseobecnu poistovnu.Robili mi to v stredu a vysledky som mala mat v paitok ale uz v stvrtok mi geneticka vecer volala ze sa im to podatilo vyhodnotit skor...drzim moc palce, bude to dobre! musi!

zuzanak89
23. sep 2013

@86zuzana86 tak ja idem v piatok na ôsmu, nejako sa zatiaľ nestresujem, až sa toho bojím v akom som klude, už som si zariadila, že by mala prísť k nám mamka alebo si aspoň zoberie malú k sebe na víkend, to sa ešte dohodneme, manžel má voľný víkend tak uvidíme,mám si aj ja vziať veci v prípade, že si ma tam nechajú, ďakujem za info, aspoň viem zase niečo nové, tak mi držte palce a potom sa s dobrou správou ozvem, výsledky mám mať za 5 dní, budú veľmi dlhé.

ladydka
26. sep 2013

dievcata je tu niekto kto bol na amnio v novej nemocnici v kosiciach?

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladydka
26. sep 2013

@elisssasa vdaka, este sa rozhodujem medzi nemocnicou je tam tiez jeden dobry lekar aj v tom sukromnom centre mi ho spominali akurat je rozdiel v cakami na vysledky. 😒

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
otrhancek
10. okt 2013

Ahojte baby, včera mi volal lekár, že tiež nevyšli testy OK, tak dnes som bola na opakovanom odbere. robil aj ultrazvuk a povedal, že zatiaľ nič nevidí, ale že ten AFP robí problémy. v pondelok sa mám zastaviť pre výsledky a potom ma poslal ešte na genetiku a že tam sa ukáže či musím ísť na amnio alebo nie. dosť sa toho bojím, už teraz som dosť prestrašená z výsledkov. naozaj výjdu zlé testy často? ☹

otrhancek
10. okt 2013

@86zuzana86 ahoj zuzka, môžem sa ťa opýtať, kde v Ba si bola na amnio? pevne verím,že tam nebudem musiež ísť, prtože sa veľmi bojím. môj lekár mi vravel, že najlepšiu smnio robia na lekárskej fakulte ale že aj na kramároch a na železničnej. ja som tak včera preplakala ráno a dnes ráno opäť,ked som vyšla od lekára po opakovvaných odberoch. dakujem za radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre