Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

nefertiti7
10. dec 2013

@buco15 ten kľud znamená, nájsť si čas vyložiť si nohy, nenaťahovať sa s malým, no aj keď tvoj som pozerala má 2 roky, môj má 4, takže tam ho nemusím až tak často nosiť, jedine vybrať z vane, vysadnúť na wc ale to robil partner počas tých dní a máš aj staršie dieťa, pomôže ti, netreba sa ponáhľať, bežať nedajbože po nákupoch, ťahať ťažké tašky, to zvládneš, uvedomíš si rýchlo, že ide o tvoje dieťa, vianoce nie sú o strese a robote predsa, všetko zvládneš, stihneš.

buco15
10. dec 2013

@nefertiti7 no dobre sa to počúva, vieš čo rozhodla som sa inač. Mala som ist do Brna na amnio do prenatalneho centra, len ma zarazila poznamka od tej genetičky ked mi povedala že dufam dojdem na zakrok, podla mna mi mala radšej povedat že keby som si to rozmyslela nech sa ozvem ale mne to prišlo z jej strany len ako biznis, nakolko 1. scerning bol v poriadku. Tak zajtra som si narychlo vybavila morfologicke vyšetrenie u DR. Slezaka a ešte pojdem na krv na dawnou syndrom ostatok mam v poriadku a už som sa aj objednala na 20 tt na dalšie morfolog.vyš. akonahle mi niekto povie že tam nepasuje potom pojdem na amnio.

nefertiti7
10. dec 2013

@buco15 drzim ti palce samozrejme,je to tvoje rozhodnutie. Tych genet.chorob je vsak viac nielen DS, a po amnio sa daju minimalne 4 vylucit alebo potvrdit. Dalsie pozitivum je ze uz od buduceho roka sa bude posuvat vekova hrdnica pre amnioc.nad 38r. Drz sa

buco15
11. dec 2013

@nefertiti7 Dakujem si zlata a držím palce aby si mala dobre vysledky daj vediet

nefertiti7
11. dec 2013

@buco15 ďakujem napíšem

vertyeux
12. dec 2013

@nefertiti7 mozem sa spytat, v ktorom tt ti robili amnio? lebo ja som uz 17tt, na Kramaroch mi vraveli ze najblizsie robia amnio 27.decembra, co uz budem 19tt, to sa trochu bojim, aby uz babo neboo prilis velke na amnio :-/

vertyeux
12. dec 2013

@nefertiti7 este nie som uplne presvedcena, ze idem, dnes som sa dozvedela, ze mam zle tripple testy, tak tolen spracovavam a rozhodujem sa 🙂

vertyeux
12. dec 2013

@buco15 tak sme sa nakoniec tu stretli (z temy junoviek 2014), som ti pisala, ze neviem, ako by som sa rozhodla ja, a uz je to tu, musim sa orzhodovat aj ja. Hlavne este neviem, ze na co mam vlastne riziko, lebo sestricka mi len volala, ze to mam pozitivne a mierne zvysene riziko- neviem ale riziko coho :-/ v tom soku som sa jej ani nespytala, ale dnes posielam muza pre tie vysledky a v utrook idem na tu genet.konzultaciu na kramare, kedze na americkom namesti nemaju volne terminy :-/ inak aj ja idem k selzakovi na morfo, ale az v tom 20tt v januari. On robi aj takto skorsie?

kikuleenka
12. dec 2013

@vertyeux ahoj, ja som bola na morfo UTZ u MUDr. Slezaka v 14 tt prave kvoli pozit. tripple testu. Ako povedal, je to ale dost skoro, plodik je este nevyzrety, mne napr. aj tak odporucil amnio, lebo nasiel 1 znak, ktory bol sice aj pre zdrave plody ale aj pre DS typicky, amnio nastastie nic nepotvrdila 🙂 drzim palce 🙂

vertyeux
12. dec 2013

@kikuleenka amozem sa spytat, kde si bola na amnio? lebo na kramaroch maju az dost neskoro termin, ak by sa dalo na antolsku skor, bola by som rada 🙂 len neviem, koho tam mam kontaktovat, lebo idem na tu konzultaciu az v utorok, ale rada by som sa ich aspon spytala, kedy maju termin na amnio.

buco15
12. dec 2013

@vertyeux Ahoj ano vcera som u neho bola, a povedal mi že nemam ist na amnio že zatial je to zbytočné. Je mi to luto držím ti palce skus najskor všetko bez amnio, ja som volala Slezakovy v utorok a už včera večer som bola u neho a všetko mi poukazoval.

buco15
12. dec 2013

@vertyeux a amnio robia aj v Ružinove

nefertiti7
12. dec 2013

@vertyeux ahoj, mne robili v 20 tt, v utorok som tam bola a na ďalší deň som mala prísť, 3 týždne výsledky, to je 23tt a ak by bolo niečo pozitívne do 24tt sa mám rozhodnúť, takže všetko na poslednú chvíľu, v stredu mám ja výsledky

nefertiti7
12. dec 2013

@vertyeux choď neboj sa, na amnio nie je neskoro ani v 22 t, mala som tam spolu so mnou kamošku, ale budeš kludnejšia, že si urobila maximum, zákrok je nebolestivý, ja som vôbec nestresovala ani teraz nestresujem, lebo všetko bude tak ako má byť.

vertyeux
12. dec 2013

@nefertiti7 uvidim, co prinesie manzel domov, ze co bude napisane v tych vysledkoch, ze ake je riziko a na co je vlastne riziko...lebo iste vady nemusi byt vidno na usg, takze amnio bude asi istejsie, aj ked sa bojim tych rizik. no najradsej by som to uz mala za sebou :-/

nefertiti7
12. dec 2013

@vertyeux sú to bludy, riziko po je asi 0,5 - 1% ale ja nikoho nepoznám a mala som asi 15 známych na amnio, na základe toho som sa nebála ani ja, musia vedieť čo robia....

kikuleenka
12. dec 2013

@vertyeux bola som v ZNaP v BA u MUDR. Ondrejcaka, vysledky boli uz na druhy den, bolo to tam moc fajn, bez stresu, citila som sa tam bezpecne, boli to velky profici vsetci 🙂

makimakimaki
13. dec 2013

@vertyeux ja keď som sa bola pýtať v novembri na antolskej, povedali že další utorok môžem nastúpiť, v stredu urobia amnio a vo štvrtok má pustila domov.... Preto som šla na Kramare, tam majú ambulanciu pre AMC v utorok a hneď v stredu ma zobrali a bez pobytu v nemocke.. Výsledky o 3 týždne, za poplatok tuším 230€ by boli ciastocne výsledky uz v ten v piatok.... Inak to nebolelo a výsledky mám chvalabohu v poriadku 🙂

maca242
13. dec 2013

Ahojte kocky. Dnes som dostala sprievodny listok na genetiku, mame 1:50 na DS. V pondelok na 10h mam ist na konzultaciu na Kramare a tiez mi vraveli, ze keby som aj chcela ist na amnio, tiez mi vraveli, ze az 27.12. najblizsie. Myslite, ze mozem ist aj niekam inam, ak absolvujem konz na Kramaroch? Lebo stratit 11 dni len cakanim mi pride zbytocne, v nedelu uz totiz zacinam 18tt. Co si o tom myslite? Mam zmiesane pocity. Dakujem.

maca242
13. dec 2013

a este mi napadlo, vraj od pravdepodobnosti 1:50 to hradi stat, ale cakam 3 tyzdne na vysledky. Je to pravda? Na 8.1. som objednana uz na morfo k Dr. Slezakovi.

alenkadr
15. dec 2013

Ahoj maca242, pred cca pol rokom som absolvovala amnio na Kramároch. Tiez som bola velmi nervozna a chcela som to cim skor absolvovat, tak som obvolavala aj antolsku. Tam mi povedali, ze skor ako za tyzden sa neda a na Kramaroch mi povedali, aby som sa prisla hned ukazat. Robia to iba jeden den v tyzdni, uz nepamatam, ktory. Prisla som, DR mi ultrazvukom pozrela drobceka v brusku a povedala, ze bude bezpecnejsie, ked pridem o tyzden, bo je este maly plod. Nebola som tam tak jedina. Vtedy som bola 17-18tt.
Tak som prisla o tyzden, kedy mi povedali, ze mam prist na druhy den na zakrok. Bolestivy ani nieje, len je to neprijemne, viac som sa skor bala, ale je tam kompetentny a velmi mily personal. Cize, viem, ze je to tazke, ale skus byt trpezliva, ved vysledky z krvi su castokrat mylne(co mi povedali aj na genetike)!!! My sme mali podozrenie na razstepy 1:16 a mame uz 3mesacneho zdraveho chlapceka 🙂. A morfo ultrazvuk Ti medzitym urcite potvrdi, ze je vsetko OK 🙂.

vertyeux
16. dec 2013

@maca242 my ideme na konzultaicu zajtra rano, dozvedela si sa dnes neico nove? inak amniocentezu robia ja na strecnianskej v nejakom sukromnom centre jednodnovej gynekologickej blablaa z a40E ale neviem, ako maju terminy. Ja som tiez tak uvazovala, ze si zistim, kedy su skorsie terminy,napr. na antolskej, zelezniocnej, ale teraz to vyzera na pekny natresk s tymito sprostymi testami. Tak tam zajtra idem, ze co mi povedia, v stredu mam skorsi morfo u Slezaka, tak uvidim, co mi povie. Inak normalny termin mam 13.1. :-/ no tak neviem, ci tu amnio absolvovat alebo nie, asi uvidim podla stredajsieho usg. Inak koho mas ako gynekologa?

buco15
16. dec 2013

@vertyeux Ahoj no super čítam že ideš k Slezakovy daj vediet čo ti povedal uvidíš všetko bude ok

vertyeux
16. dec 2013

@buco15 dam vediet, snad to bude ok 🙂

buco15
16. dec 2013

@vertyeux ja idem v stredu na krv na genetiku čiže tiež budem čakat, a uvidíš čo ti povie aj Slezak a kedy si bola na krvy?

vertyeux
16. dec 2013

@buco15 na krvi na genetiku? som nebola, zajtra tam idem- na kramare- ale nehovorili nic o odberoch krvi. to mas ake odbery?

buco15
16. dec 2013

@vertyeux a z čoho ti zistili že maš zle vysledky?

vertyeux
16. dec 2013

@buco15 jaaaj, ty ides ku gyn. na tripple testy? lebo mne vysli zle vysledky tripple testov, mala som vysoke HCG na svoj tt. Ja som myslela, ze ides do genetickej ambulancie na nejake odbery 🙂 a tebe zistili riziko poruchy neur.trub. z prveho skriningu?

buco15
16. dec 2013

@vertyeux nie ja som mala všetko v poriadku len tak preventívne sme robili vyšetrenia lebo som brala dost liekov a ako sme boli v Brne tam nam odporučili amnio, ale ako som rozmíšlala asi im išlo len o peniaze dnes som mala termín tak som ho odvolala, lebo aj morfo ult. bol v poriadku aj prvy aj teraz zatial aj krv

vertyeux
16. dec 2013

@buco15 no super 🙂 ze si takto chcu zarabat na tehotnych 🙂 tak aj ja dufam, ze na tom morfo bude vsetko ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre