Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

snehovagula1
24. nov 2016

@lucousik my sme boli vcera v SNV robila na dr.Habasova...bola som s muzom ale dnu uz len sama....cela amnio je podla mna viac o strese pred a cakanie na vysledky ako samotny ukon....ako tebe dopadla amnio?uz mas vysledky?

bosorka27
8. dec 2016

@snehovagula1 bola si spokojna s odberom v snv? to si tam bola iba ty alebo viac zien?

snehovagula1
11. dec 2016

@bosorka27 vies co to bolo cele take divoke, takze iba ja, ale zvycajne tam je aj viacero zien...a ano bola som max. spokojna s odberom v SNV nemozem im nic vytknut, mily personal lekarka super aj sestricky.......vobec to nie je take hrozne ako ked pozeras video alebo si o tom citas....podla mna je viac stresu z toho ze nevies co ti idu robit a potom to cakanie na vysledky je uplne ze prestrasne ako samotny ukon.............posielaju ta na amnio?mas zle vysledky?lebo ja som mala triple test OK - 1:380 az morfosono a mensi maleho nos nas posunul na hranicu 1:42.....ale nastastie sa nic nepotrvrdilo vsetko je OK

bosorka27
12. dec 2016

@snehovagula1 prvý screening som mala pozitívny(1:170),druhý uz bol negatívny(1:560),no mám uz 37 rokov tak hlavne kvôli tomu ma poslal dr.na genetiku a tam mi odporučili amnio:( No dosť sa bojím a zvažujem ze asi sa na to vykaslem....

dafne_b
14. dec 2016

Baby absolvovali ste niektorá opakovane amnio kvôli neúspešnému odberu? Je tam väčšie riziko keď sa to opakuje?

snehovagula1
14. dec 2016

@bosorka27 no a morfosono ti ako dopadlo?ak dobre tak nemas dovod ist....mozes si dat spravit este trisomy testy ale tie su platene....

bosorka27
14. dec 2016

@snehovagula1 na morfo idem az 2.1.2017. :( hej viem o tych trisomy no to sa mi zda velmi vela prachov....

snehovagula1
14. dec 2016

@bosorka27 tak pockaj do morfa ved to je nedaleko a ked si mala potom 1:560 tak to bude dobre....

bosorka27
14. dec 2016

@snehovagula1 aj ja snažím tomu veriť,dúfam že máš pravdu🙂

snehovagula1
15. dec 2016

@bosorka27 bude....aj ja som tak stresovala ale nakoniec vsetko OK...ale dobry blud tie testy, tak 1x ti vyslo poz. a teraz negativne a z toho vypocitavaju potom aj vysledky morfosona....somarina cele zle

bosorka27
15. dec 2016

@snehovagula1 áno su to riadna somarina.....u nás v skupine vychádzajú zlé viac ako polovici žien...

mutuli
9. máj 2017

ahojte bol niekto poslany na amnio americke namestie 3? robia tam aj odber alebo len genetiku. ako to prebieha?

elzika
9. máj 2017

@mutuli Tam ta predpokladam poslal gynekolog, lebo mas zle vysledky. Tam je len genetika, konzultacia. Tam ti pravdepodobne odporucia amniocentezu. Tusim davaju na vyber Ruzinovsku nemonicu a Kramare.

lussylu
9. máj 2017

@mutuli ja som tam bola . Poslali ma na amnio robili mi ho na antolskej a potom posielali po 3 tyzdnoch vysledky

luzla
9. máj 2017

Ja len tolko že prvý krát som mala zle výsledky testov a neverila som im..nešla som na amnio lebo som sa bála že sa niečo stane bábatku a podvedome som sa bála aj výsledku testu..tiež som čitala na nete aké sú krvné testy o ničom a ubezpečovala sa že bude všetko v poriadku..krvné testy sa možno niekedy mýlia a stresujú ženu v tehotenstve ale nie sú zbytočné...nám sa po narodení nášho syna diagnoza potvrdila :o( keď som čakala druhé dieťa na amnio som samozrejme už poučená išla..odporúčam všetkými desiatimi Doc. Ondrejčáka v železničnej poliklinike v Ba...je to človek s dhoročnými skúsenosťami ktorý presne vie čo robí všetko vám vysvetlí, ponúkne možnosti ...platí sa za to ale výsledky máte na druhý deň...Chcem len poradiť že predtým ako odmietnete amnio zistite si o diagnoze ktorá hrozí vášmu dieťaťku čo najviac a zvážte či "na to" ako človek máte..či to zvládnete.

mutuli
9. máj 2017

@elzika ano gynekolog ma tam poslal. vysledky mam zatial dobre len mam cystu na pupocniku. tak preto. tyzden som cakala na objednanie tak som dufala ze uz budem mat co najskor po. lebo gyn mi tak aj hovoril nech co najskor volam aby mi na dalsi tyzden urobili odbery. dalsi tyzden cakat mam z toho "hrozu". a nevies ktoru viac odporucaju?

mutuli
9. máj 2017

@lussylu a dali ti na vyber nemocnicu ci ti urcili? a uz mas vysledky? ako to prosim ta prebiehalo?

elzika
10. máj 2017

@mutuli ja som bola v Ruzinove a ok. Neviem ako robia v inych nemocniciach, ale v Ruzinove sa ide na prijem v utorok, prelezis tam den a v stredu rano okolo 7-8.00 robia amnio. Ak je vsetko ok, tak okolo 12.-13.00 pustali domov.
Ak mas genetiku v utorok, tak si bez zbalenu tasku a mozes ist rovno do Ruzinova. Mne tak povedali, ale isla som o tyzden. Ja som mala vysledky do 3dni, lebo som bola neskoro (20tt). Vysledok mi zavolali a o 3 tyzdne som si musela ist osobne pre vysledky do BA.
Zda sami, ze na Kramaroch robia ambulantne, prides, spravia a ides domov.

lussylu
10. máj 2017

@mutuli ja som chodila na antolsku tak ma automaticky poslali na antolsku ale tusim je na vyber ze kam cces ist a ci cces cakat 3 tyzdne alebo si zaplatis zrychlene do 2 dni. Ja som nemala zbytocnych 300 € ci kolko to bolo tak som cakala a vysledok uz 9 mesiacov sa na mna usmieva 😊

lussylu
10. máj 2017

@mutuli a isla som v utorok a stredu o 7.05 som isla na vec 7.12 som uz bola na izbe. A o 11 ma pustili domov. Troska to bolo neprijemne ale da sa to vydrzat a za to ze som vedela ze je uplne zdrava to stoji. Keby zistili ze tam je neaky problem okamzite v 24tt by som ukoncila tehotenstvo.

mutuli
10. máj 2017

@elzika dakujem no som zvedava co mi povedia. Ja idem praveze stvrtok. Som dufala ze tento tyzden budem mat po. Ale kazala mi nejest nic tazke. Tak nechapem..

mutuli
10. máj 2017

@lussylu aj mi prave nemame tych 300€ navyse. Dakujem snad to utecie a dopadne to dobre

elzika
10. máj 2017

@mutuli tak im zavolaj, ze si to len chces overit, ze ti povedali, ze nejest nic tazke, tak ci ti to hned spravia, ci si mas do iest aj ine veci, alebo ako. Lebo po amnio by si mala par dni lezat a davat si pozor, tak aby si sa vedela zariadit. Drzim palce a verim, ze je to dalsi plany poplach.

mutuli
10. máj 2017

@elzika ideme tam rano na 8:30 takze tak o 4:30 budik.. uz tam teraz volat nebudem 🙂 ma to ani nenapadlo. asi som nejako mimo... praveze mne by to teraz vyhovovalo muz by bol do nedele doma tak by sa postaral o vsetko aj maleho. dalsi tyzden vikend robi. tak uz mi nic ine neostava len sa nechat prekvapit ale ocakavam ze ma objednaju zas o tyzden. :/ dakujem 🙂

elzika
10. máj 2017

@mutuli Drzim palce a daj vediet, co ti povedali 🍀

mutuli
10. máj 2017

@elzika urcite dam ;)

maca2017
5. jún 2017

Ahojte. Ja idem na amnio zajtra ráno do Ružinova, odber v stredu. Mne vyšli pozitívne Trisomy testy na T18 - Edwrds. Prvé výsledky mi hovorila Mudr. že budú v piatok. Ale v podtste ide iba o potvrdenie diagnózy ☹

mutuli
5. jún 2017

@maca2017 mne volali koli tym prvym stvrtok. drzim palce

maca2017
5. jún 2017

@mutuli A ako ste dopadli?

mutuli
7. jún 2017

@maca2017 tie rychle ok a ostatne este nemam. ty ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre