Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

snehovagula1
9. jún 2017

@slniecko1976 ste asi myslela pani vyssie

mamina321
22. júl 2017

Ahojte, boli sme poslaní na genetické vyšetrenie pre podozrenie na downov syndróm 1:110. Chcem sacspytat, ideme na Am. Námestie, tie čo ste tam boli o čom je to vyšetrenie,berú tam aj krv, prípadne opakujú tripple testy,ci len rozhovor a automaticky podieľajú na amnio? Keď som rozhodnutá na amnio neísť tak mi je asi zbytočne tam ísť či?

snehovagula1
22. júl 2017

@mamina321 ano mozu vam zobrat krv ale skor na karyotypy ako kvoli tomu podozreniu na DS... Ak ste rozhodnuta neist na amnio, ani tam nechodte... Je to vlastne rozhovor s genetickou, kt. Vam vysvetli vsetky rizika pri amnio, najma vam povie ze pri amnio je len 1% ze potratite... To mate ako ked vam tahaju zub.. Niekto je ok, iny zasa uplne mimo... Riziko nejake je vzdy... Ak ste mala 1:110 z triple restov z toho by som si hlavu nerobila, dolezite je potom nasledne morfosono, ak to prebehlo v poriadku, nie je vobec dovod sa bat alebo absolvovat amniocentezu...

mamina321
22. júl 2017

@snehovagula1 díki za odpoveď. My sme práveže na genetike už boli po 3 potratoch,čiže karyotypy máme vyšetrené, takze pokiaľ ma tam majú len vystrašiť a ponúkať amnio, tak zbytočná cesta.

elzika
22. júl 2017

@mamina321 ked sme tam boli my, tak to bol rozhovor s genetickou, ktora ziatovala choroby v rodine a nakoniec amniocenteza. Ale mala by si si tam zavolat a objednat sa. Tak skus zavolat a popytat sa ich. Ked som volala ja, tak boli velmi zlati a ochotni.
Drzim palce a verim, ze je vsetko ok

nikinka1111
22. júl 2017

zbytočne stratený čas. aspoň podľa mňa. aj keď som šla na amnio, ale mala som na to iné dôvody ako triple testy... ak na ňu nepôjdete tak to môžete asi kludne vynechať. oíbyčajný rozhovor...

mamina321
22. júl 2017

@elzika tie choroby v rodine plus genetiku z krvi mame obaja za sebou už po potratoch.... čiže oni sa nemajú čo nové dozvedieť o nás a my od nich asi keďže amnio nechceme. Ale chcem skúsiť zavolať a opýtať sa ich aké robia vyšetrenia to áno.

mamina321
22. júl 2017

@nikinka1111 takze fakt zbytočná cesta. A amnio u teba dopadlo aspoň dobre? Robia ho oni priamo tam či posielajú niekam?

nikinka1111
22. júl 2017

mám zdravé dievčatko 🙂 1,5 roka. aj keď to sa potrvrdilo až pri pôrode, amnio mi len dala istotu že to nie je spojené s genetickou poruchou. doteraz lekári ani netušia čo dcérka mala na pupočníku... ja som bola na amnio na kramároch... tam ma odporčil. MuDr, čunderlík po sone keď si nevedel rady. najskôr som to odmietala no nakoniec som sa na to dala...

snehovagula1
23. júl 2017

@mamina321 tak to tam ppjdes zbytocne... Jedine fakt zavolat...

elzika
23. júl 2017

@mamina321 amniocentezu nerobia tam. Daju ti papier na prijem do nemocnice. Ty si mozes vybrat Kramare alebo Ruzinov. Ja som bola v ruzinove. Z genetiky ides do Nemocnice, dohodnes si termin. V Ruzinove robia prijem v utorok, amnio ti spravia v stredu rano a poobede ides domov. Na Kramaroch to tusim robia aj ambulantne.

jana20
1. aug 2017

Ahojte.
Ja idem vo štvrtok na genetické testy k dr. Barošovej, odtiaľ ma zrejme pošle na amniocentézu, nakoľko druhé gen.testy u gyn. my vyšli 1:35. Veľmi sa bojím ísť na amnio. Je to bolestivé? ako dlho to trvá? Chcela by som ju odmietnuť a ísť na morfologické sono..ale manžel chce aby som absolvovala aj amnio..mám však neskutočný strach.

nickpick
1. aug 2017

@jana20 nemusis sa vobec bat, samotny zakrok trva asi 10 min aj s pripravou, nie je to bolestive, skor neprijemne, ja som pocitovala taky zvlastny tlak v okoli pupka, tiez som mala velky strach ale nakoniec som sa sama na sebe smiala, ze to vlastne nic nebolo (amnio plus odber choriovych klkov) som absolvovala v Kochu a vsetci boli velmi mili a profesionalni, vysledok mi pomohol sa rozhodnut ci pokracovat v tehotenstve alebo nie...mne by len sono nestacilo, lekarka aj genetik ni potvrdili, ze amnio je 100%....

mamina321
1. aug 2017

@jana20 mne nikto nerobil opakovane testy. Amnio sme spolu s mužom zavrhli ešte skôr ako sme splodili dieťa, našťastie ma v tomto podporuje, ja som sa objednala dvom odborníkom na morfologicky utz, a pevne verím že všetko bude v poriadku. Moje rozhodnutie neísť na amnio je zdôvodnené aj tým že keby vyšiel zlý výsledok tak na potrat nepôjdem, veď mi tam v brušku veselo kopka. A kde je záruka že tým čo vyšli tripple testy v poriadku budú mat zdrave dieťa. Je to vždy lotéria, aj pri pôrode sa môže niečo spackat a je hneď zle. Každopádne držím palčeky silno nech je bábätko zdrave!

jana20
1. aug 2017

@nickpick ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Čítala som, že samotný zákrok trvá tak 30 sekúnd kým odoberú plodovú vodu. No budem to musieť aj ja zvládnuť, veď mi iné nezostáva, nakoľko presne ako píšeš výsledok mi pomôže sa rozhodnúť či pokračovať v tehotenstve alebo nie. Verím, že bude všetko v poriadku.Ďakujem veľmi pekne 🙂

jana20
1. aug 2017

@mamina321 mne gynekológ robil opakované, aj keď prvé boli dobré, že to sa robí, opakované testy. Ja zatiaľ pohyby necítim, som v 17tt a preto by som chcela čo najskôr vedieť aby som sa mohla rozhodnúť. Ja by som sa o choré dieťatko postarať nevedela, nedokázala by som to... Preto by som podstúpila potrat... Áno v stými testami to máš pravdu, nikde to nieje zaručené že aj testy ak sú dobré výsledky sa bábo narodí zdravé. No ja podstúpim amnio aj keď sa neskutočne bojím a následne by som chcela ísť na morfologický ultrazvuk. Ďakujem veľmi pekne, verím že áno, taktiež prajem všetko dobré, hlavne zdravíčko 🙂

elzika
1. aug 2017

@jana20 ja na tvojom mieste by som isla najprv na morfo ultrazvuk k Cunderlikovi, alebo jednemu z tych naj odbornikov, a potom rozmyslala o amnio. Ked mas vysledky z amnio, tak na morfo uz len pozru srdce, oblicky a tak...

iwanka222
19. aug 2017

Ahojte. Chcela by som sa poradit bola som na 3D ultrazvuku a tam nasli malickemu nezhubny nador na pravom boku nizsie pod pazuchou. Doktor mi odporucil odber plodovej vody ale vaham, pretoze okrem toho nezhubneho nadoru je vsetko vraj v poriadku. Vysledky skriningu mam v poriadku. Co by ste mi poradili? Za odpovede dakujem. 😉

elzika
19. aug 2017

@iwanka222 a co ti da amniocenteza? Zmenia vysledky z nej tvoje rozhodnutie nechat si babatko? A ako vedia, ze nador je nezhudny? A ak je naozaj nezhubny, tak to sa riesi po narodeni, nie?
Neviem, mne v tvojom pripade pride amnio zbytocna.

mamina321
19. aug 2017

@iwanka222 kvôli nezhubnemu nádoru robiť amnio? A čo by ste z toho výsledku ako rodičia mali? Ja by som nešla ak vyzerá že je dieťa zdrave. Amnio po 3D je pre tých čo uvažujú nad potratom že by neuniesli choré dieťa.

iwanka222
20. aug 2017

Ahojte ved prave ze aj mne to pride zbytocne preto vazne uvazujem ze na amnio nepojdem. Maly ma inak vsetko v poriadku. Som v 25tt tak nechapem sama naco. Bojim sa tam ist uz len kvoli tomu ze predsa plod je uz vacsi a keby sa malemu daco stalo by som si to nikdy neodpustila. Podla 3D je to nezhubny nador bez cievneho zasobenia no ja napr. mam podkozny tuk ktory mi maju po porode vyberat tak skor si myslim ze maly ma to iste po mne. Pytala som sa lekara ci to nejak moze maleho ohrozovat povedal ze ak sa len toho obavate, tak nie. No aj tak mi odporucil amnio.

lilaahmmad
20. aug 2017

A NIFTY test by nepomohol? Predsa len amniocentéza je veľmi invazívna metóda podľa mňa.
Mne minulý týždeň odporúčali amniocentezu alebo NIFTY test, tak som hneď šla na test, chcem si byť istá. Je to moje štvrté tehotenstvo a mám už skoro 37 rokov.
Výsledok budem mat do 10 pracovných dní, tak čakám.

mamina321
20. aug 2017

@lilaahmmad a ten Nifty test odhalí všetky vrodené ochorenia? A prečo ta posielali na amnio, kvôli veku?

iwanka222
20. aug 2017

@lilaahmmad a kde prosim Ťa robia ten Nifty test a kolko sa zan plati?

lilaahmmad
20. aug 2017

@mamina321 odhalí okolo 21 rôznych genetických porúch, pozri na nete, posielali ma kvôli veku

iwanka222
20. aug 2017

@lilaahmmad Ty si si to hradila sama ci poistovna to preplaca?

lilaahmmad
20. aug 2017

@iwanka222 ja som bola v Košiciach na centre prenatálnej diagnostiky, cena bola 449€

lilaahmmad
20. aug 2017

@iwanka222
NIFTY poisťovňa neprepláca, ale ja si myslím, že ak je žena v rizikovej skupine, alebo jej vyšli "zlé" predošlé testy, tak je to rozumne si dať spraviť. U mňa je to 4. dieťa a chcela som si byť istá.

iwanka222
20. aug 2017

@lilaahmaad Dakujem 🙂

elzika
20. aug 2017

@iwanka222 a nepytala si sa lekara, ze preco napriek vsetkemu odporuca amnio?
Ja by som na tvojom mieste nesla. 25tt je ozaj dost 'neskoro'.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre