Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

simcas
9. aug 2006

renca, ved aj to tak chcem urobit - najprv AFP a potom sa uvidi... nie je dovod tam ist, ked vysledky budu dobre ... uvidime ako to dopadne vsetko...donutit ma na odber nemozu, radsej si dam AFP zopakovat znovu.Nehovorim, ze mi nechcu urobit AFP, ale este ich neurobili a hned ma chcu dat na odber, to ma stve...

petronela4
autor
9. aug 2006

simcas a preco ta to stve....mne tiez hned odporucili amnio a som rada, ze som ju podstupila...teraz som si ista, ze Matusko je OK. Co ak ti teraz urobia AFP znovu a budu v poriadku...nebude ta potom stvat ze tie prve v poriadku neboli? Ja ti amnio odporucam, neboli to a budes si ista...a aj tak bude vsetko OK 🙂 drzim palce.

simcas
9. aug 2006

petronela - ja som nemala este ani prve urobene, vies, to ma stve, ak by boli zle, tak by ma to nestvalo, ze mi to odporucili, vedela by som dovod.... uz sa nejdem nad tym trapit radsej...a tebe gratulujem, ze je malinky v poriadku.

zuzu - Lipt. Mikulas

lindda
12. sep 2006

ahojte tehulky dnes som bola pre vysledky na afp a musim ist na amc velmi sa bojim ☹ idem za dva tyzdne a dalsie tri cakat na vysledky dufam, ze ma neporazi

tonicka
12. sep 2006

lindda, bude to ok, neboj sa. Budeme na vás myslieť. 😉

ninocka
12. sep 2006

kvoli comu to robia

renca3
12. sep 2006

Lindda, odberu sa neboj, nic to nie je. Len to cakanie treba zvladnut.
Klud, urcite bude vsetko poriadku. 😎

alexandra
12. sep 2006

Ale ak si rozhodnuta si babo nechat, je amnio zbytocna..

tonicka
12. sep 2006

lindda, alex má pravdu, ja by som na amnio nesla aj keby mi AFP vyšli zle. 😉

renata24
12. sep 2006

Ja som si amniocentézu užila 2x v priebehu 2 mesiacov. Prvá bola neúspešná kvôli absencii buniek... Tak som pekne krásne pochodovala do nemocnice v NR 2x. Našťastie výsledky sú dobré. Dá sa to prežiť. 🙂 Držím palce všetkým maminám, ktoré sa na to odhodlajú.

lindda
13. sep 2006

alex tonicka ani si neviete predstavit ako mi pomaha ak mi niekto poradi velmi sa bojim, ale som rozhodnuta ist na amc uz pre ten pokoj. Mam na tom grafe iba o pol stupna zvysene je to presne na hranici ale aj vek je presne na hranici 34r. som z BA a mam velmi dobreho kamarata mojho porodnika a dala som na jeho radu , ze radsej aby sme si boli isty. Mam kamaratku ktora ma postihnute dieta a druhe ma zdrave a naozajma stym velmi velke trapenie neviem ci by som to zvladla.

lindda
13. sep 2006

este sa vas chcem spytat kde presne sa to picha do ktorej casti bruska?? a umrtvuje sa to nejako lokolne ??, lebo vsade sa pise inak. A hlavne ze ako vam bolo potom bolelo vas nieco? Teraz je nove vyhlasenie, ze musite jeden den spat v nemocnici a potom dva tyzdne PN tak nechapem preco ked je to bez bolestne Dakujem za kazdu odpoved 😉

renca3
13. sep 2006

Picha sa to podla umiestnenia babatka podla UZV. Neumrtvuje sa to, az take bolestive to nie je. Ako ked dostanes injekciu. Ja sa teda velmi bojim bolesti, ale toto nebolo nic. Nic mi potom nebolo. Pred 3 rokmi som to absolvovala tak, ze rano nas napichali a na obed som bola doma. A na 2. den v praci. Teraz som musela spat v nemocnici, ale paradoxne nie po odbere, ale pred odberom. A tak isto nas rano spravili, mali sme 2 hodiny polihovat a na obed domov. Neviem, ci to nema vyznam len kvoli platbam poistovne nemocnici.

naiki
13. sep 2006

Ahojte, ja idem tiež budúci týždeň na amnio (zlé výsledky AFP). Na genetike mi hovorili, že sa nastupuje do nemocnice deň pred tým (utorok) a v stredu robia odbery (malo by to platiť pre BA) a ak je všetko ok, v stredu domov, príp. vo štvrtok. PNku mi nespomínali, dúfam, že nebude potrebná, už som sa naPNkovala dosť... Myslím, že PN má význam pri komplikáciách (vraj môžu byť kŕče maternice, krvácanie a pod.)

lindda
15. sep 2006

no dufam,ze to bude ok bojim sa dost, ale ak treba tak treba 🙂

verulka
15. sep 2006

Baby, drzim vam palce, mne vysli 2xzle AFP testy a raz v pohode(a nakoniec v tomto pripade som mala termin zly- rodili sme o tyzden skor). Vsetky dietky su zdrave. Ja som amc odmietla z dovodov ako pise Alex. Netreba sa bat- mne sa zda ze afp vychazda castejsie zle ako dobre. A amc prezili mnohe tehulky. Drzim palce, nech si mozete co najskor uzivat tehu bez stresov. Treba mysliet pozitivne 🙂

natana
15. sep 2006

Ahojte. vie mi niekto povedať, od akého veku sa za amnio neplatí?
Lebo ja by som to určite chcela absolvovať, ale ked budem mať dobré výsledky, tak mi to asi len tak nespravia. (Mám totiž kamošku, čo mala výsledky z AFP dobré, ale dieťatko sa narodilo s Dawnovým s.) A poviem vám žienky, ked tú malú vidím, asi si tú amnio aj zaplatím. Aj tá kamoška mi vravela, že keby to vedela, nikdy by sa na to nedala, ale teraz je už neskoro. Proste je to jej dieťa a ľúbi ho.

tessa
15. sep 2006

Babule,
tak aj ja pridam nieco...sice nie z vlastnej skusenosti, ale predsa k teme...
Ked som cakala na gyn.odd. v Ruzinove na porod, lezala so mnou jedna babena, ktora bola vtedy v 5.mes. Cakala svoje druhe babo, dievcatko. Prvu dcerku ma zdravu, ale vysli jej AFP zle a tak bola na amnio...Ked aj pri 2.dcerke jej teraz povedala Dr.ze AFP su zle...bola z toho uz mimo a nejak ani neregistrovala, ze ju Dr. objednala na amniocentezu...Proste na nu isla, ale ani neuvazovala, co sa moze stat, bola len nestastna z tych AFP..
Urobili jej amnio a vdaka tomu dnes (este stale) lezi v nemocnici...ako jej brali plodovu vodu, natrhli jej plodovy vak ☹ a teraz cca kazdych 6 dni jej odteka plodova voda.. ☹ Ale to malicke babo je tak tvrdohlave 😉 ze vzdy tam ostane tolko vody, aby to to babatko mohlo prezit 🙂 Takze teraz tam lezi, uz je asi v 7.mes, voda stale odteka, ale babo este zije 🙂

Ked som sa s nou na tu temu bavila, povedala mi len, ze aj keby este cakala nahodou 3.dieta, uz nikdy nepojde na amnio, ked jej AFP dopadnu zle...aj teraz amnio dopadla dobre...ale to, co zaziva a musi byt v nemocke az do porodu...
A po pravde...aj ked by amnio dopadla zle, nedokazala by vziat zivot SVOJMU dietatu... 😉

ikuska26
15. sep 2006

ajojte, ja s nou skusenosti nemam, ale citala som o nej dost rozsiahly clanok, a nikdy to nie je na 100%, na konci toho clanku som sa rozhodla, ze pripustit tie rizika co mozu byt pri amminu su prilis velke pre babatko, tz urcite by som nesla...a aj keby som sa dozvedela, ze nebude v poriatku, nedokazala by som si ho dat prec...je take ake ma byt a bodka, preco mu skodit?

naiki
18. sep 2006

Natana: od 35 rokov posielajú na amnio každú ženu. Alebo ak si mala genetické problémy pri predošlých deťoch alebo máte nejakú poruchu v rodine. A keď vyjdu zlé AFP testy. Ináč Ťa asi na amnio nepošlú a musíš si odber zaplatiť sama. Je to niekoľko tisíc, presne si nepamätám.
Tessa a ikuska, to ste nás teda všetky povzbudili, čo sme pred odberom. 😠 Doteraz som bola v kľude, odteraz začínam byť riadne nervoooozna. Napriek tomu na ten odber pôjdem, štatisticky je riziko komplikácií pri odbere 0,5 - 1%, takže to risknem.
Neviem ako vy, ale ja som nejaký čas pracovala s telesne a mentálne postihnutými deťmi a ich rodičmi, a priznám sa, že ja taká hrdinka nie som, aby som to dokázala. Ak by som o tom nevedela, že budem mať postihnuté dieťa a narodilo by sa, tak samozrejme, že ho budem ľúbiť a starať sa o neho, veď je to moje dieťa. Ale ak mám šancu tomu zabrániť, tak to urobím, v mnohých prípadoch to nie je ani pre to dieťa život a samozrejme, že je to najmä trápenie pre rodičov. A koľko rodín sa kvôli tomu rozpadlo, veľa chlapov sa s tým nedokáže vyrovnať. Môžete si povedať, že tak nech si ide, keď je slaboch, tak asi za to ten chlap nestojí, ale tie mamičky s nejakou sociálnou dávkou to mali nenormálne ťažké, dieťa už pomaly mamu prerástlo, ale ona ho musí stále obliekať, prebaľovať, kúpať, kŕmiť, voziť na kočíku/vozíku, cvičiť cviky, pri ktorých deti plačú od bolesti a to je perspektíva na celý život....
Navyše, lekárka na genetike mi vysvetlila, že väčšina týchto genetických porúch je nezlúčiteľná zo životom, takže ak sa dieťatko aj narodí, dlho nemusí žiť. Samozrejme, že môže, aj zázraky sa dejú... no neviem, záleží na každej z nás, aká je silná.

dorotka
18. sep 2006

naiky lenze nikdy nedokazes odhadnut tu mieru moze byt aj samostatne ja som stravila cas s downikmi ktory chodili do chranenych dielni sami kazdy den ako do prace je pravda ze neboli samostani lebo zarobili len omrvinky a psychicky by sa o seba nedokazali postarat ale mali pocit ze su uzitocni

natana
18. sep 2006

naiki diky

dorotka je to asi veľmi subjektívne. Ale ja by som sa dobrovoľne určite na túto úlohu určite nedala. nielen kvoli mne, ale hlavne ostatným členom rodiny. Pretože tí by museli ísť bokom. A to by som určite nechcela.

bibula
21. sep 2006

😉 mna amnio nastastie obisla,vysledky AFP som mala dobre.
Zial moja kamaratka,teraz uz ma 4 rocnu dcerku,mala AFP mierne zvysene,dr.povedala,ze to sa stava,hlavne ked ma v maternici zrazeninu.takze na amnio ju neposlala.kamoske sa narodila "postihnuta " dcerka-nie je mongoloidna,ale nema vyvinute kosti na predlaktiach,nevie hybat zapastim,navyse jej hned po narodeni museli operovat pazerak a zaludok-do 3 rokov ju krmila len zaludocnou sondou,kym dcerku nepreoperuju.uz ma za sebou,ale vo vyvoji je poriadne pozadu-to tie nemocnice.no a rucenky-to je nenapravitelne ☹
preto sa tesim s vami,hlavne ked vidim,ze testy AFP mozu,ale nemusia klamat.ahojte,drzte sa.

bobicek
21. sep 2006

ahojte zienky!
tak ja pridam svoj nazor. vzhladom tomu, ze mam razstep podnebia, na amnio pojdem za kazdu cenu. ked si predstavim, kolko trapenia si rodicia vytrpeli...som im vdacna za kazdu snahu a namahu. teraz som uplne v poho zenska, nic neni videt, ale stalo ma to 11 operacii. ked by som sa dozvedela ze babo bude chore, asi by som podstupila interr. ale pocula som, ze taketo "choroby" sa daju operovat aj v maternici, takze sa uvidi co a ako. 😠

lindda
23. sep 2006

Bobicek ahoj ja stebou uplne suhlasim 🙂 chcem sa ta opytat neoperovali ta na Heydukovej v BA??
Ja idem na amnio na budduci tyzden v stredu a mozem Vam povedat, ze sa dost bojom 😒 Uz nech je to za mnou

mracik
23. sep 2006

Ja osobne som odmietla aj odbery na AFP, jednak by som si každé dieťatko nechala, a aj preto, že sú dosť nespoľahlivé a zbytočne vystrašia. Doktorka okolo toho robila dosť veľký cirkus...

peha
23. sep 2006

babulky velmi velmi vam vsetkym drzim palceky. nech to dobre vsetko dopadne, nech mate, mame vsetky zdrave a silne deticky, bez zbytocnych vaznych chorob. drzim palce !! 🙂

naiki
25. sep 2006

Ahojte baby, tak ja už mám po amnio, dalo sa to prežiť. Tú ihlu síce dosť cítiť, ako sa prediera až do maternice a cítiť ju, až kým ju nevyberú, ale vpich trval max. 30 sekúnd, takže to bolo v pohode, oproti brúseniu zubov malina. 😉 Skôr som sa potom obávala, aby mi nezačala odtekať plodová voda a bála som sa, či to vlastne zistím, že niečo nie je v poriadku... našťastie bábo sa hmýri a kope každú chvíľu, takže sa má asi dobre a spoločne čakáme na výsledky, ktoré budú určite dobré. 😉

lindda
25. sep 2006

naiki juuj ani nevies ako sa stebou tesim, ze to mas za sebou ja idem v stredu tak dufam,ze to aj ja zvladnem 🙂 bola sa na amnio niekde v BA?

naiki
25. sep 2006

Ahoj lindda, hej, bola som na Antolskej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre