Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

nika2
20. jún 2008

ahoj katarinauk, ja mam tiez 25 a tiez som bola na plodovej vode v BA. mala som podozrenie na rastepy. na SVK preto nechavaju cez noc aby to poistovna preplatila. a je lepsie byt 24hod. po zakroku pod dozorom preistotu. inak po odbere u nas sa ide aj na pn. aj moj doktor ma chcel nechat doma. len ja som bola na odbere v piatok a cez vikend som bola len doma a citila som sa potom uz dobre tak som to odmietla. ale som sa setrila. a robim u oca v kancli tak, keby mi bolo horsie tak by som sla domov. a ako som uz pisala narodila sa mi zdravucka babulka. len sa narodila predcasne.

danusha
27. jún 2008

ahojte dievcata 🙂 chcem sa s vami podelit aj o moju skusenost. V tehotenstve mi zistili vysoku hodnitu AFP, riziko poskodenia plodu mi vyslo asi najvyssie mozne a to 9 z 10, napriek naliehaniu geneticky som sa rozhodla ze amnio nepodstupim. Lekarovi sa dokonca aj nieco nezdalo na sone a do 8 mesiaca som mala vysledok zo sona taky ze bolo vidiet nejake prerusenie na krcnej chrbtici, potom to uz lekar nevidel ale nemal ani istotu ze to bude v poriadku. Takze na porod som sa pripravovala s tym ze budem mat postihnute dietatko. Ked som porodila, zobrali ho na vysetrenie a hned mi ho doniesli s tym ze syncek je uplne v poriadku. To si neviete predstavit aka som bola stastna. Syncek ma skoro dva roky je zdravy a robi nam len radost. Takze sa nevzdavajte ked vam vyjdu zle vysledky.... drzim vam palce

dzani
28. jún 2008

ahojte maminky, tiez sa pripajam k teme amnio, nakolko sme mali zle vysledky rizikovy faktor 1:193, a v pondelok ideme so Nitry. Mate niektora skusenosti s Nitrou, vyzaduje si to hospitalizaciu, alebo ma po par hodinach pustia domov? Este ma zaujima, citala som ze niektore z vas platili za amnio, mam VsZP, ako je to s platenim? dakujem vopred za kazdu odpoved. Drzkajte mi palceky

stalida
28. jún 2008

ahoj dzani, mne robili amnio v Kosiciach, som poistenkynou VSZP a neplatila som nic. dokonca ani za hospitalizaciu, co som bola prekvapena.drzim prsty 🙂

sue250
8. júl 2008

ahojte baby chcem sa aj ja podelit o svoju skusenost, ja som absolvovala amnio 2.7 este cakam na vysledky, dnes som bola na 4D u Dankovcika a pvoedal ze babo je zdrave ze vsetko je ok ale na 91%, mala som zle AFP testy rastepy tam neboli ale skor Downov syndrom ale hacik bol v tom ze cakam dvojicky a kedze mi robili amnio ale len jeden vpich lebo si mysleli ze babatka maju jeden obal, samotny odber bol v poho nebojte sa nie je to hrozne aj mna strasili ale necitila som nic, a kedze mi dnes p. doktor povedal ze babatka maju samostatne obaly a bolo nutne dva vpichy cize amnio zbytocne ak budu vysledky tak len na jedno babo a co druhe?? to sa nedozvieme dalsie amnio neodporucal. takze som tam kde som bola utesuje ma aspon 4 D utz 😒

katarinauk
10. júl 2008

sue250, to je zart toto. to oni nevedeli predtym? to kde si bola v ktorej nemocnici, to je ich nezodpovednost, blbci. prepac, ale normalne som sa nazlostila za teba. Ja som tiez bola na amino a tiez cakam na vysledky, to cakanie je najhorsie, to sa nezaprie. tebe drzim palce, verim ze obidve budu zdrave.... neboj 😀

anna181
14. júl 2008

Ahojte babulky. Mne dnes volal moj lekar, ze mam zle vysledky z krvi... Absolvovala som iba prvy odber krvi..ani neviem co presne je zle...ale hned zajtra tam idem... Mozte mi napisat co vedia zistit z krvi uz hned v prvom trimestri? Som cca v 12tt. Dakujem.
Pekny vecer.

mata987
14. júl 2008

ahoj anna 181-vysetruju sa biochem. markery ako free-beta HCG a nejaky marker PAPP-to presne neviem co to je, celkove z tychto vysledkov posudzuju riziko vyvoj. vad, hlavne nebud z toho v strese, ak sa da, pretoze velakraaaaat su tieto vysledky skreslene. Ja som tie vysledky tiez nemala dobre, ale vidiet siom ich nevidela a lekarka mi az v nejakom 19 tt, ked som mala vysledky ADP testov povedala ze neboli az take dobre 😠 ...potom som musela narychlo absolvovat odber plod. vody, takze ak sa bude dat, skus ten odber podstupit aj ty, je to velke ukludnenie hlavne po psych. stranke. Drzim velke prsty, daj vediet co a ako....pa

anna181
14. júl 2008

Ahoj Mata, dakujem za odpoved. Aj ked nie som kludna, dakujem ti, ze si mi napisala. Ja len nechapem preco necakame este na AFP a potom nech sa ide na amnio...ach... Ale zajtra to preberiem s lekarom a napisem...ale konecne uz pojdem spat...Aspon trosicku...trosicku...som sa ukludnila....
Dakujem a dobru noc.

ibi
15. júl 2008

annka aj ja som v tej istej sitaucii, v 12tt mi to vyslo zle-teda horsie Down s ohladom na vek...., ale amnio este predchadzaju triple testy (tiez z krvi) a az podla tych sa rozhodne ci amnio ano alebo nie. Ja stale dufam, ze sa tomu vyhnem. Zajtra idem na triple. drzme si palce*

anna181
15. júl 2008

Ahoj Ibi, jasne strasne ti drzim palceky, velmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...
Mozem sa ta spytat kde ides na tripletesty? Mne kazali ist 12.8. na Kramare, ze tam pojdem najprv na geneticku poradnu a oni vlastne rozhodnu ci ist na amnio ci nie... Ty si ako bola na tom od zaciatku? Ja to znasam psychicky velmi zle, viem to necelych 24 hodin, ale idem sa zblaznit... Ach jaj...
Tak na Teba myslim a ked budes mat cas, urcite daj vediet.
Pekny dnik.

anna181
15. júl 2008

Este sa chcem spytat ja mam riziko Downa 1:50, riziko 18 chromozomu 1:3778 a riziko vzhladom k veku 1:472
Co si o tom myslite??? Boze idem sa zblaznit :(((((((((((( ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Napiste mi potom prosim este kde sa robia tie tripple testy.
Dakujem vam.

minitrouble
15. júl 2008

ahoj anna - ja uz som sem pisala niekolkokrat - ja som mala po tripple testoch riziko na downa 1:85 tusim no a na amnio som odmietla ist - no a mame krasne zdrave dievcatko
znasala som to uplne hrozne - mesiac som v kude plakala - ani do prace som nechcela chodit ani nikam inak - bola som uplne hotova ale potom mi povedala jedna sestricka ze to nemozem lebo skodim babatku tak som si vstupila do svedmia a snazila sa mysliet pozitivne
drzim ti palce aby ti vsetko dobre dopadlo 😉

gapa
15. júl 2008

anna, kamarátka mala tiež riziko Downa 1:50. na amnio odmietla isť. Bola z toho tiež velmi zničená, no rozhodnutá dieťa si aj tak nechať. Bola asi na dvoch podrobných ultrazvukoch, čo si vybavila. Tam jej nezistili nič, čo by tomu nasvedčovalo, aj ked to celkom nevylúčili.
Narodil sa jej pekný chlapček, šikovný a ukecaný je!

Sestre tiež vyšli zlé testy AFP, bola na amnio a všetko bolo v poriadku.

Takže tie testy velakrát len strašia. V zahraničí (niektorých štátoch) sa vraj vôbec nerobia, lebo ich pravdivosť (či ako to nazvať) je tuším cca 60% alebo ešte menej?, ostatné sú plané poplachy.

anna181
15. júl 2008

Ahojte babulky, dakujem za pozitivne spravy.. Ste naozaj mile... Aj ked uz neplacem...uz som sa ako tak ukludnila a musim vydrzat do 12.8. kedy pojdeme do Ba na Kramare. Ozi este ste mi neodpovedali na to, kto robi tie triple testy.... Dakujem.
Inak ja chcem ist na amnio kvoli vlastnemu kludu, ja by som nevydrzala byt nervozna az do januara ☹
Dakujem este raz a prajem pekny vecer.

anna181
15. júl 2008

Este som vam chcela napisat, rozhodla som sa zajtra zavolat do Euromedixu do BA, uvidim co mi tam povedia. Niektore z vas pisali o tomto nestatnom zariadeni, tak to skusim aj ja...
Napisem vam zajtra co mi povedali.
Dobru nocku prajem.

stalida
15. júl 2008

ahoj anna-triple testy-su to AFP testy sa robia v 16tt,o par dni po odbere krvi su vysledky a na zaklade toho ti obv. gymekolog povie ci odporuca alebo nie amniocentezu. a nebola si na ultrazvuku niekedy okolo 12tt? tam zistuju tiez prejasnenie sije u babatka a na zakl. toho sa tiez da urcit riziko down. syndromu. Drzim velke prsty tiez som si svoje odskakala a viem sa vzit do tvojej situacie, ale nezufaj, dost cast vychadzaju tieto testy skreslene. ahoj 🙂

anna181
16. júl 2008

Ahoj Stalida, diky za povzbudive slova, veru potrebujem ich :(
AFP mi budu robit 8.8. ale uz 12.8. ideme na Kramare do BA a dovtedy neverim, ze budu vysledky :(
Uz som sa objednala do Euromedixu na morfologicky ultrazvuk, ideme tam 5.9.
Ak to vsetko v zdravi prezijeme dovtedy ☹ ☹ ☹
Presvetlenie sije pan doktor pozeral na uzv, vsetko bolo ok... Ale vidis, aj tak mi vysli taketo vysledky :(
Tak pekny dnik vam dievcence.

minitrouble
16. júl 2008

anna - aj ja som mala to sijove presvetlenie alebo ako sa to vola v poriadku a tripple testy som mala zle - tie mi robil zensky lekat - normalne mi zobral krv - robil mi to 2x pre istotu a oba razy boli zle
a ja som amnio odmietla - lebo podla toho co som za docitala ze vacsia pravdepodobnost ze dieta pri amnio potratis ako to ze dieta bude mat downa
gapa - tych 60% je podla mna velmi vysoke cislo co si udala - lebo celkovo cislo ludi co ma downa je priserne nizke k poctu populacie - ja poznam strasne vela ludi - uz len tu na stranke ked si spocitas v tejto teme ze kolko bab malo tie falosne pozitivne vysledky
mne moj lekar zensky povedal ze mnohym to vyslo u neho ale ze este ani raz sa nenarodilo chore dieta - a to ten lekar ma tak okolo 40 rokov 😉
ale je to na kazdom - kazdy musi urobit to co citi - tam neexistuje jedine spravne riesenie - kazda z nas to citi inak a aj lekari na to maju rozny nazor 🙂

anna181
16. júl 2008

Ano Minitrouble mas pravdu... Ale my na amnio ideme..ja by som nevedela vydrzat do sept. musim sa uz nieco aspon dozvediet v aug, lebo sa zblaznim. Ale vseliako pojdeme aj na ten morfologicky ultrazvuk do toho Euromedixu...a inak baby diky... Ten euromedix mam tu od vas, lebo som si precitala vsetkych 23 stran 😝 Takze dakujem 😉
Ideme ranajkovat, pekny dnik.

stalida
16. júl 2008

inak aj moja Dr. povedala ze pocas jej celej praxe a to uz ma do dochodku velmi blizko,sa stretla len s 1 pripadom ze bolo dietatko postihnute, inac ze bolui vsetko tie vysledky AFP testov skreslene. Nerozumiem ani potom preco icch robia, pocula som ze v niektorych krajinach ic proste nerobia a pridrziavaju sa vysledkov z USG.
anna- a v Euromedixe ti za ako dlho urobia vysledky? tiez sa tam caka 3 tyzdne?...lebo ja som posielal svoju pl. vodu do Prahy a tam su vysl. do 24 hod.

anna181
16. júl 2008

Stalida diky 🙂 si milaaaa 🙂
Mne vysiel zly vysledok z toho testu z 12 tt z krvi :(
AFP mi budu robit az v 16 tt, ked si idem aj po papier na Kramare.
Ked som volala do Euromedixu, povedali, ze odber plod. vody nerobia, ze na to mam ist na Kramare a na morfologiu idem ku nim.
Mozes mi prosim Ta napisat aky je postup do tej Prahy? Hocikto moze poslat vzorku..plati sa za to? Proste info, dakujem.

minitrouble
16. júl 2008

anna - amniocentezu ti urobia aj v Gynfyve na zahradnickej - mozno ti to aj urychlene budu vediet urobit - a este niekde som to nasla ze robia urychlene vysledky - skusim to pohladat - alebo napis babam co tu v teme spominali ze mali vysledky expresne rychlo
no a na kramaroch je este jedno sono specialne vola sa to echokardiografia a tym skumaju ci babo nema vrodene srdcove vady lebo downici to vraj zvyknu mat tak skus sa aj na to popytat

minitrouble
16. júl 2008

anna nasla som to http://www.znap.sk/page.php?pid=42 sice si to hradis cele sama ale mas to expresne 😉

anna181
16. júl 2008

Ano toto som nasla na nete, len tie ceny neviem :(
Neviete nahodou niektora??? Volala som tam, ale o cenach sa odmietli bavit :( A predsa by som rada vedela predtym ako tam idem, ze co to stoji.
Teraz sa mi otvorilo to co si poslala ty, tam stoji 2000 Sk amnio a 6700 geneticke vysetrenie. To je co ak sa mozem spytat? Myslim to gen. vys. Treba aj to podstupit??? Jedna kocka mi z fora pisala, ze 7000 stoji vysledok do 24 hod. Ach jo... Pytaju si toho dost ....
A co stoji vysledok ak ho nechcem hned???? Pomozte miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ☹
Dakujem.

minitrouble
16. júl 2008

anna - ak ho nechce hned a odporuci ti to lekar neplatis nic - ale vtedy sa caka myslim ze aj 3 tyzdne - baby to tu aj niekde pisali - normalne ti to urobia v hociakej nemocnici - teda kramare, ruzinov alebo tak
ale toto je ak nevladzes cakat a chces vediet vysledky hned - je to akoze sukromne - to 2000 je ze ti urobia ten ukon amniocentezu a tych 6700 ze ti to co ti odoberu zanalyzuju a urobia ti z toho vysledky - aspon tak to chapem ale nie som lekarka - len som si to tak vysvetlila ze to tak je
ale jediny rozdiel medzi platenym a neplatenym ze doba cakania - zavisi ako si na tom psychicky a kolko si ochotna cakat 🙂
anna - neboj sa vsetko bude v poriadku 😉 hlavne zachovaj co najviac kludu - to babatko potrebuje najviac 🙂

katarinauk
16. júl 2008

Ahojte. Aj ja som mala odber plodovej vody a dnes dosli vysledky. vsetko je v pohode a uz aj viem ze cakam chlapceka... 😀 Tiez som sa stresovala od zaciatku, ale tajne som verila ze babo je v poriadku.. Ako uz niekto spominal, neviem na co ich vlastne robia, len zastrasit mlade mamicky.. hlupost to je riadna...

anna181
16. júl 2008

Ahojte babulky, tak najprv Katarina, gratulujem k super vysledku... Kiezby som uz aj ja tam bola ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Minitrouble ja uz ani neviem co chcem... Uz som sa ako tak ukludnila, este prezit to amnio a uvidime.. Este som sa nerozhodla kde pojdem...tie ceny su strasne vysoke....
Idem si na to trosku pospat 🙂
Dobru noc prajem.

minitrouble
16. júl 2008

anna - ak ti je smutno tak sa kludne vyplac - trosku sa ti ulavi - ja som plakala vela kym sa mi ulavilo - ale ja som na amnio nesla a neboj aj tvoje babo bude ok - ved ja ani nikoho nepoznam komu by to vyslo inak ako OK - naozaj 😉 ja viem ze si hovoris ze co ak prave ty budes ta vynimka a vnutorny hlas ti hovori ze nie nebudes - ale stale je tam ten hnusny chrobak v hlave ze co ak nahodou - ale neboj nebudes a coskoro uz aj ty budes pisat ze ms vysledky super a ze uz vies co bdues mat 😉
drzime ti palce aj s mojou romi aby ti to dobre dopadlo

anna181
17. júl 2008

Diky Minitrouble, si zlataaaaaaaaaaa.... Ano aj teraz placem po precitani tvojho prispevku, juj keby uz bol aspon august... To cakanie ma ubija ....
Ale snad aj u nas bude vsetko ok... Uz len aby som mala vysledky...
Ale len amnio ma caka 12.8...to sa nacakaaaaaaaaaaaaaaaam ...
Ale dakujem aj tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre