Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

akaji
14. aug 2008

Tak ja som absolvovala odber plodovej vody v Centre asistovanej reprodukcie na Sulekovej ulici V Bratislave. Mala som tam prist na siedmu rano (aj som tam teda prisla na siedmu rano)... Hned ma zobrali, bola som tam sama akosi, na amniocentezu.. dali mi taku bielu kosielku, dali ma na izbu, tam som sa vyzliekla uplne donaha, nasadila som tu kosielku.. potom za chvilocku prisla po mna sestricka, odviedli ma na operacnu salu ;) tam som si lahla na taky stol (kozu v podstate) aj ked to neviem naco bolo dobre ze som musela mat nohy roztiahnute, ale nevadi.. potom prisiel hned pan doktor, natrel mi brusko cele takou nejakou zltou tekutinou (resp. poumyval mi ho tym).. potom zapli UZ, babatko bolo celkom vzadu natlacene, cize vpredu bolo dostatok priestoru pre odber, pichol mi tam ihlu, citila som to ovela menej este ako pri odbere krvi a to ja ani odber krvi nejak extra necitim, cize som to necitila vobec, len som na tom monitore videla ako sa tam ta ihla zapichla dovnutra.. za asi 30 sekund mi odobrali 30 ml plodovej vody, povedali hotovo, postavila som sa a uz aj bolo.. prisla som na izbu, kde som mala hodinu lezat... tak strasne som bola unavena, lebo predtym vecer mi biologicky otec ako obycajne "sprijemnil" noc osocovanim, ponizovanim a tymito zakladnymi ukonmi, takze som moc nespala.. no a normalne ma o 8:30 zobudili ze musim uvolnit postel, cize 8:30 som uz bola vonku a to bolo cele. take smiesne no, cela tato akcia.. rozhodne sa nie je coho bat...a ja som bola trosku smutna ze ma tak skoro vykopli z tej izby prijemnej, sa mi tam TAK dobre spalo ;) take ticho, pokoj, makke perinky a tak

gabii83
14. aug 2008

no super ze si to takto prezila, mne to vcera robila gyn. v ambulancii kde chodim mesacne na kontrolu, ziadne vyzliekanie, aj topanky som si nechala, ziadne roztiahnute nohy, a ziadne lezanie na posteli hodinu. doma samozrejme ano, a NO sex a ziadny zataz 3 dni. ani varit sa mi nechce 🙂

gabii83
14. aug 2008

aky si mala vysledok, ze ti to odporucili, ak sa smiem opytat;

akaji
14. aug 2008

1:119 na DS, mam 27 rokov

akaji
14. aug 2008

no, mne sex nehrozi akosi, takze sa tym zaoberat velmi nemusim ;) a ziadna zataz.. no, hned po zakroku som sa prechadzala asi 3 hodiny po starom meste, hore schodmi, hore kopcom a tak, lebo som 3 hodiny nemala co robit ;) ale nic mi nebolo nic ma nepichalo nikde ani ma nic nebolelo, ani ma nic neboli.. mozno sa z toho fakt ze zbytocne robi take velke halo, dolezite je aby ten zakrok prebehol bez komplikacii (tak ako prebehol u mna), teda byt pokojna, nelakat sa, uvolnit sa, je to len obycajny odber, hoci cez brusko, ihla je ultratenka, ja som napr. vobec nanesla na brusku miesto vpichu... a pokial to prebehne naozaj bez komplikaciii, nemalo by sa ani dalsie dni vobec nic stat, aspon ja si to neviem predstavit, ako by sa cosi stat chcelo...myslim ze vsetky tie pripady kedy nastali nejake komplikacie boli kvoli tomu ze bud nejak ihlou zadrapli do babatka, alebo neodbornym zasahom porusili nejako cosi, dokonca som citala nejaky pripad, ze robili niekomu odber plodovej vody bez ultrazvuku, co si ja teda neviem predstavit... ale pokial naozaj ten zakrok prebehne bez problemov, niet sa coho uz potom bat

gabii83
14. aug 2008

no mne tiez robili z uzv, bez tooho by som to ani nedovolila, mne vysiel vysledok 1:45, mam 25, trosku na mieste vpichu je cervene, ale museli sa s tou ihliu hybat, lebo im to neislo, ale babo je ok

akaji
14. aug 2008

su tu baby ktore mali 1:4 na DS a deticky sa im narodili zdrave, ono ta krv a tie vysledky su dost pochybna vec.. ja osobne som rada ze mi vyslo to riziko a MOHLA som ist na amniocentezu.. ja nemam take nejake fajn tehotenstvo s nejakou podporou v nekom, jediny koho "mam" je biologicky otec a ten sa ku mne sprava horsie ako k handre a hociake jedine slovo o dietati ho OBTAZUJE... takze aj normalne zvladam tehotenstvo dost tazko a takto ked budem vediet ze dietatko je aspon v poriadku, snad mi na zaklade toho bude trosku lepsie.. lebo ja som dost hypochondricka bytost a do konca tehotenstva by som sa trapila este aj tym ze co ak nebude zdrave .. aj ked samozrejme, istota nie je nikdy..taka 100 %tna .. ale budem snad aspon o cosi pokojnejsia potom

gabii83
14. aug 2008

vies ja sa tiez bojim, ale aj ked je to tazke viera ta nikdy neopusti. ta zomiera....ved vies, a ked biol otec je taky ........ tak ho ani nepotrebujes, ja som tiez nemala otca, mama moja mala 3 malolete deti sama na starosti, a vyrastli sme.ja som z dvojiciek sestra 18 mesiacov starsia. sama by si bola ovela kludnejsia, ale neviem aka je vasa situacia, to ty sa musis rozhodnut, ci ho vobec chces pri sebe mat 😢
ja sa inac tiez tesim, ze som bola na amnio,

akaji
14. aug 2008

no
mne ON ani nedal priestor nejak sa rozhodovat 🙂
nema zaujem ani o mna, ani o dieta, rozhodne mi nebude nijak pomahat, ani mi nijak nepomaha, zije si svoj zivot s nejakymi svojimi frajerkami, ktore o mne a o dietati nemaju ani potuchy ;)
a najnovsie NECHAPE co on ma s mojim tehotenstvom spolocne ;) a preco ho tym vobec OBTAZUJEM.. lebo ani neviem, ake je to tazke na psychiku ;) ked musi byt zopar hodin so mnou ;) pretoze ja ho cely cas, ako chuda musi byt so mnou, udieram lopatou po hlave, takze tazke to ma veru.. taka tragikomicka postava je on, neviem sem tam ci sa mam smiat a ci plakat ;) ale na amniocentezu ma vcera odviezol, aj bol po mna.. teraz uz len cakam, kolko dni vydrzi nevyhodit mi to na oci.. ze chudak trpitel musel ma tam ist zaviest.. ako mu hrozne UBLIZUJEM ;) a do tohto stavu sa switchol ked som vhupsla do 4teho mesiaca.. dovtedy bol v pohode... a je mi naozaj NAD SLNKO jasne, ze radsej sama a v harmonii, ako s nejakym obdobnym sracom.. lebo on je za trest osoba a nie za odmenu.. :( len keby tych penazi aspon je viac, som na nom tak trochu zavisla financne, lebo z materskej toho vela nenacarujem, ale zit s nim urcite v tomto zivote nebudem

teraz nech ta amnio dobre dopadne, nech sa dietatko narodi zdrave a nech sa ide past, kreten, nam peklo zo zivota robit nebude, take nech skusa na niekoho ineho ;)

gabii83
14. aug 2008

prajem ti tiez vsetko dobreho, ale v prvom rade tiez zdrave babo, a ty vies kedy ako mas konat, dufam, ze vyberies si tu spravnu cestu. maj sa zatial, a potom daj vediet amnio, aby sme spolu tesili z vysledkov, aspon dufam, ze to tak bude, ANO bude to tak

jasminka
14. aug 2008

mne vyslo ds 1:268, dr. ma poslal hned na kramare, kde odporucil amnio..tam mi AFP, znovu zopakovali spolu so sonom...vraj by sa to malo tak robit vzdy, ze by sa predislo strasne vela planym poplachom..ja som napr 17+6 a zo sona 18+5..hadam to bude tym a dalsie vysledky budu ok, a na amnio nebudem musiet ist,.......potom je aj nejaky tyzden PNka alebo hned sa ide do prace?

zabka
20. aug 2008

Ahojky, ja som bola presne pred tyzdnom na amnio, mali sme podozrenie na ds 1:150... 😔 .. Amnio prebehlo ok, ved uz je to tyzden, len este dva a budu vysledky.. To cakanie je fakt hrozne... Ale pevne verim ze babetko bude v poriadku... 😵

sissik
20. aug 2008

zabka tak to cakame na vysledky spolu 😉

anna181
20. aug 2008

Ahojte babulky, my sme boli na morf. uzv., lekar potvrdil, ze je vsetko ok...len este srdiecko nevedel podrobne prezriet, lebo som bola len v 17 tt. Povedal, ze zatial to na ziadnu gen. vadu nevyzera, ale treba to este pre istotu skontrolovat v 20 tt, vtedy uz ale idem do BA, kedze uz v KE nebudeme. Veru ani na amnio sme nesli, mali sme ist dnes................ Zatial sme sa s manzelom dohodli tak, ze pojdeme v sept. na to dalsie uzv. a ked aj to bude ok, neideme na amnio. Pre istotu som sa ale objednala na amnio v sept. ale uz som musela na to platene, aby sme mali vysledky hned na druhy den, ale ako som pisala...vsetko sa uvidi po uzv...
Takze zatial tolko.... Snad to bude uz len dobreeeeeeeeeeeeeeee 🙂
Kazdej z vas drzim palce 🙂
Drzkajte sa, dobru nocku.
Ozi ma to byt chlapcek 🙂

stalida
20. aug 2008

ahoj anna, tolko som na teba myslela, ze ako si dopadla...takze gratulujem zatial ku vysledkom. dufam ze si uz aj kludnejsia 🙂
neboj urcite aj ten druhy usg dopadne dobre🙂....a to ta chceli objednat na amnio v septembri? ved uz budes minimalne v nejakom 20tt, ci sa mylim?
a kto ti robil usg Dankovcik?...lebo ja som tam bola dnes, ale bol tam iny, ale tiez velmi prijemny doktor....
Maj sa pekne a dobru noc 🙂

gabii83
21. aug 2008

anna to je super, tesime sa spolu s tebou, ja cakam spolu sissikom a zabkou, totiz mi sme mali ten isty den amnio. dnes idem na 3 ci 4D uzv do Sturova. tak sa vytesujeme z toho. akurat sa pohyname cakam na ocinka mojho dietata. a mozno budeme vediet co to bude. a aj vidiet, tesim sa velmi. takze sa majte pekne zatial. 😅

anna181
21. aug 2008

Ahojte.
Ahoj Stalida. Dakujem, ano sme kludnejsi...aj ked to stale nie je ono..Ale urcite je to lepsie ako pred mesiacom.
Na amnio som sa objednala 10.9. Ano budem v 21tt. asi, ale vysledok bude na druhy den, kedze dlhsie cakat nemozme..teda tri tyzdne urcite nie... Takto sme sa s manzelom dohodli.... Zatial... Takze druhy uzv. bude 5.9. to by uz mal vidiet naozaj vsetko, idem do Euromedixu.
Stalida v KE bol dr. Grochal, tiez bol velmi mily, hodinu kukal babatko.
Takze tak... Cakame dalej..ale uz je to lepsie cakanie....
Ty sa tiez drzkaj a napis ako sa ti dari 🙂
Pekny dnik.
Gabi drzim palce na uzv., potom napis ako si dopadla. Drzim palce aj na vysledky z amnio... VELMI!!!
Papa

shupolienka
21. aug 2008

Ahojte. Citam tu vase prispevky a vela z vas pise ze na amnio isli z dôvodu zlych vysledkov krvi. Nemate niekto skusenost so zlym ultrazvukom?V 13. tyzdni mi merali NT ktore som mala 3,4mm a zväcseny jazyk, co su znaky DS. Buduci tyzden mam ist na amnio. Vysledky z krvy este nemam. Chcem sa spytat ci nemate niekto skusenost s tym ze ultrazvuk bol zly a amnio dopadlo dobre? :(

jasminka
21. aug 2008

ahojte, dnes som mala vysledky opakovaneho AFP a vysli 1:731, tak sa straaasne tesime a nemusim ist na amnio...baby fakt, ak vam to vyjde prvykrat zle, fakt to moze byt kvoli tomu, ze vam tesne pri odbere krvi nezmerali aj velkost babatka...vsetkym vam zelam hlavne zdrave babatka a pozitivne myslenie, i ked niekedy je to tazke

stalida
22. aug 2008

Ahoj Anna, ja som tiez bola teraz na USG u toho Grochala a bol velmi mily a tiez skumal vsetko co mohol....taky zodpovedny pristup sa mi paci. Ja som zacala chodit uz k svojmu porodnikovi, takze teraz som objednana o 2 tyzdne. Mam nejaku velmi tenku placentu, takze musim byt sledovana, aby dostatocne zasobovala babatko zivinami....Tak ostava uz len dufat ze to vsetko dopadne dobre 🙂 Ozvi sa po dalsom usg, ako si dopadla, tak sa maj pekne...
vsetkym babam zelam len tie najlepsie vysledky 🙂

sissik
22. aug 2008

shupolienka tak s tymto skusenost nemam.
mne robil moj lekar utz tesne pred genetickou konzultaciou a povedal, ze podla neho je vsetko OK a hodnotu NT som mala v 13tt+2dni 2mm.

lusilia
27. aug 2008

Ahojte zienky, neviete mi niektora poradit, kde mam ist na Antolsku na amnicentezu? Ja viem, ze sa tam da opytat, ale tak pre istotu, dakujem 😉

zabka
27. aug 2008

ALe sa to vlecie, este tyzden.... 😵

sissik
27. aug 2008

zabka veru, este 8x sa vyspime a snad nam povedia, ze skumane chyby vylucili 😔

masinka
27. aug 2008

ahojte
my sme si boli dnes pre vysledky na Kramaroch
oznamili nam, ze kultivacia sa nepodarila, takze z toho nevedeli nic vycitat. Vraj sa to niekedy v lete stava, bunkam sa nechce rast. Tak aspon nejaku vzorku plodovky poslali do ineho labaku a tam urobili ten Fischov zrychleny test a vylucili tym Downov a Edwardsov syndrom. Este skumaju Patauov, ale vysledky budu az buduci tyzden. No a budeme mat babu, co sme ale uz vedeli z ultrazvuku. No a co sa tyka razstepov (mna poslali na amnio kvoli podozreniu na razstepy 1:170, keby islo o DS, tak si dam toho FIscha za 8000 SK urobit, nech sa zbytocne tri tyzdne nenervacim), tak to mame ist na ultrazvuk. Takze cele to cakanie na vysledky a riziko pri odbere sme absolvovali uplne zbytocne.

anna181
27. aug 2008

Masinka mozes mi napisat kde robia ten Fischov zrychleny test? Lebo my sme sa tiez uz rozhodli, ze na amnio zatial neideme iba ak by neboli uspokojive vysledky z dalsieho morf. uzv., ale predsa len by som rada vedela, kde to robia...bo co ak...a musime sa rychlo rozhodnut :(
Dakujem a gratulujem k dobrym vysledkom!!!

sissik
28. aug 2008

masinka tak super, ze vylucili chromozomove poruchy.
a to vam netelefonovali, ze kultivacia sa nevydarila? nam povedali, ze ked kultivacia nevyjde, tak zavolaju. inak ze ak nezavolaju, mame prist po vysledky osobne.
zatial nastastie nevolali, ale aj tak sedim jak na trnoch. myslim, ze niekde som citala, ze vzdy sa robi analyza v 2 roznych labakoch. jednak koli kontrole a jednak koli tomu, keby sa v jednom nieco pokaslalo, aby bola poistka.

gabii83
28. aug 2008

ahojte, na tu Fisch metodu som aj ja zvedava, stoji to 8000???? ale mi sme rozhodnuty hocijaky vysledok dostaneme stredu 3.ho !!!!!!!!!!! do ruk, babatko zostane tam, kde je, aspon do porodu. a basta zelam vstekym pekny den a vela trpezlivosti, kym sa caka na vysledky

jarus1
28. aug 2008

ahojte, chcem sa vás spýtať, som objednaná 10.9 na amniocentézu, čo znamená, že vtedy bude v 20.týždni. Zdá sa mi to neskoro? Bola niektorá z vás takto neskoro?

masinka
29. aug 2008

ja som bola na Kramaroch, s doktorkou co mi robila amnio sme sa bavili o Fischovi, takze predpokladam ze aj na Kramaroch to vedia urobit, len o to treba poziadat (a zaplatit), my sme ho nechceli, lebo ja som isla na amnio pre podozrenie na razstepy, nie trizomie, tak som to dalej neriesila. A baby tu o par stran dopredu pisali ze v zelezniciarskej nemocnici robia amnio na "pockanie" za 2000 sk + cca 8000 za ten zrychleny test, aj nejake kontakty som tu videla.

Ja som bola v stredu v polovici 21 tyzdna a povedali mi, ze mi mozu amnio urobit este raz a ze by sa to v pripade poskodeneho babatka este s odretymi usami stihalo "riesit". No ale raz mi stacilo. Isli sme vcera na morfologicky ultrazvuk a tam doktor ziadne razstepy nevidel, tak dufam ze to bude vsetko OK, a ze ten 5 tyzdnovy stres sa na malej nejako neprejavi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre