Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

bobicek
25. sep 2006

ahoj lindda, ja som chodila do nemocnice na partizansku, potom (az doteraz) do ruzinova. 😉

kiklop
26. sep 2006

bobicek tak teda prave pri razsepe je amnio bezpredmetna mam za sebou konzultaciu na genetike takze viem o com hovorim
mam vyssie hodnoty AFP a lekarka povedala ze tie skor indikuju rastep a kozne ochorenia ako geneticke choroby a kozne ochorenia len v minimalnych pripadoch suvisia s genetickymi chorobami tie
naviac som alergicka a krvacala som takze zvysene hodnoty mozu byt z toho
kozne choroby ako razstep je skor vidiet na ultrazvuku takze ist za kazdu cenu na amnio lebo ty si mala razsep nedava zmysel skor na 3D ultrazvuk
amnio mi sice odporucili ale lekarka zaroven povedala ze z 1000 zien ktore mali vyssie AFP mali asi 3 zle vysledky amnia ktore indikovali geneticke choroby cize 0,3 % riziko ze mi poskodia babetko je 0,5% a ja ho mam kvoli myomu este vyssie rozhodli sme sa nikam neist
ps pisem pod inym nickom ako zvycajne aby som nahodou nevylakala zbytocne pribuznych tak ma prosim neprezradte tie ktore z prispevku viete o koho ide

bobicek
26. sep 2006

ahoj kiklop, neboj, neprezradim ta 😉
takze to mam pochopit, akoze amnio mi neukaze razstep? a 3D ultra sa da robit v ktorom mesiaci? som totiz este zaciatocnikv zistovani tychto zalezitosti, ale neradi by sme s partnerom nieco zanedbali a potom to olutovali... 😒
a ak sa smiem spytat, mas razstep aj ty? ak nechces, neodpovedaj 😔

naiki
28. sep 2006

Ja som tiež absolvovala konzultáciu na genetike a neviem o tom, že by bola amniocentéza pri rážštepe bezpredmetná. Lekárka mi určite rázštepy menovala medzi chorobami, ktoré pri amnio zisťujú.... bobicek, určite bude najlepšie, ak konzultáciu na genetike absolvuješ sama, keď to bude aktuálne, určite Ťa tam aj gynekológ odporučí, keď si s tým mala sama problémy a nech Ti tam lekári rovno povedia, či odporúčajú aj amnio alebo nie...

kiklop
28. sep 2006

Naiki ja som si to nevymyslela lekarka na genetike mi povedala ze vyzsie hodnoty ukazuju na razstep a kozne choroby a tie sa pri amniu neurcuju pri amniu sa urcuju geneticke choroby na ktore mame prepodklad ako kazdy iny
A lekarka na genetike mi povedala ze rastepy sa lepsie vidia na ultrazvuku doporucila mi morfologicky
bobicek skus si dohodnut konzultaciu na genetike uvidis co ti povedia naviac ta lekarka hovorila ze to pred mesiacom riesila s dcerou ktora je tehotna a rozhodli sa hodit to rovnako ako ja za hlavu ale to az ked videla ze nechceme ist
bobicek povedala ze od 20tt ale babenky tu spominali aj 25 tak neviem ja som bola naposledy v 19tt predtym v 17tt hodinu pred genetikou a ultrazvuk nic zhorsene neukazoval robil mi velky aj 3D ultrazvuk
ja som sa vzhladom na svoj zdravotny stav skor bala ze babetku uskodim tym odberom
ja razstep nemam v rodine sa skor vyskytuju alergicke kozne choroby a ruzienka ktora je neprijemna ale da sa s nou existovat

lindda
28. sep 2006

na cafte tehulky uz mam po amnio konecnee 🙂 radsej ani nechcem hovorit ake to bolo ,,,,,,,, bolo nas tam 10 bab s toho asi polovica uplne v pohodicke a ta druha polka teda aj ja ,,,, dost zle mna to aj bolelo a hlavne mi po tom zakroku nebolo dvakrat dobre chcelo sa mi odpadnut a tak ,,, noc v nemocnici strasna celu noc sme nespali a strava bolo hrazna ( bola som na kranaroch ), ale setricky a lekari super.Konecne uz som doma a vyspinkam sa do ruzova 🙂 Co ma dost prekvapilo na prepustacej sprave je ,ze PN je 14dni tak zajtra idem do poradne ta sa tym opytm na to, ale pravdu povediac citim sa dost slaba a unavena 😒 A este musim povedat, ze sme mali prist o 7,00 potom sme do 9.30 cakali na chodbe o 9.45 nas zacali robit a pom sme opat cakali na chdbe do 12,00 !!!!!!
Napokon nas konecne odprevadili s tymi tazkymi taskami do uplne vedlajsej budovi peso po zakroku unavene hladne a vobec uplne zle ,,,, som rada, ze to mam za sebou ,,,,

simcas
28. sep 2006

lindda - chudiatko, tak to bolo naozaj krute ☹ ale zajtra ides behat po doktoroch??? pokial viem, mala by si lezkat a oddychovat po takom zakroku. Ja s tym sice nemam skusenosti, tiez som to tu nedavno riesila, ale nastastie mi amnio nerobili, lebo vsetko bolo ok.Tak sa drz a setri sa 🙂 a drzim palce , aby bolo vsetko ok. 😉

naiki
29. sep 2006

Kiklop, však ja netvrdím, že si si to vymyslela, len hovorím, že majú na to asi aj genetici rôzny pohľad.... a asi je najlepšie obehnúť aj viac poradní (ja som bola napr. v Centre lek. genetiky na Americkom námestí, viem, že druhá genetika v BA je na Kramároch...) A morfologický ultrazvuk je tiež určite vhodný, môj doktor na neho posiela všetky kočky, ja idem tiež budúci týždeň....

naiki
29. sep 2006

Lindda, tak to Ťa tiež ľutujem a som rada, že som si vybrala na amnio Antolskú - tam nás po zákroku naložili na vozík a sestičky odtlačili do izieb kde sme museli 3 hodiny ležať. A ani pred zákrokom sme nečakali - tým, že nás hospitalizovali deň vopred, tak nás ráno volali z izieb rovno na sálu... Mne môj lekár kázal po zákroku pár dní ležať (odber bol v stredu, do nedele som bola doma v posteli...). A od pondelka som v práci, takže dlžka PN záleží asi od doktora....

kiklop
29. sep 2006

ja som tiez bola na americkom namesti a kedze uz predtym ako sme tam isli som vedela ze stejne na amnio nechcem ist lebo babetko uz mam prilis rada a prilis casto som ho videla
Na konzultaciu som vsak chcela ist viac ako jedna vsak pre mna nedavala zmysel a myslim ze ani lekar by mi nedal dalsi odporucanie ale ak niekto chce moze obiehat aj pat genetik po slovensku a stresovat seba aj babetko

mimec
29. sep 2006

baby a čo sú to tie AFP testy? Ja zatiaľ o ničom neviem.
Mne iba brali krv na tie tripl testy, či ako sa to povie.Tie sú O.K.Co ma ešte čaká??? ☹

dorotka
29. sep 2006

uz nic to su tie iste

mimec
29. sep 2006

chcem sa spýtať, ktorá bola na prvom "veľkom" ultra.???? Ja idem a chcem vedieť či bolo niečo vidno a ako to brebiehalo??? Dík.

nadhera
29. sep 2006

konecne viem vysledok z amnia. 16dni cakania. ale vsetko dopadlo ok 😀 a ocko sa potesi, bude to chlapcek. mna hlavne potesil dobry vysledok. k odberu len tolko: bala som sa, ale ak poviem, ze som necitila ihlu, neuverite. dokonca po odbere hladali vpich, ktory mi maju prelepit. lekar bol naozaj perfektny. lezala som 3dni v nemocnici, podla mna zbytocne, ale z poistovne to tak chcu, tak som si aspon oddychla. a teraz pracujeme s chrustikom, lebo problem nemame ziadny a v noci o sebe dava znat steklenim alebo bublinkovanim. tolko mi staci k stastiu... 😉

bobicek
29. sep 2006

ahoj nadhera, a v ktorej si bola nemocnici? ked sa tak dobre o vas starali??? 😀

nadhera
30. sep 2006

amnio mi robili v michalovciach,momentalne tu zijem a rozmyslam nad tym, ze ani nepojdem do kosic porodit, ale ostanem v mi. lekari aj primarka boli super a to je tiez dolezite.

lindda
30. sep 2006

Simcas a Naiki dakujem za spolusucit .-)) aj ja som rada ze uz to mam za sebou , , , co sa tyka lezania no to som dost zanedbala ale od pondelaka som doma dva tyzdne tak budem odpocivat 😉 A v piatok som bola na velkom ultra a vsetko je ok razstep nema ma vsetky prsteky dve nozicky a dve rucicky dve ocka tak aspom to ma troska potesilo uz iba vysledky s amnio nech mam a moze sa ist do obchodou 🙂

lindda
30. sep 2006

Bobicek aha ja som lezala na heydukovej na zubnom a tam somnou lezala kocka co mala razstep tak som myslela, ze ci si to nahodou nebola ty 🙂

bobicek
1. okt 2006

lindda, nebola ☹
gratulujem k vysledkom a tesim sa s tebou-az mi je do placu 😅

lindda
1. okt 2006

bobicek dakujem uz iba to amnio nech je ok a poplacem si aj ja od radosti 🙂

lindda
7. okt 2006

boze uz sa za 10dni sa dozviem vysledky s amnio teraz sa opat boji strasne uz 5mes, iba stres uz nech je to za mnou dufam,ze to bude ok 😒

veronika13
12. okt 2006

držím vám palce, nech máte dobré výsledky z AFP aj z amc. Ja idem na AFP v utorok, tiež mám obavu, ako asi každá. Ešte sme nepremýšľali nad možnými variantami, že čo ak..., ale budeme musieť, lebo potom asi nebude čas. My dúfame, že máme zdravé bábo.

erika153
12. okt 2006

ahojte ja som napr.vobec nevedela, ze nejaka amnio..existuje krvne testy mi vysli aj jedny aj druhe dobre, ale som sa dozvedela, ze vraj to vobec nemusi byt pravda,som z toho zufala, teraz len cakam a dufam, ze babo bude zdrave.aj ja by som sla radsej na amnio..ta je vraj ista!neviete to mozem poziadat sama nech mi spravia??

veronika13
12. okt 2006

môžeš, len vtedy to poisťovňa neprepláca, myslím, že tu baby spomínali, že to stojí niekoľko tisíc...

erika153
12. okt 2006

panecku, prave tie zakroky, ktore su pre zeny najdolezitejsie by mali byt zadarmo, a tak ked niekto nema peniaze ma smolu a musi sa spoliehat na tie AFP testy, ktore vraj vychadzaju raz tak a raz tak. Ziadny spolah.

gulicka
12. okt 2006

Ahojte babulky.Precitala som si vsetky vase prispevky a mam pocit, ze ta istota (dufam) po amnio stoji za to riziko. Az na jeden, ci dva prispevky, ani jedna nespominate komplikacie, ci dokonca potrat po amnio, tak snad to bude ojedinele. Som v 15 tt, predtym, som 2x potratila, po 2. potrate robili genet. vyšetrenie - nás aj odumreteho plodika a zistili, že mam genet. chybu, tkz. predcasne delenie centromer, co znamena, ze u mna nahodne dochadza k trizomii chromozomov pri deleni buniek, co sa vsak moze a nemusi stat a tiez to moze byt ktorykolvek chromozom (2x sa asi stalo, ten druhykrat to mam geneticky potvrdene). Na genetike mi povedali, ze mam prist najskor na krvne testy (idem bud. tyzden), potom spominala este ultrazvuk
(neviem presne naco, ked skoro kazdy treti tyzden nan chodim vzhladom na predchadz. problemy, a zatial babatko pekne rastie)a potom povedala, ze tu amnio mozem absolvovat, ak tie vysledky nevyjdu. Mam dve kamosky v zahranici a hovorili, te tam tieto krvne testy davno nerobia, kedze nie su spolahlive. Mojej sestry gynekologicka sa tiez vyjadrila, ze tie testy mozu byt dost zavadzajuce, ak sa pohybuju v hranicnych hodnotach. Nepoznam nikoho s takouto genet. poruchou, tak neviem, ake riziko podstupim, ked nepodstupim amnio, fakt neviem. Taktiez, neviete, ci v Martine robia 3D ultrazvuk a ako sa lisi od bezneho?Lezi a PN-kuje sa po amnio v Martine? Na genetike mi tiez povedali, te po potrate/toch je riziko potratu po amnio zvysene. Dopredu vdaka za nazory a info.

lindda
15. okt 2006

gulicka no ja som pre istotu odpocivala na PN ke 2tyz. bolo to doporucene zrav , poist, tak pre istotu som si doma polezkavala 😉 a teraz sa mi nechce ist spat do roboty 😒
Moje vysledky budu v utorok tak uz teraz nespavam ,,,,
a co sa tyka 3d ultra tak je to take scifi troska hihi ale je to velmi zaujimave ved myslim, ze tu niekde na fore su aj fotky s 3D tak sa tak kukni.
a co sa tyka rizika potratu je to tusim iba 0,5% co je zanedbatelne oproti riziku chorecho babetka je to iba na tebe nikto ta do toho nebude nutit, ja osobne by som si chore bebetko nenechala je to kazdej zeny osobna vec 😉
Este som zabudla mne amnio robili v BA na kramaroch. PA drz sa

gulicka
15. okt 2006

diky moc, lindda, pozrela som si tie fotecky a hladala som aj inde - fakt je to take "scifi"

Nerozumiem jednej veci - po genet. vysetreni este pred tymto otehotnenim mi lekarka na genet. amniocentezu odporucila kvoli tej poruche, co mi tam zistili. A teraz sa spravala tak, akoby sa mi tu amniocentezu ani nechystali robit, ak budu dobre krve vysledky. Kamosky aj baby tu v diskusii hovorili, ze problem mozu byt financie, cize ak to spravne chapem amnioc. sa plati, ak je na vlastnu ziadost a neplati a hradi ju poistovna, ak ju doporuci lekar na genetike? Kolko vlastne stoji?
Ak sa mozem spytat, ako Ti uviedli vysledky? Ja som pocula, ze uvadazdaju pravdepodobnost pocatia zdraveho dietatka (napr 1:250).
V stredu idem na krv, budem sa pytat aj tam, len neviem, ci budu ochotni sa so mnou bavit dopredu pred vysledkami testov. Tak to u nas chodi Dakujem.

bellasandra
15. okt 2006

Erika-veru tie testy su fakt ´super´mne podla testov vyslo, ze by bábo nemuselo byt v poriadku, no tak ma poslali do Ba- na amnio,lenze v Ba mi este raz robili testy, a tie uz vysli v poriadku, takze mi amnio nerobili.
Ja som bola ale nachladnuta, vtedy to zevraj moze vyhodit zlé hodnoty, preto sa zvyknu opakovat..tak teraz mi zostáva len dufat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre