Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

gabii83
17. sep 2008

skybaby bude to urcite tazsie ale ak mas pomoc, tak to urcite zvladnes. 😉 , ja by som sa zase tak tesila, aj keby som boola na dvojicky sama, akoze bez rodicov.

labutka
22. sep 2008

caute, mozem sa pridat? vysli mi vysoke hodnoty AFP, zajtra idem na amnio... je tu niektora z vas s podobnymi vysledkami ako ja...?

klementina
22. sep 2008

ahojte, mne tiez vysli zvysene hodnoty AFP, rizikovo defektu neuralnej trubice 1:33 cize dost vysoke, mala som z toho 2tyzdnove nervy, ale moj lekar ma neposlal na amio, lebo ten defekt je vraj vidiet ovela lepsie na morfologickom utz ako na amnio.
dnes poobede som isla na ten morfologicky utz, cely den som este citala tuto temu a vystrasila sa ovela viac niektorymi pribehmi, tak vas chcem povzbudit, vysledky mam super, ziadny defekt lekar nenasiel, vsetko vyzera tak ako ma a budeme mat dievcatko.
labutka tebe odporucil lekar ci geneticka amio?

shupolienka
22. sep 2008

skybaby ja odpadneeeem 🙂)) to si takto dopadla? 🙂 No to je perfektne...som nevedela ze si nakoniec nesla na amnio 🙂) hehe 😀 v robote mam strasne vela makačky tak nestiham vas čitat kazdy den na februarovkach 😀 No tak gratulujem k dvojickam 😀

sissik
23. sep 2008

labutka hlavne sa tymi vysledkami netrap, leb ozaj byvaju casto skreslene.
ako pisali baby, razstepy je lepsie vidiet na morf. utz. ak si priamo z ba, tak sa objednaj pre pokoj srdca k dr. cunderlikovi, radsej to sukromnej ambulancie ako do nemocnice na kramaroch 😉 v nemocnici je to otrasne, ale v jeho sukromnej ambulancii je to vraj super. je o nom zalozena aj osobitna tema, kde su asi spomenute aj kontakty

skybaby
23. sep 2008

klementinka z celeho srdca ti gratulujem supeeeeer 😀

skybaby
23. sep 2008

labutka sissik ma pravdu 😉 ja idem tiez este pre istotu k dr. cunderlikovi, ale verim ze vsetko bude ok 😉 treba ale ratat ze budes tak dva tyzdne cakat
shupolienka dakujem 😀

labutka
24. sep 2008

uz mam po amniocenteze, vysledky su v poriadku, aj AFP aj chromozomy. 🙂)) straaaaaaaasne sa tesim, lebo podla hodnoty AFP z krvi mi vysla pravdepodobnost na neurologicke chyby 1:7. doktor nas poslal najprv na genetiku, hned urobili aj amniocentezu, a asi za dve hodiny mi genetik volal, ze AFP je v poriadku, a vecer volala druha doktorka, ze aj chromozomy su v poriadku...
jedina nevyhoda je, ze tieto zrychlene vysledky si treba priplatit, ale 3 tyzdne cakania na normalne vysledky by som urcite nezvladla.

sissik
24. sep 2008

labutka tak super, nech aj tie klasicke vysledky dopadnu tak isto dobre 😉

labutka
24. sep 2008

vyvojove chyby su samozrejme lepsie vidiet na ultrazvuku, ale kedze mne prebieha len 17 tt, zodpovedne by to mohol doki vidiet az za 3 tyzdne. ked mi robil ultrazvuk v pondelok, nenasiel nic neobvykle, len hovoril, ze krpec je este moc maly...

skybaby
24. sep 2008

labutka gratulujem a prajem pekne uzivanie si tehu 😉

beadz
24. sep 2008

labutka, gratulujem k vysledkom. kolko sa priplaca za zrychlene hodnoty ?

labutka
24. sep 2008

baby dakujem vsetkym, ani si neviete predstavit, ako straaaaaaasne sa mi ulavilo.
ja som bola v Iscare v BA, vysledky mali byt do 24 hodin, ale doktor mi volal uz po 2 hodinach, a platili sme 10.000,- sk. a k tomu samozrejme robia aj tu kultivaciu, co trva 2-3 tyzdne.

veronka73
25. sep 2008

ahojte babenky...chcem sa spýtat či je vysledok AFP rozdelený podla toho ci cakame jedno alebo dve babetka...ja cakam dvojicky, vysledok negativny, ale nikde sa tam nepise, ze cakam dvojicky...tak si lamem hlavu...bola som dnes na genetike na Kramaroch,som objednana na morf.utz...a zvazujem konzultovat este niekoho na genetiku a tiez neskor na morfologiu...mohla by som Vas poprosit o nejake dobré kontakty...dakujem velmi

lubi22
25. sep 2008

Ahojte 🙂

Chcem Vas iba povzbudit, ze amniocenteza je uplne v pohode, je to ako branie krvi. Som stastna, lebo nam vysli dobre vysledky. Odpoprucam velmi Zeleznicnu nemocnicu a doc. Ondrejcaka, ja som sa zle vysledky AFP testov dozvedela v pondelok, utorok som zistila, ze esxistuje nieco take ako DNA ustav, kde robia vysledky do 24 hod a tam mi dali kontakt na vynikajuceho genetika doc. Ondrejcaka, utorok som volala, v stredu som bola na amnio a vo stvrtok mam vysledky 🙂 Zelam vsetkych same dobre spravy 🙂

hava77
25. sep 2008

lubi to si bola v bb? a kolko si tam platila za zrychlene vysledky?
mna tiez caka amnio kvoli genetike 😒

takyna
25. sep 2008

Havka čítala som tvoj príspevok to je v Blave Železničná nemocnica s poliklinikou
Šancová 102/A
831 04 Bratislava
tel: 02- 20294181 mala som ju odporučenú pri mojich zlých triple testoch od mojej doktorke

hava77
25. sep 2008

taky dakujem 🙂

takyna
25. sep 2008

Hava tebe sa oplatí amnio v BB, odoberú ti trošku naviac plod. vody zanesie manžel ju na genetiku v novej nemocnici v BB,tam mu spripravia skúmavku a odnesie to do Žiliny a zrýchlený test robia v Žiline do 3-dní máš hlavné výsledky ktoré vylúčia Dow.synd., a ráštepy, ostatné výsledky dodatkové napr. aj pohlavie dieťatka prídu do 3-týždnou , platí sa za to ale sa to oplatí, ak chceš bližšie info napíš mi IP

skybaby
26. sep 2008

veronka mne robili afp a vtedy si mysleli ze cakam jedno babatko a vysli mi velmi zle vysledky, potom ked sa pred amniocentezou zistili ze babatka su dve, tak som isla znovu na genetiku na americke namestie a tam to prepocitali a povedali mi ze to je v norme 😉 na morfologicky uzv idem k dr. cunderlikovi (robi aj na kramaroch ale ma ambulanciu aj v horskom parku), drzim palce urcite bude vsetko ok 😉

veronka73
26. sep 2008

skybaby dik za odpoved, no ja som objednana na morf.utz u Primára Holáňa na 7.9. no zvažujem čo ak by sa tam niečo ukázalo nedobré, ísť ešte na amniocentézu..a Ty si teda išla na amniocentézu, alebo Ťa to ešte len čaká?

skybaby
26. sep 2008

veron ja som nakoniec nebola ... a pocula som ze pri dvojickach velmi nema amniocenteza zmysel. oni totiz sice vedie odobrat plodovu vody obom babatkam (neviem ale ci len vtedy, ak su dvojvajecne a ma kazde svoj obal) ... lenze ak sa zisti ze jedno babatko ma vadu, oni nevedia potom zistit ktore (za tie tri tyzdne co cakas na vysledky sa babatka premiestnia, podrastu a neviem ci ich vedia rozoznat) ... toto som pocula ale neviem ci je to naozaj pravda ... ja idem na morfo buduci utorok 😉

lubi22
26. sep 2008

Havka, ja som cestovala do Bratislavy. V BB robia iba tu klasicku pomalu trojtyzdnovu kultivaciu. Nehovoriac, kedy maju najblizsi termin na amnio. V Zeleznicnej nemocnici, tak ako pise Takyna, robia odbery kazdu stredu, vysledky su na druhy den. Platila som 8 700 Sk. V cene je aj morfologicke vysetrenie plodu myslim u Mudr Kleskena.

Ked som telefonovala s docentom DNA ustavu, ktori vyhodnocuju testy pre zeleznicnu nemocnicu, hovoril, ze moznost je aj, aby mi odobrali plodovu vodu v BB a aby som im ju zaniesla do Blavy, ze oni nepotrebuju zive bunky. Vyslo by to mozno o nieco lacnejsie. Ale ja som spokojna, ze som nakoniec bola v Zeleznicnej, konzultacia trvala 45 minut, kdezto v BB mi po telefone sucho oznamili, ze mam prist na pol 9 a ze ma asi pichnu. A hotovo. Takze asi zalezi aj na lekarovi, co to robi. No neviem, v BB nemam skusenost, som spokojna, ze som bola na tomto vysetreni v BA u ludi, ktori tuto metodu na Slovensku zavadzali a su v nej najlepsi odbornici.

Zelam vsetky len same dobre vysledky 🙂

bava
29. sep 2008

Ahojte
Chcem sa opytat,ja mam znizene AFP a tiez mi doktor odporucil amniocentezu,bola som na genetike a zajtra idem lezat na antolsku kde mi urobia amniocentezu.budem tam trcat od utorka rana az do stvrtka,je to naozaj potrebne koli tomuto vysetreniu byt v nemocnici tri dni,viete mi na to odpovedat,ake mate vy skusenosti co ste uz boli na amniocenteze?Tiez sa toho vysetrenia trosku bojim.Toto je moja druha tehotnost a z prvej mam zdraveho syna. 🙂

lula5
29. sep 2008

v nemocnici musis byt kvoli poistovni a podla mojho nazoru je to dobre bez ohladu nato, ja som po zakroku lezala 5 dni doma... zakroku sa neboj.

lubi22
29. sep 2008

Bava, moj nazor po minulotyzdnovej amnio je, ze je to absolutne zbytocne, je to cisto iba zalezitost prachov a poistovni, ktore nemocniciam preplatia to, ze tam lezis, urcite to nie je potrebne. To Ti podla mna povie aj kazdy normalny lekar. Amnio by som trosku nadnesene prirovnala k odberu krvi, nas nechali po zakroku dve hodky polezat na izbe a sli sme domov, s tym ze lekar povedal, ze sme uplne zdrave tehotne zeny a nemame sa nicim obmedzovat, iba sa nemame natahovat s tazkymi vecami, co ale plati v celom tehotenstve. Tiez mam doma maleho synceka, tak som prve 4 dni po zakroku bola u rodicov, aby som sa nenatahovala s malym a nechodila na dlhe prechadzky, ale bol to viac oddych ako nutnost.

lusilia
29. sep 2008

Bava ja som bola na amnio na kramaroch a lezala som ta len jeden den a noc...podla mna bolo dobre tam lezat ten den-noc potom, lebo ma dost bolelo podbrusko, ale asi kazda zena to moze citit inak. Zakrok je uplne v pohode, toho sa vobec nemusis obavat, drzim palceky, nech uz to mas za sebou 😉

bava
29. sep 2008

Tak mi drzte palce ,dufam ze to tam vydrzim,amniocentezu mi idu robit v stredu a uz v utorok rano tam mam byt,to nechapem preco to nemozu robit v ten isty den ked ta prijmu. lubi22 ja mam tiez samka nar.22.7.2006,je to velky lotor,ale mily lotor,teraz mam termin 8.marca 2009 🙂

mirka.m
30. sep 2008

ahojte kocky, ja idem zajtra na amnio k Mudr, Ondrejcakovi do zeleznicnej nemocnice. Vcera som sa dozvedela ze mam vysoke hodnoty skriiningu na Dow. syn. a dnes ma moja gynekologicka poslala k nemu a zajtra idem na to. Doktor bol strasne zlaty a mily. Taky pristup ako ma on mali by mat vsetci lekari. cakam dvojicky po 14 rokoch po IVF a bojim sa ako to dopadne.
vsetkym babenkam co taketo muky prezivaju drzim palce nech im to dobre dopadne

zannyka
3. okt 2008

Ahojte mamičky aj ja mám taký problém, že mám vysoké hodnoty skriiningu na Dow.syn. vraj 1 v 45 a mám sa isť objednať v pondelok na amnio...bojím sa ☹ ☹ ☹ neviem čo mám robiť, či to mám vedieť alebo nie ☹ je tam vraj aj riziko potratu tak ja fakt neviem... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre