Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

vcielocka1
2. dec 2008

adus22: ak sa mozem opytat, ake vysledky si mala, myslim pomer 1:?, co boli hranicne vysledky u Teba?
Aky mas pohlad na Dankovcika-je fakt odbornik?
Ja zhanam jeho sukromne cislo, nakolko od sestricky sa nedozviem co potrebujem 😉
Ja idem dnes na genetiku, tak som zvedava, ale urcite mi odporucia amnio-ale ja to moc nechcem 😒

adus22
2. dec 2008

vcielocka ja som mala 1:300, znizene afp, teda podozrenie na dawn.syndrom. Dankovcika ti mozem doporucit, je to odbornik a je aj prijemny. A ma najlepsi ultrazvukovy pristroj na Slovensku, ako jediny. Ty mas ist preco na amnio? Ak nechces, skus este predtym tie Kosice. A sestricka ti ho neprepoji ked tam volas?

rejocka
3. dec 2008

🙂 ahojte maminky,chcela by som vas poprosit o pomoc,netyka sa to konkretne mna ale mojej tehotnej sestry-je v 34tt a dnes na ultrazvuku jej povedal,ze hlavicka je na 34tt,ale brusko na 32tt,zobral jej krv a zatial jej nepovedal nic k tomu,ze az z vysledkovto cakanie je hrozne ☹ ,prosim vas ak ste mali,alebo poznate niekoho kto ma takyto problem napiste.a co to vobec moze znamenat-minuly mesiac to bolo ok,prietoky podla ultraz.dobre,je z toho velmi nestastna a my s nou,lebo sa velmi na malickeho tesime 🙂 ,verim,ze to dobre dopedne 🙂 🙂 🙂 .dakujeme

csikike
3. dec 2008

reji, mne mal maly brusko na 36tt a hlavicku na 40tt, v 40tt, aj som sa bala a ked som sa pytala, tak mi povedali, ze usg zial neviem presne zmerat a aj vsetky merania su s odchylkami a maly je uuplne v poriadku a ani ziadne ine komplikacie sme nemali...

rejocka
3. dec 2008

🙂 dakujem Ti velmi pekne Csikike,upokojila si ma,a mojka ked ti to zistili na ake vysetrenia a kde ta posielali.Sestra ma aj vysoky tlak-uz pred tehotenstvom mala.A ty si potom normalne rodila?Aj AFP mala v poriadku to sa len teraz po mesiaci zmenilo.

vcielocka1
3. dec 2008

adus22
na amnio mam ist preto lebo tiez mam zle vysledky AFP - tiez mam podozrenie na DOWNA. I ked ja moc tym vysledkom neverim, ale...
Preto som rozmyslala, ze absolvujem najprv ultrazvuk a potom sa rozhodnem co dalej. Praveze sestricka ma nechcela prepnut Dankovcikovi a povedala mi, ze maju vsetko obsadene a nemozu ma zobrat a teraz neviem co dalej, lebo cas mi uteka a najprv chcem ist na ultrazvuk a az potom na amnio-ked budem musiet ist, ale moc sa mi nechce ☹
Teba tiez posielali na amnio?

adus22
3. dec 2008

vcielocka, nechavali to na mojom rozhodnuti.... preto som este bola na tom ultrazvuku. Ty si v ktorom tyzdni? A kedy mas genetiku?

bzucinka
4. dec 2008

Ahojte, stale tu nakuknem,lebo sa to tyka(lo) aj mna ... Teraz mame doma "uz" 2 mesacnu slecnu 🙂 Ja som bola na amnio aj na morfologiu u Dr. Dankovcika. Obe "stretnutia" prebehli v poriadku. Aj ked u pana doktora som bola az po odbere ( objednala som sa tam mesiac vopred bez tusenia, ze pojdem na amnio). Zdal sa mi seriozny a vsade o nom pocuvam a citam iba kladne veci. Vsetkym Vam drzim palce, viem ake je to zatazujuce a stresujuce ☹ Vela stastia ... 😉

marcelirv
4. dec 2008

ahojte baby chcela by som sa vás opýtat či bolí to samotné vyšetrenie bo ja mám íst v stredu do prešova na tu amniocentézu a velmi sa bojím.

jvo
4. dec 2008

ahojte ja by som len chcel pridat svoju skusenost pre vsetky tie ktore to caka, tiez som sa mala rozhodnut ci amnio ano alebo nie koli tomu ze sme absolvovali IVF+ICSI, rozhodla som sa ze pre pokoj duse pojdem bola som v BA v zeleznicnej nemocnici absolvovala som ju vcera tam netreba ostat na noc iba dake 3-4 hodinky samotny zakrok netrval ani 5 minut a ani to nebolelo je to cele skor o tom strese a najlepsie na tom celom je ze dnes na obed mi volali vysledky vsetko je v poriadku budeme mat dievcatko plati sa tam sice za rychlost ale tie peniaze za to stali neviem si predstavit ze by som mala cakat 3 tyzdne....

janula13
4. dec 2008

ahoj Jvo, zbadala som ta tu, tak len ze ta aspon pozdravim, davno som o tebe nepocula, takze ste ok a bude babulka?tak blahozelam, som rada za vas obe...aspon viem kam ist, keby mi to hrozi...aj mne to budu odporucat, kedze sme mali ICSI?je tam nejake zvysene riziko?

jvo
4. dec 2008

ahoj jani rada ta vidim ano sme v poriadku a velmi sa tesime na princeznu
pri ICSI je zvysene riziko koli tomu ze sa narusa obal vajicka pri oplodnovani takze je tam vacsie riziko ako pri obycajnom IVF nehovoriac o prirozdenom oplodneni, ale zas to nie je daka tragedia ale je tam proste vacsie riziko....a som aj rada ze som na tom bola lebo teraz som spokojna a kludna 😵

janula13
4. dec 2008

aha tak dakujem za vysvetlenie, my sme mali dokonca aj ten asistovany hatching, tak zrejme to spomenu, alebo sa na to spytam, ale n to mam este cas, myslim..my mame jedno babo z IVf a druhe z IUI, tak neviem ako rozhodnu.
tak vam drzim palceky, nech ste obe zdrave a pekne dotehulkujete k princeznej v naruci 😀

vcielocka1
8. dec 2008

adus22 : ahoj, genetiku mam za sebou a ako som ocakavala, samozrejme, ze ma posielaju na amnio. co ja nemusim 😝
som v 18,respektive 19T. Idem risknut asi ten morfologicky ultrazvuk a potom asi na tu amnio, ale to si fakt velmi dobre rozmyslim...

adus22
8. dec 2008

vcielocka, ja som to riesila tak ako ty. Daj potom vediet ako si dopadla na tom ultrazvuku.

gabii83
10. dec 2008

vcielocka, ja som bola na amnio., som mala riziko 1:45, a vsetko dopadlo dobre, zelam to aj tebe. prezili sme riadne stresy zbytocne, 3 tyz. cakat, v BA je to za den, uz to viem, a ak to este raz zopakuje trebars pri druhom dietati, tak ideme do BA.

sonya73
18. jan 2009

Mile diskusne zienky
Som rada ,ze som nasla tu stranku o amniocenteze.Rada by som prijala odpoved od niektorej z vas, tiez na temu amniocenteza. Mam 42 rokov a absolvovala som ju v Martine. Nebudem to rozvadzat ,popisalo sa tu toho uz vela, ale da sa ten zakrok zvladnut.Nie je to nic strasne. Ja by som ale chcela poprosit o vasu skusenost.Mam 3 chlapcov a s manzelom sme sa koli tuzbe mat dievcatko odhodlali na 4 babo.Aj sme si dali vypocitat od Dr.Jonasa termin na dievcatko, otehotnela som presne v tom termine, no vysledky z amnio ukazali ze ,,vraj " to bude chlapcek.Nakolko uz koli veku to bola moja ,,posledna " sanca na dievcatko troska nas to zarmutilo.Nenajde sa niektora z vas ,ktorej vysledok z amnio sa nestotoznoval s realitou.Myslim ci vam nepovedali jedno pohlavie a narodilo sa druhe.Budem vdacna ked mi niektora odpisete. Dakujem

lucrezia
18. jan 2009

sonya, amnio je na 100% spolahlive!!!
na sone sa mozu pomylit, ale na amniocenteze nie. v plodovej vode su bunky dietata, takze je to stopercentne. jedine, ze by doslo k zamene vzoriek, co je teda ale uz riadne pritiahnute za vlasy a taketo veci sa ani stavat nemozu!!!

annika
18. jan 2009

Asi ťa nepoteším, Sonya, lebo amc. je 100% čo sa týka pohlavia... 😉 A zámena vzoriek... no to je len scenár z filmu... 😅
Musíme sa naučiť tešiť sa z toho, čo máme.... hlavné je to,aby bolo zdravé!!!

babullka1
18. jan 2009

ahojte ja akurat cakam na vysledky s AFP,ale niesom si ista ci aj keby dopadli zle ci by som na amnio sla....vela pripadou sa konci tak ze vysledky afp su zle a dietatko je zdrave a doktor povedal ze je to az jedna tretina

pipka
18. jan 2009

sonya, vysledky z amnio su 100% ved je to geneticky rozbor, tam sa mylit nemozu, vedia to z chromozomov babatka 😉
inak asi si si zadala zly termin poslednej ms, lebo ti vypisuje, ze si v 477 tt 😀 to si dobraaa 😀 😀 😀

narcisa
18. jan 2009

ahojte baby

ak sa mozem pridat k diskusii rada by som sa s vami podelila o svoj stresujuci zazitok

narcisa
18. jan 2009

ahoj sonya 73

o amniocenteze som pocula vselico, dokonca poznam niekoho komu vysledky z nej potvrdili downov syndrom....dotycna bola na zakroku 2x! a obidva razy sa potvrdil down....neviete si predstavit co mohla prezivat cela jej rodina ked im oznamili ze cakaju postihnutu dcerku a tak sa celych 6 mesiacov az do porodu zmierovali s tym ze dieta bude mat downov syndrom....Dievcatko sa narodilo zdrave, dokonca je tak nadane ze na jar bude mat 5 rokov a v septembri ide do skoly, lebo vie citat, pisat a pocitat....keby dala na vedu, a nechala si babo vziat prisla by o zdrave a este k tomu nadpriemerne inteligentne dieta

narcisa
18. jan 2009

a ak k tomu mozem nieco povedat, moje vysledky boli tiez katastrofalne....ja som sa rozhodla pre babatko Nebolo to jednoduche pripustit ze moze byt postihnute downovym syndromom a koli tomu som jednu celu noc nespala o tom ze som tyzden prezila v strese a v slzach uz ani nehovorim...vysledkom coho bolo to ze sa vo mne drobcek takmer dva dni nepohol....s placom som sla ku svojemu gynekologovi aby som sa s nim poradila a hlavne aby mi spravil sono ci dietatko zije.....nastastie mu srdiecko klopkalo a ja som sa tam rozplakala ako mala....vtedy mi doslo ze to dietatko skutocne chcem a nech uz je akekolvek potrat nepripada do uvahy! Lubim svoje dieta, chcem ho a presne to som oznamila svojmu gynekologovi s ktorym som sa povodne prisla poradit o amniocenteze, ktora sa mi mala robit uz nasledujuci utorok....Koli stresom som takmer prisla o dieta, neviete si predstavit ake som mala brusko ochabnute a plus to ze som babatko necitila....to ze som ho videla zit ma presvedcilo o tom ze dalsi stres by som asi nezvladla....proste si verim ze je a bude zdrave a ked nie aj tak ho lubim a budem lubit aj ked by som mala byt jedina na svete, v kom bude mat oporu....Preto mi doktor amnio ani neodporucil, ze sa len zbytocne vystavim dalsim stresom akoby toho nebolo dost....

nezdalo by sa mi to fer dat ho prec len preto, ze ma jeden chromozom navyse....okrem toho deti s downom mozu byt stastne a dokazat v zivote svoje ambicie, viest plnohodnotny zivot a aktivne sa zapajat do spolocenskeho zivota....maju svoju internetovu stranku ktoru kazdy den studujem a je tam aj fotogaleria, kde najdete uplne obycajne deti aj ked vyzeraju trochu inac, tak isto sa chcu hrat, ucit, a davat lasku ako hociktore "zdrave" dieta

zuzana17
18. jan 2009

sonya, amnio je 100% čo sa týka pohlavia 🙂 , teš sa z toho je bude zdravučké 😵 , veď zdravie je najhlavnejšie 😉

narcisa
18. jan 2009

sonya - chapem ta ako velmi tuzite po dievcatku, ale moj nazor je taky nech je to cokolvek hlavne ze to bude zdrave....Tes sa budes mat 4 nevesty, ta baba sa vzdy nejakym sposobom dostane do domu a co ty vies mozno tvoji chalani budu mat same baby a ty nebudes stihat kupovat vnuckam sponky a cacky macky do vlaskov....Vsetko je dobre ak je to zdrave, ver mi Radsej 4 zdravi chlapci ako jedno chore dievca!

Ja som druhy x tehu a pohlavie je to posledne co ma zaujima i ked z manzelovej strany su na mna tlaky najma od starych tetiek ze by som uz mohla mat chlapca, lebo ich priezvisko vymre....a schvalne si to nedam povedat az do konca! kym babatko neporodim nik nebude vediet co to bude vratane mna To co pride, to budeme lubit bez ohladu na to co to bude

labradorik
20. jan 2009

Baby a fakt ta amnio neboli? zatial som est nebola ani na triple testoch ale ma to zaujima.ako ste to pocitovali?

giuli
20. jan 2009

Ahoj labradorík,nie je to bolestivé,len nepríjemné...ja som pociťovala silnejší tlak na stenu maternice...je to rýchla záležitosť,takže to ide celkom v pohode...dá sa to vydržať

sonya73
20. jan 2009

Dakujem Vam za vase povzbudenia mile mamicky a cakatelky.Ja som sa s tym uz vyrovnala a tesim sa ze to bude ,,zdrave babetko". Mozno bude este jeden a to uz posledny pokus. Neviete mi poradit nejaku dobru stranku kde by som si nasla krstne mena pre chlapcov s ich vyznamom ? Dakujem

sissik
20. jan 2009

keby sa niekto obaval, ze po amniocenteze hrozi predcasny porod, tak mozem povedat, ze nie kazdemu 😉
a neboli to, len je to neprijemne. ja som napr. citila, ako tam ihlu postupne pichaju a kontroluju vsetko pod UTZ, ale fakt to nebolelo.
viem, ze tie najhorsie chromozove poruchy babetko mat nebude 😉 a pravdupovediac som rada, ze vysledky boli OK a nemusela som sa zamyslat nad tym, co dalej v pripade zlych vysledkov.
podla mna je lepsie byt pripraveny, ze dietatko nebude uplne zdrave, nie sa cele tehu stresovat ci je vsetko v poriadku alebo nie. to skodi babetku viac ako par dni plakania. ak je clovek pripraveny na to, ze nie je vsetko OK, tak babetko prijme podla mna lepsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre