Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

jahody11
27. mar 2009

liki, takze tebe vysla amnio dobre?

liki205
27. mar 2009

áno vyšla mi dobre 😀 , ty sa chystáš tiež?

jahody11
27. mar 2009

este neviem, az vo stvrtok mam vysledky z krvi ( druhy krat) a potom rozhodnu o dalsom postupe ale dufam, ze to uz teraz dopadne dobre a nebudem musiet ist na amnio...

jane33
27. mar 2009

liki:vysledky budu asi az v stredu, lebo musia kultivovat bunky, ak som tomu dobre pochopila. Na kontrolu idem tiez 1.4.(aj na morfologicky UZV), takze dufam, ze tam uz nam povedia na com sme.Dr.Ondrejcak mi do telefonu hovoril, ze som jedina, ktora musi na vysledky cakat, tak dufam, ze aj ostatne baby dopadli tak dobre ako Ty 😉

lusilia
27. mar 2009

Narcisa, bodaj by, ale vsetko nasvedcuje tomu, ze to ma...

kvietocek7
27. mar 2009

LUSILA to je fakt az neuveritelne ze prave z amnio vysli dobre vysledky a napokon sa veci maju inak az sa mi to ani nechce verit.... ja som mala tiez zle vysledky z krvi ale sono je dobre.Na amnio ist ale nechcem...
MAS NADHERNEHO CHLAPCEKA 🙂 zelam Vam vela sil

liki205
27. mar 2009

jane 33 ja si myslím že všetky sme dopadli dobre a dopadneš aj ty dobre !!!len trpezlivosť a pekný víkend 😉

jahody11
27. mar 2009

to ste si vsetky platili u toho Ondrejcaka plnu sumu??

lusilia
27. mar 2009

Kvietocek dakujem, on je inak strasne zlaty, ako keby nam nikto nic nepovedal, tak by som neverila, ze mu nieco je, na vonok vyzera byt uplne zdravy, takze je to vsetko docela zvlastne, no asi stastie v nestasti...

zuzin78
28. mar 2009

jahody 11 u Ondrejcaka sa plati plna suma, nakolko je to sukromna klinika

jahody11
30. mar 2009

Uvidime, neviem sa dockat stvrtka... 😖

anna181
30. mar 2009

Lusilia drzim palce, aby napokon bolo vsetko ok. Nam tiez dlho predlho zistovali kym nieco zistili...ale aspon uz vieme na com sme...
Kvietocek, jahody aj ostatne babulky, drzim palce!!!

andrejka10
30. mar 2009

Zdravím všetky tehulky. Som rada, že som našla toto fórum. Je fajn, si prečítať, že problémy aké mám ja sa dajú zvládnuť, a že nie som v tom jediná. Mám 35 rokov a ževraj "vekovú indikáciu na DS", samozrejme odporúčanie na amnio. Veľmi som sa bála, že ja budem tá, čo robí štatistiky ........ Poradili mi teda na genetike, tripltest a samozreme test vyšiel pozitívny 1 v 100. V tú minútu sa mi zrútil svet.Veď predsa mne sa to nemôže stať. Mám doma 2 krásne detičky a predsa. Ale keď sa dočítate, že krvné testy vyjdu zle a amnio určí,že dieťatko bude zdravé a stáva sa to dosť často, hneď mi je ľahšie. Vaše príspevky vlievajú optimizmus. V stredu t.j.01.04. ma čaká amnio - prosím držte palce.

dada04
30. mar 2009

ahojte.Aj ja som mala zlé výsledky 1:75 tak som stoho dosť nervozna.Minulý týždeň som bola na amnio tak musíme čakať na výsledky.Najhoršie je to čakanie ako to dopadne.tak aj vám držím päste nech to dobre dopadne.čaute

liki205
31. mar 2009

ANDREJKA10 , držím palce! amnio je dobré riešenie na ukludnenie všetkých pochybností, ja som tiež bola, lebo mi krvné testy vyšli zle ,a po amnio bolo všetko OK 🙂

zuzin78
31. mar 2009

andrejka 10. bude to ok, aj mne pred rokom vyli zle testy, a bola som na amiocenteze, a vysledky vysli ok, a teraz mame krasnu, zivu dcerku. 😀 a kam ides na odber?

andrejka10
31. mar 2009

Ahojte, ste zlatučké. Naozaj sú to slová, ktoré človek potrebuje počuť. Ďakujéééééém. 😉 Som z Popradu, ale odber robí len Spišská Nová Ves. Nepoznám nikoho, kto má skúsenosť s odberom v SNV. Uvidíme, ako to dopadne. Zajtra sa Vám určite ozvem. Ešte vydržať jednu noc a potom dlhé 3 týždne. A to som už v 20tt. Ufff. Ešte raz ďakujem a teším sa spolu s vami z vašich dobrých správ.

zuzin78
31. mar 2009

neboj, dobre to dopadne . skoda, ze to nerobia aj kratsie 😠 .

kaskya
31. mar 2009

ahojte. tak ja idem v pondelok do humennoho za genetikom. prosim vas ktora uz bola, ake otazky sa vas genetik pytal, nech si pozistujem po rodine. robia amniocentezu ambulantne, alebo budem musiet par hodin polezat v nemocnici?

jane33
1. apr 2009

kaskya:ja som bola sice v ba, ale pytal sa na moj a manzelov zdravotny stav manzela, na predchadzajuce tehotenstva a ich priebeh, na priebeh terajsieho tehotenstva a ci boli nejake problemy a potom na dedicne choroby prip. potraty v rodine mojej aj manzelovej v rozsahu babka az sesternice ci nie sme s manzelom pokrvni pribuzni 🙂 .

liki205
1. apr 2009

Jane 33, no ako si dopadla? Kedy máš ísť k dr. na kontrolu?

kvietocek7
1. apr 2009

jane 33 chcem sa ta spytat-ked to tu tak citam-aky ma napr suvis ci vyznam pre genetika priebeh predchadzajuceho tehotenstva?vies mi to nejako objasnit-vyjadril sa ti genetik?

jane33
1. apr 2009

liki205:vysledky budu dnes poobede alebo zajtra rano, som uz v predinfarktovom stave 😅 Kontrolu mi presunuli az po vysledkoch. A co Ty? Aky bol morfologicky UZV?
kvietocek:u mna to opodstatnenie malo, ja som po jednom normalnom tehotenstve mala 1. missed abort, tak to si poznacili k anamneze

andrejka10
1. apr 2009

Ahojte tehulky. Už to mám za sebou. Strach bol veľký a zbytočný. Personál v SNV suprovy. Naozaj môžem odporučiť - citlivý, príjemný. A pre všetky bojazlivé, také ako ja, amnio je v pohode. (Na riziko nemyslím, všetko musí predsa dobre dopadnúť) 😀 Mimochodom, viac ma "bolela" inekcia po amnio. Ostáva ešte nejako prežiť 3 nasledujúce týždne. Verím, že aj to zvládnem. Ďakujem za podporu. A aby som nezabudla, podľa dnešného sona by sme mali mať dievčatko. 🙂 🙂 🙂

liki205
1. apr 2009

jane 33, tak ultrazvuk bol rýchly a krátky potom hore k ondrejčákovi dal nám papiere a šup domov, do pol hodinky bolo všetko vybavené 🙂

lulu73
1. apr 2009

ahojte vsetky tehulky, ktore sa chystate na amnio....ja som na nej bola dnes...cele to trvalo cca 5 minut+ pol hodinku potom som lezala na izbe a isla som domov....je to absolutne bezbolestne, v podstate je to ako keby vam 5 min robili ultrazvuk

zuzin78
2. apr 2009

liki205 ako dopadol ultrazvuk? vsetko ok ? 🙂

liki205
2. apr 2009

Zuzin , všetko ok, teda moc toho nepovedali trvalo celé asi 10 minut, takže na morfologický sa ešte chystám v 20 týždni holáňovi, len teraz trochu pochybujem či to neni zbytočné ked k nemu pôjdem už v 20 týždni?? Nemala by som sa preobjednať na neskôr ?

katy2
2. apr 2009

morfologicky sa robi prave v okoli 20tt... potom to uz nie je morfologicky.... babo je akurat velke, aby ho poriadne pozreli.... 😉

jahody11
2. apr 2009

caute, tak dnes som bola po druhe vysledky AFP testov, tak vysli lepsie ako minule ale stale na hrane...riziko vyslo 1:600 takze vraj amnio netreba ale objednali ma velky UTZ kde mam ist s plnym moc. mechurom na Kramare k dr. Čunderlikovi, myslite,ze je to dobry doktor?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre