Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

certica
30. nov 2006

tak to je fakt sila 😕

kia
30. nov 2006

tak to je neschopnost a nezodpovednost, a este k tomu take vazne vysledky!!!!
ja niektorych doktorov a nemocnice nechapem

katy2
30. nov 2006

andreafa, prosim ta a kolko mas rokov? To ta posielali na amniocentezu kvoli veku alebo kvoli nejakym inym dovodom?

lindda
30. nov 2006

Gulicka supeeer tesim sa velmi 🙂)

andreafa
1. dec 2006

katy2, mam 31 a amnio som neabsolvovala, krvacala som, tak som si polezala v nemocnici, brali mi krv na AFP testy a odvtedy nahanam vysledky a tie nie su. takze sa musim spoliehat na to, ze geneticky je mala v poriadku, lebo aj keby tie AFP vysli zle, co sa asi uz nedopatram, tak na amnio by uz asi bolo neskoro.... inak v tych nemocniciach vladny bordel a tiez nechapem, ako to mohli zanedbat. ale asi si uz nepomozem..

pipi1211
7. jan 2007

ajoj, ja som bola minuly tyzden na odbere takze teraz prezivame netrpezlive tri tyzdne ☹ pokial ide o vysetrenie naozaj som myslela ze to bude viac bolestivejsie no bolo to praveze velmi neprijemne (injekcia do zadku ma bolela viac) takze sa netreba nicoho obavat i ked kazdy citi inak ale pre to malinke vsetko 😲

valentine
10. jan 2007

ahojte, mne na AFP vysli nejake hranicne hodnoty. lekar mi urobil aj opakovany odber, ale vela ludi mi odporucalo amnio, kvoli istote. lenze ja som sa rozhodla, ze na nu nepojdem, lebo je tam urcite riziko a babatko by som si aj tak nedala zobrat, tak naco by mi to bolo. nastastie som sa potom dozvedela, ze opakovany test bol v poriadku.

ajuskamimi
12. jan 2007

VALENTINE, mne tiez prve testy ukazali nizke hodnoty a lekar ma hned poslal na genetiku a odber plodovej vody. Lenze ja mam panicky strach z inekcii a okrem toho mavam pri nich krce, takze velmi som sa odberu bala. Tak som na vlastnu ziadost poziadala u jedneho docenta o opakovane krvne testy a nastastie vysli v uplnom poriadku, takze pohodicka. Ale keby aj vysli znova zle, asi by som nesla tiez na amniocentezu, tiez by sa tym nic nevyriesilo, babo by som si nedala vziat. A okrem toho, ani to nikdy nie je stopercentne (teda vysledky z amnio), poznam kocku, co jej vyslo, ze vsetko je ok a narodila sa jej postihnuta dcerka a zasa opacne, ze povedali, ze bude dietatko postihnute, chceli si ho dat vziat, no v poslednej chvili si povedali, ze nie a narodila sa im krasna zdrava dcerka 😉

lindda
12. jan 2007

baby ja som na amnio bola a bola tam s nami jedna kocka ktora vdaka amnio zistila rastep chrbtice a mnozstvo nadorou na mozgu a okrem toho nejaku vrodenu chybu ,,,,, uz neviem presne aku aj tak by ste si babetko nechali ???
ta kocka isla na vyvolany porod zrovna pekne to nebolo vidiet ako muci v smutku, ale co by ste robili vy ??? HMM

ninocka
12. jan 2007

neprijemne

maaja
12. jan 2007

ja suhlasim s tym, co napisala lindda
tiez som bola na amniocentezu a to preto, lebo som si chcela byt ista, kedze viem, ze by som nezvladla starostlivost o take poskodene dieta ... a keby mi zistili co len naznak problemu, asi by som si babetko dala zobrat ... mozno to znie hlupo a sadisticky, ale vobec neodsudzujem baby, ktore sa po negativnom vysledku rozhodnu dat prec babetko ... aj ked pripustam ze je moznost ze sa lekari pomylia ... ale co ak nie ?!

lindda
12. jan 2007

maaja presne preto som na to sla ja by som to tiez nezvladla a hlavne takto chore dieta nemusi ani prezit porod alebo ani do porodu a na amnio na nemylia je dost prestne bolo mi jej strasne luto,ale bolo mlada a este moze mat kopu krasnych a zdravuckych bebetiek 🙂

alini
12. jan 2007

ahoj lindda,ja čakám na výsledky afp už viac ako týždeň, a som riadne nervózna, takže si viem predstaviť, čo prežívaš

alini
12. jan 2007

sorry, bolo to pre andreu

lindda
12. jan 2007

beby hlavne klud aj ja som sa strasne bala aj zakroku a hlavne to cakanie bolo na nevydrzanie, ale co sa tyka chrbatiku a mozocku to je vidiet ak na normalnom ultrazvuku 🙂

mimamama
13. feb 2007

Ahojte baby, všetkým vám veľmi závidím, ktoré ste absolvovali amniocentézu. Nie to absolvovanie, ale tie výsledky. Mne odber plodovej vody potvrdil Downov syndróm. No keďže naše zdravotníctvo je, aké je, a bola somv časovej tiesni, na rozhodnutie sme mali 3 dni. Boli to tri dni dlhšie a krutejšie ako čakanie na výsledky amniocentézy. Rozhodli sme sa, že si ho necháme. Je to chlapček. Možno si pomyslíte, na čo sem píše, keď sa tak rozhodla, nech si to trpí. Baby, ale ja by som to nedokázala dať preč, keďže som ho už videla a cítim ho denno denne. A ešte tie metódy, akými prebieha to zabíjanie, som sa dočítala na internete, tak to je hrôza. Inač človek zmýšľa, keď nevie, ináč keď vie. Je o jrozné, ale budeme sa s tým musieť zmieriť. Píšem všade, a snažím sa zistiť , či neboli prípady aj keď potvrdila amniocentéza diagnózu a narodilo sa zdravé dieťa. Ja viem, že pestovať falošnú nádej je blbosť, ale momentálne ma to usokojuje. Ďakujem vopred.

janinah
13. feb 2007

Ahoj mimamama, si obdivuhodná žena ,lebo si sa rozhodla mať dieťa,ktoré možno bude trochu iné (ale to sa dozvieš až po pôrode).Ak sa tak skutočne stane, môžeš sa nakontaktovať na rodičov s detičkami s DS,môžu ti poradiť. Tvoje dieťa uvidí slnko, svet a svojich rodičov a určite Vám dá mnoho lásky.A možno sa stane zázrak, nádej zomiera posledná.Keby ťa aj čakal trošku ťažší a menej pohodlný život, na jeho konci sa budeš šťastne usmievať, lebo si nechala ŽIŤ.

iva72
14. feb 2007

Mima, a nebojíš sa, že bude trpieť pretože bude "iný". Svet je zlý a málo tolerantný. Ja by som si ho nenechala len kvôli tomu, nie kvôli vlastnej pohodlnosti.

iva72
14. feb 2007

Chcela by som sa ešte opýtať, čo niektto neviete ako sa posudzuje vek tehotných 35 rokov pri amniocentéze. Teraz nemám 34, ale kým budem rodiť budem mať už mesiac 35. Urobia mi ho automaticky, alebo na moju žiadosť?

magduskam
15. feb 2007

Ahojte! Kedze uz dlhsi cas nemozes kludne spavat a dnes uz vonkoncom nie, som na tejto stranke veeeelmi casto. Dnes som sa zobudila na hrozny sen... Dnes si mam ist povysledok z amnoicentezy, ktoru som absolvovala pred 3 tyzdmami na Antolskej. Celkovo, ten zakrok bol fajn. Nic ndbolelo, ziadne kompilkacie som nemala, len to strasne cakanie... A dnes to na mna uplne dolahlo. Az do vcerajsieho vecera som si myslela, ze inak ako dobre to dopadnut nemoze, ale po tom strasnom sne. A ked som si precitala este zopar clankov na nete, vidim, ze zivot byva naozaj velmi kruty.
Najhorsie na vsetkom je, ze vsade v literature pisu, ze mamicka ma byt v celkovej pohode.... Ja som bola az do vysledkov AFP v totalnom klude, ale to otrasne cakanie najskor na to, ci amniocenteza dopadne ok a potom este dalsie 3 tyzdne. Maylim, ze tento posledny mesiac nasmu babatku velmi neprospel, co sa tyka mojho dusevneho rozpolozenia...

mvargova
15. feb 2007

Ahojte, rada by som sa zapojila do tejto debaty a trošku si uľavila na duši. Podarilo sa mi otehotnieť hneď týždeň po svadbe a začal sa nám s manželom nový krásny začiatok niečoho, po čom sme veľmi túžili. Hneď prvý deň, keď som si bola dať potvrdiť, či naozaj mimčo čakáme, sa okrem čiernej bodky na monitore ukázala aj veľká cysta. To bola prvá rana, ale dnes sa už cysta úplne vstrebala, takže je všetko OK. Druhá pecka bola, keď som čakala na výsledky AFP testov, keďže moja doktorka mi povedala, že mi zavolá. Po mesiaci, keď sme prišli do poradne som zistila, že na mňa zabudli, rýchlo volala do labáku a vykríkla mi do čakárne, že je to OK. O 4 dni na to mi volala opäť, že testy niesu OK, podozrenie na DS je 1:155 a mam ist na genetiku. Včera mi robili odber plodovej vody s tym, že už sme veľmi na hrane, lebo som v 22 týždni. Neviem, ako tie 3 týždne vydržím.

☹ ☹

zoja
15. feb 2007

ako si tak čítam vaše príspevky , tak som sa rozhodla podeliť aj ja o svoje pocity, AFP krvné testy mi vyšli v norme, nakoľko už mám 36 rokov tak som absolvovala amniocentézu a dnes som si bola pre výsledky. riziko veku a s ním spojené genetické vývojové chyby sa vylúčili, naplašila ma však mierne zvýšená hodnota AFP, dokt. na genetike(BA-Americké nám./ mi to vysvetlila, že sa to mohlo stať pri odbere plodovej vody kedy sa mi tam mohla dostať krv, vylúčiť to mohol len ultrazvuk zameraný na morfologiu plodu. môj gynekolog mi ho dnes spravil a uistil ma, že náš chlapček je v poriadku, výsledky mohli byť skreslené tým, že od začiatku tehotenstva stále krvácam. potešilo nás to, ale zároven aj trošku zneistilo, že čo ked náhodou. celé doterajšie tehotenstvo som PN. je to hrozný tlak na psychiku. tiež som sa zamyšlala čo by som robila, keby to nebolo ok, ved ho cítim ako sa mi hýbe v bruchu, je súčasťou mna - tak hrozne sa nan teším.

ellla
16. feb 2007

Ahojte, aj sa som podstupila amniocentezu. Ako som citala, tak v kazdom zariadeni to prebieha trochu inak. V BB to robia ambulantne a hned kracate domov po svojich, co som dost tazko znasala, lebo som navyse za mestom zistila, ze mi zabudli pichnut Rhegu (som navyse Rh neg.) Cakala ma teda chodza naspat a v cakarni som si uz musela lahnut, lebo brucho mi nebezpecne tvrdlo a celkove mi nebolo dobre. Nastastie s pomocou manzela to mam vsetko za sebou. Ostala som 3 dni doma, ale aj tak dalsie dni v praci boli dost namahave. Cudujem sa, preco nie su nejake vseobecne dane pravidla pre kazde zariadenie a kazdu buducu mamicku, ktora aniocentezu podstupila. Ideme predsa do neznama a certa stareho vieme ako to budeme znasat. Zariadenia v Ba asi maju viac financii aspon na 1-dnovu hospitalizaciu, alebo je zena 1 tyzden PN - asi vedia preco tak robia. Nestoji to za ten strach co som prezila, hlavne ked vas na genetike vopred upozornia, ze brusko vam nesmie tvrdnut. Teraz este vydrzat tie tazke 3 tyzne... Prajem Vam vsetkym vela stastia a zdrave deticky.

tinaa
17. feb 2007

Pekný večer všetkým. Včera sme boli s manželom na "veľkom" ultrazvuku, vlastne 2 dni po amnio. Chodím do Kochu, a robil nám ho MUDr. Holáň. Pýtali sme sa ho, či by sa dal ultravukom vylúčiť DS. Veľmi náš upokojil, pretože DS syndróm má mnoho príznakov, ktoré sa dajú usg vidieť, ako napr. malý vzrast, neprimerane veľký jazyk, hromadenie tekutiny na krku, rôzne defekty srdca, 2 cievy pupočnika, namiesto 3. Všetko sme mali vporiadku, takže tie 3 týždne budú o niečo pokojnejšie, pokiaľ nebudú výsledky.
Takže baby držme si palce, určite bude všetko OK.

lejla77
7. mar 2007

kocky, povedia vam z amc, ze budete mat urcite postihnute dietatko, alebo vam povedia, ze mate riziko 1:10 napr. Alebo vam z amc urcia aj chorobu, ktoru ma mimi?

latifka
21. apr 2007

Ahojte,bol uz niekto na amnio v martine? ako to tam prebieha, v utorok si mam telefonovat pre kontrolne vysledky a potom zrejme pojdem na amnio, tak mam obavy...

susika
14. máj 2007

ahojte. ja som bola na amnio v MT 3.5. to som bola podla termínu v 20.tt a podla AFP testov v 18.tt.brrr neznášam ihly a vraj to ani nebolo také hrozné ako som sa bála, preto ma to akoby tlačilo, lebo som mala od strachu stuhnuté svaly. ale dalo sa to prežiť. prvý deň som chodila ako kačka, druhý som sa ani radšej neposadila až tak o dva dni aj to len na nejaký vankúšik. ale bábo sa stále mrvilo a krútilo, tak som na tie zlé pocity rýchlo zabudla.Ozaj nevie mi niektorá pomocť v mojom rozmýšlaní, že či na amnio má nejaký vplyv aj to, keby náhodu určia zlý termín?lebo mi to nevychádza. v MT mi písali stále o 2 týždne menej.takže ešte nejaké 2 týždne čakania.snád to dobre dopadne.

latifka
15. máj 2007

susika-ja som bola v MT na amnio 26.4.,stale cakam netrpezlivo na vysledky...uz som dost znacne na nervy! ale dnes sa chystam tam o jednej zatelefonovat,aj ked neviem,ci podavaju informacie aj telefonicky.Z triple-testu poskytovali,tak hadam aj amnio.Vo stvrtok budu tri tyzdne,mozno ze uz vedia...Tebe ako povedali?Ze poslu vysledky do mesiaca?lebo mne tak nejako,ale som dost v strese,tak ani neviem,ci si to pamatam spravne.Ozaj a to som niekde citala,ze na vysledky z AFP testov moze mat vplyv aj zle urceny tyzden, choroba a rozne ine faktory,napr.aj ked matka predtym fajcila...ale neviem,ci to je overene!

luclee
27. sep 2007

ahojte baby , tiež by som sa chcela niečo spýtať. prečítala som si všetky príspevky a skoro všetkým vám robili amnio v bratislave a tak. nemá niekto skusenosti aj s nitrianskou nemocnicou? ako som to tak čítala naozaj to je asi všade ináč. teraz som v 16t a za týžden ma tiež čaká to nepríjemné vyšetrenie , strašne sa toho bojím, lebo som tu čítala všeličo a všeličo som si aj pozistovala na nete.dakujem

bejca
28. sep 2007

luclee hlavne sa nestresuj - a nemaj taky strach ako momentalne mas ...ja som sice bola na amnio v BA a s Nitrou nemam vobec skusenost -ale ty sa hlavne ukludni a hladkaj miminko a stale si hovorte ze je vsetko oki a vsetko bude v poriadku - na nic pri pom nemysli a bud v poho 😀 a bude to oki uvidis 🙂
ja som mala taky strasny strach ani som nespala a strasne som sa bala o mimi a aj som to zle prezivala bolo nas tam 7 a dve nas po odbere pichalo a tahalo a ostatne isli z usmevom od tial a mne od tych mojich nervov a stresov prislo zle a skoro som odpadla ... ale potom mi dali infuziu magnezia a vecer som isla domov 😉 tri dni vobec nic nerob iba lez a oddychuj aj keby ti bolo dobre lez a hotovo ... a kup si magnezium sumive a pi ho aj normalne 1x denne po odbere ho pi aspon 5 dni 3x denne 🙂 ja som to tak robila 🙂 poradili mi to kocky co na tom boli 😀 hlavne sa neboj - ja viem ze je to tazko mne to tiez vsetci hovorili a predsa som to tazko zvladala ale aj som to tak prezivala - nemam na to dobre spomienky ale nic zle ani zlozite ani bolestive to neni 😉 drzim palceky 😀
ak ches este nieco vediet kludne napis int.postu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre