Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

danka72
27. máj 2009

iwa1 - ja som bola na amnio tiez, lebo na usg v 20tt nam namerali malu nosnu kosticku, co je vyznamny marker pre DS. Vysledky som mala zrychlene - vseko je ok, a aj tie po troch tyzdnoch. Iny usg tiez vyvratil malu nosnu kosticku. Krvne testy som mala uplne v poriadku.
Takze, aj tie najmodernejsie usg nie su 100% spolahlive - vela zalezi od polohy babetka, aj od pristupu a skusenosti lekara ...

iwa1
27. máj 2009

danka72 dakujem velmi pekne za povzbudenie, lebo som na to celkom zle, dnes som sa rozhodla, ze si vezmem dovcu az kym bud. tyzden nebudem mat vysledky, lebo sa asi zblaznim...potrebujem spat, aby mi presiel cas rychlejsie ☹ a aspon si doma upracem...nemozem chodit medzi ludi, lebo uz mam brusko a kazdy je happy, ze som tehotka a ja sa musim premahat, ze huraa... ved to poznate 🙂 dakujem za povzbudenie

skybaby
27. máj 2009

zuzi ja som si dnes zabudla diar, takze cislo nemam pri sebe 😒 ak sa k nemu nedostanes skor tak ti ho zajtra poslem alebo vecer 😉
iwa ja to poznam, nech ti ten cas co najrychlejsie ubehne, neboj vsetko bude ok 😉
ja som teraz na tom podobne, pri prvom tehu sa vsetci vytesovali a ochytavali mi brusko a teraz sa vsetci tvaria ze nevidia ze som tehu, ale mne to vyhovuje

danka72
27. máj 2009

iwka - velmi dobre viem co prezivas, ani mne sa nikde nechcelo chodit a z nicoho som nemala radost. Ja som uz citila aj pohyby malickej. Ked som zatila pohyb, tak ma to tahalo vzdy do placu ... asi som malicku tym strasne zdeptala, lebo sa mi potom zacala omnoho menej hybat ... ale teraz uz dobre.
Ja verim, ze to bude aj u teba OK. A nech ti ten cas rychlo zbehne pokial dostanes vysledky. Drzi silno palceky.

iwa1
27. máj 2009

babule dakujem za podporu, ja aj ked som este nevedela, ze nieco nie je v poriadku, tak som mala desne vykyvy nalad..tak ako aj pri tych dvoch teho 😒 ale teraz je to strasne...to cakanie asi nikomu neprospeje a ja uz chcem mat potom...mam este dalsie dve kolegyne tehotne a je to uplny des, ked si chcu porovnavat drobcov a tak... ☹

zuzka88
27. máj 2009

Dr. Cunderlik: 02 54792509, drzim palce

zuzka88
27. máj 2009

ahoj Skybaby, kulka som sem len nahodou, preco ides na amnio? ak sa mozem opytat...

zuzka_w
27. máj 2009

diky moc za ten kontakt, ale je to beznadejne sa tam dovolat ☹ dokonca zaznamnik mi oznamil, ze uz nema ani volne misto na odkazy 😉

skybaby
27. máj 2009

zuzka treba tam volat az po 14.00 alebo 16.00 oni tam skor nie su 😉
zuzka 88 mame zle vysledky AFP 1:50 riziko razstepov a nejako ma manzel s dokim ukecali na amnio, tak hadam to dobre dopadne ... citala som niekde tvoj pribeh a je to fakt smutne, take veci by sa nemali stavat ☹

zuzka_w
27. máj 2009

janka, diky za info, skusim tam teda volat po tej 14.hod. A je to privetivy clovek ? Alebo nejaky mrzut ? 😉

kacka11
28. máj 2009

ahoj holky..teda jak to tak čtu,tak všem vyšlo že je zdravé..mě to čeká 4.června a každým dnem se toho bojim víc,ani ne kvůli tomu,jestli to bude nepříjemné,ale ty výsledky...dr. mi ale dala papír,kde je vysvětlené co to je,jak se to provádí a taky,že 1 z 20 ženských kvůli odběru potratí!!!!!píšou,že je to malé riziko,ale 1z 20 mi přijde až moc!

moko123
28. máj 2009

kacka11 ten pomer 1 z 20 bude neaky zly preklep

kacka11
28. máj 2009

no to ne,je to u toho věku...že ve 20 to má 1 z 1070 atd. a pak je tam tohle...pořád přemýšlím,jestli na to mám jít nebo ne...nechci o mimi přijít jen kvůli tomu,že 1 test vyšel špatně...ta doktorka mi nebyla schopná udělat ani ultrzvuk,který se běžně dělá a ted už to prý dělat nebude,protože jsem skoro v 16.týdnu a má se to dělat ve 12.tt

tanickaromanticka
28. máj 2009

Bola som na amnio. Na genetike mi povedali, že vo vode je krv. Prosím Vás, čo to znamená? Mám zavolať o dva týždne, či z výsledku niečo bude. Lekár to určite odflákol, strašne to bolelo, ohla sa mu ihla. Ja už tam nechcem ísť.

tanickaromanticka
28. máj 2009

Prosím vás, mohli pichnúť do bábätka? Som zúfalá.

skybaby
28. máj 2009

tanicka do babatka urcite nepichli ved ho vidia na ultrazvuku, drzim palce aby sa vysledky dali urobit a nemusela ist znovu. kde ti tu amnio vlastne robili?

tanickaromanticka
28. máj 2009

No dúfam , že nepichli. Primár kričal na mladého doktora, aby dával pozor. Bolo to strašné.

tanickaromanticka
28. máj 2009

a prosím Vás, mali ste po amnio aj vy obrovskú modrinu na bruchu?

czechzuzana
28. máj 2009

Ahoj Tanicka, ty kde jsi na te amnio byla....ja jsem byla vcera, dnes me pustili domu, ale teda zadnou modrinu nemam.....Jestli mas pochybnosti, zajdi ke svemu doktorovi, at te zkontroluje, jestli je vsechno v poradku....

narcisa
28. máj 2009

tanicka - chod pre istotu k svojmu dokymu a to co najskor, a nechaj si urobit aj utz....pre istotu....ja by som to tak urobila

narcisa
28. máj 2009

mozno ti trafil daku zilku na brusku, alebo striu .... 😕 a nabralo sa trochu krvi....zajdi radsej k svojmu gynekologovi...a k tym babrakom viac nechod!

wewe4
28. máj 2009

Ahojte, som v 17. tyzdni. Minuly tyzden mi robili 2. screening a dnes mi volala sestricka, ze mi vysli z krvy zvysene hodnoty AFP...neviem o tom nic viac, len,co som si precitala z internetu..zajtra mam ist k nej. Ale velmi sa bojim, priatel ma utesuje, ale ja potrebujem istotu..
Obdivujem Vás, že viete tolko cakat..ale ked neni na vyber ☹
Baby, co myslite, ze mi zajtra povie? Ako to bude prebiehať?

lula5
28. máj 2009

Tanicka,
ja tu amnio celkovo "ospevujem", ale ked ho robili mne (presne jun 2007) tak bolo na sale 10 zahranicnych studentov. Po vpichnuti sa doktor pozrel na nich a v anglictine povedal "pozrite ako placenta krvaca", naco som sa ho opytala (tiez v anglictine), ze preco... Ostal prekvapeny a odpovedal, ze musel cez nu pichnut, ina cesta nebola. Vo vzorke som mala krv, ale vysledky vysli bez problemov. Dnes nechapem, ale vobec ma to nevydesilo.
Tak mysliet pozitivne!!!

tanickaromanticka
28. máj 2009

Lula, Ďakujem. A ako inak sa naberá krv, keď nie napichnutím placenty? Stresujem a nechcem tam ísť znova !!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Takže mám šancu, že tá vzorka vyjde?

zuzka88
28. máj 2009

oooo,skybaby! ☹ asi v missedkach, tam som to pisala.. to mi je luto, ze mas zle vysledky, nechces najprv skusit Cunderlika? Ale urcite ta nejdem odhovarat, animne sa do toho nikto nestaral, ked som povedala, ze idem, budem tilen silno drzat palce, nech vsetko dobre dopadne!!! Tfuj tfuj tfuj, kedy to mas a kam ides? ja som bola na kramarcoh, bhle 😖

Vlastne vsetkym vam drzim palce a zdrave deticky 😉 tie 3 tyzdne su o drzku ale ked uz mate vysledky, budete rady, ze to mate za sebou 🙂

lula5
29. máj 2009

Plodova voda nema nic s placentou. Placenta moze byt aj za babatkom a ani sa okolo nej nejde.

zuzka_w
29. máj 2009

Odber plodovej vody zalezi od toho, kde sa nacahdza placenta, kazda z nas ju moze mat umiestnenu niekde inde, ja ju mam vzadu, kamaratka vpredu, kolegyna vpredu hore a pod. Takze ak je placenta vpredu, tak sa bohuzial musi pichat aj cez nu, vysvetloval nam to dr. tesne pred odberom, ked na monitore sledoval, kde je babo, aby zatila mohol iny doktor spravit vpich mimo babatka. Ale hovoril, ze aj ked sa ide cez placentu a dostane sa tam krv, v plodovej vode je dostatocne mnozstvo genetickeho zakladu. A mne tiez nabrali pri vpichu cievku, este teraz tam mam modrinku a to som po amnio uz 9 dni 😒

tanickaromanticka
29. máj 2009

Jeje baby, ja som tak vynervovaná, že som si pomýlila placentu a MATERNICOU! No snáď z roho niečo bude. Mne lekár nič nevysvetlil, len sa mi tam vŕtal 5. minút a druhý na neho kričal, aby dával pozor, že sa mu posunula ihla. Teda vôbec to nebolo ako odber krvi, alebo injekcia. Otrasný prístup.

Ešte som sa chcela opýtať, či ste boli pri odbere na lôžku, alebo na koze.

skybaby
29. máj 2009

zuzka ja som sa dlho nevedela rozhodnut a muz s dokim ma ukecali, ze nech nie som nervozna ale idem aj k cunderlikovi ale az po amnio. budu mi to robit v utorok v iscare a asi si priplatim tie zrychlene vysledky

wewe podla toho ako to mas zvysene ti odporucia bud podrobny ultrazvuk alebo amnio ale rozhodnut sa musis sama, ale neboj vsetko dobre dopadne 😉

wewe4
29. máj 2009

teraz som prisla od doktorky. neviem ake mam presne hodnoty,a le z tripple testu mi vyslo riziko na razstepy 1:13!!! to je velke, nie?
Skybaba, ty si mala aké?

V pondelok idem na ultrazvuk a budem mudrejsia.
A este keby som chcela ist k cunderlikovi, ako dlho sa caka na vysetrenie? Vies ked je o neho taky zaujem, ci mi nedaju termin az niekedy za mesiac..? A kolko by sa asi platilo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre