Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

wewe4
11. jún 2009

baby, ja mám tiez riziko z krvných testov 1:13 na rázštep...na amnio nejdem, ale už sa ani nebojím, lebo chlapceka som videla na UTZ a doktorka povedala, ze tam nic nevidi, vsetko je v poriadku...este idem buduci tyzden na morfologicky UTZ, ale verim, ze vsetko je ok.
Nebojte...ako čítam, tak mam pocit, ze tieto krvne testy len strasia a stresuju a nakoniec (CHVALABOHU) je vsetko v poriadku 🙂

tanickaromanticka
11. jún 2009

Slovakia, držím palce. Veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi. 😅

odrobinka
12. jún 2009

Boli ste niektorá i na Amarickom námestí ? Do Železničnej ma môj doktor neodporučil.

natalyi
12. jún 2009

ahojte babenky, mozem sa k vam pridat? ja som sa vcera vratila z nemocnice, robili mi amnio. z krvi mi vyslo 1:190 na downa. teraz musim este vydrzat tri tyzdne a dufat ze vysledky budu OK ☹ ☹

odrobinka
12. jún 2009

natalyi kde si bola na amnio?

natalyi
12. jún 2009

FNsP Bratislava- sv.Cyrila a Metoda. inak na americkom namesti som bola na genetike.

odrobinka
12. jún 2009

Natalyi .. Bola si aj hospitalizovaná, alebo si šla hneď v ten deň domov. Inak želám všetko dobré, a mimino zdravé.

iwa1
12. jún 2009

odrobinka ani mna tam neodpaorucil, ale ty mas pravo vyberu a su fakt dobry a hlavne za priplatenie rychly 🙂

slovakia13
12. jún 2009

baby male je ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 natalyi neboj mne z krvnych vyslo riziko 1:7 a prave teraz volali je ok placem od stastia ......Dakujem vsetkm co mi drzali palce baby diiiik

iwa1
12. jún 2009

slovakia gratulujeeeeeeem a tesim sa s tebou 😀 co to bude?

adap3
12. jún 2009

natalyi, ako prebiehala ta genetika na americkom namestí. Ja som objednaná na 17.6.

slovakia13
12. jún 2009

este neviem :( to budem vediet az o 2 tyzdne ale hlavne je ,ze je zdrave 😀 diiiiik iwa naozaj som sa citila mizerne ,este stastne porodit a budem najstastnejsi clovek na zemi 😉

iwa1
12. jún 2009

a budete mat na vianoce úpostarane o radost 😀 tak ako my...dufam, ze sa do vianoc ako tak zabehneme 🙂

slovakia13
12. jún 2009

tak to dufam aj ja....na vianoce chcem ist na SK ak bude vsetko v poriadku ,uz sa nenormalne tesim na drobca 😀 ale to asi vsetky

odrobinka
12. jún 2009

iwa1: peniaze nie sú problém, ale doki mi vravel, že na železničnej robia z DNA iba na tri vývojové chyby, výsledky za 24hod, kým, tie testy, ktoré trvajú 3 týždne sa robia na všetky chyby.Tak neviem, no spravila by som čokoľvek,aby som zistila, či nie je niečo v neporiadku..

hathor1231
12. jún 2009

slovakia,
tak gratulujem, pridala si sa k vacsine z nas 😀 😀 😀 chvalabohu 😵
ak chces ist na vianoce domov, to by malo mimco jeden mesiac,co?

slovakia13
12. jún 2009

som nenormalne stastna 😵 😵 😀 dufam ,ze vsetky co cakate na vysledky z amnio budete rovnako happy ako ja 😉
hathor1231 uvidim ako sa podari vybavit pas a vsetky papiere ,ale SK mi strasne chyba

iwa1
12. jún 2009

odrobinka, tak tvoj doki ma nespravne info, lebo do 24 ghod. ti povedia 5 zakladnych genet. chyb a potom este tri tyzdne kultivuju tvoju vzorku normalne ako zbytok, lae uz tych 5 zakladnych je naj.... ved sa skus tam rovno opytat...

hathor1231
12. jún 2009

ved preto sa pytam, lebo je to realne az ked ma drobec 6m ☹
nasa rodina zo slovenska pride pozriet, a priatelova z ciech, a ostatnym musia postacit fotky 😖 😖 😖
ja som sa tiez chcela pochvalit s drobcom,ale neda sa...
kvoli pasu musis ist osobne do londyna na ambasadu a vraj je to vybavene do toho 6m babatka, takze cim skor to povybavujes,tym lepsie... a male musis dat zapisat aj do matriky slovakov narodenych v zahranici (teda ak sa s ex nedate...)
a hlavne ti bude chodit midwife a do 3m health visitor-kvoli testom a kontroluju babatko, takze by si to mala odlozit 😢

odrobinka
12. jún 2009

iwa1..to bude asi najrozumnejšie, ciknem tam,díky moc...a nech sa všetko vydarí..

hathor1231
12. jún 2009

slovakia,

http://www.echomagazin.com/sk/clanky/prakticke_...

pozri si tuto stranku a je tam aj vela inych dost uzitocnych veci 😀 😀 😀
idem so psikom (a malou 😀 ) na prechadzku 😀

tanickaromanticka
12. jún 2009

Jeeeeeeeeeeeeeeeeej Slovakia, gratulujem.

natalyi
12. jún 2009

ja som bola v piatok u svojej gynekologycky, tam mi povedali ze screening bol pozitivny a mam sa rychlo rozhodnut ci chcem ist na amnio lebo som uz v 19 tyzdni a keby sa to potvrdilo tak potrat je mozny len do 24 tyzdna.(ja som nad potratom nikdy neuvazovala len si chcem byt ista ze je vsetko OK). hned v pondelok som bola na genetike, kde som priniesla vsetky doterajsie vysledky, hlavne ich zaujimala NT hodnota ktoru mi merali niekedy v 11 tyzdni. dalej sa mna aj manzela pytali na vsetky choroby v rodine a z toho spravila taky rodostrom. vsetko nam tam vysvetlili, odporucili nemocnicu, boli fakt zlati. hned po genetike sme isli do nemocnice sa objednat. a v utorok rano ma hospitalizovali, v stredu rano mi robili amnio a vcera rano ma prepustili... vsetko sa zbehlo tak rychlo.
slovakia gratulujem. viem si predstavit aky kamen ti padol zo srdca 🙂 dufam ze aj pre mna budu mat o tri tyzdne dobre spravy

hathor1231
12. jún 2009

natalyi,
drzim ti palce 🙂
mne robili tiez amnio v 21tt a mam zdrave dievcatko...
tak,dufam,ze budes jedna z nas 😉
tebe nepovedia preiebezne vysledky? a bola si aj den v nemocnici 😕

natalyi
12. jún 2009

hathor, aj ja dufam ze budem jedna z vas 🙂
po vysledky si mam ist o tri tyzdne na genetiku. nehovorili nic o priebeznych vysledkoch. tak musim vydrzat. 😒

hathor1231
12. jún 2009

neboj, na tejto stranke najdes kazdy den dievcinu s rovnakou obavou 😉 aspon ta psychicky podporime a ak si precitas forum trosku spatne,zistis,ze vacsinou sa tieto testy zmylili a isli sme na amnio, po vysledkoch nam spadol kamen zo srdca 😉 cakanie je najhorsie, viem,co to bude... ja som mala priebezne vysledky o dva- tri dni a potom celkove o dva tyzdne, takze si neviem predstavit cakat tri tyzdne 😒
ale s nami to tu zvladnes 😀

natalyi
12. jún 2009

dakujem ti hathor za povzbudenie 🙂 viem ze tie krvne testy sa casto mylia. nechcem si ani pripustit ze ja by som mohla byt jedna z tych mala ktorym sa zle vysledky aj potvrdia. snazim sa mysliet pozitivne. ale aj tak sa bojim lebo ani ten screening som necakala ze by mohol vyjst zle. bola som velmi prekvapena. bohuzial nemilo. myslela som si ze ked mam len 24 rokov a obaja s manzelom sme uplne zdravy, nikto z rodiny nema ziadnu mentalnu ani fyzicku poruchu tak bude vsetko OK. o to vacsie bolo moje prekvapenie ked mi doktorka povedala ze je tam podozrenie na downa.. poriadne ma vystrasila ale potom som si zohnala nejake info o tychto testoch a trosku ma to upokojilo ze vela babam vychadzaju falosne pozitivne. ale ista si budem az ked mi povedia dobre spravy z amnia.

hathor1231
12. jún 2009

natalyi,
ja som to mala trochen opacne- krvne testy dobre, scan na ds a amnio na zdrave dievcatko a dalsi scan na zdrave dievcatko, vraj to dobehla 😀
viem si predstavit, ja mam tiez len 21, ked mi robili testy som mala 20 a predsa!!! tiez sme v rodine zdravy, ale stale lepsie je to overit ako by si sa mala zozierat takouto otazkou az do porodu 😨
tak skus nieco pozitivneho a ked bude tazko, urcite sa tu najde vela ludi,co ta povzbudia 😀 ved na to sme tu 😀 ked nas, tehulky, nikdo nechape 😵 😵 😵

natalyi
12. jún 2009

presne nikdo to nechape, ani jedna moja kamoska este nema dieta (vacsina konci vysku) a ked som niekomu povedala ze mi vysli zle vysledky a je podozrenie na downa tak na mna cumeli ze coooo? a uz to brali ako by malo byt naozaj chore. a potom kazdemu vysvetlovat je sanca je len mala a dietatko je pravdepodobne zdrave a vsetko okolo... ale ocividne nikto nevedel o com tocim tak som to nechala tak a nemala som sa s kym porozpravat. tak som rada ze som tu medzi vami 😉

hathor1231
12. jún 2009

mne toto najviac ublizovalo, ked sa ma zakazdym pytali ti,co o tom nemaju ani sajny. ja nikoho neodsudzujem, ale ak 20x za den vysvetlujes,ze tvoje babo je mozno chore, je to hroza ☹ najlepsie je rozpravat- pisat, ked si na to pripravena... ja som s rodicmi nemohla volat dalsi mesiac. po scane som im to oznamila a v strede vety som sa rozplakala a polozila. priatel im to vysvetlil a pre mna bolo tazke predstierat,ze ma to neboli, a uz vobec nie pred mamou, ved ta ma prekukla hned, ze sa len hram na statocnu ☹ nastastie to pochopila a povedala mi,aby som jej zavolala, ked budem pripravena ☹
je to tazke,viem 😒 a nechapem, preco to ten hore dopusti,ved su to mali drobcekovia 😠 a tehotenstvo ma byt naj obdobie a existuje x veci,co ti ho dokazu ochutit😖 nastastie, sa vo vacsine pripadov vse vrati do normalu a my sa pokojne tesime na nase vytuzene babatka 😀 😀 😀
ked vyrastie,tak jej porozpravam,ako ma vystrasila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre