Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

marianna31
28. jún 2009

pardon, zle som to napísala, je to CYSTICKÝ HYGRÓM....

bashka
29. jún 2009

google 😉

iwa1
29. jún 2009

no tak teda narcisa a katy GRATULUJEEEEEEEM 😀 asi existuje niekto nad nami 😉 len nech su zdrave a rastu Vam do krasy 🙂

iwa1
29. jún 2009

alexandrah ano viem, lebo som bola v 15tt na amnio z dovodu zlych vysledkov 😒
takze vieme chromozomy XX 🙂 a este aj v 17tt sme malu videli na sone a ukazala nam hned na zaciatku prdelku so suskou 😀

margotka1
30. jún 2009

ahojte babule, ja som bola tiez na amnio pred 3tyzdnami, vo stvtok mam vysledky tak som z toho vystrasena.
Iwa aj ti k tomu povedali viac, alebo len ze je vsetko v poriadku a co to bude?

flock
30. jún 2009

ahojte babulky 🙂 🙂 🙂 , mozem sa k vam pridat?
ja idem na amnio 07.07. o 7:00, tak snad mi tie sedmicky prinesu stastie 😀
iwa, margotka - ako prebieha zakrok? aby som vedela co ma caka 🙂 diky

margotka1
30. jún 2009

zakrok netrva dlho, mozno 2minuty. ani to neboli, len ja som bola velmi vystresovana ako som sa bala o babo.
boli tam 2lekari (jeden robi ultrazvuk druhy picha) a este nejake sestricky. myslim ze to robia ako rutinu. my sme boli v ten den 5 bab.

slovakia13
30. jún 2009

ziadny strach ,ja som bola na amnio pred mesiacom ,citim sa uplne v pohode.... 😀
myslim ,ze strach je vacsi ako samotny zakrok 😉
vela stastia a az vam vysledky dopadnu na vybornu 🙂

slovakia13
30. jún 2009

mne po 3 dnoch povedali ,ze je to negat. na vsetky chromozomove anomalie-je ich 5 a po dvoch tyzdnoch mi prisli komplet vysledky a tam su uz zahrnute aj nejake choroby latkovej vymeny.

flock
1. júl 2009

babulky a kde vam robili amnio? zakroku sa az tak nebojim, skor toho cakania na vysledky 🙂

skybaby
1. júl 2009

flock ja som bola v iscare a mala som priplatene aj zrychlene vysledky tak sa to dalo 😉

slovakia13
1. júl 2009

ja zijem v UK tak mne tu ,ale viem ze dievcata spominali ,ze na Sk sa da priplatit za zrychlene vysledky do 3 dni
DRzim paste az vsetko dobre dopadne 😉

flock
2. júl 2009

skybaby - aj ja idem do iscare, chcem si dat aj tie zrychlene vysledky - apollo vraj celkom slusne plati 🙂
kedy si asi bola a kto ti robil zakrok?

liki205
2. júl 2009

ja som bola na amnio v železničnej nemocnici u doc. ondrejčáka a výsledky sme mali na druhý deň ( do 24 hodín) samozrejme že sme platili trochu viac, ale stojí to za to

margotka1
2. júl 2009

ahojte, tak ja hlasim DOBRE vysledky. Som velmi stastna 🙂 🙂 . ja som cakala 3tyzdne, ale najviac som sa bala od vcera do dnesneho obeda. ani som nespala. drzim vam vsetkym palce

flock
2. júl 2009

margotka - super, viem si predstavit, ako ti odlahlo 🙂 🙂 🙂
liki - doc. ondrejcak robi aj pre iscare, bol spoluzakladatel tohto centra, genetiku nam robil pred ivf. tiez chcem vysledky do 24 hodin - vtedy ti povedia uz pohlavie alebo to az po tych 3 tyzdnoch?

skybaby
4. júl 2009

flock ahoj, amnio mi robil marsik lebo chodim k nemu aj do poradne a bola som 2.6. a fakt som bola spokojna, bolo to ovela lepsie ako v nemocnici a pohlavie ti povedia uz za tych 24 hodin 😉 drzim palce
a ostatnym babulkam gratulujem k dobrym vysledkom 🙂

iwa1
6. júl 2009

pridavam sa k vsetkym a gratulujem🙂 margotka co to bude?

ja som vedela vysledky na druhy den doobeda a vcera nam dosli aj celkove, ze sme zdravy zensky karyotyp 😀

flock
6. júl 2009

ahojte,

rano sme boli u doc. ondrejcaka na konzultacii, tak som celkom pokojna, vysledky z krvi boli ok. zajtra rano ideme na to 🙂

skybaby - dakujem za info, ja chodim tiez k marsikovi (robil mi IVF) a chodim k nemu aj do poradne. nevies, kedy potom je dalsi termin poradne? normalne by som ju mala mat minuly tyzden 🙂
aj amnio mi bude robit on, uz sa tesim na infosku o pohlavi. ja som vzdy tuzila po dcerke, ale vsetci mi preppovedaju chalana, tak za chvilku to uz budeme uz vediet 😀

skybaby
6. júl 2009

flock drzim palce nech je vsetko ok a nech je to teda chalan 😉 ja som bola tyzden po amnio na kontrole a vtedy som sa dohodla aj na dalsej poradni

iwa1
6. júl 2009

flock drzim palce...zvladnes to 😀

flock
8. júl 2009

ahojte,

zvladli sme to 🙂 marsik tam vcera nebol, ale bol tam dr. gazo, ku ktoremu som chodila predtym, tak to bolo v poriadku. najprv rychlo pomeral babatko - poradnu som mala v 15 tt - tak som ho videla po castiach - meral hlavicku, brusko, nozicku, plodovej vody bolo dost. s dokim sme srandovali, tak to ubehlo rychlo.
nepovedali mi vsak nic o kontrole ani dalsej poradni
uz mi volal aj doc .ondrejcak, takze prve vysledky su v poriadku, to bola velka ulava.

iwa1
9. júl 2009

flock a co to bude az to bude? 🙂

sofia3
9. júl 2009

v pondelok ma čaká navšteva v trenč.nemocnici na genetike, mám vraj hraničné hodnoty, prvé tehu a 35 rokov, a k tomu samozrejme strašný strach. absolvovala niektorá z vám genetiku v trenč. nemocnici, aké máte skúsenosti? najviac sa bojím odberu plodovej vody, už som dve noci ani nespala. A vraj je tiež nutná hospitalizácia 3 dni, čo mi príde ako hlúposť, ale s tým, ako som čítala, máte viaceré rôzne skúsenosti. Tak ak je niekto, čo by mi vedel poradiť, vopred ďakujem.

flock
9. júl 2009

iwa - uz to viem, ale zatial sa s tym snazime s muzickom stotoznit, kazdy z nas chcel nieco ine. ale hlavne nas potesi, ak babatko bude zdrave 🙂

margotka1
10. júl 2009

sofia - ja som bola v nemocnici na antolskej a tam som bola hospitalizovana 3dni, vysledky o 3tydzne. Mylim ze sa to da absolvovat aj bez hosp. a vysledky byvaju na druhy den (treba si priplatit). len to nemoze ist asi cez nemocnicu ale nieco sukromne?? Ja som sa tiez strasne bala, ani nie bolesti, lebo ta ani neni, ale o babatko. Trva to naozaj chvilu a je to skoro ako ked ti beru krv. nemusis sa bat. lekari pokial vidia ze by to bolo riziko ani amnio neurobia. drzim palce, urcite to bude dobre.

margotka1
10. júl 2009

Jaj a este otazka: myslite ze si na genetike mozu zmylit pohlavie? uz ste nieco take poculi?

iwa1
10. júl 2009

margotka z plodovej vody je to na 100% kedze vidia chromozomy 😉

margotka1
10. júl 2009

len ma to tak napadlo, lebo lekarka videla pred tym gulky 🙂 a muz tiez..

iwa1
10. júl 2009

pokial si bola na odbere plodovej vody, tak ta sa nemyli...tam urcia pohlavie presne uz len z titulu prenosnych chorob na chromozomoch ako napr. hemofilia 😉 takze bude to dievcatko, ked na genetike povedali 🙂

a mate to do paru 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre