Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

slniecko4
31. júl 2009

ahojte,chcem sa vás spýtať,ktoré ste boli na amniocentéze,aj vám doky predpísal 500mg denne magnézia na stiahnutie maternice?

czechzuzanaba
31. júl 2009

ahoj Slniecko, ja jsem byla na amnio na Kramaroch. Me ale magnezium nikdo nepredpisal. Nechapu na co by se mela stahovat maternica? 😕

moko123
31. júl 2009

slniecko4 to už je aka blbost magnezium pôsobi nato aby sa maternica nestahovala čiže uvolnuje svaly takže sa predpisuje ked sa materanica napriklad stahuje aby netvrdlo bruško,,,
tiež som bola na amnio ale o tomto som ešte nepočula,,,

millada
31. júl 2009

ahojte, dnes som bola po dlhom rozhodovani na amnio, teraz ma čakaju 2 - 3 tyzdne čakania na vysledky 😔
Chcem sa len opytat, či vam niečo po amnio odporučali brat, nejake vitaminy alebo tak. Dakujem 🙂

moko123
31. júl 2009

millada nie neberu sa vitaminky konkretne kvoli amnio iba sa odporuča šetrenie take dva týždne.. drožkáme palce

millada
31. júl 2009

dakujem velmi pekne moko 😵 Bola si po amnio aj na PN?

moko123
31. júl 2009

millada no ja som bola ale nie kvoli amnio ja som mala aj syndrom miznuceho dvojčata a tvrdlo mi neustale bruško a kedže som jeden predčasny pôrod mala tak som bola radšej na pn zaleži na tebe a dokymu ako sa dohodnete

millada
1. aug 2009

Ja som Rh neg. a manzel Rh pozitiv. Včera po amnio som sa pytala, či nepichaju tu injekciu na protilakty, lebo som o tom čítala. Skoro všetci sa tam tvarili, ze o tom ešte nepočuli. Nakoniec som skončila s tym, ze teda sa to odporuča, ale oni mi to nemozu pichnut, lebo ja nie som ich pacientka. Vybavila som si to potom s mojim doktorom. Ale z toho nasho zdravotnictva som poriadne rozčarovana
Nemate niektora skusenosť s pichanim protilatky po amnio? Dakujem

slniecko4
1. aug 2009

ahojte,babenky.. no neviem, prečo potom máme brať to magnezium,nám aj hneď po zákroku pichali magnezium do zadku.. 😒

slovakia13
1. aug 2009

millada
ja som sice Rh poz.,amnio mi brali v UK ale prve co sa ma pytali aj co pozerali v maternity record boli co nie som Rh.neg..... 😨 magnezium mi neodporucili ,ale pre istotu som si ho nasadila sama 🙂 je to aby netvrdlo beusko 😝

millada
1. aug 2009

slovakia, myslim, ze v zahraniči sa niečo take nemôze stat, aby musela pacientka bojovat o to, čo by malo byt automaticke 😒 Určite keby ze si Rh neg., tak ti pichnu bez opytania 😔
To magnezium začnem brat aj ja pre istotu, dakujem za tip 😉
Inak mas termin pôrodu taky, ako sa narodil moj manzel, tak určite bude šťastny 😵

erikaireland
1. aug 2009

ja zo zahranicim nemam vobec dobre skusenosti....pred 2 rokmi som potratila v UK....uplne na mna kaslali,ziadne vysetrenia ako na slovensku....ziadne sono,ani gynekologiske kontroly....dokonca to zistili az po 2 mesiacoch a potom som skoro vykrvacala.....no strasna skusenost....

evca35
2. aug 2009

http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?n...

ahojte, ja som bola na takom vyšetrení u dr. Dankovčíka v Košiciach. Platila som 7 €. Krv mi zobrali u môjho gynekologa a potom počkali na výsledok z USG. Jeho web:
http://www.3dultrazvuk.sk/

annika
5. aug 2009

Erika, ako???? Čo bolo pondelok?????

erikaireland
5. aug 2009

ale nic,mam zavolat zajtra,lebo este nemali vysledky 😒 ☹

annika
5. aug 2009

Tak ti ešte držím palce ďalej! Neboj sa, všetko bude o.k. uvidíš! 😉 😉 😉 Pa&pa!

erikaireland
10. aug 2009

tak som volala,mam prist zajtra,ze vysledky su v celku dobre,ale ze sa im tam nejaka malickost nezda.....ze to chce so mnou prekonzultovat primar......ten moj strach asi nikdy neskonci.... ☹ ... dufam,ze ma len neutesovali....

slovakia13
10. aug 2009

arikaireland
tak az to nie je nic vazne!!!
good luck 😉

annika
10. aug 2009

Joj, Erika, verím, že to bude len nejaká maličkosť!!! Už týždeň nevarím, lebo držím ti palce na obidvoch rukách!!
xixixixixi
Ináč ten strach, o čom si písala, tak to je OSUDOVÝ, prežíva to každá mamička a otecko od prvej správy o dieťatku až po celý život....
😉 😉 😉 😉 😉 😉

sylvyka
10. aug 2009

milada ja som tiez neg a manzel pozit a bola som na amnio v ruzinove po amnio mi pichli injekciu na protilatky to je povinnost pichnut ju drzkam kazdej cakatelke palceky 😉

kvietocek7
10. aug 2009

ahojte maminky tehulky
tak asi som este dlzna pridat osobnu skusenost ze sa pridavam teraz uz k mamickam ktore sa rozhodli NEpodstupit amniocentezu napriek tomu ze im boli zaradene medzi rizikove z triple testov.

mozeme sa pochvalit lebo v stredu 5.augusta o 3.11 popoludni
sa nam narodil chlapisko (co sa mu tak nechcelo von 😕 ani pocas porodu) Steven vazil 3.596 a meral 53 cm
🙂 vlemi sa tesime sme zdravi 🙂
mne postacil namiesto amnio morfologicky ultrazvuk za co som nesmierne vdacna 🙂

chcem tiez povedat ze stresy a strachy su prvou reakciou na tie hrozne zle spravy ale netreba sa im poddat!!!ale mysliet na babetko. Ak by sme boli v podobnej situacii urcite by som na amnio nesla ani pre pokoj duse lebo istotu ma kazdy az ked sa babetko narodi.
Vsetkym vam zelam iba to najlepsie a hlavne pokojne tehu a v cieli zdrave babetka 🙂 🙂

millada
14. aug 2009

ahojte, dnes som sa dozvedela vysledky amnio a babätko je zdrave. Som šťastná ako nikdy!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

annika
14. aug 2009

To je super správa!!! Tešíme sa s tebou!!! A odteraz si vychutnávaj to tehulkovanie!!!! Prajeme krásne, babulko a rýchly pôrod!!!
Pohlavie ??? 😉

millada
14. aug 2009

annika, dakujem velmi pekne 😵 Pohlavie sa snazime s manzelom tajit pred celou rodinou, zatial sa nam dari, takze neprezradim 😉

annika
14. aug 2009

😉 😉 😉 😉 😉

papty
14. aug 2009

ahojte, ja som na amnio bola, zakroku som sa vobec nebala skor vysledkov. Dopadli dobre, mame zdraveho synceka. Isla by som znova bez vahania. 😉

erikaireland
16. aug 2009

ahoj milada mame rovnaky termin🙂))my budeme mat chlapceka....

aknaj108
17. aug 2009

ahojte maminy.Týmto príspevkom by som vás chcela poprosiť o radu resp či mala niektorá podobné problémy po amnio ako ja.Amnio som abslovovala 4.8.2009 na antolskej všetko prebehlo v poriadku len som mala taký tlak v brušku na čo lekárka povedala,že to je normálne.O 2 dni po prepustení som dostala silné bolesti do boku s tým,že som to brala ako ľadvinový záchvat a bola som hospitalizovaná na 6 dní v nemocnici.výsledky z moču a vlastne všetky boli ok tak vraj bolo možné,že to bolo podráždené po amnio,aj ked bolesť na druhý deň ustúpila doteraz mám ten taký tlak v brušku čo ma núti keď už musím chodiť tak v predklone byť narovnaná je o to horšie.Budem rada keď mi niektorá ak ste mali po tom zákroku akékoľvek problémy napíšete.Ďakujem a všetkým držím palčeky aby ste mali zdravé detičky v čoverím aj ja,že bábeno je zdravé

millada
18. aug 2009

erika, super!!! Tak som zvedava, či aj porodime spolu 😵

millada
18. aug 2009

aknaj, ja som po amnio tiez citila take zvlaštne napätie v celom bruchu. Nie len podbruško. Parkrat som mala tiez pocit, ze sa nemozem ani poriadne narovnat a dost som sa bala. A to bolo aj tyzden po amnio.
Ale kupila som si aj magnezium proti tvrdnutiu bruška a snazila som sa čo najviac oddychovat a postupne to prešlo. Ale poviem ti, ze som uz male všeliake myšlienky a parkrat som sa samej seba pytala, či som mala ten zakrok podstupit, čo ak sa niečo stane... Ale na to netreba myslieť 😉
Drzim ti palce, aby si mala dobre vysledky, potom sa ozvi 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre