Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

wolfskinka
8. feb 2010

monulicka super ...

mecunka drzte sa

mecunka
8. feb 2010

ivett2,
tak co, este nevies?

lindda
8. feb 2010

cafte ja son sa toho strasn ebala a verte nic to nieje najhorsie je to cakanie na vysledky ten zakrok sa da normalne vydrzat a to ja som pekna padavka 🙂

mecunka
8. feb 2010

lindda ahoj,
no vidis aka si statocna 🙂 Ja som bola tiez a tiez cakam na vysledky. Aj ty ich budes mat o 3 tyzdne? Ja uz len o dva. Preco si bola na amnio? Mala si zle vysledky alebo vzhladom na vek?

wolfskinka
8. feb 2010

lindi ja sa toho zakroku nebojim, ale bojim sa toho aby neublizili babetku

rebeka1978
8. feb 2010

baby, pred hodinou mi volali z genetiky ze je vsetko OK! 🙂 Taká som stastná, tolko som uz plakala. Bude to 3. bábo.
Drzim aj Vám palce!!!

wolfskinka
8. feb 2010

rebeka super gratulujem ... sikulka

mecunka
8. feb 2010

rebeka, tak teda sa mozes tesit, super gratulujem. Vela stastia babatku do dalsieho vyvoja a zivota 🙂
dufam, ze aj ja budem takto milo potesena za 2 tyzdne.....

fatimuska
8. feb 2010

rebeka 1978 tak sa s Tebou veľmi teším...aj Ti pošlú správu, alebo čo Ti popísali?koľko si mala mytóz?

zlobivco
8. feb 2010

Ahojte kocky, citam citam o tom hroznom zakroku, mna to caka v stredu, teraz. Zajtra ma idu hospitalizovat do nemocnice Ruzinov a v stredu to urobia.
Kocky mohol tam byt pri tom aj manzel? Ja to asi nevydrzim sama. Uz som sa kvoli tomu tolko naplakala a ked si predstavim, ze budem na vysledok cakat 3 tyzdne je mi z toho este viac nanic.

miki060707
8. feb 2010

zlobivco, ahoj, aj ja idem zajtra do ružinova, tak sa tam stretneme, spoznáš ma veľmi lahko 😉 desiatok kíl nadváhy a neboj sa

mecunka
8. feb 2010

zlobivco
no manzel tam s tebou byt urcite nemoze. Ja som bola v Ruzinove na amnio pred dvoma tyzdnami. Ide to velmi rychlo a robi sa to na operacke o poschodie nizsie ako budes lezat. Ani sa nenazdas a bude po tom, naozaj ver mi. Ked uz tam lezis, tak to ide velmi rychlo. Neboj sa, da sa to vydrzat. Mna to dokonca vobec nebolelo. Ani neviem, kedy mi tam vpichol ihlu, az po tom som ju zbadala, ked som sa pozrela na brucho. Ale setricka bola velmi mila a stale som mnou komunikovala, nieco o vareni, asi aby odputala moju pozornost..... Tiez teraz cakam na vysledky este tyzden aj 4 dni. Dzrim Ti palce, aby si z mala po tom....

wolfskinka
8. feb 2010

zlobivco neboj sa, som zvedava na tvoje dojmy, mna to caka asi buduci tyzden 😀

ivett2
8. feb 2010

Babenky, toto je moj najstastnejsi den 🙂 . Volala som do labaku a vysledok je negativny. Toxo nenapadla babatko 😵 . No vraj do spravy napisali, ze po porode budu brat moju aj babatkovu krv na porovnanie, tak dufam, ze bude naozaj ok.
Mecunka - neboj sa, urcite aj tebe pridu dobre vysledky a o chvilku sa aj ty budes konecne vytesovat. Drzim palceky. Myslim na teba 😉 .
Babenky co sa na amnio chystate, drzim vam moc palceky. Nebojte sa, nie je to nic strasne. Ja som sa tiez hrozne bala a vobec to nebolelo. Bol to ako obycajny odber krvi. Veru najhorsie je to cakanie, no drzim palce, aby to tu vsetkym dobre dopadlo a vsetci sme mali len a len zdrave babatka. Drzte sa.

mecunka
8. feb 2010

ivett2,
moc sa s Tebou tesim ivett. Myslela som na Teba a ked si sa neozyvala, trosku som sa aj bala. Dakujem dufam, ze aj ja budem takto stastna.... zatial pa pa

denis19
8. feb 2010

ahoj holky,
tak já byla na amnio 20.01.2010 v BB a skutečne , reči kolem toho zákroku mne vystresovaly víc, jak zákrok samotný. ve stredu mám výsledky, tak vím co prožíváte a tem co to mají v pohode mooooc blahopreji.....

ivett2
8. feb 2010

mecunka - dakujem moc. Veru som sa bala, ked sa tie vysledky stale len predlzovali, no nastastie to dobre dopadlo. Myslim na teba, uvidis o 2 tyzdne sa budes aj ty tesit z vysledkov. Drzkaj sa 😉

ivett2
8. feb 2010

denis19 - tiez zelam, aby si sa v stredu dozvedela len dobre novinky.

fatimuska
8. feb 2010

veľmi držím všetky palčeky, zajtra ideme ešte na kontrolné sono do BB, či bábo po amnio , po mesiaci, či je všetko ok

denis19
8. feb 2010

dikas...nejak vnitre vím, že je to v úplném porádku,ale šla jsemna to ,abych mela v duši klid, dr mi to doporučil, jak na základe veku, tak i to ho švihlého tripletestu a IVF ICSI...tak jsem šla 🙂 aspoň budeme vedet co to v tom našem domečku plave, neboť se nám bublinka stále otáčela zadečkem, anebo prekrižovala nožičky, tak nevím co máme 😀 😀

denis19
8. feb 2010

fatimuska
a to se delá, kontrolní UTZ po mesíci? tak to mne vyjde presne na poradnu, tak tam to dr zjistí,ale já hotím, tak verím, že je vše ok....... 🙂

rebeka1978
8. feb 2010

Dakujem baby za gratulácie, bude aj Vám vsetko OK! Uvidite!
Fatimuska!
Preto nám volali z genetiky, lebo sme mali rychle testy. Ostatné budú aj nám iba 25.2., dúfam ze aj vtedy bude vsetko v poriadku. Mne bolo + iba na Down. Vtedy musime mi ist pre papiere.
Drzte sa! 🙂

miki060707
9. feb 2010

ahojte, prajem vám krásne dobré ránko, ja čakam kym bude štvrt a potom sa vyberem na bus, ale odchádzam spokojná, síce mala tušila, že sa niečo "deje" a o 4 vstala na šerblík a potom do 6 bola hore a sme sa rozprávali a sľúbila, že bude dobručká a že zajtra prídem a budeme sa hrať, no ja asi ležať, ....tak pa pa

fatimuska
9. feb 2010

denis nie každej, zdalo sa im že mimi podľa plodovky je o pár dní menšie, pri tom keď ho doki meral tak 19+2 malo 304 g

denis19
9. feb 2010

fatimuska
jako dobre chápu, že dle UTZ to vychází na 19+2tt??? to je dosti velký rozdíl, ne????
no já začínám mít smíšené pocity, zítra si jdu na genetiku do BB pro výsledky, celé tri týdny jsem byla ok a ted mám paniku......nevím proč, jinak nad velikostí miminka jsem také premýšlela, neboť nemám skoro žádné bríško,ale já jsem moletka, tak možná proto to není tak videt a bríško mám velké samo osobe...no uvidím potom ve čtvrtek na poradne.....
a tobe....teda amnio vyšlo dobre a jen miminko je menší??????
víš co to znamená????

wolfskinka
9. feb 2010

denis neboj vsetko dobre dopadne,
ja tiez idem zajtra na genetiku pred amnio ale tiez dufam, ze vsetko bude ok

zajtra mame tazky den obidve ale to zvladneme

denis19
9. feb 2010

wolfskinka
tak to určite, bude to zázračná streda, já aspoň budu konečne vedet pohlaví,ale to ty už víš....proč te poslali na amnio??????

wolfskinka
9. feb 2010

no zatial ma neposlali ... ale

1. mala som 2 potraty
2. mam 35 rokov
3. cele tehotenstvo beriem lieky na epilepsiu

vcera mi len brali krv na triple a aj zajtra mi budu brat dalsie a na zaklade tych vysledkov sa rozhodne ci amnio len nechcem to riskovat lebo sa nam babetko podarilo po dlhych 5 rokoch a to az na 3tí pokus umeleho oplodnenia

denis19
9. feb 2010

ahááá, takže šance, že neúujdeš na amnio stále je...tak to je dobré, ikdyž je fakt, že zákrok sám o sobe nic není,ale skutečne, po tom IVF, už te žádná jehla nerozháže, já vubec nevedal ,že mi to dr už udelal....jen ta psychika je narušená......myslím si , že riziko potratu z amnio je už minimální, dle statistik za rok 2008 co jsem četla se dostali už pod 0,6%.....a ten vzniká stejne u problematických tehotenství jak mi primár vysvetlil....miminko napíchnout nemohou, neboť to je pod UTZ...tak tohoto se neboj. podle mne je naprd fakt, že triple testy nejsou vubec presné a dosti často ženu jen vyplaší......a určil se duvod potratu????

fatimuska
9. feb 2010

nie denis...vtedy som bola 19+2 keď mi robili odber plodovky..teraz som tak 23+1 a bábinko má 535,3 g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre