Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

wolfskinka
11. feb 2010

majca ja idem buduci tzyden mam vseobecnu poistovnu a budem v nemocnici 2 dni a kedy ides na zakrok ?

majca510
11. feb 2010

wolfskinka-ja idem na odber už zajtra od 13tej do 14tej...to je zaujímavé, že zostaneš v nemocnici ešte 2 dni. V tejto nemocnici taký starostlivý personál asi nie je.Teda aspoň mi nikto nič nepovedal, že sa mám na také niečo pripraviť...

mecunka
11. feb 2010

caute baby,
viete mi niekto povedat na kolko je doveryhodny morfologicky ultrazvuk? Bola som na amnio 27.1. a teraz este stale cakam na vysledky, mala som zvysene riziko na Down 1:130. Vcera som absolvovala morfologicky ultrazvuk u dr. Holaňa v Medifere. Zo vsetkych merani, co mi robil vylucil vsetky chyby na down syndrom. Myslite, ze mozem byt pokojna a vysledky z amnio mi to len potvrdia?

wolfskinka
11. feb 2010

v stredu nastupim urobia odber a vo strvtok ta pustia

majca drzim palceky ... tfuj tfuj tfuj pre stastie

mecunka jasne ze mozes byt pokojna, este tyzden a bude s vediet vysledky amnio ... ale ty uz si za vodou, morfologicke sono je spolahlive

baby ja sa tak bojim tej amnio, aby babetku neublizili

susika
11. feb 2010

ja som si tiež podstupila amnio. zle AFT testy u mojho gynekologa-či su to AFP? potm sme museli podstupiť tie isté testy na genetike a dopadli dobre.prišli sme na to, že moja krv od gyn.niekde stála celý týžden a to moholo vysledky skresliť. už tie gen. testy dopadli dobre, ale že ak chcem, možem na amnicentezu. síce som bola riadne vyplašená a sestrička mi potom povedala, že som sa velmi bála a mala som stiahnuté svaly, iank to vobec nebolí. bábo sledujú na monitore, aby mu neublízili a výsledky o dva týždne boli potešujuce. nielenže som vedela pohlavie, ale aj to, že bábo je OK. poplakala som si, aj kým som čakala, ale to je normálne.ja osm už bola v 21tt, takže už ju aj dosť intenzívne citila

mecunka
11. feb 2010

dik wolfi, verim, ze to bude tak....

domeli
11. feb 2010

mecunka, nestresuj seba ani babatko dopredu a s najvacsou pravdepodobnostou aj zbytocne. Ja som amnio odmietla a potom, ked ma doktor posielal na morfologicky ultrazvuk v 20 tt. dodal, ze ak by nieco nebolo v poriadku, morfologia to odhali. Tes sa na zdrave babo! 🙂

abbey
11. feb 2010

Ahojte.I my sme sa dnes dozvedeli,že máme zlé výsledky-Down1:20 s poznámkou len vzhľadom na vek matky.Jasne,že som sa hrozne vyplašila a obvolala genetiku i lekára na 3D 4D.Všetci boli hrozne zlatí a ukľudnili ma,že tie testy su poväčšine klamlivé,všetky ostatné merania su super,žiadna anamnéza v rodine-2zdravé deti.Len som sa preobjednala na skorši 3a4D ultrazvuk a amnio som odmietla po konzultácii s viacerými lekármi Tak verím,že to je planý poplach a ľutujem,že som tie AFP testy neodmietla.Držím všetkym päste.

mecunka
11. feb 2010

dakujem aj Tebe domeli 🙂

abbey, viem co zazivas, ja som to prezivala koncom januara, ked mi to oznamil doktor. Drzim Ti palceky, aby to bol len plany poplach ako pises aj Ty. Je hrozne, co si musi jedna matka stresov vytrpiet.... taketo stresy som nemala ani v mojej najhorsej robote aku som kedy mala. A tento strach nie je z nicim inym porovnatelny. Uff, uz nech mame po tom a s dobrymi spravami.

wolfskinka
11. feb 2010

mecunka neboj ty uz mas amnio za sebou , teraz cakas na vysledky ... babenko je v poriadku neboj sa

ja sa strasne bojim, na babetko sme cakali dlhych 5 rokov a podarilo sa nam to na 3ti pokus umeleho oplodnenia, tak mam strasny strach z tej amnio aby sa mu nieco nestalo

irsina83
11. feb 2010

wolfskinka a preco musis ist na amnio ked zatial to vyzera ze drobcek je ok??? uz ti robili aj AFP testy?

mecunka
11. feb 2010

wolfi a aky si mala pomer na DS, ked ides na amnio? Neboj, vpich ako samotny neboli.... a to ze ublizia babetku je priam nemozne, je to stale pod ultrazvukom. Ved on tu ihlu bude pekne vidiet a babatko tiez a nemoze predsa do neho pichnut!!!! To by bol nejaky amater. Kam ides? Dnes uz to robi vela doktorov, lebo ako si uz urcite citala je to bezny zakrok kedze vela zenam vychadzaju zle AFP testy, tak sa aj vela zien rozhodne prave pre amnio. Nenahovaraj si nieco, co sa nestane!!! Ja som sa skor bala a bojim toho vysledku, ako samotneho zakroku. Nastastie som nemala vela casu na brazdenie po nete, pretoze to by ma znepokojilo este viac. Na tomto fore som az po tom, co som amnio absolvovala. Ale keby som vedela o nom hned, tak by som si urcite dala urobit testy do 24 hod a nie takto cakat 3 tyzdne. Takze hlavu hore a kedy to ides? Nech na Teba myslim!

wolfskinka
11. feb 2010

irsina urobili mi AFP testy .. lenze ten doktor co robil sono tam napisal ze som v 15tt a ja som uz v 17tt, cize to bude nepresne, navyse mam 35 rokov, mam za sebou 2 potraty v 7tt, potom uemle oplodnenie bolo metodou ICSI,a navyse cele tehotenstvo uzivam lieky na epilepsiu ..... vysledky budu v pondelok, ale tym ze sa sekol o 2 tyzdne tak asi moc presvedcive nebudu

mecunka, nech to boli kolko chcem vydrzim, len aby babetku neublizili ... vsetci ma tym strasia ze je tam riziko potratu, preto sa bojim

ja pojdem na amnio skor ako budem mat vysledky AFP testov a ked aj budu dobre, verili by ste im ked tam uvidieli zly tyzden tehotenstva ???????

v utorok idem na genetiku a na sono a predpokladam ze asi v stredu, nech to uz mam za sebou

denis19
11. feb 2010

wolfi...zákroku se neboj, skutečne to nebolí a mimčo je pod UTZ dohledem lékare a i tvém..pokud tam je obrazovka i pro tebe...tak klid...... 🙂

wolfskinka
11. feb 2010

denis no ved ano .. ale uz nech to mam za sebou, to cakanie je nekonecne

miki060707
11. feb 2010

tak ja si myslim, že toho rizika sa moc nebojte, ja som sa nato pýtala a doktorka vraví, že sa im to ešte v nemocke nestalo, ale treba klidový režim...ja som mala výsledok 1:130, to čakanie je dlhé, ale zbytočných 300eur nemám....som čítala, že v 18tt keď sa robi odber, tak normálne ked sa ide pichnúť ihla, tak bábo sa hneď vzdiali,

wolfskinka
11. feb 2010

miki dik za ukludnenie ... no uvdiime buduci tyzden

meruska
11. feb 2010

ahojte...mozem sa pridat? mne dnes lekar povedal ze mam ist zajtra na genetiku lebo mi vyslo 1:210 ...stale mi to nejde do hlavy...ved predsa mi merali to NT aj nosovu kosticku som mala aj krv v 12 tyzdni bola dobra..preco tieto v 16 vysli zle?

ako dlho sa caka na amnio?

denis19
11. feb 2010

meruska.....no to ti teda nepovím,ale já na tom byla úplne stejne, na výsledky amnio se čeká 3 týdny, dá se to zaplatit cca 300€ a jsou do 48 hodin a pokud ti to vyšlo špatne s triple testu tak to vubec neveš hlavu, to jsou jen orientační hoty!!!!!!! a velice orientační..... 🙂

henikav1
11. feb 2010

meruska, 1:210 znamena len ze je taka sanca ze jedno z 210 deticiek by mohlo byt chore, co je menej ako 0.5%. Takze mas sancu 99.5% ze je babatko v poriatku a urobia ti ten test viacmenej preventivne. Takze zbytocne nestresuj, drzim ti palceky

wolfskinka
11. feb 2010

meruska si v 18tt, maximalne mozes cakat 2 tyzdne na vykon, ale vacsinou sa snazia odber robit cim skor, na vysledky sa caka 3 tyzdne

ivett2
11. feb 2010

mecunka, tak to je super, ze na morfologickom utz si mala vsetko ok. Neboj, urcite to bude dobre 😉 . Drzim palceky. Buduci tyzden mas uz vysledky, ze? Ja idem na morf.utz v utorok, tak dufam, ze tiez bude vsetko fajn.
wolfi, drzim moc palceky.
No vsetkym vam mooooc drzim palce, aby amnio dopadla dobre a hlavne dobre vysledky. Drzte sa 😉

wolfskinka
11. feb 2010

ivett dakujem

denis19
12. feb 2010

wolfi...drž se dnes....a neboj vše je ok 🙂
ivet....a ty jsi tehuhu? nejak jsem nečetla príspevky zpet a v pase to nemáš,jsi jako snaž. tak proto se ptám.
Devčata co vše vám kontolují na morfologickém UTZ?????

fatimuska
12. feb 2010

Maxim🙂

fatimuska
12. feb 2010

veľmi si pochvaľujú Dr Hollan--asi Hlohovec...ale aj Dankovič- asi Košice- že sú najlepší odborníci na morfo

fatimuska
12. feb 2010

miki tak teraz čaká už len čakať🙂

fatimuska
12. feb 2010

meruska...ja som v 12tt male tiež všetko ok, ale krv na testy mi zobrali skôr, mala som riziko na DS 1:148, sú dosť skreslujúce, bola som na amnio...tie 3 týždne čakania boli desivé, najmä keď som bola už v 23tt, ale je to ok

denis19
12. feb 2010

fatimuska......tak maxima ti doma vypočítám,ok.....ted jsem už v práci a ten dr holan, pokud bz bl v hlohovci to by bylo super, ta´m mám rodinu a i se tam príští týden chystám....jsem stále na vážkách jestli mám jít na to morfologické sono....ikdyž včera mi muj gynekolog rekla i ukázal, že vše je ok,ale možná ješte nejaké jedno potvrzení by se mi hodilo....uvidíme....

mecunka
12. feb 2010

ivett2 ahoj 🙂
no uz som pokojnesia to je pravda, vysledky budu 18.2., cca 1 tyzden. Tak daj potom vediet ako si dopadla na utz a kam ides do TT alebo BA?
pekny den 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre