Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

denis19
15. feb 2010

meruska...tak to by mi mohlo stačit, neboť mám i takový samostatný papír,kdeje napsáno doporučuji UTZ...uvidíme

wolfi...ani papír z genetiky nejaký nemáš???? ale je to celé na hovienko.všichni si nás prehazují jako teplý brambor a nikdo ti nic porádne nevysvetlí,neobjasní nedoporučí..lezou mi na nervy....nekdy mám pocit, že nebýt koníkajsem úplne v prd..... 😠

wolfskinka
15. feb 2010

denis presne tak aj ja

wolfskinka
15. feb 2010

akurat som volala s kamoskou doktorkou a hovorila som jej vysledky a povedala, ze to zajtra nejako rozluskneme, ale ze ak nebude treba tak na to nepojdem, no bude to tazky den zajtra

denis19
15. feb 2010

wlfi...tak držím palec.....a ať to vše dobre dopadne...jsou to vše jen zbytečné nervy!!!! 😝 dej potom vedet, já už snaudu mít i zítra termín do KE 😠

wolfskinka
15. feb 2010

denis aj ty daj vediet kedy ides do kosic, ja tam idem o 7,00 tak cca okolo obeda by som uz mala vediet ako to dopadlo

fatimuska
16. feb 2010

denis ja som bola v BB spokojná, aj genetička mi povysvetlovala aj Dr. Schwarz, ale musíš sa pýtať🙂, ja čo viem tak do 24tt nie do 26tt, ale možno sa to zmenilo

denis19
16. feb 2010

ahoj fatimuska....
ne nezmenilo, jen ve nevyhnutných prípadech je povoleno až do toho 26tt...treba když se opakují testy a tak......ale je to už strašne vysoké stádium tehuhu na takové rozhodnutí,ne??? 😠
takže ty máš vlastne vše ok a už chodíš jen na kontroly,ano??? to máš super....jen si užívej tehuhu 😅
wolfi...zabojuj.....

mecunka
16. feb 2010

ivett2 ahoj,
bola si uz na tom morfolog. ultrazvuku? dakujem za podporu este 2 dni a pojdem na genetiku.

wolfskinka
16. feb 2010

ahojte tak baby dopadla som takto ...
bola tam taka mila zlata doktorka, vsetko mi vysvetlila a povedala, ze vysledky su velmi dobre, ze ona by do toho nerypala, tak sme sa dohodli ze by som pockala na to geneticke sono v 20tt a ak by nieco nebolo ok tak az potom amnio, ale ze nepredpoklada, ze by nieco bolo a ze indikacia na amnio sa posunula vekova hranica z 35 na 38 rokov a ja mam 34 takze uz ani do tejto hranice nespadam .. dufam, ze som sa rozhodla spravne

denis19
16. feb 2010

wolfi..určite jsi se rozhodla dobre!!!!! a vidíš, mne ani nikdo nerekl, že se posunula hranice amnio na 38,ale i Norsko to tak má a i jiné krajiny...hold jiná doba 😀
na morfologický jdeš kam?

wolfskinka
16. feb 2010

som volala do heliosu a tam ma objednali az 10.3. co bude 21tt

monci78
16. feb 2010

ahojte, tak zajtra mam odber v BB. No veľmi sa začinam bať, prosím ukľudnite ma, že to fakt nebolí 😢 Dakujem...

wolfskinka
16. feb 2010

monci neboj vsetko bude dobre, zavries oci, jedno pichnutie hore dole

monci78
16. feb 2010

wolfskinka aj ja si to hovorim, tak ma to prejde, a za chvilu je strach späť, už aby bolo potom. Najlepsie je ze pred desiatimi rokmi mi to už robili a pokial sa dobre pamätám tak to fakt nebolelo, ale aj tak mam strach. aj vtedy som mala. Sa pamätám aj na to ako vraveli, že takuto vystresovanu mamicku tam ešte nemali 😀 ale boli zlatí, sestrička ma držala za ruku.

wolfskinka
16. feb 2010

no vidis nemas sa coho bat a preco vlastne ides na amnio ? si mala zle vysledky ?

denis19
16. feb 2010

monci...fakt se neboj......nebolí to ...jsou to jen nervy,ale to víš a kde v BB ti to budou delat?

monci78
16. feb 2010

Môj 14 ročný synček má downow syndrom. Tak musím. Idem do roosweltovej nemocnice na genetiku. Ďakujem, ste zlaté... 😉

wolfskinka
16. feb 2010

monci neboj vsetko bude ok, ani nebudes vediet kedy ti to pichnu

denis19
16. feb 2010

monci.....nebojaj....to bude ok..... 🙂 jen duševní klid se pokus navodit....a už ti delali nejaké testíky do ted??? 😵

monci78
16. feb 2010

ale este mi nedá aby som vám aj ja neporadila trošku. Denis čítam, že nemáš pokojnu dušičku z toho amnio. Vieš amnio vylúči len určitý počet porúch, ale na sto percent, nemusíš sa obávať, ked ti povedali ž je to o.k. A ten morfologický ultrazvuk zasa vylúči ostatné vady. CHystam sa tam aj ja. wolfskinka ani na tvojom mieste by som sa neobávala, však máš užasné vysledky z krvi. A ten utralzvuk to iba potvrdi. A pokial viem, tak za morfologicky ultrazvuk sa neplati, pokial mas odporučenie od gynekologa. Ale nedavaju tam ani fotku ani dvd, lebo to nie je 3Dultrazvuk, ale je to čisto na zistenie poruch babatka. Ale nebojte, ja verím že mame v bruškách zdravé babatka 😉 Ked som bola tehotná so synom ktorý je postihnutý, bolo mi dosť zle, a citila som ze nieco nie je o.k. ale bohužial sa o mna nestarali tak ako teraz. Ale nevadí, žiadna tragedia. Takže sa fakt nebojme ničoho, babatka sú určite zdravé... 😉

monci78
16. feb 2010

Denis robili mi krvné triple testy, sú negatívne, ale nakoľko ja mám postihnuté dieťa, tak automaticky napísu, že vysledok je pozit, aby som šla na dalsie vysetrenia...

fatimuska
16. feb 2010

monci78 neboj sa , ja som to absolvovala v BB pre 5 týždňami...naozaj ten vpich nebolel, len jemný tlak keď mi odsávali vodu, brali mu je nečakane, pôvodne som tam išla na morf. ultrazvuk, takže som ani nemala čas sa báť..ale ostatné mamičky v čakárni dosť menili farby, tak sa neboj, zvládneš to

monci78
16. feb 2010

Fatimuska dakujem na ten tlak si spominam. A viem ze aj potom boli brusko ako pri mrche. Uz som sem naordinovala starku 😀 ku chlapcom, aby som mohla ležať, a starká bude vyvarat. Už sa teším. Dufam len, že vtej čakarni dlho nebudem sediet to čakanie ma zabije hádam. No idem niečo porobiť, aby bol kľud, zatial pekny den vsetkým... 😉

denis19
16. feb 2010

monci...dikas moc...ty nás tady uklidnuješ a sam jdeš na zákrok 🙂 ...také verím, že je u nás všech vše ok.....ale asi sama víš, že nejspokojenejší je človek, když to má potvrzeno ze sto stran 😀 😀 já čekám na potvrzení objednávkz na genetický UTZ v Košicíh a stále nic.....asi to tak má být!!! 😕

monci78
16. feb 2010

Denis, pravdu povediac pokoj nebudeš mať nikdy. Aj keď sa detičky narodia, začína o nich iný strach. Aby pekne rastli, aby neboli chorí, aby sa im darilo v skole, aby mali dobrých ľudí okolo seba, aby nezačali drogovať, aby im nik neublížil, aby aby aby...a neskončí sa to nikdy hádam 😀

denis19
16. feb 2010

monci...tak to máš pravdu!!!! presne to jsem si s manžou ríkali...ted máme strach ,ale co bude potom, je to naše první a vzhledem na vek asi i poslední a kdzž vidíme nejakou vyvedenou partičku, tak si jen tak zmumláme, to se nás určite týkat nikdy nebude 😀 😀 tak je to tak......ono se i ríká, malé deti malé starosti, velké deti velké starosti 😀

wolfskinka
16. feb 2010

monci drzim palce na zajtra ...

denis19
16. feb 2010

tak se mi ozvali z Košic,chteli po mne tel. číslo, že zavolají a zatím nic, tak asi zítra, jsem už z toho lehce nervozní,ale nejak mne opustily obavy,že je neco špatne a nastal vnitrní klid! 🙂

ivett2
16. feb 2010

mecunka - no dnes mi robili 3D ultrazvuk. Doktor sa moc tesil z vysledkov z amnio, vraj ma nechcel vopred strasit, ale bal sa. Bol velmi zlaty. No na ultrazvuku bolo vsetko fajn, len stuplik bol tak divne otoceny, ze zasa nebolo vidiet pohlavie 🙄 . No ale hlavne je, ze je zdravucke 😵 , teda verim tomu. No vraj ked sa narodi mu budu brat hned krv a porovnavat s mojou, tak dufam, ze bude ok. Vo stvrtok mam ist na dalsi ultrazvuk k jeho kolegovi, tam sa idu zamerat na hlavicku, tak dufam, ze to bude ok.
Myslim na teba, uz ti zostava cakat len 1 den a potom si konecne vydychnes a budes si moct uzivat tehu. Neboj, urcite to dobre dopadne 😉 .

wolfskinka
17. feb 2010

ivett no super, tesim sa s tebou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre