Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

Baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?
monci78
19. feb 2010
Denis jasné tento utz nie je pre potešenie. Ale aj tá suma korektná si myslím. Dúfam, že už si sa ukludnila 😉 teraz stresovať začnem ja 😃
denis19
19. feb 2010
monci...ano uklidnila a ty jsi mne pobavila.....proč bychom byly v klidu, když mužeme stresovat, že ano 😃 😃 😃 no ale co nadeláme...ber to tak, že jsi opet o krok blíž....
denis19
19. feb 2010
tak jsem šupla malou do alba....co vám povím...celá já 😃 😃 😃
monci78
24. feb 2010
Ahoj všetkým. Tak ako sa máme? Denis všetko o.k.? Ja už mám skoro dva týždne za sebou, ešte týžden vydržať a budu vysledky. Celkom to ubieha. 😉
danu
24. feb 2010
emma4 • Dnes o 06:05
Dobre rano,chcem zacat tuto temu,lebo sa neviem rozhodnut.Mam za sebou 5 potratov a teraz som tehotna v 17.tyzdni.Zatial je vsetko o.k. 🙂 Lekar mi povedal,ze sa mam rozhodnut ci pojdem alebo nie na toto vysetrenie.Ze je to len na mne.Tak sa chcem spytat,ci niektora mate skusenosti s tymto vysetrenim.Mam strach z toho,ze by to mohlo ublizit babätku alebo sposobit potrat.Prida sa niekto? =-)

oxan • 1d, snž • Dnes o 06:36
uz tu je taka tema pozri sa tu dozadu tam ti baby uricte poradia 5 potratov hruza..drzkaj sa a nech ti to tentokrat vynde a budes mat v naruci vytuzene babatko....

denis19 • 24tt • Dnes o 07:34
emma...je tu tato téma, brzo ti ji zamknou, presne se i takto jmenuje......já jen nevím jaký má význam amnio pri potratech???? ty jo? je mi jasné ,že je to indikace na amnio,ale nerozumím já osobne souvislostem....pokud je pohodové tehuhu a krevní testy a UTZ nic nevykazuje, nevidím duvod a to mám za sebou amnio. Držím palec....a víš proč jsi potratila???? 😞
emma4
24. feb 2010
To nikto nevie,vzdy to bolo okolo 7 .-8. tyzdna.Teraz je zatial vseetko o.k.V utorok mi pridu vysledky z triple testu tak sa rozhodnem podla nich. 😉
denis19
24. feb 2010
ahoj monci.... u mne vše OK..huráááá i to genetické sono bylo suprišní..jsem ráda,malá sice na nás prdela a nechtela nám ukázat tváričku,ale určo je celá já 😃 😃 😃 😃

emma...tak to máš ted podstatne lepší prubeh co????? a ty triple testy jsou také dobre naprd,ale co naedeláme 🙂
jan12
24. feb 2010
Ahoj danu,
neviem ti poradit, ked mas za sebou 5 potratov skor by ti mal poradit tvoj gynekolog. Mozem ti len povedat podla seba, ja som bola na amnio minuly tyzden a dalo sa. Skor to cakanie na vysledky je pre mna horsie 😞
Robi sa to pri ultrazvuku, takze davaju pozor - nemusis sa bat. Preco musis ist na amnio? Ja som to absolvovala, lebo som mala zle krvne testy 1 v 55. Pokial si mala dobre vysledky, tak by som nesla.
Drzim palce, aby si sa spravne rozhodla 🙂
emma4
24. feb 2010
Ja este nemam tie vysledky,az v utorok budu.To amnio mi odporucil moj doktor(velmi dobry),iba ak chcem vzhladom k tym potratom.Ked budu dobre vysledky ,tak nepojdem na amnio.Takze cakame 😉
monci78
24. feb 2010
Denis videla som fotku, je to zlaté, už aby som aj ja mohla isť, hrozne sa teším. 😃
Emma no nejaku príčinu len maju ked ťa posielaju na amnio. Nechapem. Máš už viac ako 35rokov? Lebo aj vtedy zvykli posielať. 😉
denis19
24. feb 2010
emma...jasan..to je nejlepší rešení, neboť amnio ti nevyloučí potrat, že ano....... :-o
monci78
24. feb 2010
Kvôli tým potratom by som asi nešla, lebo to nevyrieši amnio. Aj podľa mna počkaj na tie testy a ak by boli zlé, tak chod na amnio. Amnio nevyrieši či potratíš alebo nie, ale či je bábo o.k. Ale neboj, už to bude dobré, netreba vôbec myslieť na zlé veci 😉
emma4
24. feb 2010
lekar povedal,ze je to len na mne,ako sa rozhodnem.A pricina?Kedze som 5 krat potratila,tak ci to nebola pricina v genetike.
emma4
24. feb 2010
Inak mam 34 rokov. 🙂
jan12
24. feb 2010
emma ja by som asi tiez nesla. Pokial budes mat vsetky vysledky dobre - UTZ a krvne tasty, tak by som neriskovala 😉
denis19
24. feb 2010
emma...ani já.....popkud by to bylo v genetice......to nezjistí amni, ta zjistí defekt,ale to je vše..nejak se mi to nevejde do hlavy.....ale pokud chceš morfologickou jistotu a genetický vývoj orgánu , já doporučuji FEMICARE centrum v Martine....dr. Grochál nemá chybu, stojí to pár euro a máš klid!
lenka_66
24. feb 2010
emma , a mala si robene testy na trombofiliu? ta je casto za potratmi na zaciatku.ja som tak 3x potratila a amnio mi sice gynekolog odporucal koli veku no hematologicka a geneticka v ziadnom pripade.
emma4
24. feb 2010
Ano ja mam trombofiliu,picham si fraxiparine a Lenka ,preco ti to hematologicka a geneticka neodporucali?
lenka_66
24. feb 2010
ppre trombo.staci ze narazia len na neaku nepatrnu zilku .normalne by sa nic nestalo ale v nasom pripade nik nevie kedy a ako telo zareaguje
lenka_66
24. feb 2010
emma toto je tema pre teba same trombofilky 😉

http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThread...
monci78
24. feb 2010
no dievčence, začina na mna doliehať depka z tych testov, už aby bolo o dva týždne... :-|
jan12
24. feb 2010
monci my sme boli na odbere asi priblizne rovnako, ja sa tiez strasne bojim a neviem to dostat z hlavy. V robote je to trosku lepsie, ale ked zostanem sama hotova katastrofa 😞
Ja si idem po vysledky 11.3.
monci78
24. feb 2010
jan12 ano asi rovnako sme. No mi ideme po vysledky 10.3. takže budem skôr. 😉 Ja to mam o to horšie že som PN a cele dni mi to víri v hlave. Ešte do dnes to bolo celkom fajn, no ale dnes je to strach 😞 Už aby sme boli potom 😉
abbey
24. feb 2010
Ahojte.Tešíma,že nie som jediná,kto šalie kvôli výsledkom.Zajtra budem zasa volať tak zasa nebudem spať.A netuším ako sa budem 2hod ráno sustrediť na študentov a o 11.00 nebudem schoponá vyťukať číslo.
denis19
24. feb 2010
ahoj...holky klid...je mizivé procento špatných výsledku amnio...a vy jste v té vetšine 🙂
monci78
24. feb 2010
Denis to sa ale karta obrátila, však? Ešte dva tyždne dozadu si sa ty bala, a teraz sme tu mi. 😃 No dievčence naozaj nám iné ani neostáva, len dúfať, že to mizivé percento nie sme mi 😉 Len keby tie dni teraz rýchlejšie plynuli x-)
monci78
24. feb 2010
Abby ja byť študentkou, tak sa aj trošku tešim, že moja učka nedáva taky pozor. 😃 Ale neboj nič, všetko bude o.k. Mi to tu budeme sugerovať a myslieť na teba. Tak a potom len pekné vysledky si prosíme 😉
denis19
24. feb 2010
monci......jojo, je to tak, ale neboj...ono to dobre dopadne...nejak to čekání je nejhorší a to ve všem..já jsem ješte i po IVF a to bylo také na palici...to večené čekání....ale vše dobre dopadlo, jupííííííííí
monci78
24. feb 2010
No ved Denis je to tak. To čakanie zabíja. Aj mi sme sa snažili o babo asi dva roky, nakoniec som musela podstupiť laparku, kde mi zistili endometriozu, ale našťastie hned po operacii sme tehu 😉 a dufam, že aj tu to bude v poriadku...
denis19
24. feb 2010
Tak to dopadlo super, je hodne holek co bylo i na laparke a nic a skončili nakonec na IVF...tak jsi mela štestí.....my meli trpelivost deset let!!!!až se tomu divím,ale stále byl pocit, že nás nic netlačí až najednou bylo skoro pozde!