• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

24. novembra 2016 
Ahojky..ja som som chcela ist iba na screening, tak ako s prvym babom, ale dr.pretoze budem mat uz 40 mi odporucil radsej amnio....musim priznat ze mam strach z tej ihly, ale ako kazdy pise -da sa to zvladnut :wink: ...ako dlho to cele trva?..napr. som objednana o 10tej a cely zakrok je hotovy za kolko?
28. apr 2010 o 19:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj antonia....5 az 7 minut so vsetkym,ale mozno zalezi,kto a kde to robi...fakt skor neprijemne ako bolestive, vpich pri odbere krvi boli viac,ale ako vravim urcite zalezi aj od dotycneho lekara...drzim palce :wink:
28. apr 2010 o 19:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby dakujem za podporu, tak som objednana 5.5. v ruzinove na amniocentezu, zatial si to nejako nepripustam, horsie bude asi to 3tyzdnove cakanie na vysledky. :frowning2:
28. apr 2010 o 20:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dakujem misik...mne to budu robit v mnichove a pretoze to mam 2 hodinky cesty :unamused: a maleho v skolke, tak aby som vedela ako sa mam zariadit..ale radsej poprosim kamosku, aby ho vybrala, keby sme nestihali...vcera som sa rozhodla ze na to pojdem a v noci sa mi snivalo s metrovou ihlou :grinning: ..
28. apr 2010 o 20:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte
antonia, cely zakrok trva naozaj len chvilku, ale niektore nemocnice si nechavaju pacientky na pozorovanie, tak sa radsej informuj do predu :wink:
veronica, 5.5. som objednana aj ja, ale do Martina, a naozaj, najhorsie na tom vsetkom je to dlhocizne cakanie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. apr 2010 o 10:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
figurka - tak budeme na tom rovnako a cakat spolu, inak ja som bola dnes na 4d ultrazvuku a tam mi lekarka povedala, ze nevidi ziadne zmeny a ze podla nej je to dieta zdrave a netrpi dow.syndromom. tak ma aspon trocha upokojila.
30. apr 2010 o 20:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
veronica, ved to je super spravicka, DS patri k trizomiam, ktore sa daju dobre diagnostikovat UTZ, tak ak nevidela ziadne zmeny, tak by to mohlo byt v poriadku
keby sa tak dal posuvat cas......
2. máj 2010 o 18:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
veronica1, neboj, naozaj by to uz bolo vidiet na UZV. My sme boli na morfo pred dvomi tyzdnami a tiez tam nebolo vidiet zadna anomalia (hlavne trisomnia 18 a 21). a genetika dopadla OK. v piatok sme dostali vysledky.
Drzim palce.
2. máj 2010 o 18:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dakujem, tak uz mam po a doma lezim, nebolo to az take strasne, uz len pockat na vysledky
6. máj 2010 o 10:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Neboj sa urcite to bude ok. Ja som bola s oboma detmi na amnio, lebo som mala AFP na DS 1:130 / teraz a predtym 1:286/. Pritom v rodine ani v tej sirokej , nemame ani z jednej strany nic. A vsetko je ok. Mam skratka netabulkovy priebeh tehu....Neboj sa aj u Teba to urcite bude v poriadku.
6. máj 2010 o 10:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
biba - dakujem, ja sa velmi nestresujem, no mne to vyslo 1:30
6. máj 2010 o 20:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Veronika,,drzim palce aby bolo vsetko ok :wink: ...ja som bola dnes u mojho dr. a objednal ma v Mnichove na 25.5....fuuha keby sa dal cas posunut :unamused:
6. máj 2010 o 20:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
antonia - aj ja drzim palce nech to dobre dopadne
figurka - tak ako sa citis? tiez budes cakat na vysledky 3tyzdne?
6. máj 2010 o 21:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
veronica, ahoj, mam po, vsetko v poriadku, dokonca sa mimco dokimu tak ukazalo, ze uz vieme, ze cakame chlapceka :wink:
ano cakam 3 tyzdne, medzitym chcem ist v 20tt na UTZ do Femicaru v Martine, na podrobne meranie a skontrolovanie vsetkeho, tak uz sa neviem dockat, a ty ako, zakrok sa dal prezit, vsak, joj nech ten cas rychlejsie leti
7. máj 2010 o 17:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
figurka - nebolo to az take zle ako sme si mysleli, najhorsie bude asi to cakanie posledne dni :frowning2:
ja vlastne tiez idem na morfologicky UTZ v 20tyzdni, a to bude par dni pred vysledkami, no mne uz aj na 4D povedali, ze je vsetko OK. no clovek nikdy nevie, tak si drzme navzajom palce :wink:
7. máj 2010 o 19:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
veru , drzme si palceky,ja som 4D UTZ nemala, ale zatial na klasickom UTZ bolo vsetko OK, no uvidime :slight_smile:
teraz som zistila, ze my mame aj termin porodu rovnaky 10.10.10 a obe cakame chlapa, zaujimave :grinning:
8. máj 2010 o 10:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
figurka-tak to je naozaj nahodicka, no ja asi porodim skor, lebo sme o vyse tyzdna vatsi :wink:
8. máj 2010 o 13:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte všetky. Vedeli by ste mi niektorá poradiť, kde sa robí amniocentéza v Banskej Bystrici? Končím momentálne 16. týždeň. V pondelok idem k mojej doktorke pre výsledky z krvi na AFP. Ak budú zlé, absolvujem amniocentézu. Mám z nej síce strach, ale budem mať istotu, že bábätko je v poriadku.
Ďakujem vopred.
13. máj 2010 o 12:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj, v BB je to v roosweltovej nemocnici, najskôr musíš na genetické sa objednať na nete najdeš číslo a potom ti už povedia kam máš ísť. A nemaj vôbec strach ja som bola vo februari, a vydržala som, nič to nie je...fakt... :wink:
13. máj 2010 o 17:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ďakujem monci. Bola si aj ty v tejto nemocnici? Lekári sú tam dobrí?
13. máj 2010 o 18:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nellymn, ty este ani nema vysledky a chces ist na amnio? :confused:
13. máj 2010 o 18:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte ja som bola na amniocenteze v BB v roosweltke a bola som s nimi maximalne spokojna, ich pristup je super doktor Švarc je jednička. Buducu stredu si idem pre vysledky . Tak dufam že bude všetko OK
13. máj 2010 o 18:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj fubinka, ďakujem za info.
gumimaci, áno ešte len v pondelok si idem pre výsledky ku doktorke. Na základe nich sa rozhodneme pre amnio. Tak si dopredu zisťujem čo kde a ako. Ale amniocentézu mi odporúčajú absolvovať aj tak. Nie som síce ešte v rizikovej skupine, ale vraj testami na AFP sa dajú zistiť len základné poruchy ako ráštep chrbtice. Ale amniocentézou sa potvrdí zdravie bábätka.
15. máj 2010 o 21:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
OK, ved je to tvoje rozhodnutie.Ale ak mas dobry skrining a triple testy, je podla mna zbytocne stresovat sa a vystavovat tehotenstvo riziku pri amnio. Amniocentezou vylucis iba geneticke poruchy. Po amnio dostanes aj tak papier ze vysledky, nezarucuju zdrave dieta... asi tak. Proste to ti nezaruci nikto :confounded: :unamused:
16. máj 2010 o 01:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zaneta8 - na SK sa robi CVS? lebo ked som to spominala doktorom tak ani nevedeli co to je? musela som im to vysvetlit - to bolo 2,5 roka tomu. neviem ale mne sa nezda rizikovejsie ako amnio, mala som to robene 4 krat (pri kazdom tehotensteve raz tak som to myslela) - 2 krat vaginalne a 2 krat z vrcha bruska a co je super vysledky mas na druhy den a nemusic cakat ako pri amnio tie 2-3 tyzdne a robi sa to v 11tt co je super - to je moj nazor.
16. máj 2010 o 06:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bronia13- nie som na SK, som v USA. Amnio mi budu robit 20.5. Dam vediet ako mi to dopadlo
16. máj 2010 o 12:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja mam amnio zajtra vo viedni.... idem tam na vlastnu ziadost kedze mame b rodine downika mala som stresy... takze som nemala ani AFP test, idem rovno na amnio..
16. máj 2010 o 22:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Nely a preco Ti odporucaju absolvovat amnio, ked nevies este ani ako dopadli testy? Pises, ze nie si v rizikovej skupine, tak ma to zaujima. Ja som na amnio bola 2 krat u oboch tehu, vysli mi Afp testy pozitivne na DS. Obe amnio su negativne. Nie som v rizikovej skupine a ani nemame v rodine ziadne geneticke ani vyvojove ochorenie.
16. máj 2010 o 22:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
všetky tehulkám držím palčeky aby im amnio vyšlo dobre tak ako nám:slight_smile:
19. máj 2010 o 17:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte dievcata,
takze mam to uz za sebou. Na prvykrat sa nepodarilo, doktor mi zaviedol ihlu do maternice, ale z nejakeho dovodu nemohol nabrat plodovu vodu. Potom sa rozhodol, ze musi vykonat druhy vpich a to uz slo ako po masle. Vysledky by som mala mat zaciatkom buduceho tyzdna, teda z FISH testu. Z ultrazvuku mi povedali, ze nevidia ziadne "boys parts", takze pravdepodobne cakame dievcatko :slight_smile: :wink:
21. máj 2010 o 13:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok