Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

fattamorgana
26. júl 2010

@gumimaci Na Železničnej žiadne vyjadrenie nechceli, keďže amniocentézu robí genetik a rozprávala som sa s ním. Telefonicky mi diagnózu oznámili hneď na druhý deň. Záleží od nemocnice. A či si platíš alebo nie

gumimaci
26. júl 2010

@fattamorgana ved prave, zalezi od nemocky. treba si dopredu zistit podmienky.

dajna11
26. júl 2010

@fattamorgana výsledky sa telefonicky nemožu podávať. a ja som písala že treba ísť cez genetika...neviem ako inde,u nás v NR to tak je. bez genetickeho pohovoru to nejde. možno je to všade iné,u nás si to genetička vyžaduje.body sú hold body!!!

dajna11
26. júl 2010

@molly91 myslíš morfolog.utzv?

fattamorgana
26. júl 2010

@dajna11 kde som bola ja, tam na druhý deň volá doktor, ktorý amnio robil. Povie to telefonicky a potom prídu výsledky ešte písomne alebo si po ne prídeš.
Iný kraj, iný mrav 🙂

dajna11
26. júl 2010

@fattamorgana ja len viem že sme podpisovali papiere že nebudeme hovoriť výsledky pacientom po telefone....riaditel si to žiadal,lebo sa stalo niečo že boli rovnaké mená a jedna malaHIV pozit. a druhá anie a povedali to naopak tak si vieš predstaviť kým sa na to prišlo čo ten človek prežíval.....tak koli tomu.jednoducho nemožme,preto ked to niekde tiež tak hovorili,mali na to dovody..koli bezpečnosti.

fattamorgana
26. júl 2010

@dajna11 jasné, je to logické, hlavne keď tam s tým už mali problém. tuto telefonuje priamo primár, nejde to cez žiadnych ľudí. a je to preto, lebo keď už zaplatíš ťažké prachy kvôli tomu , aby si nemusela toľko čakať v strese, tak čakať na poštu je tiež dosť na nervy... ale viem, že v inom zariadení v Ba tiež nepodávajú info telefonicky. dokonca keď nemôžeš prísť po výsledky ty osobne, nikomu inému to nedajú, jedine keď to dopredu udáš.

dajna11
26. júl 2010

@fattamorgana no aj u nás na genetike nedajú výsledky do ruky...idú k lekárovipriamo

marcelkatt
26. júl 2010

@fattamorgana ja si myslím, že telefonicky by tiež mohli všade, nechápem prečo nie. Alebo mailom aj. Takto čakať na poštu, alebo sa trepať niektoré aj 100km pre výsledky. A tam na Americkom dajú iba osobne mne výsledok nikomu inému,

fattamorgana
26. júl 2010

@marcelkatt dal sa tam udať manžel, teda aspoň ja som udávala. aj keĎ potom som išla radšej inde 🙂

marcelkatt
26. júl 2010

@fattamorgana jasné to máš síce pravdu, dávala som aj ja aj jeho mobil, vraje keby nemôžem ja prísť, no tak či tak pôdeme spolu.

marcelkatt
26. júl 2010

@fattamorgana a dobre si spravila, že si išla inde nakoniec 😉

fattamorgana
26. júl 2010

@marcelkatt mi hovor, nemenila by som. Odporúčam kade chodím. Ale to hlavne preto, aby sa baby nebáli.

marcelkatt
26. júl 2010

@fattamorgana jasné chápem. No škoda, že som nevedela skôr, ni nevadí, už počkám na výsledok, veď už len týždeň no. Teraz tu budem mať rodinku, tak mi to ubehne. Zaktra mám poradňu a podrobné sono, tak som zvedavá, hádam ma dr poteší, že je všetko ok. Naposledy mi napísal pred amnio, že nevidí známky defektu NTD ani iné nepriaznivé defekty, atk hádam to tak aj je 🙂 predsa by tam niečo už videl. No 100% bude až 5.8.

fattamorgana
26. júl 2010

@marcelkatt Jasné, keď máš rodinku, rýchlo to ubehne. A výsledky budú dobré. Podľa mňa by tam už niečo videl

molly91
26. júl 2010

@gumimaci dakujem uz netreba objednala som sa v gyn five zajtra tam idem ze tam chodi z ruzinova nejaky doktor ten mi urobi ultrazvuk a ze on aj robi amnio tak uvidim.moc nechcem ist na tu amnio ale mala som ze zvysene riziko DS tak asi teda podla mna mi to odporuci kazdy.pritom som mlada nemame nikoho takeho v rodine nechapem ako to mohlo vyjst

gumimaci
26. júl 2010

@molly91 uvidis, ked bude UZV ok, tak sa s nim este porad, ci je amnio nevyhnutna. Drzim palce.

marcelkatt
26. júl 2010

@fattamorgana hádam to tak bude no....

janet24
29. júl 2010

Ahojte,Mam po 35 cakam babetko a bola som poslana na objednanie na amnio na Kramare.Vie mi niekto pov edat ci sa musi ostat v nemocnici a nasledne na PN?

dajna11
29. júl 2010

@janet24 ja som síce nebola na amnio,ale čo som čítala tak v nemocnici sa neostáva,a iba pár dní pokojový klud.

dajna11
29. júl 2010

@janet24 teda pokojový režim..píšem ako tatár 😉 😉

strelka11
29. júl 2010

@janet24 ja som bola na amnio a veruze u nas sa neostava v nemocnici,pekne ma poslali domov a tyzden som sa mala maximalne setrit,ziadna namaha,ale co som citala niektore prispevky,tak niekde nechavaju pacientku niekolko hodin v nemocnici lezat alebo dokonca niektore su v nemocnici do druheho dna,takze ako kde 😵 najlepsie by ti povedala zena ktora bola na Kramaroch 😖

kveta
29. júl 2010

@strelka11 Nebola som na Kramároch na amniocentéze, ale viem, že tam sa leží do druhého dňa.. ale úprimne, na Kramáre by som nešla.. z toho, čo som čítala, sa tam ubytováva na izbe až po amniocentéze: žena po amniocentéze zdvihne svoj kufor a ide do vedľajšej budovy sa ubytovať... No, neviem.. ja som po amniocentéze nezdvíhala zo zeme ani ponožku, nie to kufor...

Z toho, čo som čítala, je dôležité byť dve hodiny po zákroku v úplnom pokoji a potom možno ísť domov do kľudového režimu... Do druhého dňa nechávajú v nemocnici ženy preto, lebo to prepláca poisťovňa, ale z rozhovoru s genetikom zo Železničnej nemocnice /ktorému dôverujem/ viem, že toto spanie v nemocnici nie je potrebné a je to len komerčná záležitosť...

kveta
29. júl 2010

@janet24 Omylom som príspevok pre Teba adresovala Strelke... Pozri si ho... bol písaný dnes o 13.09 .

szika
29. júl 2010

ahojte, prosím Vás kto má skúsenosti v NR amnio? Veľmi sa bojím, na budúci týždeň tam idem,

marcelkatt
29. júl 2010

@szika písať Ti, aby si sa nebála je asi zbytočné, pretože asi každá, ktorá sme boli na amnio sa bála , kým to nepodstúpila. Zákrok sa dá fakt vydržať, netrvá dlho a mňa osobne to nebolelo. Mala som samozrejme veľký strach predtým. Myslím si, že oveľa horšie je čakať nekonečné 3 týždne na výsledky z amnio. V každom prípade Ti moc držím palečky a prajem zdravé bábenko a pekné tehotenstvo. S NR skúsenosť nemám, som z TT a poslali ma do BA.

didiana333
30. júl 2010

@szika mne robili amnio,v NR...ešte vtedy tam bol Meszároš,teraz netuším,kto to robí...Tiež som sa bála,ale po zákroku som sa smiala,že to vlastne nič nebolo 😅 naozaj to vobec nebolelo.Vpich bol trchen nepríjemný,ale nebolel.Pekne som videla,ako naberá tekutinu do odmerky.Strach bol určite velký,ale nebolelo to... viem,že mi neveríš,ani ja som neverila a bála som sa... 😀 Po zákroku nás odviezli hore na oddelenie a tam sme sedeli v jedálni dve hodiny...potom kontrolný ultrazvuk a nakoniec domov...Doma som ležala asi tri dni ešte,drahý so mnou chodil aj na záchod,tak sa o mna bál...sem-tam ma pichlo v podbrušku,ale všetko bolo v poriadku a máme zdravého syna...ak chceš ešte niečo vedieť,kludne sa pýtaj.... 😉

zuzana17
31. júl 2010

ja som bola na amnio teraz v stredu u nás v Snine, ráno som prišla a večer ma pustili domov, neboj dá sa to vydržať nie je to nič strašné a nebolí to, je to len trocha nepríjemné.

abbey1
31. júl 2010

Ahojte.Chceme sa pochváliť a povzbudiť i Vás maminky,ktorým vyšli zlé Triple.u nás boli pôvodne hrozné Ds 1:20.Po morfologických UZV u Holáňa a následných konzultáciach sme Amnio odmietli a v pondelok sa nám narodila krásna zdravá Zaruška.Všetkým vám želáme rovnako krásny záver tehotenstva.

dulkagabulka
31. júl 2010

@abbey1 želám vám vela zdravia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre