Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

eta
4. júl 2006

ja som amnio absolvovala v 19.týždni,vysledky dopadli dobre a maly ked sa narodil,tak tiež bolo vsetko v poriadku

andy
4. júl 2006

ahoj petronela, tak prave dnes som si bola pre vysledky amniocentezy ... a boli v poriadku!!! som stastna ako nikdy predtym 🙂 velmi sme sa bali, lebo som afp testy indikovali downov syndrom ... nastastie ako povedal pan docent na genetike, zasa raz screeningove testy zlyhali a vsetko je v najlepsom poriadku 🙂

petronela4
autor
5. júl 2006

zavidim vam babeny.
jeee...tesim sa s tebou andy 🙂 aj ja chcem...plosiiiim,plosiiim,plosiiim ☹ este tyzden musime vydrzat.

eta
5. júl 2006

petronela 4
a na amniocntzu ta preco poslali,mala si zle vysldky AFP,al. na zaklade niecoho ineho?
Neboj,urcit bude vsetko v poriadku 🙂

petronela4
autor
5. júl 2006

hej, mala som zle vysledky AFP testov a na genetike nam odporucili amnio. ja verim, len sa bojim...ved vies.

nejla
5. júl 2006

ahojky, viem, ze v inom fore maminy odporucali pred amnio este jeden odber krvi na triple testy. su vraj presnejsie, velakrat vylucia odchylku, ktorou AFP nastrasi 😠

eta
5. júl 2006

vobec sa neboj,oni tie zle hodnoty vychadzaju casto aj preto,ze nikdy nevedia uplne 100% tyzden tehotnosti a potom im tam vychadzaju vselijake sprostosti!
Ja ked som bola na amniu,bola so mnou babenka,ktora mala tie hodnoty AFP velmi zle,dokonca jej lekarka tvrdila,ze sa jejna 80% narodi postihnute babo,ale amnio to vsetko vylucilo...a dopadlo to tak,ze sa jej v januari narodila krasna zdrava dcerka...takze tak!

andy
5. júl 2006

petronela, drzim palceky, presne viem ako sa citis. verim, ze vsetko bude v poriadku a ty si s ulavou vydychnes ... myslim na teba!!! 😉 napis potom prosim ako si dopadla. viem, ze to cakanie je veeelmi dlhe a cloveku bludia hlavou vselijake myslienky.
nas bolo na amnio 10 - 12 zien a vysledky vsetkych boli v poriadku.

petronela4
autor
6. júl 2006

diky za povzbudenie babeny... 🙂

tyrien
10. júl 2006

andy, sme presne ten isty pripad, ale ja som si pre vysledky zavolala, lebo na ne cakam uz mesiac
😉

peha
10. júl 2006

baby drzim vam velmi palce, nech to dobre dopadne, a mate krasne a zdravucke babatka !!! 🙂

savana
10. júl 2006

No ja mám anniocentézu úspešne za sebou! Druhý krát 🙂 a chcem len odkázať všetkým maminkám ktoré to čaká - nebojte sa ono to naozaj nebolí!!!

petronela4
autor
12. júl 2006

tak baby tri tyzdne cakania uz mame za sebou...zajtra sa dozvieme vysledky...uz nech to je. ja viem, ze sme zdravy a oni nas takto natahuju 😉
tak na nas zajtra myslite...pa

eta
12. júl 2006

petronela,tak ti budeme aj so Samcom silno drzat pasticky,nech Vam to dobre dopadne...tfuj,tfuj,tfuj... 🙂

petronela4
autor
12. júl 2006

dakujem...snad sa zajtra ozvem 😉

andy
12. júl 2006

petronela, myslim na teba, bude to dobre uvidis 😉

petronela4
autor
13. júl 2006

babyyyyy 🙂 🙂 🙂 mame zdraveho matuska 🙂 dnes som sa 2x narodila.sme moc moc moc stastni.a tatino dvojnasobne 🙂 dakujeme vsetkym za podporu 😉

eta
13. júl 2006

tak to teda moooc gratulujeme a nech uz mate vas pokladik co najskor pri sebe,samozrejme v termine 🙂

adelia
14. júl 2006

Petronela, blahoželám, že je všetko O.K.! Držím palce až do vysnívaného dňa! Veľa šťastia! 🙂

peha
14. júl 2006

petronela gratulujeme blahozelame, tak dobry a uspesny zvysok tehulkovania a krasne zdravucke babatko !!! 🙂 😵

simcas
9. aug 2006

Tehulky, bol niekto na aminocenteze v Martine ? Ako to tam prebieha ?

simcas
9. aug 2006

Pardon , amniocenteze - nejako mi popreskakovali pismenka...

tinus
9. aug 2006

Ahoj simča snes som bola v martine na genetických testoch AFPn ty si na tých testoch už bola a vyšli ti zle, lebo mne u mojej lekárke vyšli zle tak ma poslali ešte raz do martina, tak sa veľmi bojím a ty si na tom ako

simcas
9. aug 2006

praveze nebola a nerobili mi ani krvne testy, ale lekar mi odporucil amniocentezu kvoli veku, vies, tak sa jej asi nevyhnem a pytam sa radsej dopredu. Pytala som sa lekara, ze preco mi neurobi najskor AFP , ale on, ze ved aj to aj to... tak neviem, ci sa tomu vyhnem alebo nie, ale kamoska, co tam bola tiez kvoli veku, robili jej najskor krvne testy a mala zle a hned jej chceli urobit amn., ale ona odmietla, ze radsej este raz testy a tie uz mala dobre vysledky.Potom jej nerobili odber vody.

simcas
9. aug 2006

A este ma nastvalo aj to, ze kam sa tak ponahla, ked som len v 14tt...a tam by som mala ist v 16tt...cela som z toho nanic...

ikke
9. aug 2006

ja neviem, baby, mne ta amniocenteza pride od veci...este som nepocula o nikom, kto by mal zle vysledky a nechal by si babo vziat, alebo naopak nenechal si ho vziat a ma postihnute dieta 😔 mam dokonca pocit, ze "na zapade" sa to ani nerobi. pripada mi to ako zbytocny stresujuci faktor len pre lekarske vyplnanie tabuliek.
nechcem strasit, ale co urobite, ak budu testy zle?

len pre odvazne 😔 :
/asi som nahlodana blbou zhodou okolnosti, ze vsetky baby, co osobne poznam a amniocentezu podstupili, predcasne porodili alebo mali ine problemy... ☹ neskor sa zistilo, ze boli v uuuplne inom tyzdni tehu nez ich porovnavali. snad to naozaj bola vzdy len zhoda okolnosti 😔 /

renca3
9. aug 2006

Ja som bola na amnio 2x. Pri prvom pre zle vysledky AFP a pri druhom pre vek dobrovolne. Na genetike ma skor od nej odhovarali. Asi vydavky statu navyse a papierovacky navyse.
Zakazat mi to vsak nemohli. Robili mi to v BA, ale je to asi o tom istom aj v Martine. Nic to nie je. Ak by to bolo bolestive, nesla by som druhy krat.
Najhorsie z toho je to cakanie na vysledok. Ale co viem, nikto to nemal zle.

evart
9. aug 2006

absolvovala som amniocentezu pred mesiacom.najhorsie je cakanie na vysledky-asi je lepsie nic nevediet, je to velmi stresujuce.samotny zakrok je tiez rozny, zalezi od pripadu.my sme boli tri, u ostatnych to bola 10 minutova bezproblemova zalezitost, ja som tam bola temer hodinu, mala som bolesti, napriek tomu , ze som si pred zakrokom zobrala lieky( novalgin)-bala som sa vsak vyssej davky, preto neboli dostatocne ucinne.ak by som tam sla znova, tak asi budem ziadat injekciu na ukludnenie a proti bolesti-pre pripad, ze nastanu komplikacie s odberom, resp. musia pichat viackrat,zalezi na vnimani bolesti.

simcas
9. aug 2006

ikke, mne sa to zda tiez od veci, ved, co uz narobim, verim tomu, ze mam v brusku zdrave babatko a to cakanie musi byt hrozne. A ked to tak nie je ? Mam ho dat prec ? Teraz, ked sa mi zda, ze uz sa mi aj mrvi a citim to, ked si dam ruku na brucho ? Neviem si to predstavit. aj ja mam pocit, ze akosi tym lekarom tie testy stale nevychadzaju, tak naco je to dobre ... potom sa len bojime, co bude. Ja viem presne, v ktorom som v tyzdni, to ma neoklamu, ale lekari su lekari ... neviem, ci to mam podstupit, zvlast, ked mam uz jeden potrat za sebou - a toho sa bojim hrozne. Trapim sa tu 14 tyzdnov, aby to malinke vo mne vydrzalo, nikam poriadne nejdem, lebo som mala hnede vytoky, a teraz zas toto ... ak mu ublizia, neprezijem to... 😢 😢 😢 viem, ze niektore baby to boli a ine su v pohode. Je to individualne, ale aj tak sa bojim, co bude. Ani AFP mi nerobili a uz ma trepu tam, je mi z toho smutno. Navyse mi stupa tlak zo vsetkych doktorov a ked pojdem tam, tak im praskne tlakomer...

renca3
9. aug 2006

Nechapem, preco ti nechcu urobit AFP. Neviem, ci mas az taky vysoky vek, ale urcite by som na tom teste trvala. A ked si na tom psychicky takto, tak odber plodovej po dobrych vysledkoch AFP odmietla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre