Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

monci78
24. feb 2010

Denis ano je veľa žien, čo musia podstúpiť s touto chorobou IVF, ja som mala šťastie. 😉 10rokov, dole klobúkom pred vami 😉

denis19
24. feb 2010

monci...ted ztech 10 let také už nejdu oichopit,ale tak to asi melo být 😀

monci78
24. feb 2010

Co človek nespraví pre mimi, však? 😉 No ja si idem pre mojho karatistu tak sa zatial majte 😉

jan12
24. feb 2010

monci78 ja som bola tiez PN, ale iba tyzden, ked muz odisiel do roboty a ja sama doma, tak to bolo hrozne. Lekar chcel aby som bola aspon 2 tyzdne doma 😒 , ale nastasie som sa dobre citila, tak sup do roboty. Dufam, ze si po vysledkoch vsetky uz konecne zacneme uzivat tehotenstvo 🙂

denis19
24. feb 2010

jan...jasan, že budete....už ted si to užívej....uvidíš, že je to ok.... 🙂 vím,je to stres,ale nebojaj... 😉

jan12
24. feb 2010

ja viem stale si hovorim, ze je zdravucke, ale ta neistota tam je. Bojim sa, lebo som mala postihnuteho brata, preto ten velky strach.

denis19
24. feb 2010

jan..tak to ti potom rozumím.....ale neboj se.....

monci78
24. feb 2010

Jan ja mám tiež prvého chlapčeka s downow syndromom. Tak mam tiež strach. Ale dufam, že o bude o.k. 😉

denis19
25. feb 2010

Holky vím,že máte jisté dispozice,ale nebojte své jste si už vybraly a ted vás čeká jen radost....uvidíte za pár dnu 🙂

abbey
25. feb 2010

Máme to DDDOOOBBBRRREEE.Žiadny DS.Nové výsledky su uplne super.Ani neviem vyjadriť,aká som šťastná.Rozrevala som sa do telefonu.

jan12
25. feb 2010

gratulujem, tesim sa s tebou 🙂
Dufam, ze sa vsetky budeme takto tesit 😅
Ja si musim este pockat 2 tyzdne 😒

Prajem ti pekne a bezproblemove tehotenstvo a konecne si to zacni uzivat.

monci78
25. feb 2010

Jééééééééééééj Abbey, to je skvelá správa!!!! Som nesmierne šťastná fakt z celého srdca!!! 😅
Tak Jan je to už len na nás, ešte dva týždne. 😉

meruska
26. feb 2010

ahojte, dnes nam na gentickom ultrazvuku v Kosiciach v centre prenatalnej diagnostiky povedali ze babo je uplne zdravucke, ja teda na amniocentezu nejdem...samotny Dr. Dankovcik povedal ze este sa za 12 rokov nezmylil tak hadam nebudem jeho prva ...
som straaasne stastna a som rada ze som sla najprv za nim a az tak by prislo rozhodovanie o amnio... 🙂

fatimuska
27. feb 2010

abbey gratulujem veľmi sa s Tebou tešíím

miki060707
1. mar 2010

meruska, to je super, že to tak dopadlo a nemusela si podstupiť amnio, ja budem vedieť vo štvrtok výsledky, booože, už tento týždeň, som taká nedočkava, hadam dobre dopadnú a budem si konečne spisovať, čo potrebujem a nemáme pre bábenko...dám určite vedieť..

fatimuska
2. mar 2010

miki veľmi držím palčeky

stvura
3. mar 2010

Kocky, ste tu taka co jej i pri druhom tehotenstve vysli zle vysledky tripletestu?
Ja sa uz teraz obavam co mi vyjde a tak uvazujem ci nepoziadat o kombinovany vyhladavaci test este v prvom trimestri, i ked neviem ci to pomoze....neviem ci znovu znesiem ten strach cakania na vysledok....

miki060707
3. mar 2010

ahoj stvura, ja som tiež druhý krát tehu a tiež mi vyšli zlé výsledky z krvy, to čakanie je hrúúúza, ale zajtra sa konečne dozvieme verdikt

fatimuska
4. mar 2010

miki myslím na Teba, daj vedieť ako si dopadla🙂

stvura
4. mar 2010

miki, nenavrhol ti gynekolog ten kombinovany vyhladavaci t test? Ja som o nom citala este ked som cakala prveho, no uz bolo neskoro...

henrik1407
4. mar 2010

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť? Dnes som volala svojmu gynekologovi ohľadne výsledkov. Hneď mi povedal, že musím prísť a musíme dohodnúť termín na amnio. Som v 15 tt, mám 28 rokov, partner má 35. Existujú teda ešte nejaké vyšetrenia, ktoré sa dajú urobiť,aby som sa vyhla amniocentéze? Kamarátka ju podstúpila a hneď aj potratila, navyše potom jej prišli výsledky, že dieťa bolo v poriadku, tak na odber nechcem ísť v žiadnom prípade. Zajtra idem k lekárovi, ale nezdal sa mi z telefónu, že by mi chcel navrhnúť ešte nejakú inú možnosť na vylúčenie výv. vád. A čo ten 4D ultrazvuk? Čítala som, že ten dokáže vylúčiť vady, tak ale prečo robia tú amniocentézu, keď sa to dá zistiť aj inak?

fatimuska
4. mar 2010

hentrik1407 to aj závisí od toho aké zlé budeš mať tie výsledky, napr. na DS 1:50, tak je tam vždy väčšia šanca, že mimi ho bude mať, ako to, že by si počas amnio oň prišla, kde je 0,5% šanca..ale sa so znižuje, dá sa ešte ísť na morfologický ultrazvuk, napr. Dr. Hollan - Hlohovec, Dr. Dankovič- Košice....treba pobehať po koníku veľa sa tu o nich dobré písalo....ale ani morfo sa nedá potvrdiť, môže to posúdiť len ako má mimi rozmer kostičiek, či nemá znaky Ds....ja som absolvovala amnio, výsledky boli ok

abbey
4. mar 2010

Ahoj Henrik.My sme mali rovnaký problém.Zisti u svojho gynekologa presne svoje výsledky.Si ešte len 15tt,tak je dosť času.Odporúčam Dr Holaňa v Medifere v Blave,alebo Košice-kam to máš bližšie.Treba sa poradiť s odborníkom,nespoliehaj na len svojho gynekologa.My sme mali Triple 1.20 na Downov syndrom,máme 35rokov-proste hrôza.Mudr Holáň zistil,že som mala úplne zle vyrátaný termin pôrodu-3tt,tým pádom sa testy robili v zlom termíne.Podľa neho je malá úplne zdravá,navrhol nové testy.Tie my urobila nová gynekologička,potvrdila opravený termín a testy vyšli úplne super.V stredu ideme ešte raz k Holáňovi.Ale už vieme,že je to OK.Tiež som nechcela ísť na amnio.Mám s ňou hroznú skúsenosť pri1:dcére.Ak môžem poradiť:KONZULZUJ,KONZULTUJ!!!Veľmi držím päste.A ani amnio nie je vševed,hľadala som rôzne i zahraničné štúdie.A ver mi nie som žiadny náboženský fanatik.Nenechala by som trpieť moje nevyliečiteľné dieťa,ale prečo niečo riskovať,ak existuje možnosť vyhnúť sa.Veľmi držím päste.

stvura
4. mar 2010

No henrik...ako som pisala, uz je neskoro, do tretieho mesiaca sa robi ten kobinovany vyhladavaci test. Ja som mala 30 rokov, moj manzel 28 a sli sme na genetiku a nasledne na amnio. Vysledky som mala 1:118. Mne ultrazvuk 4D neukazal absolutne nic neobycajne. Vela sa z neho fakt nedalo zistit uz len kvoli tomu, ze som mala smolu na velmi hrubu brusnu vrstvu a maternicu.
Amnio nie je strasne, no treba nan ist naozaj tam, kde to robia ako na beziacom pase. Ja som bola v Blave v GPN a bola som maximalne spokojna. Dala som si Fish metodu, no i tak boli pre mna dva dni hororom...ak sa pre to rozhodnes, tak v tvojom zaujme dufam ze nemas Vseobecnu zdravotnu, lebo ta zakrok nepreplaca vobec. Triple gest si daj zopakovat, gynekolog ti to neodmietne a naozaj, vsetko si prever. V sucastnosti maju lekari nejako inac nastavene hodnoty a skoro kazdej tretej babe vychadzaju zle vysledky.

henrik1407
4. mar 2010

Ahojte baby, ďakujem za odpovede. Zajtra sa ozvem keď prídem od lekára. ☹

stvura
4. mar 2010

Drzim palceky...ja mam naozaj velmi sikovne dieta...chodil v 10mes, teraz uz rozprava...nevzdavaj sa!

miki060707
4. mar 2010

ahojte, tak ja som bola dnes na genetiky, ja som rada, že som amnio podstupila, a budeme mať zdravého chlapčeka

monci78
4. mar 2010

Miki tak to gratulujem, ja ešte musím vydržať do stredy kým budú vysledky, sú to už fakt nervy. Ale tiež som rada, že som amnio podstúpila, nech už je výsledok akykoľvek. 😉

jan12
5. mar 2010

Miki gratulujem k vysledku, ja tiez cakam do buduceho stvrtka na vysledok z amnio a tiez nelutujem, ze som ju podstupila.
Monci78 drzim palce ja tiez mam nervy uz na krajicku - dufam, ze dietatku velmi neublizujem ☹

monci78
5. mar 2010

Jan dakujem, aj ja tebe držím palce, hadam to babatkam neubližuje, ale fakt je to čím dalej tým horšie. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre