Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

denne73
19. júl 2010

@figurka.m prežila som presne to iste ako ty tak ťa viem uplne pochopiť.

denne73
19. júl 2010

@marcelkatt mne ešte nebrali triple testy. no môj doki povedal že su na figu. zbytočne vystresuju maminu aj ked su zle vysledky je ok

marcelkatt
19. júl 2010

@denne73 veď to, tie stresy, preplakané dni a noci a strach. Bohvie, čo všetko ovplyvňuje tie testy...

denne73
19. júl 2010

@marcelkatt veru tak

marcelkatt
19. júl 2010

Akurát ma malinký kopol, až mi slzy vyšli, tak sa teším z každého kopančeka, aj sa viac bojím ako pri prvom tehotenstve.

gumimaci
19. júl 2010

@figurka.m ahoj, ja som zase chcela vediet co mam od vysledkov cakat dopredu, aj keby som si mala dieta nechat. nebola som rozhodnuta ☹

camilla_1
19. júl 2010

@figurka.m
ano viem,mam to prestudovane prave preto to pisem ze sa to uz stalo ze zla amnio a babo zdrave bohuzial alebo vdakabohu je to tak aj taketo mamicky su a presli tym

traktor
19. júl 2010

mne doktor povedal, ze triple mozu vyjst zle preto, ked je zle vypocitany termin, mate daky zapal, ste prechladene...proste menoval toho dost, a hned aj povedal, netreba verit tymto testom , kedze su nepresne..a on sa skor priklana k prvotrimestralnemu screeningu / dufam, ze som to napisala spravne /. ak ten vyjde zle,navrhuje mamickam amnio, ale je len na nich ci nanu pojdu alebo nie

marcelkatt
19. júl 2010

@traktor ahojky, takže aj ak mám ja v tele nejaký skrytý zápal? Mne dr vždy vravel že mimi je menšie ako podľa PM by malo byť. Mám dosť nízko placentu ešte j teraz, možno je to aj tým, ja sa len stále utešujem, že to ovplyvnilon niečo iné. Prvé testy som mala vraj ok v 13/1tt som mala NT 1,5mm a nosovú kostičku NB 2,8mm. Krv ok, tak mi bolo povedané.
Druhé test boli v 16/1tt a zvýšené AFP. Riziko NTD viac ako 1v 5 a konkrétne číslo bolo 5,43. Preto amnio, podstúpila som to, keďže mi povedali, že to je najistejšie.

traktor
19. júl 2010

@marcelkatt podla toho co povedal, tak ano...mne tiez nasiel zapal, aj termin mi stale inak vychadzal...on toho vela vymenoval, ani si uz nespomeniem presne co vsetko...a jasne povedal, , ze on by bol radsej keby vsetkym zenam urobili ten screening ako triple testy, ze by sa predislo zbytocne chybnym diagnozam a maminy by mali menej stresu..

marcelkatt
19. júl 2010

@traktor veď to. No už len čakať a veriť. Ďakujem za povzbudenie

traktor
19. júl 2010

@marcelkatt ja som tym tiez presla, mozem hocako povzbudit ..ten stracch tam bude vzdy....je to tak a nic s tym neurobime...tak sa drz a verim, ze vsetkym , co tymto presli sa nakoniec predsa len narodi krasne zdrave babulko 😉

marcelkatt
19. júl 2010

@traktor Ďakujem krásne

abbey1
19. júl 2010

Ahojte.Neodrádzam od amnio,ale ja poznám veľmi dobre rodinku,kde vyšlo na amnio Ds a chlapec je dnes dospelý vyštudovaný bez Ds.a bohužiaľ pri dcére som absolvovala amnio a kontaminovali banku,tak chceli nové amnio,ale to už som odmietla.Bol január a dcéra sa v apríli narodila.Choď na amnio,keď ti to už aj tak nepomôže v rozhodovaní.Našťastie dcéra je úplne zdravá.Teraz som amnio odmietla,boli sme 2krát u holáňa,opakovali Triple-už s dobrými výsledkami.Teraz pred pôrodom sa iste že bojím,či je maličká zdaravá.Ale syn sa nám narodil zdravý a potom nám ho vzala leukémia.Takže nehovorím či amnio ano alebo nie.je to ťažké rozhodnutie na každej z nás.

dulkagabulka
19. júl 2010

@abbey1 ..krasne si to napisala

traktor
19. júl 2010

@abbey1 sa ti to blizi, tak vsetko dobre 😉 ..mne triple robili opakovane a aj tie dalsie vysli zle...a matko je zdravy...a je tu kopec takych bab..tak baby nestresovat a uzivajte si tehu, to ze drobcek kopka..lebo to vsetko ide tak rychlo.. 🙂

abbey1
19. júl 2010

Ďakujem a prajem radosť z krásnych zdravých detičiek každej z nás.

camilla_1
19. júl 2010

Ahojte kocky tak som tu a som zas mudrejsia 😉
Bola som u mojho porodnika zo vsetkymi vysledkami vsetko sme prebrali pre a proti . Podla neho je u mna zbytocna amnio kedze sme boli aj u geneticky a jej sprava znela ako znela . Cize ziadna amnio nebude.Aj ked som po dvoch tyzdnoch placu strachu konecne kludna aj tak 1% tam je ... takze budem dufat a modlit sa ze ten malicky ktory kope o dusu den i noc niekedy mam pocit ze be prestavky 😀 je fakt okej 🙂 .... drzte nam silno palce a ja drzim palce Vam pretoze viem co to je prezivat tento strach 🙄

traktor
19. júl 2010

@camilla_1 nemysli na to percento...radsej si daj keksik 😀 / viem ,teraz som to zlahcila ale stresu si mala uz dost/, silno ti drzim prsty a verim, ze bude vsetko ok...tak nech drobec zaklope v spravny cas..a ty sa potom ozvi.....ze hura , uz ho mame a je krasny , zdravy anas 😉 😵

camilla_1
19. júl 2010

@traktor
dakujem moja velmi si ma tvojou reakciou posilnila ved to poznas sama ked sa citis ze uz sa neda dalej niekedy padne dobre ked ta niekto kopne hehe a od teba to prislo 😀 dakujem . Ozvem sa urcite viem ze je zdravy citim to hehe

camilla_1
19. júl 2010

@traktor
a vies co prave mi pisala sms kamoska ze jej sestra bola minuly tyzden na amnio a predstav si potratila zaniesli jej infekciu podotykam vybrala si nemocku kde su najmensie taketo pripady.... no vidis to je to 1% 😒

traktor
19. júl 2010

@camilla_1 mne to tiez velmi pomohlo..ja som kona predtym nepoznala..az ked mi pri matkovi vysli zle testy, tak som sadla za net / bola som rada, ze ho viem aspon zapnut 😀 /, a nasla som konika..a fakt mi to pomohlo, baby ma podrzali..uz to , ze na teba clovek mysli, ze ta povzbudi je super a clovek to lahsie znasa...a potom po case, ked sa vsetky baby ozvu ,ze mame zdrave deti, naco sme si zneprijemnili tehu...je to uzasny pocit.. 😉

traktor
19. júl 2010

@camilla_1 clovek nikdy nevie...je mi to luto..ale zas na druhej strane, ja amnio nazatracam...niektorym babam doda silu, upokoja sa a velmi im to pomoze.. 😉

camilla_1
19. júl 2010

@traktor
ano presne tak to je ako pises 😉

camilla_1
19. júl 2010

@traktor
ano suhlasim ale ja na to nemam gule riskovat .... niekto ide lebo sa neda inac mne keby nasli nieco vazne musela by som ist modlim sa k bohu aby som to uz do novembra dokopala a nech je maly ok

traktor
19. júl 2010

ani ja som nemala gule riskovat..citila som, ze je to ok..aj ked ako som pisala..ten strach bol strasny..porod fakt otras..ale je to za mnou..a uz sa len tesime...aj ked..bolo to tak silne vo mne, ze este sa mi niekedy stane, ze na matka kuknem z kazdej strany..ci predsa 😅 ..ale to bol ten silny strach...a viem, ze je to ok 😉 ..tak prajem vsetkym maminkam- tehulkam, len same dobre spravy a len same zdrave batozky.. 😉

camilla_1
19. júl 2010

@traktor
ja budem to iste robit 😀 hehe ale mozem sa opytat ? malicky sa ako choval v brusku bol čuly? kopal santil sa ?

traktor
19. júl 2010

@camilla_1 ani velmi nie, aj na ultrazvukoch, ked mi doky robil, vecne spinkal..musela som kaslat, prechadzat sa...aby sa pohol a doky videl to co mal....on bol take kludne babo...a ostalo mu to dodnes..aj teraz rad spinka,prespi celu noc a cez den spi 3x...takze taky spachtosko 🙂

camilla_1
19. júl 2010

@traktor
🙂 no moj je strasne neposedny dokaze sa tak otocit ze mi normalne odstava brusko 😀 normalne na smiech 😀 a co mi nikto neveri on uz teraz je nacasovany ma svoje hodky ked spi a ked kope ale tak silno ze az ... 😀
Inac ti blahozelam k tvojmu chlapcekovi a prajem mu aby bol zdravy ako repa ! idem si ja lahnut konecne sa vyspat 😕
ale diky moja
tak pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre