Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

gabii83
29. aug 2008

ahoj jarus ja som bola v dvadsiatom, a vsetko je v poriadku, dufam ze aj ten vysledok bude. mne nepovedala dr. ze na amnio je neskoro. neboj sa toho, bude vsetko v poriadku.. treba verit aj ked je to tazke. mne bude vysledok 3. ho. uz pocitam dni.

jarus1
29. aug 2008

ahoj gabi...som rada, že je to len moj názor...na nete som čítala, že najvhodnejší čas je medzi 16 a 18 týždnom. Tak som sa naľakala. Idem do železničnej nemocnice do Bratislavy. Hovorí ti to niečo? Veľmi ti držím palčeky, určite to bude v poriadku

gabi96
31. aug 2008

Ahojte. Chodím do Šace a v ultrazvukovej čakarni majú vypísané, že robia aj NT, ale aj amniocentézy a odber z choriovych klkov. Ja chodím za Dr.Dosedlom a všetky tieto vyšetrenia robí on takže som sa s ním o tom bavila. Mám v Šaci známu setričku a mi hovorila, že veľmi dobre robí tieto vyšetrenia. Vraj má aj dohodu na rychle testy, ktoré sa vyšetruju v Prahe a Bratislave. Inak vraj ten odber choriových klkov nerobí nikto na Slovensku. ja som už nastastie na konci tehotenstva, takže nemam tieto problemy ale dufam, že som Vám poradila. V tej čakárni je kontakt, alebo mu napíšte mail. Jeho mail je na stránke nemocnice Šaca. Veľa šťastia

gabii83
31. aug 2008

dakujem jarus1, no zial mi to nic nehovori, ja som bola v BB. neboj sa toho. ak je to s UZV kontrolou, tak nic sa nemoze stat. prajem ti aby vsteko bolo ok. 😔 😉

zabka
31. aug 2008

AHOjky, takze v stvrtok mi prisla pozvanka na vysledok z odberu plodovej vody ale az na 8.9. takze to pretiahli o tyzden navyse, ide ma porazit, pri tom to malo byt do troch tyzdnov... Uff ... Uz teraz som z toho nervozna...

aja7
1. sep 2008

jarus...ja som bola tak neskoro...a na vysledky som cakala 3 tyzdne..nastastie boli oki 🙂

vsetkym vam drzim palceky 🙂

sissik
2. sep 2008

zabka a kam si mas ist po vysledky? odber ti robili v TN?

lusilia
2. sep 2008

Masinka, aj ja mam ist na Kramare, ale stale sa neviem rozhodnut, ci ist, alebo nie. Bojim sa toho rizika, ze by sme prisli o babo. Dneska som bola u geneticky na konultacii a ta mi to odporuca, lebo NT a ani AFP, nemaju nic spolocne s tymto vysledkom, takze si zatial nemozem byt ista ci je babo zdrave, alebo nie. No som v rozpakoch a to som uz tiez v 19tt, co je na poslednu chvylu, este cakat tri tyzdne na vysledky, no na porazenie...ale do zajtra sa chcem rozhodnut 😒

lulu21
2. sep 2008

boli ten odber?

akaji
2. sep 2008

neboli ;)

jarus1
2. sep 2008

nebili ste niektora na odber v železničiarskej nemocnici?

gabii83
2. sep 2008

ahojte baby, no zajtra uz budeem vediet vysledok, asi dneska ani nespim od nervozity. a ked z plod. vody vyjde nejaka vada, alebo zly je vysledok, to je 100% ze chore dieta? pozna niekto niekoho, kto mal aj napriek zlym vysledkom z plod. vody zdrave dieta? ale aj tak porodim to babo, nech je hocijaky. prajem vsetkym cakajucim buducim mamickam vela trpezlivosti.

akaji
2. sep 2008

ked aj tak chces porodit, tak ta amniocenteza bola asi fakt zbytocna... ono to ma naozaj zmysel len pre tie zeny, ktore by si v pripade lubovolnej vady dali to dieta zobrat.. inak ani nie
a hey.. take pripady su znamy, kedy amniocenteza potvrdila chore dieta a dietatko sa narodilo celkom zdrave, takze stat sa to moze urcite... ale neboj sa, je naozaj velmi mala sanca, ze Tvoje dieta nebude v poriadku...podla statistik je tych "pozitivnych" nalezov naozaj malo oproti tym falosnym poplachom.. morfologicky ultrazvuk ktory sa robi okolo 20. tyzdna vie vela vad odhalit, ak ten dopadol dobre a lekar/ka nezbadala ziadne zjavne defekty, tak pravdepodobne dietatku nic nie je

sissik
3. sep 2008

mna celkom zaujimaju ie pripady, ked amniocenteza ukazala poskodenie plodu a nakoniec sa narodila zdrave dietatko.
o ake poskodenie sa jednalo? vie to niekto specifikovat? ukazovalo na razstepy alebo na chromozomove poruchy?
viete to niekto konkretizovat?
nie su to nahodou len nejake reci JPP, ktore sa siria?

lusilia
3. sep 2008

Sissik, prosim Ta, Ty si to uz podsupila, mam na to ist, alebo nemam, ja fakt neviem, samotneho zakroku sa nebojim, len neviem sa rozhodnut... 😒

sissik
3. sep 2008

lusilla nebudem ti hovorit, ci na to ist alebo nie.
napisem ti, preco som isla ja 😉
dufam, ze u mna testy na afp boli falosne pozitivne (to znamena ze vyslo zvysene riziko aj ked mimi je OK, lekar nevidel na utz zaciatkom 16tt ziadne vyvojove vady, NT bolo tiez v norme). chcem mat do konca tehu istotu, ze mimi je OK z pohladu trizomii na chromozomoch. razstepy lepsie vyluci UTZ.
zatial este nerozmyslam nad tym, co ked nieco v poriadku nebude. to budeme s manzelom riesit, ked to bude aktualne (co dufam nebude).
rozhodnut sa mozes aj na zaklade vysky rizika vyvojovej chyby, u mna bolo riziko na DS 1:140, riziko potratu pri amnio je najnovsie uvadzane 1:200. takze riziko DS bolo vyssie ako riziko potratu.

tiez sa mi nepacia vyhlasenia, ze na amnio chodia zeny, ktore sa napokon rozhodnu pre potrat.
preco by nemohli ist na amnio aj zeny, ktore su rozhodnute nechat si mimi aj ked je chore a chcu sa na vsetko pripravit? na SVK som zatial nasla jednu net stranku obcianskeho zdruzenia zaoberajucim sa podporou ludi s DS, co je zalostne malo. takze pozhanat si relevantne informacie o vychove takeho dietatka, jeho interacii do spolocnosti, moznych chorobach, ktore ho cakaju, nie je az take jednoduche. knih je v knihkupectvach tiez malo, vacsinou maju vsade same "trhaky". este ostavaju kniznice, ked nahodou knihu maju a je pozicana, treba cakat,.vsak to asi poznas

odber neboli, ale je neprijemny a doteraz chodim na wc s malou dusickou, ci sa nahodou neobjavi nejake krvacanie.

anna181
3. sep 2008

Ahojte babulky. My sme sa rozhodli, ze amnio nepodstupime... Boli sme na morf. uzv. v 18 tt., bolo vsetko ok, ideme este teraz v piatok a ak aj teraz bude ok, na amnio nepojdeme... Takze asi tak... Ja som nad tym naozaj dlho premyslala a to amnio je naozaj zbytocne...lebo aj tak by som potrat v tak vysokom stupni tehu psych. nezvladla...takze radsej ani na amnio neideme.. Ja uz naozaj neviem :(((((((((((((( Boze som zufala...ale snad bude vsetko ok v piatok a definitivne sa mozme rozhodnut, ze amnio nepodstupim...
Inak babulky mozte mi niektora napisat, ake znaky downa su vidiet na uzv. v 20 tt. na morf. uzv.??? Dakujem.
Gabi napis prosim Ta potom ako si dopadla, strasne drzim palceeeeeeeeeeeeeeeeeee .

lusilia
3. sep 2008

Sissik, dakujem za odpoved 😉
No mne nasli na chromozome nejaku deleciu, inak testy ako AFP a NT som mala v poriadku, ale geneticka vravela, ze to s tym nema suvis...
A co sa tyka downa , alebo nejakej inej vaznej choroby, ja by som asi nerada priviedla na tento uz zkazeny svet este aj tak chore dieta a pozerala sa postupom casu ako mi umiera, to by som asi nezvladla, ale kazda sme ina a mame iny nazor na zivot 😉

evuliena
3. sep 2008

Anna181, ja som bola na amnio a som veľmi rada, že som tam bola. Nie je to pre bábo takmer žiadne riziko a žiť s pocitom neistoty ďalších 4,5mesiaca by som psychicky nezvládla a ublížila by som tak viac bábätku.
To je môj názor. Na morfologickom uzv. by mohli vidieť menšie ušká, očká viac pri sebe... v každom prípade to nie je stopercentné a dawna pomocou ultrazvuku odhaliť nemusia. Skús si to ešte premyslieť, žiť v neustálom strese až do pôrodu si naozaj neviem predstaviť.

sissik
3. sep 2008

lusilia ci ist na potrat alebo nie je skor do inej diskusie, ale neodsudzujem zeny, ktore sa pre potrat rozhodnu 😉
neviem ci zvladnem pozerat sa na to, ako dietatko umiera hned po narodeni, neviem ci sa zvladnem rozhodnut pre potrat, ak bude fakt chore. pri DS sa totiz neda dopredu urcit ani miera postihnutia - niekto moze byt postihnuty minimalne, ine dietatko moze byt mentalne postihnute tak, ze sa nedokaze same ani najest.
nieco som si precitala a radostne to nebolo.

skus si pozriet na anglickych alebo nemeckych strankach nieco o tej poruche, ktora hrozi u vas, v angl. je publikovanych vela odbornych clankov

lusilia
3. sep 2008

Sissik, ako mi to zistili, tak som to velmi dlho citala a uz radsej ani nechcem, je tam toho hrozne vela, no je to kazdopadne pre nas tazke rozhodnutie z ktorej kolvek stranky, teda myslim tym pre kazdu zenu, co ma nejaky problem...a samozrejme, aj pocas zivota, alebo uz len pri narodeni sa moze nieco stat, ale to uz je naozaj o inom...kazdopadne drzim nam tu vsetkym palceky, nech vsetko dobre dopadne a nech mame krasne zdrave deticky 😉

anna181
3. sep 2008

Evuliena, ja uz nie som ani nervozna..jednoducho verim, ze babo bude zdrave a hotovo...
Uvidime co povie dr. v piatok, ak to bude odporucat pojdem na amnio..ja sa ihly nebojim...skor vysledkov ... Som objednana k dr. Ondrejcakovi, vysledky by boli hned na druhy den...ale ak by boli zle...no naozaj neviem co by som robila :( Ach jaj :(((
Jaj naco len robili tie testy v 12 tt. Pri dcerke mi ich nerobili, vtedy to este nebolo...Afp bolo ok, takze vlastne vsetko bolo v poriadku, ani som nevedela, ze je nejake amnio... :( A keby to bolo aj teraz, tak by vlastne tiez bolo Afp ok a nemusel byt tento stres... Ach keby bolo keby... :((((((((((((((((((((((((((((
Babulky drzim strasne palce...napiste potom co mate nove. Myslim na vas!!!

mirsimka1
3. sep 2008

Ak sa môžem pripojiť, bola som na amnio zhruba pred rokom, išla som, lebo mi to doporučili kvôli veku. vtedy som si nepripúšťala, že by mohla byť pozit. hlavne som chcela vedieť na isto, čo to bude. Teraz, ked pôjdem, pôjdem preto, aby som sa mohla pripraviť na tú horšiu možnosť.

gabii83
3. sep 2008

no ahojte, vysledky su dobre tak sa tesim, ze ani neviem co pisat od radosti. ale som si myslela, ze z plod. vody zistia a povedia nam ze koho to mam v brusku, jeho ci ju. ale nevadi. asi som sa mylila. hlavne je, ze sme zdravucky. tak sa s buducim oteckom vytesujeme. baby hlavy hore, ja som mala riziko 1:45, a predsa len to boli cisla, ktore proste sa nepotvrdili. juj prajem vsetkym vam aby ste tak dopadli ako ja, a este raz by som vsetkym ktore sa rozmyslate nad amniom, chodte, aj keby ste to babo nechali, ale dobre je vediet co na vas caka. napr. ja tiez by som to psichycky nezvladla, ak by som musela byt v neistote. takze tak... 😀

gabii83
3. sep 2008

a lusilia tebe v kazdom pripade ja osobne odporucam, ano chod na to amnio....ja som to neolutovala, aj keby mi vysli pozitivne vysledky, chod..

maciak
3. sep 2008

ahojte zeny, ja som v 21.tta tiez ma m pozitivny test na DW 1:45, idem na amiocentézu 10 k doc. Ondrejčákovi, ale dúfam, že bábo bude zdravé pretože to tak cítim, a vobec neverím nejakm biochemický testom,kt. nás tak akurát vystresujú,skoro každý mi totižto povedal, že koho poznali s pozitívnm tripll testom tak a narodio zdravé dieťa, aj tu čítam, len amé pozitivne veci, a dakujem za ne lebo potom som a ja kludnejšia, gatulujem Gabii k výsledkom dufam, že ajmne tak dopadnu, mam rovnaké výsledky ak ty,morfol. UTZ tiež negat. takže verím.. 🙂

zabka
3. sep 2008

Sisik pre vysledky si mam ist do nemocky na genetiku a hej v TN tam mi to aj robili....

babatko1
4. sep 2008

Ahojte chcela by som vas v provm rade vsetky pozdravit , ktore ste nemali vporiiadku vysledky z gentiky a zaroven vam chcem popriat vela sil . Ja som z TN a tiez som nemala vporiadku vysledky , mala som riziko 1 ku 50 a tak mi navrhli amniocentezu. Ja som bola z toho uplne v soku , nemohla som koli tomu spavat, nevedala som sa rozhodnut ci tam ist alebo nie . Nakoniec som odmietla , ale pevne verim , ze male bude v poriadku . Bola som aj na 4 d ultrazvuku , kde mi doktor maleho poriadne prezrel a povedal , ze mal by byt malicky o.k .
Ja som sa pred dvoma mesiacmi odstahovala do Japonska , nakolko manzel je japonec . Tu tieto testy zenam nerobia a zbytocne ich tak nestresuju o tyzden mam termin porodu a pevne verim , ze malicky bude vporiadku.
Vsetkym ktore sa rozhodujete nad amniocentezou ci ano a ci nie prajem aby ste sa rozhodli co najlepsie , pretoze pri amniocenteze je urcite riziko . Nech uz sa vsetky rozhodnete akokolvek , prajem vam zdravucke deticky ktore vam budu prinasat v zivote vela radosti.

lusilia
4. sep 2008

Gabii moc moc gratulujem, urcite je to uzasny pocit 😉
Nakoniec som sa rozhodla, ze idem, uz to od vcera vybavujem, ale zasa mam prist az buducu stredu na kontrolua asi stvrtok mi to budu robit, takze este dalsi tyzden navyse, ale uz to kaslem, verim, ze babtko je zdrave a nic sa mu nestane 🙂 A som ho aj dneska videla na utz, ale bol krpec otoceny akurat chrbatikom, ale aspon nieco 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre