Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

moko123
16. apr 2009

siouxsie ja si osobne myslim že maš iba riziko veku čo si myslim je totalna blbost ešte nieje taky vysoky ja som mala riziko 1:25 ešte neviem vysledok z amnio ale mala som syndrom miznuceho dvojčata tak to pripisuju aj k tomu takže čakame dufam že sa dočkame iba dobreho.... držim palce podla mna sa nemáš čoho obavat tvoje vysledky su velmi dobre,,,

jandura aj pri tebe si myslim že su obavy zbytočne amnio nieje až taka obtiažna iba ak na nervy tehulky čaka sa 3 týždne na vysledok ,, ty máš vysledok docela v pohode a ešte k tomu ked su to dvojčata tak tam už uplne oni tie tabulky su totalna blbost podla mna triplet je somarina totalna iba mamičkám zbytočne komplikuje život,, malokedy sa na amnio potvrdia a preto som aj ja išla aby som vedela na čom som lebo do pôrodu by som asi nevydržala byt kludna a čakat,,, takže je to na tebe ako sa rozhodneš podla mna je minimalne riziko potratu takže ak chceš byt v pohode a uživat si tehulkovstvo ja by som na amnio išla,,,,

jandura
16. apr 2009

dakujem moko,velmi si ma povzbudila,ale na to amnio asi pojdem koli tej istote,ze budem do konca tehu v pohode zw je vsetko ok,lebo neviem ako by som to zvladla cakat na nahodu co bude

zuzka_w
16. apr 2009

vidim, ze ste tu skusene diskutujuce na temu amniocenteza, viete mi niektora povedat co znamena riziko Downovho syndromu 1:440 ? Mam 43 rokov a v oktobri cakam babo, bola som u MUDr. Dankovcika teraz v 12tt a prave som dotelefonovala so sestrickou, ktora mi povedala, ze riziko mi vyslo 1:440 .... Vraj mi odporucaju amniocentezu.

jahody11
16. apr 2009

zuzka, na tvoj vek to nieje zle, ja maam 26 rokov a mne vysiel vysledok na down. syndrom 1:275, potom mi odber krvi opakovali a tam vysli vysledky 1:650, tak mi navrhli len podrobny morfologicky ultrazvuk, nie amnio, ale pocuvaj lekarov, vedia co robia a u zien nad 35 rokov robia amnio kazdej. na tvojom mieste idem a mam stres za sebou, mna caka ten ultrazvuk zajtra a mam dost strach. tak pa a drzte palce.

zuzka_w
16. apr 2009

jahody, dakujem za odpoved, tak to budem musiet este zvazit. Este mam ist znova v 20tt k MUDr. Dankovcikovi na morfologicky UTZ, tak uvidim co mi povie, len problem je v tom, ze tu v BA ma posiela moj gynekolog na amnio uz v 17tt a ja idem na ten UTZ az v 20-tom 😒 Ja som vlastne cestovala do tych KE len a len kvoli tomu, ze som si myslela, ze vdaka tomu vysetreniu sa vyhnem amniocenteze, ale asi nie ....

jahody11
16. apr 2009

a preco si sla az do KE? ja idem na morf. ultrazvuk k dr. Čunderlikovi v BA je to tiez super odbornik ale ja tu pracujem, inak moja kamaratka bola u toho dr. Dankovcika a vravela, ze je uplne super, jej vysli zle vysledky na razstep chrbtice a v SNV na nu kricali, preco nechce ist na amnio, bola na ten ultr. tam jej povedali, ze mala je v poriadku a teraz uz 2 mesiace kocikuju zdravucke babatko 🙂

ono, na slovensku su traja super odbornici na ten ultrazvuk , v BA dr. Čunderlik a Holaň a v KE Dankovciak....

zuzka_w
16. apr 2009

ja som o tych bratislavskych doktoroch vobec nevedela 🙂 Citala som totiz v casopise Zdravie clanok o MUDr. Dankovcikovi, ze ako jediny vlsatni nejaky pristroj, ktorym je mozne urcit DS a ine geneticke vrodene chyby aj bez odberu plodovej vody a ze k nemu chodia zeny z celeho Slovenska, no tak som sa chytro objednala aj ja a teraz zistujem, ze mozno to ani nebolo treba, ze stacilo ist u nas v BA k nejakemu doktorovi, o com som ja ale vobec netusila, az teraz, ked som zacala chodit do diskusie, tak som to zistila.

jahody11
16. apr 2009

A uz si bola v tych kosiciach?

millenas
16. apr 2009

Ahojte, mam 37 a vysledky AFP mam dobre ale odporucili mi amnio, nie je to zbytocne, pred dvomi rokmi som porodila krasneho a zdraveho syna, v rodine Downa nemame
Dik vopred za rady 🙂

jahody11
16. apr 2009

amnio ti odporucili koli veku, tazko povedat ci ano alebo nie, dow. s. nieje dedicny je to zly chromozom a ten neovplyvnis...

ozi
16. apr 2009

Čau milenas, mne tiež odporučili amnio kvôli veku, mám 36 a tiež som nechcela ísť, lebo som pred 2 rokmi porodila zdravého syna, ale nakoniec som išla, lebo po 35 sa riziko downa zvyšuje. Všetko vyšlo dobre a teraz si tehu užívam. Predsa len som sa bála. Je to však len na tebe, toto bolo moje rozhodnutie a neľutujem. 😉

henikav1
16. apr 2009

millenas, ja by som urcite sla na amnio. Ani my sme nemali DS nikdy v rodine a prave mne sa to pritrafilo a tiez uz mame zdrave deti. Nahodny DS sa totiz moze pritrafit absolutne kazdej mamine, dokonca aj mladsej. Na otazku preco nikto zatial nepozna odpoved. Vyhodou je, ze ked budes mat dobre vysledky v rukach, uz si mozes kludne uzivat tehotenstvo a nestresovat sa

alionuska
17. apr 2009

Ahojte,som vam slubila,ze sa ozvem,ked pridem z prehliadky o ake vysetrenie vlastne ide.No moj Gynekolog mi povedal,len ze je to v Bratislave u Dr.Cunderlika a vola sa to prvostupnovy skrining,kde sa meria nosova kosticka babatka,lebo ze deti s Dawn.syndromom maju kosticku malu a nevyraznu a robi sa aj šijove prejasnenie a odber krvy a vysledky vyhodnocuje nejaky specialny program v pocitaci. Tak sa tam idem dnes telefonicky objednat a som sama zvedava,ako to bude prebiehat a ako to vsetko dopadne.Moj doktor je skvely odbornik a povedal,ue je vsetko zatial v najlepsom poriadku,ale ja na to vysetrenie aj tak pojdem,nech mam istotu,ze sa nemyli a ze naozaj je vsetko o.k. 😉 Tak hadam,ze aj bude a nebudem musiet ist na tu amniocentezu...drzte palce baby,nech uz som aj ja stastna.... pa pa.

jane33
17. apr 2009

liki: my mame tiez vsetko v poriadku 🙂 Boli sme tam o 8.00 asi do 8.45, tak sme sa za tych 15 minut asi minuli. Tiez nemame cd ani iny zaznam. Na 3D uz nepojdem, som spokojna s tymito vysledkami. A co pohyby, uz nieco citis?

sue250
17. apr 2009

baby chcem sa opytat vysli vam Nt hodnoty ok a tripl testy zle?
ja mam NT hodnoty dobre aj krv mi brali a teraz ma cakaju tripl testy a bojim sa ze budu zle. dava sa to dokopy alebo nie?

liki205
17. apr 2009

jane 33, zdá sa mi že hej ale neni to až také výrazné ako som očakávala ale holáň hovorikl že to ešte príde , takže ty už v 30. t. nejdeš k nemu?

moko123
17. apr 2009

zuzka_w
ja si myslim že amnicentezu ti ponukaju iba kvoli veku nie kvoli riziku riziko nieje podla mna vobec zle,,,,,, držim palčeky

moko123
17. apr 2009

liki205 aj ja som dnes bola u holana a povedal že žiaden ráštep tam nehrozi a že si mysli že amnio vyjde v pohode pretože som mala všetko v najlepšom poriadku a takže budeme mat dievčatko aj ked sme už viacmenej boli pripraveni na chlapca ale hlavne že nam nehrozi žiadny ráštep a ani nič podobne teraz už aj kludnejšie pôjdem pre vysledok z amnio lebo do konca mesiaca by som asi aj zbláznila vychádzala som od holána usmiata až po uši xixix sa teškammmmm,,,

takže afp a riziko 1:25 na raštep sa pomaly rozplyva ale isto som taka štastná že až prajem každej jednej a držim palčeky nech je všetko dobre potom napišem čo bolo na amnio dufam že pohlavie sa už iba potvrdi a všetko bude ok,,, už konečne.

jahody11
20. apr 2009

caute babky, tak ja som bola u cunderlika v piatok, nacakala som sa sice nanho kvalitne dlho ale co uz, hlavne, ze povedal, ze tam nic nevidi a je vsetko ok 😀 😀 a priklana sa k dievke, tak som vytesena, ze naviem co od radosti konecne si mozme uzivat tehu a vcera som pocitila prve male kopanceky, ked som mala ruku polozenu na brusku ale hned ako prilozil ruku drahy, prestala asi sa hanbi 😀 😀

silvuskaa
20. apr 2009

Jahody to je uzasna sprava 🙂 Moooc sa tesime s tebou 😀

jahody11
20. apr 2009

dik, taky kamen mi padol zo srdca 🙂 🙂 🙂

andrejka10
20. apr 2009

Jahody 11 blahoželám, k dobrej správe. Aspoň sa ti bude ľahšie čakať na výsledky z amnio. Ja som dnes telefonovala ako dopadla mojha amnio a výsledky ešte stále nemám, čo som dosť prekvapená. Budú o 2 dni neskôr. Asi kvôli sviatkom. Tiež ma prekvapili, že nepodávajú informácie po telefóne a budem si musieť íst pre ne osobne znovu do SNV. Čo sa mi zdá zbytočné, ak by výsledky boli v poriadku. No čo nenavyberám si. Takže o dva stresové dni viacej. Držte mi palce.

andrejka10
22. apr 2009

Ahojte babenky. Dočkala som sa. Dnes je jeden z mojich najšťastnejších dní. Budeme mať dievčatko 😀 a všetko je OK. Žiaden DS. Malo by to byť v poriadku. Som strašne šťastná. Všetkým Vám držím palce. Určite to dobre dopadne aj Vám. 🙂 🙂 🙂
A ešte moja skúsenosť: Amnio stála za to, 3 týždne sa dajú zvládnuť, hoci dnešnú noc som takmer nespala. No o to som teraz šťastnejšia a hlavne bez akýchkoľvek obáv. Huráááá na "ružové" nákupy. 😀

jahody11
22. apr 2009

andrejka BLAHOZELAM !!!! Ja na amnio nejdem, doktor vravel ze netreba, kedze mi vysli afp v norme a ultrazvuk tiez...

andrejka10
22. apr 2009

Ahá, tak to máš potom super. Bez rizika a bez dlhých 3 týždňov čakania. 😉

andrejka10
22. apr 2009

A zabudla som : Ďakujem !! To od toho šťastia 🙂

jahody11
22. apr 2009

verim, pekne sa teste a uzivaj si to teraz 😉 😉

moko123
22. apr 2009

andrejka10
aj ja ti blahoželam a prajem štastne usmiate tehulkovstvo nakolko viem ake je to čakanie otrasne,,, aj ked nam usg vyšiel dobre stale čakam na amnio ,,,,tak dufam že aj my budeme mat ružove nakupovanie lebo ako vidim všetky budeme mat slečny

jandura
22. apr 2009

ahojte baby,tak ja som sa rozhodla na amnio ist,vdaka andrejke10,ktora ma v tom trosku podporila,lebo to uz absolvovala.objednana som na piatok 24,tak drzte palce nech to dobre dopadne,trozku to mam o to tazsie ze cakam dvojcata musia to robit dva krat,ale to nic hlavne nech tie vysledky budu ok,aby som si tehu mohla uz len uzivat bez obav.dam vam vediet ake budu vysledky o tri tyzdne.

sue250
22. apr 2009

jandura davaj si pozor ja som cakala dvojicky cele tehu v pohode ale tripl testy zle tak som sla na amnio po 4t potrat bola som v 24t utz mi urobili na amnio centeze zle lebo videli jeden obal az potom na morfologicom 4D ze su tam dva obaly tam mi povedali ze deti su ok, a o tyzden prisiel porod - potrat a vraj jedno malo nieco zle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre