Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

antonia1
28. apr 2010

Ahojky..ja som som chcela ist iba na screening, tak ako s prvym babom, ale dr.pretoze budem mat uz 40 mi odporucil radsej amnio....musim priznat ze mam strach z tej ihly, ale ako kazdy pise -da sa to zvladnut 😉 ...ako dlho to cele trva?..napr. som objednana o 10tej a cely zakrok je hotovy za kolko?

misik1
28. apr 2010

ahoj antonia....5 az 7 minut so vsetkym,ale mozno zalezi,kto a kde to robi...fakt skor neprijemne ako bolestive, vpich pri odbere krvi boli viac,ale ako vravim urcite zalezi aj od dotycneho lekara...drzim palce 😉

veronica1
28. apr 2010

Baby dakujem za podporu, tak som objednana 5.5. v ruzinove na amniocentezu, zatial si to nejako nepripustam, horsie bude asi to 3tyzdnove cakanie na vysledky. ☹

antonia1
28. apr 2010

dakujem misik...mne to budu robit v mnichove a pretoze to mam 2 hodinky cesty 😒 a maleho v skolke, tak aby som vedela ako sa mam zariadit..ale radsej poprosim kamosku, aby ho vybrala, keby sme nestihali...vcera som sa rozhodla ze na to pojdem a v noci sa mi snivalo s metrovou ihlou 😀 ..

figurka.m
30. apr 2010

ahojte
antonia, cely zakrok trva naozaj len chvilku, ale niektore nemocnice si nechavaju pacientky na pozorovanie, tak sa radsej informuj do predu 😉
veronica, 5.5. som objednana aj ja, ale do Martina, a naozaj, najhorsie na tom vsetkom je to dlhocizne cakanie 😝

veronica1
30. apr 2010

figurka - tak budeme na tom rovnako a cakat spolu, inak ja som bola dnes na 4d ultrazvuku a tam mi lekarka povedala, ze nevidi ziadne zmeny a ze podla nej je to dieta zdrave a netrpi dow.syndromom. tak ma aspon trocha upokojila.

figurka.m
2. máj 2010

veronica, ved to je super spravicka, DS patri k trizomiam, ktore sa daju dobre diagnostikovat UTZ, tak ak nevidela ziadne zmeny, tak by to mohlo byt v poriadku
keby sa tak dal posuvat cas......

gumimaci
2. máj 2010

veronica1, neboj, naozaj by to uz bolo vidiet na UZV. My sme boli na morfo pred dvomi tyzdnami a tiez tam nebolo vidiet zadna anomalia (hlavne trisomnia 18 a 21). a genetika dopadla OK. v piatok sme dostali vysledky.
Drzim palce.

veronica1
6. máj 2010

Dakujem, tak uz mam po a doma lezim, nebolo to az take strasne, uz len pockat na vysledky

biba12
6. máj 2010

Neboj sa urcite to bude ok. Ja som bola s oboma detmi na amnio, lebo som mala AFP na DS 1:130 / teraz a predtym 1:286/. Pritom v rodine ani v tej sirokej , nemame ani z jednej strany nic. A vsetko je ok. Mam skratka netabulkovy priebeh tehu....Neboj sa aj u Teba to urcite bude v poriadku.

veronica1
6. máj 2010

biba - dakujem, ja sa velmi nestresujem, no mne to vyslo 1:30

antonia1
6. máj 2010

Veronika,,drzim palce aby bolo vsetko ok 😉 ...ja som bola dnes u mojho dr. a objednal ma v Mnichove na 25.5....fuuha keby sa dal cas posunut 😒

veronica1
6. máj 2010

antonia - aj ja drzim palce nech to dobre dopadne
figurka - tak ako sa citis? tiez budes cakat na vysledky 3tyzdne?

figurka.m
7. máj 2010

veronica, ahoj, mam po, vsetko v poriadku, dokonca sa mimco dokimu tak ukazalo, ze uz vieme, ze cakame chlapceka 😉
ano cakam 3 tyzdne, medzitym chcem ist v 20tt na UTZ do Femicaru v Martine, na podrobne meranie a skontrolovanie vsetkeho, tak uz sa neviem dockat, a ty ako, zakrok sa dal prezit, vsak, joj nech ten cas rychlejsie leti

veronica1
7. máj 2010

figurka - nebolo to az take zle ako sme si mysleli, najhorsie bude asi to cakanie posledne dni ☹
ja vlastne tiez idem na morfologicky UTZ v 20tyzdni, a to bude par dni pred vysledkami, no mne uz aj na 4D povedali, ze je vsetko OK. no clovek nikdy nevie, tak si drzme navzajom palce 😉

figurka.m
8. máj 2010

veru , drzme si palceky,ja som 4D UTZ nemala, ale zatial na klasickom UTZ bolo vsetko OK, no uvidime 🙂
teraz som zistila, ze my mame aj termin porodu rovnaky 10.10.10 a obe cakame chlapa, zaujimave 😀

veronica1
8. máj 2010

figurka-tak to je naozaj nahodicka, no ja asi porodim skor, lebo sme o vyse tyzdna vatsi 😉

nellymn
13. máj 2010

Ahojte všetky. Vedeli by ste mi niektorá poradiť, kde sa robí amniocentéza v Banskej Bystrici? Končím momentálne 16. týždeň. V pondelok idem k mojej doktorke pre výsledky z krvi na AFP. Ak budú zlé, absolvujem amniocentézu. Mám z nej síce strach, ale budem mať istotu, že bábätko je v poriadku.
Ďakujem vopred.

monci78
13. máj 2010

Ahoj, v BB je to v roosweltovej nemocnici, najskôr musíš na genetické sa objednať na nete najdeš číslo a potom ti už povedia kam máš ísť. A nemaj vôbec strach ja som bola vo februari, a vydržala som, nič to nie je...fakt... 😉

nellymn
13. máj 2010

Ďakujem monci. Bola si aj ty v tejto nemocnici? Lekári sú tam dobrí?

gumimaci
13. máj 2010

nellymn, ty este ani nema vysledky a chces ist na amnio? 😕

fubinka
13. máj 2010

Ahojte ja som bola na amniocenteze v BB v roosweltke a bola som s nimi maximalne spokojna, ich pristup je super doktor Švarc je jednička. Buducu stredu si idem pre vysledky . Tak dufam že bude všetko OK

nellymn
15. máj 2010

Ahoj fubinka, ďakujem za info.
gumimaci, áno ešte len v pondelok si idem pre výsledky ku doktorke. Na základe nich sa rozhodneme pre amnio. Tak si dopredu zisťujem čo kde a ako. Ale amniocentézu mi odporúčajú absolvovať aj tak. Nie som síce ešte v rizikovej skupine, ale vraj testami na AFP sa dajú zistiť len základné poruchy ako ráštep chrbtice. Ale amniocentézou sa potvrdí zdravie bábätka.

gumimaci
15. máj 2010

OK, ved je to tvoje rozhodnutie.Ale ak mas dobry skrining a triple testy, je podla mna zbytocne stresovat sa a vystavovat tehotenstvo riziku pri amnio. Amniocentezou vylucis iba geneticke poruchy. Po amnio dostanes aj tak papier ze vysledky, nezarucuju zdrave dieta... asi tak. Proste to ti nezaruci nikto 😖 😒

bronia13
16. máj 2010

zaneta8 - na SK sa robi CVS? lebo ked som to spominala doktorom tak ani nevedeli co to je? musela som im to vysvetlit - to bolo 2,5 roka tomu. neviem ale mne sa nezda rizikovejsie ako amnio, mala som to robene 4 krat (pri kazdom tehotensteve raz tak som to myslela) - 2 krat vaginalne a 2 krat z vrcha bruska a co je super vysledky mas na druhy den a nemusic cakat ako pri amnio tie 2-3 tyzdne a robi sa to v 11tt co je super - to je moj nazor.

zaneta8
16. máj 2010

bronia13- nie som na SK, som v USA. Amnio mi budu robit 20.5. Dam vediet ako mi to dopadlo

happy8051
16. máj 2010

ja mam amnio zajtra vo viedni.... idem tam na vlastnu ziadost kedze mame b rodine downika mala som stresy... takze som nemala ani AFP test, idem rovno na amnio..

biba12
16. máj 2010

Nely a preco Ti odporucaju absolvovat amnio, ked nevies este ani ako dopadli testy? Pises, ze nie si v rizikovej skupine, tak ma to zaujima. Ja som na amnio bola 2 krat u oboch tehu, vysli mi Afp testy pozitivne na DS. Obe amnio su negativne. Nie som v rizikovej skupine a ani nemame v rodine ziadne geneticke ani vyvojove ochorenie.

fatimuska
19. máj 2010

všetky tehulkám držím palčeky aby im amnio vyšlo dobre tak ako nám🙂

zaneta8
21. máj 2010

ahojte dievcata,
takze mam to uz za sebou. Na prvykrat sa nepodarilo, doktor mi zaviedol ihlu do maternice, ale z nejakeho dovodu nemohol nabrat plodovu vodu. Potom sa rozhodol, ze musi vykonat druhy vpich a to uz slo ako po masle. Vysledky by som mala mat zaciatkom buduceho tyzdna, teda z FISH testu. Z ultrazvuku mi povedali, ze nevidia ziadne "boys parts", takze pravdepodobne cakame dievcatko 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre