Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

belusa
1. apr 2011

@syslica Asi myslíš tú amni no šla som na to a asi by som tu nemala písať negatíva čiže jednou vetou už nikdy asi ale to je o lekárovi čo mi to robil nie o zákroku.Verím, že budeš mať výsledky na jednotku a nebudeš to musieť podstúpiť

syslica
1. apr 2011

@belusa To ma mrzí a hnevá aj za teba 😠 Niektorí doktori ozaj akoby vyhrali diplom v lotérii a mali sa stať radšej mäsiarmi... ale čo narobíme, dúfam, že aspoň výsledky budete mať perfektné!

belusa
1. apr 2011

@syslica asi nebudú žiadne mám tam hematom a plodová voda bola plná krvi čiže to bude na 90 percent bez výsledkov ja som fakt z toho na prášky opíšem Ti to na budúce ešte som sa z toho nespamätala

belusa
3. apr 2011

Amniocentéza 30.03.na kramároch!!!

Ahojte baby spolutrpiteľky viem, že niektoré už máte výsledky moc som na Vás myslela a verím, že máte všetko v



.Ako sa zotavujete?Budem rada ak sa mi aspoň niektorá ozve verím,že sem chodíte!!!

zaira301
3. apr 2011

ahojte....ja som tu už písala v predošlých príspevkoch a tiež som čakala na výsledky .....minulý týždeň som bola pre výsledky a som nesmierne šťastná, moje bábätko je zdravé 🙂 🙂 🙂 🙂 ....prvýkrát mi to nevyšlo, ale teraz už áno....je to nádherný pocit tešiť sa zo zdravého dieťatka 🙂 ...Želám Vám všetkým, aby ste mali tiež zdravé dieťatko a veľa zdravia!!!!!

linda40
4. apr 2011

@syslica Ahoj, ja som tam už písala. Neviem, čo ešte dodať. Ak ma niečo ešte napadne, napíšem. 😉

linda40
4. apr 2011

@belusa ahoj, ja som bola v Martine a nemôžem sa sťažovať. Mladý, príjemný lekár, povedal, že všetko je v poriadku a aj bolo. Týždeň som pre istotu mala zostať doma a oddychovať, inak to mi povedala genetička, lekári vraveli len, že sa mám šetriť. Doma som zostala, ale po dvoch dňoch som už robila veľké upratovanie a v pohode.
Výsledky mám OK. Držím Ti palce, aby Ti to dobre dopadlo.

belusa
4. apr 2011

@linda40 ahoj no ja mám také vymodlené tehotenstvo čiže je tu aj strach o babätko prehnaný priznávam...bola tam dosť nepríjemná doktorka ktorá nám ničnevysvetlila druhej lekárke diktovala o mojom zdravotnom stave a ked som sa na to poýtala tak mám dýchať a nie pýtať sa atd, výsledky asi ani nebudú lebo som tam mala plno krvi lebo mám hematon čiže zbytočné riziko a teraz vraj máme 14 dní čakať či sa niečo nestane

linda40
4. apr 2011

@belusa je to zvláštne, ale aj ja mám také skúsenosti, že muži gynekológovia sú lepší než ženy. Povedala by som citlivejší. Neviem čím to je, ale také mám skúsenosti. Pri prvom pôrode som mala najskôr ženu a nebyť toho, že dobehol lekár, čo mal príslužbu bolo by to dopadlo zle. Pri druhom a teraz som si to radšej poistila a dohodla som si to dopredu s odborníkom, nie nejakou ženskou, čo robí obvoďáčku a sem tam odrodí dieťa. Odporúčam, je to tak lepšie. Tento si ma kontroloval už popredu, takže vedel na čo sa má pripraviť.

edita84
4. apr 2011

Ahoj kočky mám prvé výsledky z amnia a všetko je ok a budeme mať chlapca 🙂

linda40
4. apr 2011

gratulujem 😉

edita84
4. apr 2011

dakujem 🙂

bambi9
4. apr 2011

@edita84 gratulujem a verim ze aj dalsie budu ok 😉 k comu ste mali vlastne podozrenie??

edita84
4. apr 2011

@bambi9 dakujem no my sme mali nižšie výsledky a tak bolo podozrenie na downa alebo patalya alebo edwarsov syndrom ale našťastie sa nepotvrdil 🙂

belusa
4. apr 2011

@edita84 gratulujem a kolko si na ne čakala?

belusa
4. apr 2011

@linda40 no ved práve ale je to smutné človek by čakal, že to bude naopak

edita84
4. apr 2011

@belusa dakujem ja som čakala len 3 dni lebo som si zaplatila zrýchlené výsledky 🙂 ale oplatilo sa lebo 3 týdne by som nevydržala

belusa
4. apr 2011

@edita84 a kde Ti to robili?Ja som počula, že ak sú výsledky zlé tak volajú skôr ako sú tri týždne nevieš či je to pravda?

edita84
4. apr 2011

@belusa mne to robili v Nitre no to neviem či volajú skôr 😒

linda40
5. apr 2011

@belusa ak sú zlé výsledky volajú asi po 2 týždňoch, ale nie je to oveľa skôr. Prakticky v ten deň keď to genetička vedela - usudzujem podľa dátumu na výsledkoch, už aj písala správu a hneď v ten deň ju poslala. To bolo v piatok a v pondelok som to mala. Dá sa to vydržať, najhoršie sú prvé dni a v ten piatok som tŕpla, či nezazvoní telefón.

belusa
5. apr 2011

@linda40 Aha dakujem čiže mám si ísť pre výsledky po 3 týždňoch a po dvoch by mi volali alebo teda mám čakať až deň pred tým ako tam mám ísť?Bože a čo Ti volali, že máš dobré ?

linda40
5. apr 2011

@belusa Ja som si dala výsledky poslať domov, ak by boli zlé, tak by mi zavolali, hneď ako to genetička vie, ak dobré pošle ich pošou, za 1 Euro domov a k lekárovi zadarmo. Ten to dostal neskôr, asi preto, že nedal euro. 😀 Aspoň tak je to v Martine. Neviem, čo povedali Tebe. Ty si máš ísť výsledky vziať sama?
Moja drobuľka je v poriadku. Mala som zvýšené riziko na trizómiu 18, ale čím viac som o tom čítala, tým viac som verila, že je zdravá. Tie deti sú vraj menšie a moja je väčšia ( má byť po kom ).

belusa
5. apr 2011

@linda40 fuuu to sa teším, že ste v poriadku...No hej ja si mám ísť o tri týždne pre výsledky na výber mi nedali a počula som, že ked sú zlé tak volajú skôr len neviem či je to pravda ale aj ja verím, že budú vysledky ok

zaira301
6. apr 2011

@belusa....ahoj...čítam tvoj príspevok a píšeš v ňom, že ak sú zlé výsledky, tak volajú...tak to nie je pravda....ja som prvýkrát, keď som mala zlé výsledky, tak mi nevolali, musela som pekne čakať do toho dňa, ako aj ostatné..... Ja som tam v tom čase volala aj skôr o dva dni, ako sme mali ísť pre tie výsledky, ale oznámili mi, že nikomu telefonicky neoznamujú po telefone výsledky, každý si musí ísť osobne.....iba čo viem, tak telefonicky oznamujú tým, ktorí si dávajú urobiť výsledky za 3 dni a to za peniaze, ale tam zistia iba prítomnosť Daw. syndromu a ostatné výsledky budú aj tak o tie 3 týždne.....Dúfam, že ti to dobre dopadne a že všetko bude Ok...ahoj

linda40
6. apr 2011

@zaira301 v Martine je to tak, že keď sú zlé výsledky zavolajú. Tie výsledky asi po telefóne nepovedia, ale zavolajú obidvoch partnerov do Martina a tak im to oznámia. Aspoň tak som to pochopila. Do Martina sa nechodí po výsledky, oni ich posielajú poštou, teda keď sú dobré.

zaira301
6. apr 2011

@linda40 ... V každom meste to je asi inak...v Bratislave to robia týmto štýlom.....Neviem, čo je lepšie...ale ak povedia tie zlé výsledky skôr ako do tých 3 týždňov, tak je to lepšie, pretože v mojom prípade prvýkrát, keď som musela ísť na potrat, tak bola by som radšej, keby mi to povedali skôr a nemusela som čakať tie 3 týždne, lebo takto bábätko bolo dosť veľké a čím to žena nosí dlhšie, tým tá bolesť nad stratou je väčšia ☹ No tentokrát už som sa tešila z výsledkov a som nesmierne šťastná, že moje dieťatko je zdravé 🙂 🙂 🙂

abriela
7. apr 2011

V prvu marcovu stredu som sa dozvedela vysledky z amnio - 46XX - zdrave dievcatko. V poslednu marcovu stredu moja malinka vstupila do sveta anjelov a velmi mi chyba 😢 .

Drzim vam palce, nech vasi malickí (-ke) su naozaj poriadku.

tereza123123
7. apr 2011

@abriela je mi to velmi luto.Velmi velmi som ti drzala palce.Keby si potrebovala len tak pokecat kludne napis...

belusa
7. apr 2011

@linda40
@zaira301 ahojte dakujem za odpovede takže budem trpnuť neva bude to zdravé a hotovo a ešte raz dakujem za odpovede

belusa
7. apr 2011

@abriela fuuu bože to mi je ľúto a ak Ti nevadí taká otázka čo sa bože stalo??Ved v tomto štádiu je to už neobvyklé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre