Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

vikaki
14. okt 2010

@denne73 mas pravdu,ze je uz neskoro,ale doktor poslal vysledky krvi najskor do thessalonik,odtial mi potvrdili ze je vseko ok.Oni to potom posielaju niekde do Zurrichu ,kde maju lepsiu technologiu na overenie....odtial prisiel papier,ze je krv ok,ale vzhladom na moj vek,vraj mam pre istotu ist na odber plod.vody.Vlastne zato to trvalo tak dlho,kym to poslali do salonik,vysetrili,odtial do zurichu....no skratka..tak to chodi v grecku,vsade cakas vecnost.a doktor vravel ze ak by mi odobral vodu,zariadil by aby som vysledky mala potom okamzite,aby v pripade potreby nebolo neskoro...ze aj ked som presla 24.tt,berie sa do uvahy hmotnost dietata,kedy sa vo vymimocnom pripade povoluje umely potrat....ale nastastie uz je to za nami.....prijala som kompromis a isla na velke sono...babo je ok,vsetko v poriadku,ziadne anomalie a dokonca som sa tam dozvedela ze to je dievcatko a nie chlapcek,tak sme radi.......mam to aj na dvd,cele to sono...bola to draha zalezitost a museli sme daleko cestovat,aj auto sa nam pokazilo a trcali sme potom v salonikach 2 dni,ale oplatilo sa...nelutujem to rozhodnutie

martinex
18. okt 2010

tak podavam hlasenie,moja amniocenteza dopadla dobre,ziadne vyvojove vady sa nezistili a cakame zdraveho chlapceka! 😉 vsetkym vam drzim palce

marcelkatt
19. okt 2010

@martinex Blahoželáááááááááááám Ti a užívaj si tehotenstvo konečne 🙂
@vikaki super, že je všetko ok...

cerealka
22. okt 2010

ahojky mozte mi niekto poradit testy mi ukazali ze mam riziko na trizomiu 18 a testz su 1:6100. v pondelok idem na geneticku konzultaciu a v utorok na amnio. velmi sa bojim. poradte mi prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. dakujem

xenia2734
22. okt 2010

Ahojte, viete mi poradit????? Vysli mi zle vysledky hormonov a protilatky proti stitnej zlaze. Som v 17 tt. Teraz mi pre istotu vysli aj zle vysledky AFP. Musim ist na genetiku a mozno aj na amniocentezu. Mali ste niektora taku kombinaciu, ze aj zle vysledky hormonov a aj toto????? ☹
Velmi sa bojim 😒

gumimaci
22. okt 2010

@cerealka ahoj 1:6100 podla mna neni velmi vysoka pravdepodobnost. baby tu pisali aj nizsie cisla a bolo to ok. precitaj si par stran dozadu, byt tebou idem co najskor na morfologicky ultrazvuk.

cerealka
22. okt 2010

dakujem ti za radu objednam sa na ten ultrazvuk aby som si bola istejsia ze je vsetko ok.

marcelkatt
22. okt 2010

@cerealka držím palce

gumimaci
23. okt 2010

@cerealka kam mas ist na AMC? pozeram, ze uz si 21tt, pojdes na platene, rychlejsie testy? Ak ano tak tam byva morfo UZV v cene, Inak sa divim, ze ti este UZV nerobili 😒 Drzim palce nech ti to dobre dopadne

vikaki
24. okt 2010

@cerealka nebojkaj sa,chod na ten ultrazvuk,tie cisla su len orientacne ,ty nemusis byt ta jedna z tych 6100 😉 Na velkom ultrazvuku ti o cosi presnejsie ukaze aky pomer rizka existuje...u mna tie hodnoty po vysetreni krvi boli v norme,ok,ale mala som zvacsene riziko koli veku..Doktor na velkom sone ma ukludnil...Sice ani tam to riziko nemozu vylucit,ale zvacsa sa nemylia.

bambi9
28. okt 2010

Ahojte, viete mi poradit co si na tu amnio do nemocky vziat? pyzamo, nocnu koselu? neviem ako to prebieha....
a este nieco, neviem ci sa mam viac bat rizika potratu alebo vysledku ☹ nech uz je to za mnou 😔 ako ste sa citili vy? ja sa zakroku nebojim, ale vsetkeho okolo toho ..

strelka11
28. okt 2010

@bambi9 ahoj,co mozem poradit z mojej skusenosti z amniocentezy,tak u nas si ziadnu nocnu koselu nepotrebovala, oni by ti mali dat ich,zakrok trva velmi kratko a da sa to v pohode zvladnut,najprv s tebou spisu nejake papiere,ty to podpis a ide sa na to,asi horsie je to cakanie na vysledok,ale treba si mysel tie 3tt az mesiac,kedy cakas na vysledok niecim zamestnat. V kazdej nemocnici maju svoje postupy a pravidla,lebo v nasej pacientky neostavali po zakroku v nemocnici ani chvilu,doktor nariadil len domaci klud najma prve 3dni a keby sa vyskytlo krvacanie alebo nejake bolesti v priebehu 2tt ze mam prist do nemocnice,ale musim povedat,ze som nemala ziadne problemy,najhorsi je ten prvy den zakroku,treba sa maximalne setrit a nenatahovat sa. Tak ti prajem aby ti to rychlo a dobre dopadlo. 😵 😵 😵

bambi9
28. okt 2010

@strelka11 dakujem ti.... ja tam praveze jednu noc ostanem.... vraj ma pustia az na druhy den, takze snad to bude ok... potom budem samozrejme aj doma len lezat 🙂
a na tom zakroku si mala spodne pradlo a tu ich nemoc.koselu? 😕

strelka11
28. okt 2010

@bambi9 ano gatky som si mohla nechat ale inak som mala ich cistu koselu,ale ako som pisala v kazdej nemocke je to individualne,u nas asi nenechavaju preto lebo nemaju miesto,kedze teraz je dost naval rodiciek,ale ja som bola aj rada,ze som nemusela v nemocnici ostat,ja to prostredie moc nemusim,aj ked na druhej strane mohli nechat pacientku po zakroku lezat aspon 20min, no ale chvalabohu to dopadlo dobre aj zakrok bez komplikacii aj vysledky 🙂

bambi9
28. okt 2010

@strelka11 tak to je super.... tebe sa to uz blizi, drzim palce, nech mas aj porod co najlahsi 😉
papa

strelka11
28. okt 2010

@bambi9 dakujem velmi pekne 😵 😵 😵 papa

gumimaci
28. okt 2010

@bambi9 zalezi na nemocnici, mala si dostat info, co si mas zobrat so sebou, kolko budes hospitalizovana atd.

martinex
28. okt 2010

@bambi9 neviem odkial si,ale ja som pri amnio musela dat gatky dole...a bola som v nemocke po zakroku este 2 hodiny na izbe v klude,potom spravili kontrolne utz ze je babo ok a isla som domov...
tak dufam,ze ti to dobre dopadne 😉

bambi9
28. okt 2010

@gumimaci info som nedostala ziadne zatial... idem tam z genetiky, a budem este volat a vtedy spytam 😒
viem len ze tam budem do druheho dna..

@martinex dakujem, zakrok mam v trencine ...

xenia2734
28. okt 2010

@bambi9 Ahoj ja som dnes bola na genetike a na sone. Dostala som termin na amnio 12.11. a dostala som aj zoznam co si mam so sebou zobrat. Mne povedali, ze tam musim asi dve hodinky lezat. Pisem ti co je na zozname:
mam byt najedena a so sebou desiatu-tehotensky preukaz, OP, hygienicke potreby, pyzamo, zupan, papuce.

Ake ti vysli vysledky???? Mne 1:152.
Budu mi to robit v Nitre. Drzim palce
😉

xenia2734
28. okt 2010

@martinex Kde ti robili amnio??????? Mne budu v Nitre, som z toho pokakana. Ake to bolo a kolko to trvalo???? 😖

bambi9
28. okt 2010

@xenia2734 jej vdaka za info 😉 tiez mam prist najedena, a potom mi snad daju ked tam budem lezat na izbe 😅
a ja tam nejdem kvoli vysledkom z krvi, ale kvoli rod. anamneze... a mam to tak 2tyzdne po tebe, tak budem rada ak potom napises ako to prebiehalo 😉 drzim palce 🙂

zvedavec1
28. okt 2010

@bambi9 ahoj, ja som to tiez absolvovala. Nocna kosela je asi prkticka- lebo ti ju vytiahnu a potom ta nic nebude tlacit na miesto vpichu..neboli to..ale tak je to prelepene..tak to je neprijemne- takze skor kosela. Inak neviem aku poruchu idu skumat u teba..ale je moznost aj do 48 hodintzx. Fish metodou - kde vedoia vylucit choroby spojene s poctom chromozonov ( struktura sa musi kultivovat) - podla toho vedia do 48 hodin ( mne uz po 24 volali) Downov syndrom napr. Problem je, ze to neplati cele poistovna a stoji to 330 euro. Nieco ti doplati - me vseobecn doplatila 60 euro. Ale v kazdom pripade ,za tu info do 24 hodin mi to stalo. Robia to v Bratislave. Vsak sa ozvi, ak chces vediet daco viac.

bambi9
28. okt 2010

@zvedavec1 aj ja si myslim ze kosela je praktickejsia, ale vezmem asi aj pyzamo...
ja viem o tej fish metode, ale bohuzial nemozem si to za tie prachy dovolit momentalne 😒 budem musiet cakat.... u mna ide o chromozomy 13,14..
dakujem 😉

zvedavec1
28. okt 2010

@bambi9 hm..tak to je fakt skoda. Je to strasne nefer, ze takto trapia maminy. Drzim ti strasne palce, nech je babo zdrave. 😒

baska259
28. okt 2010

ja som bola na amniocenteze v ruzinove...bol to premna velky sok...velmi som sa bala...strasne moc zien tam bolo co tiez sli na amniocentezu...mne osobne povedali ze to neboli...neviem ci som bola v strese a mna to bolelo...ale nie je to nic strasne....treba mysliet na nieco ine na nieco pekne...trva to asi 10 min...ja som sa pritom aj dost nasmiala..boli tam prijemni doktori aj sestricky...hlavne ked mi jeden doktor povedal...rozkrocte si nozky a uvolnite sa...pozrela som sa nanho zahambene a on sa zacal smiat ze ma chape ved okolo mna boli 3 doktori a 4 sestricky a ja sa mam nahata uvolnit :D ale vsetko dopadlo dobre a po 2 hodinach ma pustili domov... 🙂 teraz ma trapi skrateny krcok...meria len 1,5 cm 😢 ducham ze aj toto dobre dopadne...ostatnym mamickam co idu na amniocentezu drzim palceky...nieje to nic hrozne...ale ked to ma pomoct malickemu tak by som to absolvovala aj 10 krat 😉

blanblan
28. okt 2010

@baska259 v com prosim ta moze pomoct amniocenteza malickemu ???😕

baska259
28. okt 2010

no nie zrovna pomoct ale ak by sa mal trapit celi zivot s nejakou chorobou tak to by som naozaj nechcela...bolo by to tazke pre nas ale aj prenho.

martinex
28. okt 2010

@xenia2734 mne robili v ba v zeleznicnej nemocnici...vobec sa toho neboj..neboli to,len je to neprijemne ale v pohode... zakrok trva asi 10minut a potom este 2 hodky som lezala na izbe... naozaj sa nemas coho bat, nastav sa pozivitne a vsetko dobre dopadne 😉

xenia2734
29. okt 2010

@martinex Dakujem pekne, som sa ukludnila trosku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre