Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

berenice8
24. jún 2010

@gumimaci aha, jasne..a ty si lezala dlhsie?

gumimaci
24. jún 2010

@berenice8 ... no 1 den. vlastne vsetky baby, co sme boli ten den na zakroku.

berenice8
25. jún 2010

@gumimaci jasne...lebo jedna moja znama, co bola...(asi ma vseobecnu) lezela tri dni...

simisi
27. jún 2010

Ahojte kocky.Nechysta sa niektora z vas v utorok 29.6. na prijem do Ruzinova na amniocentezu?Vysiel mi pozitivny skrining,1:200. ☹

cukor
2. júl 2010

ahojte...chcem sa len spýtat či bola nejaká kočka na amniocentéze a má trombofíliu a pichá si injekcie.

otulik
3. júl 2010

cukor ahoj ja som bola pred 9timi rokmi na amniocenteze ale trombofiliu mi zistili pred dvoma rokmi ..pichame injekcie teraz lebo som tehotna preco sa pytas?

cukor
3. júl 2010

@otulik ahoj...pytam sa lebo asi ma neminie amniocentéza ...mam 39 aj nejaké mesiace a chcela som vediet,či je to pre nás trombošky nebezpečnejsie.pichám si fraxiparin 0,3.ale jeden dr. mi povedal,ze je to rovnaké riziko ako u bezných pacientiek.

gabriela4
6. júl 2010

ahojte baby, už len jeden deň a idem si po výsledky z amniocentézy...strašne bojíme 😕 ale veríme že to bude ok..držte palce prosím

luvi01
7. júl 2010

@gabriela4, ja idem tiez, drzim palce, aby to dobre dopadlo. Ja tiez verim, ze to bude v poriadku. Uz aby to bolo.

gabriela4
7. júl 2010

@luvi01 ahoj a kam si ideš po výsledky?ja idem na americké námestie...tak to máš pravdu už aby to bolo, lebo už mi asi šibne zachvílu z toho čakania 😖 dnes som už celý byt poupratovala, len aby som na to nemusela myslieť..ja asi ani spať dnes nebudem.... 😉 a držím palce samozrejme aj tebe, určite to bude dobré 🙂

vitezova
7. júl 2010

No ahojte kocky uz to mam aj ja za sebou 🙂 takze ak je tu niekto kto by chcel vediet info kludne piste 😉

dendy1
7. júl 2010

Ahojte, v ktorom tt sa najskôr robí amnio,

luvi01
7. júl 2010

@gabriela4 aj ja idem na Americke nam. Tak uz to tych par hodin nejako vydrzime, ked sme uz tolko cakali. 🙂

gabriela4
7. júl 2010

@luvi01 no iné nám neostáva, iba vydržať už, ale mám pocit, že tých pár hodín je úplne najhorších.... 😉

gumimaci
7. júl 2010

@dendy1 Ahoj, myslim, ze cca od 17tt do 22tt (24tt)

gumimaci
7. júl 2010

@luvi01
@gabriela4 drzim vam baby palce, nech to dobre dopadne...

dendy1
7. júl 2010

@gumimaci Ďakujem, asi sa ma to bude týkať, pokiaľ všetko dobre dopadne🙂 Len včera som si urobila test a našla som si //.

luvi01
7. júl 2010

@gabriela4, to teda ano, tieto posledne hodiny su najhorsie. mam pocit ako keby teraz na mna prisiekl ten strach.

luvi01
7. júl 2010

@gumimaci, dakujem

gabriela4
8. júl 2010

ahojte baby, som najšťastejšia na svete, výsledky sú v poriadku 🙂 čakáme chlapčeka, veľmi sa tešíme a dúfam že všetky budúce maminy, ktoré čakajú na výsledky budú také šťastné ako ja.... 🙂 🙂 🙂

gabriela4
8. júl 2010

čaká nás dnes ešte morfologický ultrazvuk, ale tak dúfame že ked už toto dobre dopadlo tak to bude všetko ok 🙂

gabriela4
8. júl 2010

@gumimaci ďakujem, všetko je v poriadku, moc sa tešíme na nášho chlapčeka

gumimaci
8. júl 2010

@dendy1 preco si myslis, ze sa ta to bude tykat? a gratulujem k // 🙂 🙂 🙂

gumimaci
8. júl 2010

@gabriela4 dobra sprava!!! len tak dalej, teraz si uz mozes uzivat tehu bez stresu 🙂

marcelkatt
8. júl 2010

@gabriela4 ahoj blahoželám. Ja idem tiež na amniocentézu, mám strach. Hlavne z výsledkov. Mám zvýšené riziko NTD 1 v 5. ☹ vyšli mi zlé testy AFP.
1 screenig bol ok NT 1,5mm a NB 2,8mm

gabriela4
8. júl 2010

@gumimaci ešte morfologický ultrazvuk nás čaká, ale tak dúfam že bude všetko ok.....veľmi sa tešíme 😀
@marcelkatt ahoj marcelka, hovoriť ti že netreba sa báť je asi zbytočné, ja som to počúvala z každej strany, ten strach tam vždy je, ale treba veriť pozitívne...ja som mala tiež zlé výsledky a k tomu som ešte aj diabetička, takže ten strach bol dvojnásobný, vzhľadom k tomu že tam stúpa riziko niakych vrodených chýb, ale našťastie nič sa nepotvrdilo....ja som mala NT 1,8 a NB neviem iba viem že bola prítomná, ale koľko to mi do knižky neuviedli....amiocentéze je nič oproti tomu čakaniu na tie výsledky, ale prežili sme to a uvidíš bude to dobré, tie skríningy strašne klamú a iba strašia mamičky...bude to dobré 🙂 a ďakujem

gabriela4
8. júl 2010

@ivetaschmidt ahoj tak ako som slúbila tak dávam vedieť, výsledky z amniocéntézy sú v poriadku a čakáme chlapčeka a moc sa tešíme, strašný kameň mi zo srdiečka odpadol po skoro mesačnom čakaní....tešíme sa 😀

marcelkatt
8. júl 2010

@gabriela4 ĎAKUJEM za podporu. V pondelok idem na genetiku na Americké námestie v Bratislave, a tam mi povedia asi kedy treba tú amnio. A budem tam ležať? Ja som v bývalom Apolle, teraz je to dôvera.

marcelkatt
8. júl 2010

@gabriela4 ešte sa Ťa chcem opýtať na tej genetike len pozapisujú údaje o anamnézach z rodiny a za koľko asi objednajú na amnio? Ja by som to už chcela mať za sebou.

gumimaci
8. júl 2010

@marcelkatt Triple testy byvaju casto falosne pozitivne neboj. tvoje NT a NB su myslim uplne OK! este si pockaj aj na morfo a uvidis ze genetika tiez dopadne dobre. Zakroku sa neboj, neboli to. Fakt je najhorsi ten stres...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre