Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

gabriela4
8. júl 2010

@berenice8 ahoj nebola si náhodou na amniocentéze na antolskej 17.6 ?izba č. 13

luvi01
8. júl 2010

@marcelkatt,ja mam tiez doveru, ale zalezi na tom v akej budes nemocnici, ja som bola v Ruzinove od utorka do stredy, ale myslim, ze na Antolskej ti to urobia a hned ta pustia domov, ale nie som si ista 🙂

dendy1
8. júl 2010

@gumimaci ja mam teraz 38r. takže kôli veku určite a samozrejme aj pre môj kľud, lebo otvorene priznávam, že by som asi nezvládla vychovávať postihnuté dieťatko - samozrejme všetok obdiv maminkám, ktoré to zvládajú🙂

simisi
8. júl 2010

gabriela,nerozumiem preco ste nemohli jest a pit?Nam sestricky vyslovene zdoraznovali ze rano mame vypit aspon 4 dcl vody a nieco male zjest,trebars keksik aby nam nebolo zle.Ja som bola v Ruzinove 30.6.Zvlastne,vsade je to inak?Marcelka,verim ze to bude dobre,na nic ine ani nemyslim.A u teba to tiez dopadne dobre,urcite.

gabriela4
8. júl 2010

@simisi ahoj no neviem ti povedať prečo, nám práveže zdôrazňovali že nemáme jesť a určite ani piť, že ak by sme boli moc smädné tak len tak dúšok vody si dať ale že nie veľké množstvo...neviem prečo a tiež som bola z toho taká že čo to má s tým spoločné...neviem...ale zvládli sme to 🙂

marcelkatt
8. júl 2010

všade inak sila fakt, niekto papá, pije, niekto nie... divné, že nemajú rovnaké postupy..
Ďakujem všetkým za podporu.

gumimaci
8. júl 2010

@gabriela4 my sme mali na papieri pred prijatim do nemocky napisane, ze jest a pit sa moze. netreba nijako obmedzovat. len pred zakrokom nas poslali vsetky povinne sa vycikat 🙂

gabriela4
9. júl 2010

@gumimaci neviem prečo je to všade inak...cikať sme museli isť aj mi povinne ale to s tým jedením a pitím tak to neviem...ale dalo sa to vydržať a zvládli sme to 🙂

berenice8
9. júl 2010

@gabriela4 ahoj...no, 16.6. a tusim to bola aj 13 izba...

simisi
9. júl 2010

Mame za sebou morfo utz,babino vyzera byt v poriadku bude to opat dievcatko,strasne sa tesim...uz len vysledok amnio a mozem si uzivat tehulkovanie 🙂

luvi01
9. júl 2010

@gabriela4, ano aj my cakame chlapceka, vcera sme mu uz kupili prvu mikinu a este dostal teplaciky. Velmi sme sa tesili. 🙂 Mas pravdu, konecne si to mozeme zacat uzivat. Samozrejme vsetkym mamickam prajem len dobre vysledky. 🙂

strelka11
12. júl 2010

ja hlasim,ze konecne po 3tt dosli vysledky z amnio a su v poriadku a cakame na chlapceka,tak som stastna a teraz horsa nakupovat vybavicku 😀

marcelkatt
12. júl 2010

@strelka11 blahoželááám

Mňa čaká amnio v stredu ráno.

strelka11
12. júl 2010

@marcelkatt dakujem a drzim ti palce,nech to dopadne dobre 😵 😵 😵

marcelkatt
12. júl 2010

@strelka11 Ďakuejm, mám fakt strach z toho vpichu a potom výsledok, ach

strelka11
12. júl 2010

@marcelkatt neboj,da sa to v pohode zvladnut,myslim ze porod bude omnoho horsi 😅

marcelkatt
12. júl 2010

@strelka11 dakujeeeem

strelka11
12. júl 2010

najhorsie je fakt to cakanie,ale ak sa ti neozvu po 2 tyzdnoch tak je vysledok dobry 😉

marcelkatt
12. júl 2010

@strelka11 uf tak uvidíme...

zuzumajko
13. júl 2010

ahojte baby, tak sa pridavam k tym, ktore idu na amniocentezu. Som objednana zajtra do ISCARU. Strasne sa bojim ☹

marcelkatt
13. júl 2010

@zuzumajko aj ja sa mooc bojím, idem tiež zajtra na antolskú? Môžeš jesť, piť? Mne zakázali dne sod polnoci piť a jesť.

kveta
13. júl 2010

@zuzumajko Bola som v Iscare na amniocentéze, bolo to v pohode... Hlavne sa pokús byť pri tom zrelaxovaná, aby to miminko prespinkalo a zbytočne sa nehýbalo... A nezabudni si nočnú košeľu a prezúvky. Drž sa.

zuzumajko
14. júl 2010

baby tak dnes mi ta amnio nevysla ☹ dvakrat to skusali, ale bolo malo plodovej vody, mam na brusku dost viditelne vpichy. Ani to velmi nebolelo, ale potom vidiet to moje babo ako zapasi aby mu dali pokoj, boze, myslela som ze ich tam vsetkych zabijem ☹ ono sa tam chuda metalo a snazilo sa odtiahnut...no uplne som sa zlozila ☹ urcite si o mne myslia ze som hysterka, lebo som sa potom na izbe strasne rozplakala, ale ja mam pocit, ze to moje tehotenstvo je jeden velky zly den..vzdy ked mi robia testy, nieco sa pokasle. Tak buduci tyzden idem na kontrolu k Dittemu na GPN aby mrkol ci nemam viac plodovej vody a skusime to este raz. Chduak, podla mna bol zo mna totalne mimo ako som sa rozplakala po tom ☹

zuzumajko
14. júl 2010

@marcelkatt ahiojky, nie ja som bola v ISCARE. Nie na antolskej. Bol to zly zazitok ale ani nie tak pre mna, ale pre babo ☹

gumimaci
14. júl 2010

@zuzumajko ahoj, vobec niesi hysterka a niesi jedina baba, ktora po amnio plakala. Nie kazdy zakrok sa da spravit bezproblemovo.

zuzumajko
14. júl 2010

@gumimaci dakujem ti za tie slova, lebo uz fakt mam pocit ze sa zo mna stava hysterka..

gumimaci
14. júl 2010

@zuzumajko ja som sa zas vyrevala pred zakrokom, tak v nemocke som uz bola kludna 😉

strelka11
14. júl 2010

@zuzumajko moc ti drzim palce,nech uz mas po zakroku a nech na toto cele trapenie okolo odberu plodovej vody rychlo zabudnes 😉 ja som si porevala,ked mi sestricka od gynekologicky volala,ze vysli zle triple testy,takze tusim co asi prezivas,ale uz mam potom vsetko a chvalabohu je vsetko v poriadku 😵

kveta
14. júl 2010

@zuzumajko Tak neviem, či bolo rozumné pozerať na ten ultrazvuk... Ja som na také pozeranie nemala nervy, takže som tam hľadela na strop a celý zákrok som sa nahlas premodlila... čo si asi myslia o mne? 😀 Myslím, že sú zvyknutí na to, že každá žena to proste znáša inak...

zuzumajko
14. júl 2010

@kveta kveti ten ultravuk bol natoceny na mna, zial bohu. Ten p=rvy vpich som nepozerala, ale ten druhy uz som nevedela kam mam pozerat a babo bolo v mojom uhle vtedy..rozumne nie je nic ked je to moje dieta, vsetko je o citoch, nie o rozume. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre