Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

stalida
16. máj 2008

ahoj bzucinka, ja som bola na amnio 7.5. a u obv. lekarky som sa hlasila az tyzden po tom, ale predtym som jej telefonovala, ci musim prist do tych 3 dni. Vravela ze ak je vsetko ok, nekrvacam a nemam ziadne bolesti, tak staci po tyzdni. A ked som tam bola tak mi aj tak nic nerobila ani ziaden USG ani vysetrenie, takze asi takto 🙂

bzucinka
16. máj 2008

stalida, dakujem ti za odpoved 🙂 (ja som tam bola,ale doki nepracuje)

kharratka
22. máj 2008

Ahojte...taaaaaaaak dnes som sa dockala vytuzenych vysledkov a vsetko je v uuuuuuuuuuplnom poriadku 😀 velmi nam odlahlo a teraz sa uz tesime na nase dievcatko 😵

bora8
29. máj 2008

kočky ja mám strašné nervy, dneska som mala mať výsledky z amnio tu v BA a včera mi volali, že sa to presúva na piatok - som z toho hotová...... už som mohla vedieť na čom som

stalida
29. máj 2008

ahoj bora, tak to ti verim, ja som cakala 3 tyzdne a 2 dni a bolo to hrozne, hoci jedne vysledky som mala z Prahy do 24 hod.ale tie neboli az take podrobne, boli len na 4 najcastejsie sa vyskytujuce vyv.vady.
Drzim prsty nech ti to dopadne dobre a hlavne aby si sa v piatok dozvedela vytuzenu spravu, ze je miminko ok,pa.

bora8
29. máj 2008

ďakujem

bora8
5. jún 2008

tak iba oznamujem - že všetko dopadlo ok a na základe výsledkov z amniocentézy čakáme zdravé dievčatko 🙂 uf len keby nebolo tých nervov predtým 😀

gapa
5. jún 2008

bora, tak fajn správička 🙂

bzucinka
5. jún 2008

...vsade len o dievcatkach pocuvam 🙂 Tento rocnik bude silny, chlapci sa budu mat-tolko dievcat na jedneho 🙂 bora8 (sme na tom podobne 🙂 ) - aj ked ja som zrychleny vysledok vedela skor (po 6 dnoch),ale cakala som na ten zaverecny (po 3tyzdnoch) Aj ked viem, ze obava bude stale...ale po psychickej stranke je to uz omnoho lepsie Takze drzim palce vsetkym a zelam Vam pekny den 😉

darlinka
5. jún 2008

Ahojte, len som nakukla... Bora, tesim sa s tebou, ze to dobre dopadlo. Je to asi velka ulava, ze? 😉

jasminka
5. jún 2008

ahojte kedy sa robia tie AFP testy, co konkretne to je? urobia ich kazdej tehu? moze sa stat ze AFP vyjdu super a mimco aj tak zdrave nebude? stalo sa niekomu, ze amniocenteza vysla zla a babo bolo ok, alebo naopak? dikes

jastericka
6. jún 2008

ahojte, už som viac - krát písala do tejto témy, ale teraz je to aktuálne.

Len chcem dať všetkým mamičkám nádej, že budú mať zdravé detičky, keďže aj mne vyšli pozitívne AFP testy v 16.týždni, nasledovali dni stresu a rozhodovania, či amnio atď....Nakoniec som na amnio nešla....zbabelosť, strach, neviem...ale hlavné je...

Mám krásnu, zdravučkú dcérenku Martinku. takže maminy, aj testy klamú a dosť často 🙂

kukulik30
6. jún 2008

Najznámejším vyšetrovaným parametrom je AFP (alfafetoproteín). Je to špecifická bielkovina, ktorú produkuje plod. Primárne ho produkuje žltkový vak, od 13. týždna sa jeho tvorba presúva do pecene plodu. Fyziologická hladina tejto bielkoviny závisí od presného gestačného veku plodu, ktorý možno v tomto období potvrdi UZV vyšetrením. Prirodzene zvýšené hladiny sa vyskytujú v sére matky pri viacplodovej gravidite. Chorobne zvýšené sú pri rázštepe prednej brušnej steny alebo neurálnej trubice a pri nevyvinutí obličiek. Znížené hodnoty sa zisujú pri Downovom syndróme a iných chromozomálnych aberáciách.
Nízke hodnoty AFP sú však aj v sére dospelých, teda aj matky. Preto sa na definitívne stanovenie diagnózy odporúca dalšie vyšetrenie, ktoré však už zaradujeme do skupiny invazívnych vyšetrení: je to amniocentéza - odber plodovej vody.

stvura
7. jún 2008

Caf kocky, spytala by som sa Vas jednu vec: uz ste niektora ziadali preplatit aspon cast amniocentezy od svojej zdravotnej poistovne? Je vobec take nieco mozne?
Dakujem za odpovede

gapa
7. jún 2008

stvura, podla mna, ak ti ju indikuje lekár, tak je zadarmo, ak však nemá na odporučenie dôvod (napr.vek, výsledky testov, viacnásobné potraty...), tak poistovna nehradí nič

stvura
8. jún 2008

Dik gapa...no lekar ju indikoval nakolko mi vysli zle hodnoty HCG a na genetike mi hned vypisali papier ani sa nepytali na rodinne anamnezy, nakolko manzel ma malformaciu {deformitu} lavej ruky...
Ked som sa ale pytala spatne, nikto nevie ci uznat alebo neuznat...
Platila som totizto navyssiu sumu - lebo VSZP...keby clovek take nieco ocakaval tak by som sa v septembri preradila do Apolla a tam by to bola necela tisicka...

bora8
8. jún 2008

nechápem prečo si platila - ty si si nechala robiť fisch testy? lebo ja som bola na amnio a neplatila som 😕

jarkap
8. jún 2008

Ahoj. Ja som bola na amnio v Iscare doplácala som asi 1200, ale pacientka čo bola so mnou na izbe mala inú poisťovňu a ona platila okolo 7000 všetko závisí od poisťovne. Ja som sa v mojej informovala a to čo som doplácala je časť ktorú neuhradia vraj zrýchlený postup nie je potrebný stačí klasický s výsledkom do 3 týždňov ten preplácajú v plnej výške.

bzucinka
8. jún 2008

Nechapem, lebo pokial viem tak ak mas papier od lekara, nejaky jasny dovod tak sa neplati. Niektore tu spominali, ze si priplacali za tu "fishku". (podla poistovne) A pokial viem tak v sukromnych zariadeniach. Ja som bola v statnej nemocnici. Mala som aj fish aj klasicku a neplatila som vobec nic. ( Mam Vseobecnu zdr. poist.)

aluli
9. jún 2008

Ahojky ja jdu na amniocentezu v utery do Bratislavy a chtela jsem se vas zeptat,jestli se tam musi lezet,nebo to delaji ambulantne,muj gynekolog mi totiz rekl,ze si tam 1 den polezim,tak nevim?Diky

bzucinka
11. jún 2008

aluli: bola som tam na 7.30 hod, potom boli papierovacky, okolo 10.00 sme sli na odber...potom sme lezali (a jedli) 🙂, hm a okolo 17.00 nas pustili. Ale niektore tam ostavaju na noc - zalezi od poistovne ktoru mas.

annika
11. jún 2008

Ahoj, Aluli! To závisí do ktorej nemocnice ideš. Na Kramároch musíť ostať na noc, aj ja som tam bola. V Ružinove je asi ináč, tam ťa nenechjú asi.

stvura
11. jún 2008

Bora8, Jarkap, Byucinka...hej mala som ju {FISH} tiez v Iscare, no ale platila som plnu ciastku, nielen tu ako spomina Jarkap. Spatne mi vsak moj byvaly lekar, ktory indikoval amnio odmieta dat potvrdenie ze ju vobec indikoval...uz som a stihla obratit na genetiku, tak uvidim ako to dopadne, aspon cast by som chcela aby mi preplatili, lebo som platila nieco cez 8 tisic.
V statnej nemocnici som v Ba lezat dva dni nechcela no a referencie na Nitru som nemala velmi dobre...

aluli
16. jún 2008

Ahoj holky,diky za odpovedi.Zitra teda jdu,doufam,ze to dobre dopadne,nejhorsi asi bude to cekani na vysledek. 😒

katarinauk
17. jún 2008

ahojte babenky. zijem v anglicku a tiez mi zistili podozrenie. mam 25rokov a som v 14 tyzdni, tiez mi odporucili amniocentezu, alebo ze mam cakat do 20tt a tak sa urobi ultrazvuk.Este sa stale s partnerom rozhodujeme a zistujeme, ale skor sme asi za amniocentezu, tu je to vsak ine, ako mi doktorka vysvetlila, ide sa na ten odber, kde sa robi ultrazvuk asi 20min, tak odoberu vzorku a tak ze si oddychnem nejaku pol hodinku a mozem ist domov a na druhy den normalne zit, ist do prace a tak.... ako tu citam, ze na svk sa ostava aj na noc v nemocnici a neodporuca sa ani moc hybat este par dni potom.. tak ja mam chaos v tom... to sa mi tu zda moc nepremyslene... nema s tym niekto skusenost v anglicku?

paskova
18. jún 2008

Ahoj diecčatá, som z LM a o týždeň mám ísť na amnio do MT.Ak máte niektorá skúsenosti s touto nemocnicou napíšte mi prosíííííím.

aluli
18. jún 2008

Tak ja mam nejnovejsi informace z Ruzinovske nemocnice,byla jsem objednana na amnio na vcera,takze si me tam nechali pres noc,ale amnio nam udelali az dnes,takze je to uplne nelogicka na co jsme tam lezely uz od vcerejska kdyz vcera nam nic nedelaly.Jinak je to takova masovka 6 bab naklusalo pred operacni sal a pak jsme sly jedna po druhe jak na bezicim pasu.Ale doufam ze testy dopadnou dobre a mimi bude zdrave.Jinak zakrok neboli,akorat je to trosku neprijemne,ale urcite se to da vydrzet. 🙂

wodana
19. jún 2008

Ahojte babky,
snazim sa citat toto forum, lebo mam cerstvych 35 a 4 dni a 13 tt. pri prvom dietati som choroby, postihnutia ani nic take neriesila, bola som stastna, vesela, citila som sa nadherne a vsetko bolo fajn.
Teraz je to uplne naopak, je mi stale zle, chudnem, lebo nemozem jest, vraciam, som spava (spala by som cele dni aj noci).Stale mam negativne myslienky. neviem sa z toho vymotat.
ale pri citani manapadlo jedno. spominali ste, ze v nasom veku je riziko 1:450. Tak si skuste predstavit, ze sa hlasite na pracovne miesto a na pohovor pride 450 ludi. aka je sanca, ze vas zoberu? 🙂

nika2
19. jún 2008

ahojte kocky, chcem len tolko, ze bola som na plodovej vode lebo som mala zvysene riziko na rastepy 1:25. plodova voda bola v poriadku . a 16.4.2008 som sice v 34+4tt porodila krasnu babulku Viktoriu. je zdrava . takze sa asi nie vzdy da verit tym krvnym testom. ja som toho prikladom.drzim vsteky palce aby to dopadlo ako mne. teda okrem toho predcasneho porodu. ale hlavne , ze je to uz ok. ahojte 🙂

katarinauk
19. jún 2008

ahojte babenky. som v anglicku a tu ma strasia od 13tt, teraz som v 15 a idem na odber plodovej vody.. nie som tym nadsena, ale ani sa nejako nebojim, neviem preco, asi preto ze citam tie vase pozitivne dotazy. Ma niekto aj pozitivne? Mam len 25 rokov, tak nechapem celkom, preco ma uz strasia niecim takym 😖. Ako citam, tak na SVK si tehulky nechavaju aj na noc, tu hned posielaju domov a vravia ze na druhy den sa vsetko vrati do normalu a mozem plnohodnotne zit. Zda sa mi to cudne, ak je tam riziko do 10dni potratu, alebo nejakej komplikacie, anglicania to potom beru na lahku vahu. Alebo to len my slovaci sme viac opatrnejsi??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre