Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

bzucinka
11. sep 2008

skybaby,asi ti nepomozem, lebo ja som bola v KE 😉 /v statnej nemocnici/ v ten den nas bolo asi 6, okrem jednej nas vsetky pustili. Myslim, ze ona mala asi poistovnu Dovera, tak preto ...

sissik
11. sep 2008

no tak v ke to moze byt ine.
aj v bb to tusim robia ambulantne.
zaujamalo by ma, ako to teda v skustocnosti maju nemocnice dohodnute s poistovnami. este pocas odberu mi lekar hovoril, ze vsade na svete je to ambulantny odber, iba na svk je problem s poistovnami.
ale evidentne nie vsade 😒
a hospitalizacia den dopredu je uplne zbytocna, keby to bolo aspon noc po odbere.
to je dalsia vec, co mi nejde do hlavy.

bzucinka
11. sep 2008

tak dopredu to je riadny blud 😒 ..este po zakroku sa mi to zda v pohode, ale predtym mi to pripada iba "ako naplnit kapacitu nemocnice" ...a nepoviem nic keby sa jednalo o operaciu, to je normalka ... myslim, ze za vsetkym su dohoda, prasule a poistovne ...

sissik
11. sep 2008

mi o tom blude hovor, odesedela som si na nevetranej chodbe v 35st horucave takmer 3 hodiny, kym mi pridelili postel na izbe a potom som sa tam cele poobedie a vecer obtlkala 😝

skybaby
11. sep 2008

este to robi ambulantne iscare, ale neviem ci tam nie je prilis vysoky ten doplatok ... zasa doplacat nejakych 5-10 tisic sa mi predsa len zda trochu vela 😀

bzucinka
11. sep 2008

mne sa aj ta doba co som tam stravila ja zdala tak akurat, aj som si zdriemla, nieco precitala, najedla sa,oddychla a sup sup domov. Ale ak by som musela ist den predtym, asi by som to zobrala ako holy fakt v zmysle "treba? oki idem" 🙂 a vlastne potom je to je uz jedno... podstatnejsie su v tom ine veci, nie? 😉

bzucinka
11. sep 2008

skybaby, ale ked mas odporucania od dokiho na genetiku a od nich na amnio, nezda sa mi,ze by si mala platit. Je nejaky rozdiel ked to urobia v statnej,alebo sukromnej ambulancii? Lebo ja som sla automaticky do statnej ... nejak som to v tom smere neriesila .Ci mas nejaky konkretny dovod?

skybaby
11. sep 2008

ja idem este len zajtra na genetiku a potom uvidim ... ale mas pravdu ze to je vlastne uplne jedno, hlavne su vysledky 😉

bzucinka
11. sep 2008

este mas relativne troska casu,ja som sa tam dotrepala v cca. 20tt. A ak sa rozhodnes ist .. zakrok bol uplne v pohode ..horsie je to cakanie,ale to si tu uz citala aspon 100x ...

skybaby
11. sep 2008

som rozhodnuta ist lebo ma tie vysledky poriadne vystrasili, vobec som s takym niecim neratala

adinam
11. sep 2008

skybaby-kuk IP. 😉

skybaby
11. sep 2008

dakujem 🙂

lusilia
11. sep 2008

Babulky na kramaroch je to tak, ze rano sa pride, spravia amnio a ostava sa tam do druheho dna. Prepustaju medzi 9-10 hod., takze myslim, ze to je lepsie, keby sa nahodou malo nieco stat...
Inak v Gyn-five to robia ambulantne a stoji to 400,-, to sa celkom da, ak niekto nechce travit noc v nemocnici.

sissik
12. sep 2008

no skoda ze som nemala tieto infosky pred odberom ☹

skybaby
12. sep 2008

ale sissik kasli na to .... sice si mala riadny stres ale to mame vsetky ... hlavne ze mas v brusku krasnu zdravu princeznicku 😀

skybaby
12. sep 2008

tak babulky definitivne ma to caka v stredu na antolskej, drzte prosim palce

stvura
12. sep 2008

No jasan, skusim si to vyhladat...ja som totizto platila 8100 korun aj napriek tomu ze nas odporucil lekar kvoli manzelovmu postihnutiu. A som vo vseobecnej...

jarus1
12. sep 2008

ahojte dievčatá...chcem sa s vami podeliť, dnes mi volali z genetiky, že výsledky amniocentézy sú v poriadku a dieťa je zdravé. Navyše túžili sme po dievčatku a naozaj bude to dcéra 🙂

skybaby
13. sep 2008

jarus moc moc gratulujem a tajne dufam ze aj ja tak dopadnem 😉

jarus1
13. sep 2008

a kedy budeš mať výsledky? predovšetkým si ver 🙂

skybaby
13. sep 2008

ja idem este len v stredu na odber, takze este mam pred sebou tri a pol tyzdna. snazim sa verit ale mam riziko razstepov 1:12 takze mi to ide tazko, ale snazim sa

lujza2
13. sep 2008

Ahojte kocky 🙂 , prosim vas chcem sa opytat, tie co uz mate amnio za sebou, ako ste fungovali po odbere, myslim tym nejaky kludovy rezim a podobne... dakujem 🙂

azuzi
14. sep 2008

Lujza ja som len tyzden sa snazila nebehat, necvicit a tak a potom uz normalne. Prajem vela trpezlivosti na cakanie na vysledky. 🙂 🙂 .

skybaby
16. sep 2008

ahojte babulky, nebude mi verit ale amnio mi nakoniec nerobili a poslali ma domov, lebo sa na ultrazvuku objavilo aj druhe babatko a tym sa vysvetlila ta vysoka hladina afp 😀 tak sa s manzelom zaciname tesit na dvojicky 😉

gapa
16. sep 2008

😀 skybaby, to je správička, si musela byť prekvapená, tak všetkým štyrom vela šťastia 🙂

sissik
17. sep 2008

skybaby uzivaj si 2 babetka v brusku, super spravicka 🙂

gabii83
17. sep 2008

gratulujem skybaby, ja som tiez tuzila po dvojickach, ale kedze som z dvojiciek, mam na to mensiu sancu, ale sa tesime z nasej dcerky, co mam v brusku, tiez zdravucka.

gabii83
17. sep 2008

a jarus1 tebe tiez gratulujem k vysledkom a k dievcatku 😉

arieska
17. sep 2008

ja som neležala v nemocnici 😲
ráno som prišla o 8,30 - hneď ma zobrali a za hodinu som šla domov. ešte som si aj pri svojej gyndoške odstála šóru na PNku 😠

skybaby
17. sep 2008

ahojte babulky 😉 sme trosku s soku, ja som po dvojickach nikdy netuzila a ani v rodine nemame, ale tesime sa a hlavnenech su zdrave 😉 a mozno ma tie dvojicky presunu k januarovkam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre