Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

afrika
6. feb 2014

@jarmila40 ahoj, tiež som bola na amniocentéze. dali sme si robiť zrýchlené výsledky - tie nám tiež dopadli oki (ako vám).. no ževraj ešte majú byť nejaké ďalšie výsledky do cca 2-3 týždňov. aj vy to tak máte? a nevieš čo všetko sa zisťuje v tích druhých testoch čo trvajú tak dlho? ďakujem moc 🙂 🙂

jarmila40
7. feb 2014

AFRIKA ...na odbere som bola kvôli veku a aj podozreniu na DS. Dva dni po odbere bol výsledok, že DS sa nepotvrdil, čo iné sa zisťovalo, to neviem a neviem ani, čo sa okrem pohlavia zisťuje v tých, čo budú za tri týždne 😒
Ja som si myslela, že už keď sa amnio podstúpi, tak že sa zisťuje úplne všetko, čo sa len dá...už ale nie som si istá, bo som čítala, že odberom sa kontroluje len to, na čo je podozrenie..

makimakimaki
7. feb 2014

Baby, zistuju sa viacere zistitelne chromozomove poruchy. Aj mi to geneticka vymenuvala, ale nepamatam... Urcite sa nezistuje iba DS - aj ked ten je asi najcastejsi..

stuckatt
13. feb 2014

@maca242 takže dnes sme si boli po výsledky a vyšlo to super všetko je v poriadku🙂)strašne mi odľahlo ozaj a budeme mať dievčatko🙂)

stuckatt
14. feb 2014

@afrika presne ako písala makimakimaki tak viaceré zistiteľné choroby no je ich tam viac napr. spomínala niečo s chrbticou no oni to povedia tak rýchlo, že smrtelník si to nezapamätá....

maca242
14. feb 2014

@stuckatt no vidis to, co som ti vravela 🙂 tesim sa s tebou, mam zivo v pamati tie pocity. ked som sadla do auta uz s papiermi, ze sme zdravi, tak som si aj porevala 🙂 zrazu taka ulava, aj ked sme nepochybovali, ze je drobec zdravy. este raz gratulujem k malej princeznej 😉

mmartina3
18. feb 2014

ja som bola tiež na amnio, najhoršie tri týždne v mojom živote, vyšlo nám vysoké riziko dawna, ale našťastie sa nám to nepotvrdilo a máme krásnu už skoro ročnú dcérku, keby som sa mala rozhodnúť znova, bolo by moje rozhodnutie rovnaké, nevydržala by som s tým pocitom,, čo ak´´, až do konca tehotenstva. Neboj, určite všetko bude v poriadku a dieťatko sa narodí zdravé :D

siskatan
28. feb 2014

tak aj ja - dobré výsledky z amniocentézy a čakáme dievčatko 😵 určite by som išla opäť, nebolo to také hrozné a je to istota 😉

bubibucka
28. feb 2014

@siskatan ahoj, aj mna caka amnio ale trocha sa bojim 🙂 mala si nejake bolesti alebo problemy hned po odbere?

siskatan
2. mar 2014

@bubibucka bolesti som nemala, akurát mi trochu tvrdlo bruško po odbere, ale to prešlo v priebehu hodiny čo som ležala... večer nás už pustili domov a všetko bolo OK 😉

vydrnik
11. apr 2014

Já SOM 2dni po amnio,skončila v nemocnici s tvrdnutím brúška,bol to hroziaci potrat,všetko dobre dopadlo,zme v poriadku a čakáme v Auguste chlapčeka

dudi30
20. apr 2014

@afrika ahoj ...prosím ta.. aké sú to tie zrýchlené výsledky? niečo sa platí? a kde si bola?

afrika
20. apr 2014

@dudi30 ahoj, bola som v MT, ale robia sa z hocijakej nemocnice.. platili sme za ne cca 230 eur a výsledky boli do 24 hodín. potom sa čakalo ešte na zvyšné, no ak by bolo niečo v neporiadku, tak by to už ukázalo v tíchto.. držkám pršteky

dudi30
20. apr 2014

@afrika ahaaa... platí sa už všade a za všetko... ja som práve amnio odmietla... ale teraz nad tým rozmýšlam... ale neviem kde to robia v BA a kto... a aký je postup... mám ani nie ročné dieťa, tak ist na dlhšiu dobu do nemocky nemožem bez nej.. :(

ynett
20. apr 2014

@dudi30 ahoj, ja som bola v BA v Železničnej nemocnici u MUDr. Ondrejčáka. Úžasný človek. Za amniocentezu samotnú s výsledkami do 3 týždnov sa platí 70 eur. Za zrýchlené výsledký ďalších 230 eur. Takže dohromady 300 eur. Robia amnio aj v štátnych nemocniciach ale tam musíš byť hospitalizovaná na jednu noc myslím. A tiež platíš za zrýchlené výsledky. Čo sa týka priebehu tak to bolo takto, najprv som bola na konzultácií, kde sme sa rozprávali o rodine a chorobách atd, urobili mi ultrazvuk. potom sme sa dohodli že na amnio idem. odbery robia vždy v stredu (toto platí aj pre štátne nemocnice). ráno cca o 10:00 sme tam prišli, znovu robili ultrazvuk, následne sme išli na izby. mohli tam byť aj partneri. tam sme sa prezliekli a pripravili. následne si nás odprevadili pred sálu a tam nás po jednej brali. tam už partneri nemohli byť. zákrok vyzeral tak, že sme si ľahli na stôl, jeden doktor robil ultrazvuk, aby bábo bolo celý čas pod kontrolou, druhý bral plodovú vodu. boli tam cca další 3 ľudia, doktori a sestričky. odber trval veľmi krátko, pán doktor celý čas na mna hovoril, čo ide robiť a čo robí. mohla som sa pozerať na monitor či je bábo oka. potom mi ukázal aj vzorku plodovej vody čo mi odobral, že je pekná čistá bez krvi. následne ma sestrička odprevadila na chodbu k iným ženám a zobrala dalšiu, potom sme išli na izbu, kde sme museli 2 hodiny ležať. p. doktor nás prišiel skontrolovať, ked bolo všetko oka, mohli sme sa obliecť do civilu, išli sme naspäť na ambulanciu, kde nám spravili další kontrolný ultrazvuk či je všetko oka a cca o druhej- tretej sme išli domov. určite je potrebné aby si mala odvoz, to ti povedia aj v ambulancii, a je dobré zobrať si niečo na pitie a jedenie🙂 na druhý den mi p. primár volal s výsledkami.
všetci boli na nás veľmi milí a pozorní🙂 vedia, že je to stresová situácia pre maminky.
keby niečo tak sa pýtaj🙂

ynett
20. apr 2014

@dudi30 ešte aby som nezabudla v štátnych tuším neplatíš za odber tých 70 eur. len za tie zrýchlené výsledky. takže ak by si vydržala čakať tých cca 3 týždne tak v štátnej by si to mala mať zadarmo🙂

afrika
20. apr 2014

@dudi30 u nás nebývaš hospitalizovaná ani pri zrýchlených ani pri klasických výsledkoch a neplatí sa za štandardnú amnio nič..
fakt moc držím pršteky 🙂 🙂

vivika79
23. apr 2014

@dudi30 ahoj, ja mam 35 a vysledky vraj v norme ale aj tak zvazujem konzultaciu a potom uvidim ci pojdem. Mna poslali na americke namestie 3, Ba. Pojdem buduci tyzden v pondelok potom sa rohodnem...

dudi30
23. apr 2014

@vivika79 my sme tam boli včera.. velmi milá doktorka nás mala... tak som trochu kludnejšia 🙂 držím palce

vivika79
23. apr 2014

@dudi30 konkretne na americkom namesti si bola? Platila si nieco za konzultaciu? Dakujem.

dudi30
23. apr 2014

@vivika79 ano presne tam...na genetike..neplatili sme niv...

ladydka
27. apr 2014

zienky ste tu niektora ktora mate krvnu skupinu negativnu a boli ste na amnio? pichali vam nieco po zakroku??

c15211b8
28. apr 2014

@ladydka ano po zakroku mi pichli injekciu

ladydka
1. máj 2014

@c15211b8 a vysvetlili ti naco vlastne?alebo co by sa stalo ak by ti ju nepichli?

satanka1
1. máj 2014

@ladydka je to rhega a mali by ju pichnúť rh negatívnym ženám po pôrode,potrate,amniocenteze....môže byť ,že bábo má rh pozitív a do tvojho tela sa dostanú čiastočky jeho krvi a ty môžeš vytvárať protilátky...injekcia po pôrode chráni ďaľšie bábo. Mne ju pichli po oboch pôrodoch ,ale v decembri nám v 9 tt zomrelo bábo,mala som MA a vtedy mi ju nepichli..psychicky som na tom bola veľmi zle a absolútne ma to nenapadlo...tiež som sa bála..že čo sa môže stať..ale lekár ma utešil,že v dnešnej dobe sa budú protilátky viac sledovať a injekcia sa dá dopichnúť aj v tehu.Nejaké poškodenia plodu nehrozia,ale po pôrode môže mať silnú žltačku..ktorú mali moji obaja..je to silnejšie ako normálna novorodenecká a niekedy treba aj transfúziu krvi bábätka

ladydka
1. máj 2014

@satanka1 ahoj pytala som sa preto, lebo som mala dvojicky, po amniocenteze mi ju nepichli a babatka sa narodili v 28tt po dvoch mesiacoch sme o jedno prisli,chceli by sme este dieta ale fakt sa bojim co bude dalej.po porode mi pichli Rhegu

satanka1
1. máj 2014

@ladydka ked ti ju pichli,tak je dobre...je mi ľúto,že ste prišli o bábätko 😖 ,možno bolo to tehotenstvo rizikovejšie celkovo,ked boli dve..pri jednom sa možno nemáš čoho báť a hlavne,že ti ju dali po pôrode..ja som teraz znovu tehotná a veru sa bojím,či bude všetko ok,ked mi ju nepichli...ma štve,že to mali sami vedieť a nie ja po narkoze..potom si človek vyčíta,že má mylsieť na všetko namiesto doktorv a určite viem,že som im diktovala akú mám krv a vyflákli sa na to.

ladydka
1. máj 2014

@satanka1 no snad..ale nechapem tiez ako mozu taketo veci podcenit,, 🙄 ved tiez som to mala cervenym napisane v knizke,,a rozmyslal som ci aj nie preto sa narodili predcasne,,ci to nemalo nejaky suvis, lebocele tehotenstvo bolo vsetko ok.pozeram ze si 6tt drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

satanka1
1. máj 2014

@ladydka prečo si bola na amnio?
a na nervy je že niektoré veci už spätne nezistíš,prečo sa to stalo a čo by bolo keby bolo... 😖
a ďakujem,snáď to bude ok

ladydka
1. máj 2014

@satanka1 no asi tak..na morfologickom ultrazvuku mal jeden chlapcek asi 3 veci na hranici normy tak pre istotu mi odporucili,lebo to vyzeralo na DS.ale nepotvrdilo sa.krv bola ok .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre