Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

andrejta
3. feb 2013

@petra.hasonova ahoj, môžem sa opýtať koľko máš rokov?

petra.hasonova
3. feb 2013

@andrejta Kvoli tomu skriningu? Robili mi ho v 27. Teraz mam 28 🙂

andrejta
3. feb 2013

@petra.hasonova nie kvôli screeningu, pýtala som sa kvôli amniocentéze, ja mám síce negatívne testy ale v marci budem mať 36, tak ma moja gynekologička mierne povedané vyplašila, preto zisťujem čo sa dá, aby som sa rozhodla správne

petra.hasonova
5. feb 2013

@andrejta Neviem, co ti poradit. Ak mas negativny test, da sa este pre istotu absolvovat kontrolny ultrazvuk, kde je vidno, ci je v aktualnom stadiu tehotenstva vsetko riadne vyvinute a rozhodnut sa ohladom AMC potom. Ja som ten ultrazvuk absolvovala u Dr. Cunderlika, bol v poriadku, no napriek tomu som isla na tu AMC, lebo mi stale vrtalo v hlave, preco mam ten skrining pozitivny a nemala som pokoj.

utka
5. feb 2013

@janulllka1 a platila si za zrýchlené výsledky? Koľko???

cora41
10. feb 2013

dievcata ahojte, vidim vase obavy a dam vam moj cerstvy zazitok.. cakala som svoje vytuzene babo po 4tom IVF, ked mi v 12 tyzdni na screeningu zistili, ze nam chyba nosova kosticka.. KEdze mam viac ako 40 rokov a testy z krvi mi vysli na 1:30 na Downa, preplakala som cely tyzden a dohodla sa s centrom v Brne, ze mi urobia amnio tam v 14 tyzdni.
Isli sme tam minuly piatok, zaplatili 600 EUR a vecer sme mali negativne vysledky🙂 Radosti nebolo konca kraja a ja som si zacala vychutnavat to, ze sa to podari.. Moj ohromny smutok nastal tuto stredu, kedy na normalnej kontrole zistili, ze nam uz nebije srdiecko a moje babatko nam odislo ☹ uz som po zakroku a doma, plna smutku a uz pomaly noveho ocakavania, co ideme robit.. Primar v nemocnici, ktory mi robil zakrok tvrdil, ze tam citil nejaky zapach a podla neho som mala infekciu.. ci z amnio alebo nie, nikto nevie... no nikto v nemocke nebol poteseny, ze som isla na amnio a este tak skoro.. Ked sa to potvrdi z histologie o tyzden, tak vam napisem... to znamena, ze aj ked amnio prebehla v poriadku, presa len nam narusila nas vnutorny pokoj a moja babika odisla.. ak verite svojmu babatku, nechodte tam...ja by som uz nesla, no teraz je uz neskoro... vsetkym vam drzim prsty

jahodka1633
15. feb 2013

@cora41 mame podobny osud. V 18. tyzdni mi vysiel pozitivny screening na Dawna 1:50, skoncili sme v BA v ambulancii klinickej genetiky v Zeleznicnej nemocnici, kde maju 30 rocnu prax s odberom plodovej vody.
Zaplatili sme 300€, aby sme nemuseli cakat na vysledky 3 tyzdne, hned na druhy den nam volali, ze vysledky su dobre a mozeme sa tesit na zdrave dievcatko.
Nasa radost netrvala dlho, az po troch tyzdnoch nastali komplikacie, dostala som silny zapal plodoveho vaku a spustilo to predcasny porod ☹ V 21. tyzdni sme o nase dievcatko prisli.
Zaver lekarov bol, komplikacie po amniozenteze, ktore sa objavuju v 2% a my sme mali to nestastie.
Uz by som na amniocentezu nikdy neisla, keby som vedela, keby....

gabusa1975
15. feb 2013

@andrejta ahoj,mna tiez vsetci posielali na AMC,lebo uz mám 37rokov,ale nesla som.Vysledky z krvi boli v pohode,a môj vnútorný hlas mi vravel,že je všetko ok.Morfologia v 20tt ok a v decembri sa narodil zdravý valibuk😉.tak drzim palce,aby si sa spravne rozhodla.Bavila som sa s jedným dr.a že vo svete je úplne iný trend a u nás nad 35 a už Ti ju núkajú.Myslím,že dnes sú špičkové sona,aj ked sono Ti chromozomy neporata

cora41
15. feb 2013

@jahodka1633 presne tak moja, no uz s tym nic neurobime... treba bojovat dalej a verit, ze to bude v poriadku

syslica
15. feb 2013

@andrejta Gynekologička nemá právo ťa plašiť! Jej úlohou je poskytnúť ti informácie, vy, rodičia to máte zvážiť a rozhodnúť sa sami, bez nátlaku. Ja mám 38 rokov, screening na DS negatívny (ak si odmyslíme vek) 1:13 000, debatovala som na tému AMC s viacerými lekármi a vypočula si aj protichodné názory. Napokon som odmietla, gynekologička si to bez komentára zapísala do zdravotnej karty a potom mi v neformálnom rozhovore povedala, že ona by sa rozhodla tak isto.
Absolvovala som 2 morfologické ultrazvuky, kde sa nenašlo nič podozrivé. Či je syslík skutočne zdravý, uvidíme až po pôrode. My však všetci veríme, že je a že bude v osudí pravdepodobnosti bielou guľôčkou, nie tou čiernou...

andrejta
15. feb 2013

@gabusa1975
@syslica ďakujem za názory, ale už prišli mierne po funuse 😀 😀 😀 . Rozhodovala som sa sama a podstúpila som AMC dobrovoľne, našťastie s výbornými výsledkami.

ali76
15. feb 2013

@cora41 to mi je velmi luto, co sa vam stalo, a este take vytuzene, Mna tiez posielali na amnio, vysledky som mala dobre, len kvoli veku, ze som v case porodu mala 35, ale ja som to razne odmietla. Aj keby, tak babo si necham, ale je zdravy. A nesla som tam aj z toho dovodu, zeby sa mi tam mohla nakoniec zavliest aj infekcia , ako pises. Raz som na infekciu doplatila, ale nie z amnio, a prisli sme o babo v 19tt.

gabusa1975
15. feb 2013

@syslica mňa hlavne matozili tie 2% rizika úmrtia bábätká,lebo si myslim,že to neuvádzajú iba tak,že sú to reálne čísla.pozeram,že Ty uz čakáš tretieho syslika,tak nech všetko dobre dopadne😉

andrejta
15. feb 2013

každopádne si myslím, že pokec s genetikom resp. s lekárom, ktorý AMC vykonáva nikoho nič nestojí a aj na základe tohto rozhovoru sa potom rozhodne. Ja som sa nestretla so žiadnym nátlakom, ale u mňa to bolo tak, že ja som potrebovala istotu, že bábo bude zdravé...

cora41
15. feb 2013

@ali76 keby sme boli mali na screeningu vsetko v poriadku, ani by ma to nenapadlo. Kedze sme mali chybajucu nosovu kosticku a aj vadu na srdiecku, riziko to bolo velke a zrejme by som ju podstupila tak ci tak.. Uz to spat nevratim a teraz uz sa chcem sustredit iba na buducnost... nic ine nam neostava

ali76
15. feb 2013

@cora41 ano, treba na buducnost mysliet, co uz bolo to sa nevrati, tak isto ako nam, a predsa sa na nas usmialo stastie a mame ho po 11 rokoch

cora41
15. feb 2013

@ali76 takze predsa len treba verit🙂 vsetko dobre 🙂

kika1981
17. feb 2013

@renca3 - vidím že tu máte starú diskusia, ale ja to riešim práve teraz, kde si bola v Ružinove ? Ja pojdem asi tam, ešte sice nemam termin, pozajtra idem na genetiku. Nechali ta hospitalizovanú al. ta pustili hned domov, potom kolko si musela ležať?

renca3
18. feb 2013

@kika1981 - to bolo pred 7 rokmi, ked som tam bola. jednu noc som tam pobudla pred zakrokom. potom sme museli par hodin lezat a pustili nas domov. doma som uz nejako extra nelezala. ale ked som bola pred 10 rokmi na tom istom na Kramaroch, prisli sme, do nemovnice rano, vsetky nas rad radom napichali a potom sme sedeli na posteliach v jednej izbe. okolo obeda sme isli domov. nerobili z toho vedu.

adka_pa
25. feb 2013

ahojte.Amnio robia aj v Starom meste,Americ.nam3?tam idem na genetiku.ma niekto skusenost?vdaka

patris64
25. feb 2013

ahoj ja som absolvovala TAA a dnes mi prišla poštou pozvánka na geneticku konzultaciu....ktorá bude 28.2 ktorá z vás mala podobný problém a ako dopadli výsledky....držte nám palce...!

patris64
25. feb 2013

ahoj...ja idem po vysledky z TAA tento štvrtok....ozvali sa mi z nemocnice po 18 dnoch že sa mam dostaviť....ako dopadli vaše vysledky????

janinah
25. feb 2013

@cora41
@jahodka1633
to je smutné...mňa by zaujímalo,či vám niekto dopredu vysvetlil možné komplikácie..mne totiž pripadá,že tých amniocentéz je priveľa,že je aj toto už o biznise..ja som v 42r. amnio odmietla,presne kvôli možným komplikáciách /mám zdravého syna/

cora41
25. feb 2013

@janinah mne vysvetlili akurat to, ze je tam 1% rizika... a to sa mi zdalo malo a okrem toho sme nemali nosovu kosticku, co bolo dost vazne podla lekara a kedze som mala 42, tak to vyzeralo naozaj na downa.. a testy mi vysli 1:30...

emily76
25. feb 2013

ja som bola na amnio pred 16stimi rokmi s prvym synom. Vyslo mi z krvy zvysene riziko telesneho postihnutia a kedze jeho otec mal postihnutu sestranicu, tak som si vysetrene dala urobit. Vsetko prebehlo velmi rychlo, z nemocnice ma prepustali na druhy den po odbere a na stastie vysledky boli hranicne aj syn sa narodil uplne v poriadku.

kostulik
13. mar 2013

ahojte. ja som bola na amniocentéze pred 4 rokmi. Výsledky krvi som mala opakovane zle a napriek tomu, že som mala 32 rokov, výsledky zodpovedali žene v 50r. (Nezabudnem na to, ako mi gynekologička telefonovala na mobil... dodnes počujem jej hlas) Riziko nebolo len DS ale aj celý rad ďalších... Štatisticky som mala 1:10, že sa mi narodí ťažko postihnuté dieťa, ktoré by neprežilo prvý rok. Nemala som o čom rozmýšľať, bola som na Kramároch, moje skúsenosti sú také, že to robia len tí najlepší lekári, nerobí to lekár, ktorí tam je rok -dva.
Výsledky o 3 t boli OK. Všetko v poriadku. narodil sa mi zdravý a šikovný chlapec bez akýchkoľvek následkov. keď sme pátrali po príčinách, všetci sa priklonili k názoru, že prekonané choroby v prvom trimestri vrátane črevnej virózy, bronchitídy boli pravdepodobnou príčinou.
Ťažko povedať ísť - neísť, každá máme svoje skúsenosti. Existujú vraj aj náhrady amnio, ale nakoľko sú plnohodnotné už neviem, nesledujem. Držím Vám palce!

dadli
13. mar 2013

@cora41 ahoj prosim ta chcela by som sa spytat ci uz mas vysledky z histologie, ci sa to potvrdilo, ze sa to stalo kvoli amniocenteze , diky. ja budem musiet ist na amnio lebo prve tehu skoncilo zle, tak tu citam zistujem co ma caka a tvoj pribeh ma zaujal, rada by som vedela, ze ci bola na pricine amniocenteza.
dakujem

cora41
13. mar 2013

@dadli ahoj moja, vysledky z histologie prisli, no na nic sa neprislo, ze by to potvrdilo alebo vyvratilo... Cakam este na hematologiu a genetiku, ktoru budem mat o 2 tyzdne a uvidim... Ja by som uz na nu nesla, no nemam dokaz, ze to bola amnio, co to sposobila. Prepac, ze Ti neviem pomoct.. Ja po tomto pribehu by som uz asi nesla a ked ano, tak neskor a nie v 14 tyzdni...drz sa, vsetko dobre

macik1973
16. mar 2013

K tej amniocentéze asi tolko....moja kamarátka(43 r.) mala zvýšené hodnoty AFP testu,tak ju lekár odporučil na amniocentézu.Výsledky amnia dopadli katastrofalne. 99 % že sa dieťa narodí s ráštepom chrbtice a k tomu aj degenerované. Musím zdôrazniť,že po amnio,kamarátka skoro potratila,len len že jej zachránili babätko ! Lekári jej dali týždeň na rozmyslenie ako chce ďalej postupovať. Ale odporúčali abortus. Našťastie sa našla jedna dobrá duša,ktorá jej vybavila vyšetrenie u jedného doktora,ktorý bol už vtedy na dôchodku a nepraktizoval,tak ho navštívila,on sa pozrel na výsledky a zkonštatoval,že dieťatku nič nebude.Je rozdiel či také alebo onaké výsledky má 26 r. alebo 35 r. alebo nad 40 ! Tie chromozomy sa už ukazujú uplne inak. A musím Vám povedať že dieťatko sa narodilo úplne v poriadku ! Keby bola počúvala na lekárov,tak ho dnes nemá. Ja by som mala amnio podstúpiť v nasledujúcich dňoch ale uvažujem o odmietnutí. Strašne sa toho bojím a i keď lekári tvrdia že je to neškodné,tak veru tomu tak nie je. Len škoda,že už ten pán docent nie je medzi nami,aby som i ja mohla za ním zájsť a prekonzultovať moje záležitosti

bambi9
16. mar 2013

@macik1973 a to bolo kedy? pred 20mi rokmi??? neverim ze vysledky z amnia urcili na 99% vyvojovu chybu a nakoniec to tak nebolo..... to sa mi zda cudne 😒 viem ze mozu nastat komplikacie a zriedkavo aj potrat ale ze chybne vysledky, to som este nepocula..
ja som ju tiez absolvovala a bohuzial ju absolvujem pri kazdom tehotenstve ale verim ze dopadne ako prvykrat na vybornu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre