Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

martinka13
12. máj 2011

marikac - no tak to sme dve Aj ja som v 17. tyzdni Dnes mi povedali ze mam zle tripple testy Tiez UTZ v 12. tyzdni aj prva krv ok Tak som z toho mierne vynervovana Idem v stredu rano 7,30 do Martina na genetiku Tak si drzme palce aby to bolo ok

marikac
12. máj 2011

@danculik kvoli veku to nemoze byt, mam tolko isto ako ty....a indikaciou na amnio vobec nie je moj vek-v mojom pripade. Dnes mi volali a dali mi najblizsi termin 31.5. ☹ ☹

marikac
12. máj 2011

@martinka13 ja mam genetiku v pondelok o 14,30, ale vela si od toho neslubujem, pretoze viem,ze nam krv brat nebudu a nic konkretne sa nedozviem. Okrem toho,ze dr. posudi rodinne anamnezy.....ale down u nas nikdy nebol. 😠
budem na vas mysliet.

marikac
12. máj 2011

@danculik myslim si,ze ty tam musis mat aj inu poznamku okrem tej, 1 v 1100, inak by test nebol pozitivny....musis mat vyssie riziko na downa (o riadok vyssie,by to malo byt,ak ti vysledky robilo laboratorium KE)

danculik
12. máj 2011

@belusa no mam to napisena v poznamke z testu ze : SKRINING NEGATIVNY....riziko downowho syndromu je vyssie ako je ocakavane len podla veku matky (1:1100)....no tak si vyber...

danculik
12. máj 2011

@marikac no mam to napisena v poznamke z testu ze : SKRINING NEGATIVNY....riziko downowho syndromu je vyssie ako je ocakavane len podla veku matky (1:1100)....no tak si vyber...budem ti držať palce, neboj sa dobre to dopadne....

danculik
12. máj 2011

@marikac ..aha vidis tak na prvom teste ktory mi robili v 13tt mam 1:2500 (v termine)...a druhy co mi robili tripple testy je 1:970 (v termine)..ale neviem ci toto mas na mysli.....lebo na grafe to ukazuje vsetko pod hranicou........ale je tam aj poznamka ze je to len podla veku matky...a v zatvorke (1:1100)

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danculik
12. máj 2011

@malinovka333 a ty si teda bola na tych dalsich testoch? poslali ta tam?...a ak ano, ako to dopadlo?..dufam, ze je vsetko v poriadku.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danculik
13. máj 2011

@malinovka333 ..to som rada ze je vsetko v poriadku...vidis to aky su tito doktori...presne o to mi ide..stale ta posielaju kade tade..a nie su sami nicim isty....radsej nikam nechodit a mysliet pozitivne ze je vsetko ok..a tak aj bude🙂)))

janinah
13. máj 2011

ja sa doktorom nečudujem,že pacientky posielajú kade-tade,na chrbát im totiž dýcha právnik a čaká na prípadnú chybu....preto tu dookola píšem,že lekár musí vysvetliť,upozorniť na možné riziká a odporúčať vyšetrenia,ale je na žene ako sa rozhodne /ale lekár má niekde tým pádom záznam,že vyš. odmietla a je krytý/ berte to trocha aj z ich uhla pohľadu 😉

martinka13
14. máj 2011

Prosim Vas kolke z Vas mali pozitivny vysledok z amnio po pozitivnych tripple testoch? Mam z toho nervy V stredu idem na genetiku do Martina Vyslo mi vysoke Hccg DS 1:89 , z veky matky 1: 820 Tak neviem co si mam o tom mysliet A pritom, ked si pozeram ten papier tak moje hodnoty su v strede medzi referencnymi Zrusila by som tie sproste testy !!!

zaira301
16. máj 2011

@martinka13 ahoj....ja som mala prvýkrát pozitívny výsledok z amnio...dieťatko bolo choré...z krvi DS 1:74 a o rok nato som mala tiež pozitívny výsledok ale len z krvi 1.94 a potom z amnio už som mala negatívny výsledok, takže teraz čakám zdravé dieťatko.....to že máš z krvi zlý výsledok nemusí znamenať, že dieťatko bude choré...ale na amnio treba ísť...ja som toho príklad, prvýkrát som mala dieťatko choré....držím ti palce...ahoj

martinka13
16. máj 2011

Ja na amnio nejdem V mojom pripade je to zbytocne, aj tak si ho nedam zobrat A po to, co som o tych slavnych tripple testoch citala a co som sa stretla s babami, ktora skoro kazda mala zle vysledky som sa aj mierne ukludnila.
Jedino co som si ista, ze keby som vedela co to vlastne ten tripple test je, nesla by som viac nan Ale dakujem za odpoved Drzim palce, aby sa narodilo zdrave babatko aj Vam

zaira301
17. máj 2011

@martinka13....až teraz pozerám, že máš už jedno dieťatko, takže u teba nie je také riziko, že budeš mať choré dieťatko, kedže sa to obyčajne stáva prvorodičkám alebo starším rodičkám.....takže ty si v podstate za vodou!

lussies
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duplinka
17. máj 2011

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či ste niektorá absolvovala amnio v Ke - v novej nemocnici na SNP. Minule som tu čítala, že ju robia bez ultrazvuku, ale vraj to nie je pravda. Tak ako to vlastne je? Ďakujem 🙂

marikac
17. máj 2011

@duplinka ahoj, ja zvazujem amnio podstupit v KE, ak vobec.....a neverim,ze by si nejaky dr. dovolil robit takyto vazny zakrok bez ultrazvuku. Ake mate riziko?

duplinka
17. máj 2011

@marikac ahoj, no to práve písali na tejto stránke, že im urobili sono a tam nejaké zápisky. Potom im samotný zákrok vraj robili už bez sona. Ja mám zatiaľ výsledky dobré, ale s manželom sme vzdialení príbuzní. Takže tam riziko je. Aj keď sme vzdialenííííííííííííííííí. 🙂 Kôly tomu sa rozhodujem nad amnio. Aj lekárka mi odporučila a mám sa rozhodnúť do budúceho týždňa.

marikac
17. máj 2011

@duplinka aj pri prvom babu si bola? ak je zdrave, tak ja by som amnio neriesila.

duplinka
17. máj 2011

@marikac nie, pri malej som nemala ani prvotrimestrálny skríning. Veď aj uvažujem, že nepôjdem. Uvidím ako dopadnú triple testy, ale dnes sme sa s mm rozprávali, že aj keď budú zlé, nikde nie je istota, že bábo bude choré. Tak neviem.

alecka
17. máj 2011

baby, su mylne informacie ze zena ktora ma uz zdrave dieta, nemoze mat postihnute dieta. syndromy, ktore sa zistuju vysetrenim taa, su v drvivej vacsine zalezitostou nahody. a pri nahode neplati nijake pravidlo. samozrejme ze na vznik chromozomovej abnormality maju vplyv niektore faktory- vek, posobenie ziarenia, chemic.latok,...ale aj mlada zena, ktora uz ma zdrave dieta a nebola vystavena nijakym rizikovym vplyvom, moze mat dieta postihnute niektorym z tychto syndromov. je na zvazeni a rozhodnuti zeny, ci sa rozhodne podstupit odber pv. pv sa musi odoberat pod sonom, ved lekar musi vidiet polohu dietata, aby mu neublizil a odobral len vodu. tak vam prajem stastne rozhodnutia a dobre vysledky, ak sa rozhodnete pre odber 😉 .

abriela
17. máj 2011

Z amniocentezy bol zaver - 46XX a prd je to platne. Aj tak sa vyskytlo nieco co lekar nechapal.
Takze asi by som si pred odberom polozila otazku:
Ukoncim tehotenstvo ak vyjdu vysledky zle?
Podstupim to male riziko, ktore pri odbere vznika? aj ked kopu deticiek je medzi anjelikmi - pozrite temu - prisla som o dieta.
Drzim vam vsetkym palce, nech nemate zle vysledky z krvných testom a nemusite ist na odber plodovej vody.

zaira301
18. máj 2011

@alecka....ahoj....inak to, že je menšie riziko DS, ak už jedno dieťa má žena ...tak mi to povedala doktorka na genetike....že väčšinou majú také prípady, kedy žena je prvorodička a má vyšší vek.....tak teda neviem....

bbtina
18. máj 2011

Ahojte,ja toto neriesim,podla mna velke riziko,v zahranici uz vobec nerobia afp testy lebo strasne skresluju a vysledky niesu doveryhodne.kolkym zenam aj vysli zle odmietli amnio atmaju krasne zdrave deticky,takze ak su dobre a aj merania pri sone v 20tt,tak by som na to ani nemyslela,samozrejme stava sa,ze vynimka potvrdzuje pravidlo☹

martinka13
18. máj 2011

Tak dnes som bola na genetike Ponukli mi ihned odber plodovky, odmietla som. Co ma ale dorazilo bol pristup lekara na genetickom sone On mi proste absolutne nic nepovedal. Teda okrem vety tu si lahnite, aby som bola presna. Vysledky mi sestricka podala a hotovo. Typicke slovenske zdravotnictvo Keby clovek aspon vedel kde a komu ma zaplatit, aby stal aspon za par slov vysvetlenia!! Esteze mam sesterku lekarku takze som to mala s kym konzultovat Tak sa teraz len modlim, aby boli dobre druhe vysledky krvi, nech mam toto peklo uz aspon ako tak za sebou ☹

martinka13
18. máj 2011

PS: Keby som este nahodou bola tehotna tripple testy definitivne odmietnem!

latvia
18. máj 2011

@martinka13 preco si sa nepytala?

veve39
18. máj 2011

@martinka13 ja som mala z tripple riziko DS 1:110. Mala som rovnaky postoj ako ty, dieta donosit v kazdom pripade, cize AC by bola uplne zbytocna, mam zdrave 8mes.dievcatko,
Riziko potratu po AC je cca 1:100 pripadov - v mojom blizkom okoli sa stal pred rokom taky pripad, priatelka cakala babo, vysledok AC bol v poriadku, do 2 tyzdnov po AC strata plodovej vody a potrat....
Ja som bola som na konzultacii u genetika, Dr. mi povedal, ze na ich pracovisku (BA) je len v 1 z 800 poslanych pacientiek (cize tych, co mali pozitivny skrining a isli na AC) potvrdena vyvojova chyba - DS, ci ine vyvojove postihy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre