Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

mizu89
27. jún 2014

@miamia3 ja som 2 mesiace na PN pocas nej ma poslal na amnio na vysledky cakam.PN mam s diagnozou o20 hroziaci potrat toto mu nestaci na rizikove?ci to mam zase dalsi mesiac byt na PN a potom mi da rizikove ked budem uz cca v 25tt? cize ostane mi posledy mesiac a pol do materskej?lebo takto ked som na PN nemozem ist ku svokrovcom na pizzu na dlhsiu navstevu furt musim pozerat na hodinky.ja by som uz cchela zmenit prostredie lebo som stale len doma a ani vecer si nemozme ist s priatelom sadnut ...

miamia3
27. jún 2014

@mizu89 počkaj ja to nechápem, lebo ja nemám tiež vychádzky...ked sa tehotnej dáva PN od gynekol. záleží na diagnoze a môže mat aj vychádzky? Ak áno to som nevedela, ja chodím do rizikovej poradne mám dg 026.88 ale neviem čo to znamená, tebe vlastne ide o PN takú, aby si mala vychádzky, dobre to chápem? Ak hej, tak s akou diagnozou, lebo ja som normálne zaradená do rizikovej poradne , takže do porodu nepojdem k mojej gyn , ale aj tak ma teda nechcela dlhšie doma necha´t bez tej hospital.

mizu89
27. jún 2014

@miamia3 ine specifikovane stavy suvisiace s tarchavostou to je tvoja diagnoza daj si do googla.No ja ked som isla na pn tak prvy mesiac mi nedal vychadzky.potom ked som isla na kontrolu tak mi predlzil PN a pridal vychadzky od 8-10 a od 14-16.ja mam diagnozu o 20 tj. hroziaci potrat .nebola som ani raz hospitalizovana ale na zaciatku PN mi predpisal ascorutin tj. proti krvacaniu co ani raz som nekrvacala.

miamia3
27. jún 2014

@mizu89 tak ja sa najbližšie tiež na to opýtam, tie vychádzky nemám a sedím len doma, sem-tak vybehnem do obchodu, ale teraz som sama s detmi doniesli vysvečko a tiež by som vybehla aspon na zmrzku s nimi. Tak mi napíš ako ti to predĺžil potom, ja som pri druhom bola bez vychádzok celé tehu, žiadna sláva. A napíš aj výsledok amnio, pre mňa bol posledný týždeń najdlhší. Ale keďže si bola tiež v Martine, keď si zavoláš na genetiku, tam na mudrońovu 7, výsledok má v počítači od pondelka určite , možno aj teraz, od 14.00 hod má informácie po telefone

mizu89
27. jún 2014

@miamia3 a myslis ze by mi povedala vysledok? lebo ma to prist postou mne a mojmu doktorovi ale ako vravite tu vsetci keby bolo zle tak uz by mi davno zavolali?

kajushka7
30. jún 2014

Tak Vám napíšem aj svoj príbeh s amnio.. O tehotenstve som sa dozvedala až keď som bola v 4 mesiaci, čo bolo dosť neskoro, ale nemala som žiadne príznaky.. všetky výsledky boli aj tak v poriadku, tak som sa tešila na bezproblémové leto.. lenže potom prišli výsledky z tripple testov, a vyšlo mi riziko downa 1:290, samozrejme nastala panika že čo teraz.. takže som to už neriešila na gynekológií, ale rovno som išla na genetiku, kde mi opakovali skríning.. po týždňových stresoch som sa dozvedala výsledok, riziko 1:8700.. ale doktorka tam mi povedala, že keby som chcela už 100% istotu, tak mám ísť aj na amnio, a čo som si myslela že už to dopadne určite dobre, a že aspoň to budem mať potvrdené, tak som išla.. samotný odber, aj týždeň oddychu v pohode, všetko dopadlo v poriadku, žiadne komplikácie ani nič.. šok ostal až po tom, čo mi po 2 týždňoch zrazu volala doktorka z genetiky.. najskôr ma napadlo, že asi nemá čo robiť a chce mi dobrú správu oznámiť osobne.. no lenže dobrú správu rozhodne nemala, že sa z plodovej vody potvrdil downov syndróm.. mala som víkend na rozhodnutie že čo spravím.. zvažovala som asi všetky možnosti, čítala rôzne články, príbehy a neviem čo.. radila sa asi s každým.. Je to proste strašný pocit rozhodnúť o živote dieťaťa.. .. ale chcela som tým len povedať, že môj osobný názor je ten, že určite by som sa tej amnio nebála. je tam síce riziko potratu, ale podľa mňa výsledok je strašne dôležitý, aby sa ten človek vedel dopredu zariadiť a rozhodnúť.. ja osobne som absolvovala aj 2 morfologické sona, behom 2 týždňov, ale tomu by som moc neverila, aspoň ja som mala taký prípad že na všetko čo sa mu nepozdávalo mi len povedal, že dieťa sa vyvíja a čo môže byť problém dnes, o týždeň už bude v poriadku a druhý doktor nenašiel absolútne nič.. ale genetika sa proste nedá oklamať, a amnio zisťujú z buniek dieťaťa..

zaira301
30. jún 2014

....urcite treba ist na amnio....ja som absolvovala 2x....prvkrat bol daw.syndrom a druhykrat dietatko bolo zdrave.....amnio sa da vydrzat., neboli to...je to len taky neprijemny pocit.....a potom uz budete cele tehotenstvo v pohode, a nemusite sa stresovat, co potom bude ak......

zaira301
30. jún 2014

@mizu89 ....urcite ti nezavolaju,'ak vudu zle vysledky....ja prvykrat, ked boli zle vysledky som tam volala po dvoch tyzdnoch, ci by mi povedali skor....ale ze nie, ze iba osobne hovoria vysledky......tak som pekne 3 tyzdne cakala.....a este bola som prva v cakarni a nechali si ma na koniec....style volali ine....a to som uz mala tusenie, ze nie je vsetko ok.....

mizu89
1. júl 2014

@zaira301 zavolala som si vcera o vysledky a povedala mi ze je vsetko ok takze vysledky by mi mali prist postou asi v stredu stvrtok

miamia3
1. júl 2014

@kajushka7 drž sa ☹

zaira301
1. júl 2014

@mizu89 .....ako je to mozne? Uz to asi je po novom.....ja som bola pred 3 rokmi....sice v Bratislave, mozno v inych mestach to je inak.....ale aj to je mozne, ze ak su dobre, tak povedia to po'telefone, ak nie, tak radsej osobne.......nech to je akokolvek, len aby u kazdej vysledky boli dobre, to z celeho srdca zelam kazdej nastavajucej mamicke.....🙂

motyl13
4. júl 2014

Ahojte, buduci tyzden idem na amiocentezu do Nitri. Neviete -nahodou ze kolko sa plati za odber ak chcem zrychlene vysledky? Vopred dakujem!

miamia3
5. júl 2014

@motyl13 mne o tých zrýchlených dávala informáciu doktorka na genetike, aj o amnio celkovo čo to obnáša , ale bolo to v martine

lubicaziv
7. júl 2014

@motyl13 stojí to cca 300 , mne to vraveli..

lea1989
9. júl 2014

Dobry den a mozem sa spytat ci nejaka zienka bola na amniocenteze v Bratislave? Ja tam mam ist a bojim sa.A co by som si mala brat na ten zakrok? Dakujem

suge
9. júl 2014

@lea1989 a v ktorej nemocnici v Bratislave ti budú robiť amniocentézu? Lebo čo sa týka "čo si zobrať na zákrok" veľa závisí od toho, či bude amniocentéza robená ambulantne (prídeš-urobia-chvíľu si posedíš-ideš domov) alebo budeš aj hospitalizovaná (obvykle 24 hodín).

lea1989
9. júl 2014

@suge ahaaa lebo mi spominali dve nemocnice ale vlastne dozviem sa zajtra v ktorej to bude robene... lebo by mi to mali robit na buduci tyzden a to zacinam 20 tt cize asi ostanem tam lezat vsak? A neviete ci je to nejake hrozne a asi sa pritom neuspava vsak?

henikav
9. júl 2014

@lea1989 neuspava sa pritom, ved je to len pichnutie ihlou, po odbere sa zvykne hodinku lezat a ked je vsetko ok, ides domov. V nemocnici zostavas len ak je nejake riziko, alebo nieco nezvycajne. Hlavne drzim palce aby si mala dobre vysledky 😉 Ak ti mozem poradit, nepozeraj sa na to co robia, vyzera to hrozivo a vobec to hrozne nie je, ja som cely cas pozerala na sono a nic som z odberu ani nevnimala, iba babatko

suge
9. júl 2014

@lea1989 takže už si absolvovala genetické vyšetrenie a teraz sa už len pôjdeš objednať do nemocnice na samotnú amniocentézu? Lebo podľa mňa by bolo najlepšie spýtať sa v rámci objednávania sa na gynekologickej ambulancii tej konkrétnej nemocnice (v ktorej sa bude amniocentéza robiť) na ich zvyklosti v rámci zákroku. Aby sme si rozumeli: ak sa v danej nemocnici robí amniocentéza tak, že ťa deň vopred hospitalizujú, tak si okrem papierov z genetiky a tehotenskej knižky budeš musieť doniesť aj veci na (obvykle 24hodinovú) hospitalizáciu. Ak sa ale amniocentéza bude robiť ambulantne, podľa mňa stačia len tie papiere a tehotenská knižka. A sprievodná osoba, ktorá ťa dopraví tam a naspäť 🙂, aby si sa mohla šetriť a necestovala verejnou dopravou.

lea1989
9. júl 2014

Aha tak dakujem zienky.Uz mi to je jasne.Hej dnes som bola na konzultacii a nevedela som sa rozhodnut ci to chcem podstupit ale rozpravali sme sa s partnerom a sme rozhodnuti ze sa to podstupi cize mam volat lekarke zajtra a ona vravela ze by mi to robili na buduci tyzden.Tak preto sa informujem.Ale dakujem.

lea1989
14. júl 2014

Ahojte kocky.Som tu zasa.Tak zajtra idem na tu amniocentezu do Ruzinovskej nemocnice v Blave.Bola ste tam niektora na tom? Aby ste mi povedali ako to tam bude prebiehat... Lebo mne nic nepovedali... ☹

lentil0805
18. júl 2014

Baby, ktoré máte amnio za sebou...ako to prebieha? mám na mysli, že napr. ak daná nemocnica neposkytuje zrýchlené výsledky je možné vzorku plodovej vody zaniesť na testovanie inam? našla som laboratóriá, ale tie odbery nerobia iba výsledky vzoriek...ďakujem.

mizu89
27. júl 2014

@lentil0805 ahoj ja ked som bola na amnio tak mi povedala hned na zaciatok ze vysledky su do 3 tyzdnov a ak chcem do 3 dni tak 250€ v Martine.Niekde v BB ze vysledky su do asi nejakych 10 dni max. 2 tyzdnov ale neviem ci sa tam daju poslat vzorky.Skus sa popytat svojho gynekologa ak ta on osobne poslal lebo ked som sa ja pytala tak mi povedal ze ked chces zrychlene vysledky tak urobia LEN NIEKTORE TESTY tak nemusim mat 100% istotu ci je vsetko ok.no mne povedal moj gynekolog ze je lepsie pockat na vysledky ako ich urychlit.

iva1009
24. aug 2014

@andy ahoj ja mam podstupit amniocentezu v stredy, velmi sa bojim, ze nieco sa ukaze 😢 .Testy boli na hranici a sam gy 😢 ekolog nechapal preco.

iva1009
24. aug 2014

@suge ahoj ja napriklad idem do Zeleznicnej nemocnice a robena bude len ambulantne,nerobia to vobec zeby bola zena hospitalizovana

iva1009
24. aug 2014

@mizu89 odo mna hned pytali 300 euro v Bratislave v Zeleznicnej nemocnici a vysledky su na druhy den

dotyna
15. sep 2014

ahojte baby nebola niektora na amniocenteze v Dunajskej Strede? dakujem

elena92
15. sep 2014

Boli to ?

elabka
18. sep 2014

@mika7 Ahoj, ja pojdem na Kramare, mna to moc moc zaujima... ak sa ti chce zaspominat na amniocentezu...

mika7
18. sep 2014

@elabka na to sa nezabúda 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre